Muzički Almanah (naš život u muzici)

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#5101 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by pirmin »

Sejo Sexon mi je fenomen. :)
Dusa od covjeka, odlican muzicar ali nula karizme kao rocker.
Krajne subjektivan utisak.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5102 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by KB9 »

haj da se marisemo, carsija @ najt

:izet:
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#5103 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by medvjed23 »

pirmin wrote:Sejo Sexon mi je fenomen. :)
Dusa od covjeka, odlican muzicar ali nula karizme kao rocker.
Krajne subjektivan utisak.
donekle dijelim mišljenje.. pušenju ne bi škodio neki trunku markantniji pjevač..

baš maloprije na radiju završilo predstavljanje novog albuma.. sejo se potrudio, što jest, jest, al teško se oteti dojmu da je u kreativnom padu i da je, nekako, prestar za novoprimitivnu zajebanciju, a suviše neozbiljan za nešto zrelije..

ima tu, dakle, prostora i za novog pjevača i za pokoje autorsko pojačanje.. međutim, sve to bi išlo na štetu onoga što je u umjetnosti najvažnije - autentičnosti..
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5104 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Sejo Sexon je pogriješio što nije ranije pokušao autorski prerasti tu novo primitivnu zajebanciju. Normalno je da ljudi stare i sazrijevaju
kako ljudski tako i autorski i bilo bi dobro da se to reflektovalo na njegov rad u Pušenju. Ovako je zapeo u nemogućoj poziciji održavanja
nečega što je imalo smisla prije 30 i više godina kada je bio mlad, a on sam više nije ni približno isti čovjek, što je sasvim normalno.
I proces starenja je dio autentičnosti.
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#5105 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by medvjed23 »

e to.. vidiš, meni je, recimo, ova obrada arsenovih stihova sjajna (ironije li)..



i mislim da je seji vrijeme da se sasvim posveti sličnim pjesmama.. ako ih ne umije pisati, može angažovati nekoga ko umije.. veći dio scene tako radi..
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5106 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Sejooooo zovi našeg medu da ti pomogne. :hajmooo: :-D :thumbup:
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#5107 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by medvjed23 »

njemu se, u svojim patetičnim pokušajima da se domognem komada slave, nikad nisam obratio.. imam mnogo respekta prema čovjeku i, kad bi me angažovo, bio bi preveliki pritisak da ne podbacim :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5108 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Image

:mrgreen:
User avatar
medvjed23
Posts: 26842
Joined: 16/07/2010 13:49

#5109 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by medvjed23 »

sladak je mali, al mislim da je jedino što me može pokrenuti u smjeru koji predlažeš motivacioni klip šaje labafa..

elem, još jedna sličica:

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5110 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dezurni_ucenik »

Boli ga ona stvar sto je star, uvijek ce proci zbog starih hitova.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5111 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Ommadawn »

dezurni_ucenik wrote:Boli ga ona stvar sto je star, uvijek ce proci zbog starih hitova.
Ma nece dugo. Sve je manje onih koji to slusaju. Nova generacija trazi nesto novo i nalazi ono sto im se nudi a stara generacija ili jos zivi u nostalgiji ili im je vise i to dosadilo.

Treba im definitivno novo osvjezenje, bolji pjevac, novi sound, malo drugaciji tekstovi pa da Zabranjeno Pusenje bude Zabranjeno Pusenje.

Nele jeste bio harizmatican. Sad sve sto radi je povezano sa Sarajevom - prije njegovog odlaska iz istog i njegov stav prema istom nakon njegovog odlaska. Vidi se da tandem on i Sejo ipak najuspjesnije radili.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#5112 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dezurni_ucenik »

Ommadawn wrote:
dezurni_ucenik wrote:Boli ga ona stvar sto je star, uvijek ce proci zbog starih hitova.
Ma nece dugo. Sve je manje onih koji to slusaju. Nova generacija trazi nesto novo i nalazi ono sto im se nudi a stara generacija ili jos zivi u nostalgiji ili im je vise i to dosadilo.

Treba im definitivno novo osvjezenje, bolji pjevac, novi sound, malo drugaciji tekstovi pa da Zabranjeno Pusenje bude Zabranjeno Pusenje.

Nele jeste bio harizmatican. Sad sve sto radi je povezano sa Sarajevom - prije njegovog odlaska iz istog i njegov stav prema istom nakon njegovog odlaska. Vidi se da tandem on i Sejo ipak najuspjesnije radili.

