Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#151 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
Tehnički gledano ni to ne zadovoljava. Naime iz definicije onoga što tražiš citiram
Ovo sve pitam zato što bih volio slušati umjetnike koji su bili svoji, mijenjali se, a kad su vidjeli da počinju vrtjeti istu ploču prekidali s radom, okretali se drugim isto ili slično kvalitetnim, ali drukčijim projektima.
Talk Talk jesu prekinuli s radom, ali ne zato što su "vidjeli da počinju vrtjeti istu ploču" nego kako sami tvrde "zbog porodičnih razloga".Ostatak benda bez Hollisa jest nastavio sa radom, drukčijim ali ni blizu "isto ili slično kvalitetnim".

Hollis se jeste vratio poslije sa solo albumom koji nije imao takav uspjeh, ali eto to mu priznajem da je ostao u okviru kriterija jer je napustio muzičku industriju poslije. Kao zaključak Mark Hollis uslovno ispunjava kriterije iz definicije te se može izbor ograničiti na njegov solo album i na albume Talk Talk puštene kroz filter tako da se čuje samo njegov učinak na istom (poglavito vokal).

Također, nemam sad vremena da pretresem i session muzičare koji su mu radili na solo albumu ali postoji mogućnost da se i tu prošvercao neki ubačeni elemenat kome integritet nije bio na prvom mjestu. S oprezom slušaj i taj album, da ti ne bi neki takav kontaminirao uši. Sretno :thumbup:
Ko je nastavio sa radom? :zoka: Hollis jeste bio Talk Talk sa time da su ostali, posebice Tim Friese-Greene,
dali svoj doprinos u producentskom, aranžerskom i sviračkom radu. Ali primarni autor je bio Hollis.
To se može čuti i na njegovom jedinom solo albumu koji je u svemu osim imenu kontinuacija zadnja
dva albuma Talk Talk. I da se razumijemo, ova zadnja dva Talk Talk albuma u vrijeme kada su izdati nisu
ostvarili gotovo nikakav komercijalni uspjeh. EMI jednostvano nije znao kako da promoviše album koji
nije imao nijedan očigledan singl ili nešto što bi se moglo pokušati prodati kao takav. Tako da su nakon
Spirit Of Eden prekinuli suradnju sa njima. Laughing Stock su izdali za renomiranu jazz etiketu Verve records,
koja je bila sklonija i empatičnija prema njihovim idejama i zvuku, ali ni Laughing Stock nije ništa bolje
prošao u komercijalnom smislu. Međutim od tada do danas reputacija i uticaj tih albuma je u stalnom rastu,
čemu svjedoče mnoge kritičke liste koje ih svrstavaju u najbolje albume svih vremena. A i postoji gomila
bendova na koje je uticaj Talk Talka primjetan.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#152 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

dale cooper wrote:[

Ko je nastavio sa radom? :zoka: Hollis jeste bio Talk Talk sa time da su ostali, posebice Tim Friese-Greene,
dali svoj doprinos u producentskom, aranžerskom i sviračkom radu. Ali primarni autor je bio Hollis.
To se može čuti i na njegovom jedinom solo albumu koji je u svemu osim imenu kontinuacija zadnja
dva albuma Talk Talk. I da se razumijemo, ova zadnja dva Talk Talk albuma u vrijeme kada su izdati nisu
ostvarili gotovo nikakav komercijalni uspjeh. EMI jednostvano nije znao kako da promoviše album koji
nije imao nijedan očigledan singl ili nešto što bi se moglo pokušati prodati kao takav. Tako da su nakon
Spirit Of Eden prekinuli suradnju sa njima. Laughing Stock su izdali za renomiranu jazz etiketu Verve records,
koja je bila sklonija i empatičnija prema njihovim idejama i zvuku, ali ni Laughing Stock nije ništa bolje
prošao u komercijalnom smislu. Međutim od tada do danas reputacija i uticaj tih albuma je u stalnom rastu,
čemu svjedoče mnoge kritičke liste koje ih svrstavaju u najbolje albume svih vremena. A i postoji gomila
bendova na koje je uticaj Talk Talka primjetan.
Ostali članovi su nastavili pod drugim imenima ".O.Rang", a TFG poslije pod Heligoland. Nisu pod Talk Talk, nisam to ni tvrdio.
Solo album sam priznao iako nije ostvario ni komercijalni ni acclaimed status. Laughing Stock se nalazi na dosta listi najboljih albuma 90tih, ovaj nisam nigdje našao.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#153 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:[

