N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#1 N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Post by Pearl »

da li se moze nesto organizovati ove godine?

ne mora biti velika akcija kao ranije (vidim da je entuzijazam u posljednje vrijeme "na nivou" :( ), ali da pokusamo da usrecimo bar nekoliko djece...
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#2 Re: N-GODISNJI PAKETI ZA DJECU KOJA NEMAJU... vol.2

Post by Bumbar »

Pearl wrote:da li se moze nesto organizovati ove godine?

ne mora biti velika akcija kao ranije (vidim da je entuzijazam u posljednje vrijeme "na nivou" :( ), ali da pokusamo da usrecimo bar nekoliko djece...

:D :D :D :D ...ja podrzavam :D

hajmo ljudi probudite se :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#3

Post by Bumbar »

Justika_sa je in :D :D :kiss:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#4

Post by Dori »

I ja! I ja!

Pearl imas moj broj, samo se javi! ;-)
plimpi
Posts: 92
Joined: 29/10/2006 10:51
Location: Sarajevo

#5

Post by plimpi »

mogu li i ja dobiti paketić :-) baš bih se obradovala :))


nego, ko vam je ciljna grupa? neka određena škola, neki određeni komšiluk? svačiji poznanici? dječije selo?
???
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#6

Post by Pearl »

plimpi wrote:mogu li i ja dobiti paketić :-) baš bih se obradovala :))


nego, ko vam je ciljna grupa? neka određena škola, neki određeni komšiluk? svačiji poznanici? dječije selo?
???
ako se dobro sjecam, ciljna skupina je bila Mjedenica, centar Vladimir Nazor i slicno...

mozemo skupiti i starih igracaka, odjece (ocuvane), skolskog pribora i slicno i donirati i to zajedno sa paketicima..

mislim da dom bjelave i SOS djecije selo obicno dobiju neke donacije oko nove godine, pa bi se trebalo fokusirati na "zaboravljene institucije" i pojedince...

@Dena, cujemo se, naravno :)
pravabubica
Posts: 155
Joined: 16/10/2007 11:38

#7

Post by pravabubica »

Pearl wrote:
plimpi wrote:mogu li i ja dobiti paketić :-) baš bih se obradovala :))


nego, ko vam je ciljna grupa? neka određena škola, neki određeni komšiluk? svačiji poznanici? dječije selo?
???
ako se dobro sjecam, ciljna skupina je bila Mjedenica, centar Vladimir Nazor i slicno...

mozemo skupiti i starih igracaka, odjece (ocuvane), skolskog pribora i slicno i donirati i to zajedno sa paketicima..

mislim da dom bjelave i SOS djecije selo obicno dobiju neke donacije oko nove godine, pa bi se trebalo fokusirati na "zaboravljene institucije" i pojedince...

@Dena, cujemo se, naravno :)
Podrzavam ovakve akcije, i krasno je kad se bar na taj nacin moze izmamiti osmijeh na lice djece koja su "zaboravljena"
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#8

Post by uvjek dobar gost »

Pikajte i mene...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#9

Post by _BosanaC »

Tuspas men :D
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#10

Post by konyan »

Tuspas i mene. :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#11

Post by Pearl »

da li se slazete da se pomogne zavodu pazaric i mjedenica, a ukoliko ostane novca (zavisi od velicine akcije), mozemo ukljuciti jos neke organizacije za koje znate?

bilo bi super da forumasi koji su ranije ucestvovali predloze (iz iskustva), kome i kakva pomoc je zaista potrebna.. ja mogu nazvati ove zavode gore navedene, da provjerim sta im je prioritet...
Dajdo
Posts: 124
Joined: 08/08/2007 11:28

#12

Post by Dajdo »

kako bi se to izvelo, mislim prakticno?
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#13

Post by TheWatcher »

mislim da bi zavod u Pazaricu trebao biti na prvom mjestu jer koliko znam situacija tamo je prilicno teska za njihove sticenike :( :( pogotovo nakon one afere sa njihovom "finom direktoricom" :x :x
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14

Post by mIRCerka »

cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#15

Post by cnermina »

ja sam isto za!