Nove generacije slusaju Jalu, Rastu, Bubu a mozda im se potkrade ponekad na derneku pa da zapjevaju guzonjijn sin. Starije generacije su zapele u limbu osamdesetih, misle da su oni najpametniji, da je muzika iz njihovog doba najbolja. Zato nikad necemo imati novog Stulica, Milana i ostale. Vjecna reciklaza starih hitova tako da u neku ruku i razumijem mladjariju. Pusenje je definitivno sterilna i monotona grupa. Pa sto ti kazes, promjeni malo tekstove, promjeni malu muziku. Pokusaj pridobiti i nove fanove.

I na zapadu nema vecih razlika. Ali postavlja se pitanje, ko ce sutra biti novi stadionski band kad odu Metallica, Peppersi, Stonesi? Pogledaj stanje na mainstream rock sceni. Sta se novo nudi? Greta Von Fleet koji su Led Zeppelin tribute band. Rock postaje jazz muzika. Taj nivo popularnosti.
User avatar
Izmedju CVile i DMalte
Posts: 951
Joined: 15/08/2005 08:23

#5113 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Izmedju CVile i DMalte »

Kad Pusenje (citaj Sejo) odluci napraviti album za svoju dusu, a ne cuvanje statusa velikih zvijezda nepostojeceg BH rocka - zvucace ovako: :evil:
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#5114 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by zomri »

Elektronska muzika danas drži stadione, festivale, klubove. Rock je danas bukvalno sveden na mjesto koje jazz ima od 50tih, 60tih.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5115 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Rekao bih da je rock i najbolji kada je u undergroundu, u opoziciji.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#5116 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by Ommadawn »

zomri wrote:Elektronska muzika danas drži stadione, festivale, klubove. Rock je danas bukvalno sveden na mjesto koje jazz ima od 50tih, 60tih.
Ali zato ono sto se uradi je kvalitetno do maksimale.
Prosla su vremena kada je rock bio komercijalan pa se tu moglo naci pun kurac skarta.
User avatar
zomri
Posts: 12858
Joined: 03/05/2006 07:31

#5117 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by zomri »

Ommadawn wrote:
zomri wrote:Elektronska muzika danas drži stadione, festivale, klubove. Rock je danas bukvalno sveden na mjesto koje jazz ima od 50tih, 60tih.
Ali zato ono sto se uradi je kvalitetno do maksimale.
Prosla su vremena kada je rock bio komercijalan pa se tu moglo naci pun kurac skarta.
Sturgeonov zakon nam govori da je procenat škarta uglavnom konstanta i kreće se oko 90% :mrgreen:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#5118 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by KB9 »



:)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#5119 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by pirmin »

Uz sav duzan respekt za g-dju Lisac ali ovo je...



#bratesestro

:shock:
:-?

:) :srce:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5120 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

Da, Adna je baš sjajno otpjevala Josipu i Indexe. :)
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#5121 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by hadzinicasa »

Iskocila mi je jucer-danas, ima finu boju glasa :) i lijepo pjeva, samo da ne preCera s upinjanjem da to i pokaze :oops:
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5122 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:Iskocila mi je jucer-danas, ima finu boju glasa :) i lijepo pjeva, samo da ne preCera s upinjanjem da to i pokaze :oops:
I kao što upravo doznah na drugoj temi omiljeni bend joj je Radiohead! :sretan: :D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#5123 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:Iskocila mi je jucer-danas, ima finu boju glasa :) i lijepo pjeva, samo da ne preCera s upinjanjem da to i pokaze :oops:
I kao što upravo doznah na drugoj temi omiljeni bend joj je Radiohead! :sretan: :D
Sta jos covjeku treba da bi bio sretan... :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5124 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote:
dale cooper wrote:
hadzinicasa wrote:Iskocila mi je jucer-danas, ima finu boju glasa :) i lijepo pjeva, samo da ne preCera s upinjanjem da to i pokaze :oops:
I kao što upravo doznah na drugoj temi omiljeni bend joj je Radiohead! :sretan: :D
Sta jos covjeku treba da bi bio sretan... :D
Pa lijepo je znati, pošto su Radiohead i meni jedan od najdražih bendova svih vremena. Sasvim sigurno najbolji rock bend moje generacije. :-D

Sa time u mislima prijedlog za Adnu da podere u finalu:



:D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#5125 Re: Muzički Almanah (naš život u muzici)

Post by pirmin »

Mene je odusevilo kad sam cuo sta studira. 8-)
Post Reply