Ko je nastavio sa radom? :zoka: Hollis jeste bio Talk Talk sa time da su ostali, posebice Tim Friese-Greene,
dali svoj doprinos u producentskom, aranžerskom i sviračkom radu. Ali primarni autor je bio Hollis.
To se može čuti i na njegovom jedinom solo albumu koji je u svemu osim imenu kontinuacija zadnja
dva albuma Talk Talk. I da se razumijemo, ova zadnja dva Talk Talk albuma u vrijeme kada su izdati nisu
ostvarili gotovo nikakav komercijalni uspjeh. EMI jednostvano nije znao kako da promoviše album koji
nije imao nijedan očigledan singl ili nešto što bi se moglo pokušati prodati kao takav. Tako da su nakon
Spirit Of Eden prekinuli suradnju sa njima. Laughing Stock su izdali za renomiranu jazz etiketu Verve records,
koja je bila sklonija i empatičnija prema njihovim idejama i zvuku, ali ni Laughing Stock nije ništa bolje
prošao u komercijalnom smislu. Međutim od tada do danas reputacija i uticaj tih albuma je u stalnom rastu,
čemu svjedoče mnoge kritičke liste koje ih svrstavaju u najbolje albume svih vremena. A i postoji gomila
bendova na koje je uticaj Talk Talka primjetan.
Ostali članovi su nastavili pod drugim imenima ".O.Rang", a TFG poslije pod Heligoland. Nisu pod Talk Talk, nisam to ni tvrdio. Solo album sam priznao iako nije ostvario ni komercijalni ni acclaimed status. Laughing Stock se nalazi na dosta listi najboljih albuma 90tih, ovaj nisam nigdje našao.
To je tačno, ali ni jedan od njih nije zvučao kao Talk Talk. Bili su približno post rock, ali su drugačije zvučali.
Spirit Of Eden je izašao 1988, pa ćeš ga naći na naj listama 80-tih, a vrlo moguće i The Colour of Spring uz njega.
User avatar
Altsa
Posts: 7282
Joined: 19/03/2004 18:31

#154 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Altsa »

Jedno pitanje. A sta vam znaci ovo postali dio industrije?
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#155 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

Altsa wrote:Jedno pitanje. A sta vam znaci ovo postali dio industrije?
Mislim da je Almir pomalo nespretno i konfuzno nazvao ovu temu. Skontao sam na šta misli, ali
vjerujem da djeluje zbunjujuće za nekoga ko tek dođe na temu. Vjerujem da u suštini misli na
na kako Englezi i Ameri vole reći tzv maverick autore/muzičare. To su obično izvođači koji
furaju neki svoj fazon ne obazirući se na komercijalni uspjeh i prođu kod publike. Jednostavno
prate svoj put i muzu koja ih vodi na tom putu. Taj put često uključuje i transformacije zvuka
i stila, koji su vođeni nekom unutarnjom logikom izvođača. Bar sam ja tako shvatio ono što
je autor teme naveo u uvodu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65335
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#156 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by _BataZiv_0809 »

S tim da postoje umjetnici koji su karijeru zapoceli "van industrije" pa onda skliznuli u komercijalu, kao Bowie 80tih. A ima i onih kod kojih je transformacija isla u suprotnom smjeru, kao npr George Michael od Whama! do Listen withou prejudice.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#157 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:
dale cooper wrote:[