Iako bih radije porodice nego institucije. Cinjenica je da te vece institucije svima prvo padnu na pamet: kompanijama, drugim institucijama i slicno... Tako da su oni uglavnom pokrivenu (sjecam se jedne godine za Kurban Bajram Zavod u Pazaricu je dobio toliko mesa da nisu znali sta ce s tim, pa su oni dalje dijelili).

Mislim da svako od nas zna barem porodicu-dvije za koju znate da im djeca nece dobiti ni od koga paketic za Novu godinu, a oni sami ne mogu priustiti...

Moj prijedlog je da napravimo listu takvih porodica tako sto ce svako predloziti nekog (recimo za pocetak desetak porodica), i da se onda fokusirano na njih. a akd budemo imali spisak znacemo i o kojem se uzrastu radi, a samim timi koje su potrebe (skolski pribor, igracke i sl) Sta mislite?

A prakticno- s jedne strane organizovati vrijeme i mjesto gdje svako moze dati svoj doprinos ''u naturi'', znaci donijeti igracke, skolski pribor, odjecu i slicno. A s druge strane organizovati prikupljanje novca, i onda od toga kupiti slatkise i preostale stvari potrebne za paketice.

Pearl super ti je ideja!! :kiss: :kiss:

Racunaj na mene sta god ti treba!
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#16

Post by mIRCerka »

Ja bih da od svakih 10- KM sto se skupe za paketice odvojila 1 KM za teta Evu
Starica se zove Eva Bucho, a adresa je UL. Berkusha 2 - Sarajevo. Imala je supruga i njegovog sina iz prvog braka...obojicu izgubila u ratu...zivi sama od 140km penzije...nisam vidjela cijeli prilog...ono sto sam vidjela me rasplakalo totalno...
znam, ima ih puno kojima treba pomoc, al nesto kontam, da mi svi uletimo po cenera mjesecno, mogli bi pomoci zeni da joj starost bude dostojanstvenija...
Imam kontakt sa novinarom koji je radio prilog.... :sad:
User avatar
buba
Posts: 551
Joined: 31/01/2005 15:32

#17 re

Post by buba »

Slazem se i ja sa nerminom da bi bilo sevapnije sto se kaze pojedinacnim porodicama, jer vece ustanove dobijaju kakve takve donacije. Medjutim, imam malu sumnju u efikasnost organiziranja prikupljanja i distribucije od strane ucesnika, koji doduse svi izraze dobru volju i zelju, ali ona ostaje na status quo. :-?
Evo ja vec sutra mogu imati vrecicu sto igracaka, sto odjece za djecu. Pa kad se bude znalo definitivno i od strane ucesnika ( i od mene naravno) potvrdjeno vrijeme i mjesto dostave, postirajte na forumu.

Samo da napomenem da nam ne bude samo nova godina povodom za djecu, jer ide i Kurban Bajram, a on je posebna radost upravo za djecu i vrijeme za poklone. :)
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#18 Re: re

Post by mIRCerka »

buba wrote:Slazem se i ja sa nerminom da bi bilo sevapnije sto se kaze pojedinacnim porodicama, jer vece ustanove dobijaju kakve takve donacije. Medjutim, imam malu sumnju u efikasnost organiziranja prikupljanja i distribucije od strane ucesnika, koji doduse svi izraze dobru volju i zelju, ali ona ostaje na status quo. :-?
Evo ja vec sutra mogu imati vrecicu sto igracaka, sto odjece za djecu. Pa kad se bude znalo definitivno i od strane ucesnika ( i od mene naravno) potvrdjeno vrijeme i mjesto dostave, postirajte na forumu.

