Muzički Streaming servisi

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply

Koji je po vama najbolji muzički streaming provajder?

Deezer
2
10%
Youtube music
3
15%
Spotify
8
40%
Apple Music
1
5%
Tidal
6
30%
 
Total votes: 20

sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#1 Muzički Streaming servisi

Post by sasagrbic »

Hajmo ovdje pričati o muzičkim streaming servisima. Koji je vama najbolji, zašto, šta su mane drugima i sl? Ja lično najviše koristim Youtube music. Poslije Deezera on je prvi došao kod nas. Bio je tu i Google play, koristio sam i njega ali ne nešto pretjerano. Kada je u pitanju ponuda muzike najviše onoga što slušam sam našao na Deezeru, ali Deezer ima neka ograničenja koja mi se nikako ne sviđaju. To su: mali broj lajkovanih pjesama, mali broj izvođača u biblioteci i mali broj albuma. Ne znam da li imaju kakva ograničenja za plej liste jer u principu muziku slušam po albumima i miksevima koje ponudi sam striming provajder.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#2 Re: Muzički Streaming servisi

Post by fusion_ba »

Spotify koristim godinama, i prije zvaničnog dolaska u BiH.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#3 Re: Muzički Streaming servisi

Post by sasagrbic »

Ja sam prije dolaska muzičkih striming servisa uglavnom slušao internetske radio stanice kojih ima gomila.
User avatar
dend
Posts: 3440
Joined: 08/10/2018 14:07

#4 Re: Muzički Streaming servisi

Post by dend »

ymusic ?
Edvin21
Posts: 115
Joined: 12/06/2019 13:05
Location: https://najboljicitati.com/
Contact:

#5 Re: Muzički Streaming servisi

Post by Edvin21 »

otkako je Joe Rogan preselio počeo koristiti Spotify i za muziku
User avatar
vaučer
Posts: 9176
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#6 Re: Muzički Streaming servisi

Post by vaučer »

Osobno mi je najbolji Tidal jer ima najbolju kvalitetu zvuka. Spotify ima super algoritme za Weekly Recommendations, ali mi je njihov dizajn grozan, mrzim što guraju podcaste na glavnu stranicu i često imaju glupe bugove u novim mobilnim verzijama. Spotify je nedavno digao kvalitetu bitratea, pa je zvuk podnošljiv - a cijena Family pretplate, ako imaš bar 2-3 osobe s kojima možeš podjeliti, je vrlo povoljna.

Dakle, šta god ti je prioritet. Meni je zvuk, ne zanimaju me podcasti - dakle Tidal. Ali i drugi su ok. Apple Music je također zanimljiva opcija za nekog tko je u Apple ekosustavu, jer možeš dobiti bundle deal za Music, Cloud itd - gdje bude više nego povoljan ako platiš za godinu unaprijed.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#7 Re: Muzički Streaming servisi

Post by musicman80 »

Tidal nisam jos probao. Koristim Spotify dugo godina I zadovoljan sam.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#8 Re: Muzički Streaming servisi

Post by sasagrbic »

Ja se spremam da probam tidal. I ja volim dobar zvuk, ali mi je bitnija ponuda od dobrog zvuka. Džaba dobar zvuk ako je ponuda muzike neodgovarajuća.
User avatar
vaučer
Posts: 9176
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#9 Re: Muzički Streaming servisi

Post by vaučer »

Ne znam da išta nije bilo na Tidalu što sam imao na Spotify. Također sam prebacio playliste bez problema. Doduše to ovisi o glazbi koju slušaš.
User avatar
fusion_ba
Posts: 4408
Joined: 02/12/2017 20:10

#10 Re: Muzički Streaming servisi

Post by fusion_ba »

Mislim da je Tidal nešto tanji s domaćom "mainstream" muzikom od Spotifyja. Tako da ko sluša ovu domaću trending muziku mislim da mu Tidal neće biti baš prvi izbor.
S druge strane vjerovatno će se i ta muzika početi dodavati sad kad je Tidal dostupan kod nas.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#11 Re: Muzički Streaming servisi

Post by diablobih »

Vecina nas koristi Spotify, jer deezer je zaostao za svima. Tidal izgleda veoma dobro, pa sam za njega glasao. Licno koristim trenutno Spotify i youtube vanced za slusanje muzike.
User avatar
tovarish
Posts: 3507
Joined: 26/05/2008 23:57

#12 Re: Muzički Streaming servisi

Post by tovarish »

Koristim deezer više od dvije godine i zadovoljan sam. Ima jednostavan dizajn, pregledan je i ima 99.9% pjesama i albuma koje sam tražio.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#13 Re: Muzički Streaming servisi

Post by aditon »

nema muzike dok ne zavrtiš ploču na hi-fi liniji s gramofonom, odnosno dok ne umetneš kasetu u istu...

...to su bili dani...

Youtube i Spotify koristim, a vidjet ćemo kako će sve to izgledati na Tidalu koji dolazi kod nas.
Post Reply