Ko je nastavio sa radom? :zoka: Hollis jeste bio Talk Talk sa time da su ostali, posebice Tim Friese-Greene,
dali svoj doprinos u producentskom, aranžerskom i sviračkom radu. Ali primarni autor je bio Hollis.
To se može čuti i na njegovom jedinom solo albumu koji je u svemu osim imenu kontinuacija zadnja
dva albuma Talk Talk. I da se razumijemo, ova zadnja dva Talk Talk albuma u vrijeme kada su izdati nisu
ostvarili gotovo nikakav komercijalni uspjeh. EMI jednostvano nije znao kako da promoviše album koji
nije imao nijedan očigledan singl ili nešto što bi se moglo pokušati prodati kao takav. Tako da su nakon
Spirit Of Eden prekinuli suradnju sa njima. Laughing Stock su izdali za renomiranu jazz etiketu Verve records,
koja je bila sklonija i empatičnija prema njihovim idejama i zvuku, ali ni Laughing Stock nije ništa bolje
prošao u komercijalnom smislu. Međutim od tada do danas reputacija i uticaj tih albuma je u stalnom rastu,
čemu svjedoče mnoge kritičke liste koje ih svrstavaju u najbolje albume svih vremena. A i postoji gomila
bendova na koje je uticaj Talk Talka primjetan.
Ostali članovi su nastavili pod drugim imenima ".O.Rang", a TFG poslije pod Heligoland. Nisu pod Talk Talk, nisam to ni tvrdio. Solo album sam priznao iako nije ostvario ni komercijalni ni acclaimed status. Laughing Stock se nalazi na dosta listi najboljih albuma 90tih, ovaj nisam nigdje našao.
To je tačno, ali ni jedan od njih nije zvučao kao Talk Talk. Bili su približno post rock, ali su drugačije zvučali.
Spirit Of Eden je izašao 1988, pa ćeš ga naći na naj listama 80-tih, a vrlo moguće i The Colour of Spring uz njega.
Sve to stoji, samo sam htio testirati kriterij iz prvog posta ("...okretali se drugim isto ili slično kvalitetnim, ali drukčijim projektima."), što solo uradak Hollisa evidentno ne zadovoljava. ipak sam priznao i pored toga.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#158 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

_BataZiv_0809 wrote:S tim da postoje umjetnici koji su karijeru zapoceli "van industrije" pa onda skliznuli u komercijalu, kao Bowie 80tih. A ima i onih kod kojih je transformacija isla u suprotnom smjeru, kao npr George Michael od Whama! do Listen withou prejudice.
Da, recimo George Michael je dobar primjer mainstream izvođača koji je u želji za muzičkim sazrijevanjem
i kritičkim poštovanjem počeo da pravi ozbiljniju muziku za odraslu publiku. Listen Without Prejudice je
odličan primjer. Primjer koji ga je koštao, poput Princea, jednog dobrog dijela karijere nakon što je zakrvio
sa Sonyem koji je očekivao nešto sasvim drugo od njega.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#159 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
To je tačno, ali ni jedan od njih nije zvučao kao Talk Talk. Bili su približno post rock, ali su drugačije zvučali.
Spirit Of Eden je izašao 1988, pa ćeš ga naći na naj listama 80-tih, a vrlo moguće i The Colour of Spring uz njega.
Sve to stoji, samo sam htio testirati kriterij iz prvog posta ("...okretali se drugim isto ili slično kvalitetnim, ali drukčijim projektima."), što solo uradak Hollisa evidentno ne zadovoljava. ipak sam priznao i pored toga.
Pa Hollisov solo album je gotovo na istom nivou poput Talk Talkovih albuma što se tiče kvaliteta.
Drugčiji? Pa ne baš, više bih rekao da je rafinacija onog što je radio na tim zadnjim albumima Talk Talka.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#160 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:
dale cooper wrote:
To je tačno, ali ni jedan od njih nije zvučao kao Talk Talk. Bili su približno post rock, ali su drugačije zvučali.
Spirit Of Eden je izašao 1988, pa ćeš ga naći na naj listama 80-tih, a vrlo moguće i The Colour of Spring uz njega.
Sve to stoji, samo sam htio testirati kriterij iz prvog posta ("...okretali se drugim isto ili slično kvalitetnim, ali drukčijim projektima."), što solo uradak Hollisa evidentno ne zadovoljava. ipak sam priznao i pored toga.
Pa Hollisov solo album je gotovo na istom nivou poput Talk Talkovih albuma što se tiče kvaliteta.
Drugčiji? Pa ne baš, više bih rekao da je rafinacija onog što je radio na tim zadnjim albumima Talk Talka.
to je subjektivno viđenje, meni nije ni blizu, a i većini kritičara nije na tom nivou s obzirom da ga nema na listama najboljih iz 90tih a laughing stocka ima. sasvim je moguće da si ti upravu, ali je to malo vjerovatno kad uzmeš ovaj pokazatelj.