Samo da napomenem da nam ne bude samo nova godina povodom za djecu, jer ide i Kurban Bajram, a on je posebna radost upravo za djecu i vrijeme za poklone. :)
Za obradovat djecu ne treba povod...upravo tako, imamo vise praznika koji dolaze, i to samo treba biti paravan za radovanje djece...
:D

dadoh vec link za LaLuna igraonicu....ljudi su voljni dati prostor DZABA za ogranizovanje ovakvih stvari...
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#19

Post by Pearl »

@nermina, super ideja, moze i to.. Pazaric i Mjedenica su meni pali na pamet zbog toga sto uvijek primaju koristene igracke i odjecu...

@Mirci, drago mi je da imamo prostor.. sto se mene tice, moze prvi sastanak tamo prekosutra u 12 (ili negdje drugo), da napravimo neki preliminarni spisak djece (nisam bas za to da im se imena stavljaju na forum, ako vec nisu u sklopu neke druge akcije na podforumu)... alternativa je da razmijenimo mailove i posaljemo jednoj osobi spiskove djece..

@buba, nis' se ne sekiraj :) ovakve akcije uvijek malo stekaju na pocetku jer je lako pisati iz udobne stolice, a malo teze uraditi nesto konkretno, ali je svaka akcija sa djecom uspjesno zavrsena... ne odrzavanje jednog sastanka nije razlog za odustajanje.. :)

ja vec imam osobu koja ce pripremiti paketic za Minelu... da se ne duplamo...
mozda da ukljucimo i Ajdina Kalafata, Veddaha i ostalu djecu sa podforuma humanitarnih akcija...
Dajdo
Posts: 124
Joined: 08/08/2007 11:28

#20

Post by Dajdo »

dogovorite cure sve detalje pa postirajte, super; a ja sam jedna od onih sto ce se prikljucit kad bude znala sta/gdje, buduci da sam 'working mum' pa je vrijeme ono cega najmanje imam...

:kiss:
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#21

Post by lolita_xx »

evo racunajte i na mene obavezno :)
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#22

Post by Ivy »

KAO I UVIJEK, DEDA MRAZ I JA SMO ZA! :kiss:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#23

Post by amrica »

neka neko objasni ko je duze ovdje kako se izvode ovakve akcije. Ja sam spremna otici i kupiti cokolada, bombona, kakvu igrackicu, djidja isl. A pitanje sta i kako poslije? Da li se sve skupljene stvari donose na jedno mjesto ili se organizujemo da svako posjeti jedno dijete po spisku ili se paketi salju ... nekako, poštom sigurno ne. I da li cu, napr, ja sama spakovati par paketica ili to dati u refuzi?
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#24

Post by Pearl »

preliminarni sastanak u nedelju od 2-3, u kaficu kod kina meeting point (poznatijem kao "trasa":) )

za sad dolazimo konyan, nermina, _Bosanac i ja... ako neko ne moze doci, a zeli da prijedlozi neku porodicu za paketice, moze mi poslati na pp sa informacijama: prezime porodice, koliko djece imaju, dob djece...

@amrice.. pokusat cemo skontati u nedelju.. po meni je bolje sve skupiti na jedno mjesto pa pakovati... sve zavisi koliko ljudi bude ucestvovalo...
User avatar
Ivy
Posts: 1689
Joined: 08/02/2004 00:00
Location: Sarajevo, BiH
Contact:

#25

Post by Ivy »

Pearl wrote:preliminarni sastanak u nedelju od 2-3, u kaficu kod kina meeting point (poznatijem kao "trasa":) )

za sad dolazimo konyan, nermina, _Bosanac i ja... ako neko ne moze doci, a zeli da prijedlozi neku porodicu za paketice, moze mi poslati na pp sa informacijama: prezime porodice, koliko djece imaju, dob djece...

@amrice.. pokusat cemo skontati u nedelju.. po meni je bolje sve skupiti na jedno mjesto pa pakovati... sve zavisi koliko ljudi bude ucestvovalo...
javite mi treba li vam pravi DEDA MRAZ :)
Post Reply