je li drukčiji ili ne, i to je subjektivno pa se može naprđivati do besvijesti.

ponavljam, priznao sam solo i pored toga što osobno smatram da je kvalitetom klasu-dvije ispod.
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#161 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by PSC »

teški ti kriteriji. admire :lol: šalamala
nisam neki znalac, onako se priključih.
ali ako je evolucija zvuka i stila u pitanju, možda onda porcupine tree? a i nisu nešto mainstream
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#162 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
to je subjektivno viđenje, meni nije ni blizu, a i većini kritičara nije na tom nivou s obzirom da ga nema na listama najboljih iz 90tih a laughing stocka ima. sasvim je moguće da si ti upravu, ali je to malo vjerovatno kad uzmeš ovaj pokazatelj.

je li drukčiji ili ne, i to je subjektivno pa se može naprđivati do besvijesti.

ponavljam, priznao sam solo i pored toga što osobno smatram da je kvalitetom klasu-dvije ispod.
Da, naravno da ima i subjektivnog. Ali činjenica je da je taj album izašao gotovo neprimjećen i imao
je još manje promocije nego albumi sa Talk Talkom. I onda je Hollis potpuno nestao sa scene.
Tako da je pomalo i podcjenjen.

http://www.acclaimedmusic.net/artist/Talk%20Talk.htm

http://www.acclaimedmusic.net/artist/Mark%20Hollis.htm

Ovdje ti je zbirni skor albuma Talk Talka i Marka Hollisa po godini, dekadi i svih vremena.
Ovaj skor je baziran na hiljadama različitih kritičkih lista.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#163 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:
to je subjektivno viđenje, meni nije ni blizu, a i većini kritičara nije na tom nivou s obzirom da ga nema na listama najboljih iz 90tih a laughing stocka ima. sasvim je moguće da si ti upravu, ali je to malo vjerovatno kad uzmeš ovaj pokazatelj.

je li drukčiji ili ne, i to je subjektivno pa se može naprđivati do besvijesti.

ponavljam, priznao sam solo i pored toga što osobno smatram da je kvalitetom klasu-dvije ispod.
Da, naravno da ima i subjektivnog. Ali činjenica je da je taj album izašao gotovo neprimjećen i imao
je još manje promocije nego albumi sa Talk Talkom. I onda je Hollis potpuno nestao sa scene.
Tako da je pomalo i podcjenjen.

http://www.acclaimedmusic.net/artist/Talk%20Talk.htm

http://www.acclaimedmusic.net/artist/Mark%20Hollis.htm

Ovdje ti je zbirni skor albuma Talk Talka i Marka Hollisa po godini, dekadi i svih vremena.
Ovaj skor je baziran na hiljadama različitih kritičkih lista.
I ove liste, skorovi, šta već, upravo govore da je klasu dvije ispod najboljih albuma Talk Talk, npr. top 100 naspram top 400 dekade itd.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#164 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

dale cooper wrote:
Altsa wrote:Jedno pitanje. A sta vam znaci ovo postali dio industrije?
Mislim da je Almir pomalo nespretno i konfuzno nazvao ovu temu. Skontao sam na šta misli, ali
vjerujem da djeluje zbunjujuće za nekoga ko tek dođe na temu. Vjerujem da u suštini misli na
na kako Englezi i Ameri vole reći tzv maverick autore/muzičare. To su obično izvođači koji
furaju neki svoj fazon ne obazirući se na komercijalni uspjeh i prođu kod publike. Jednostavno
prate svoj put i muzu koja ih vodi na tom putu. Taj put često uključuje i transformacije zvuka
i stila, koji su vođeni nekom unutarnjom logikom izvođača. Bar sam ja tako shvatio ono što
je autor teme naveo u uvodu.
Upravo to. E sad, Zomri može početi pisati knjigu radnog naziva Kako sam tražio dlaku u jajetu.
Svu sreću u radu na knjizi mu želim.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#165 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

almir_tz wrote:
dale cooper wrote:
Altsa wrote:Jedno pitanje. A sta vam znaci ovo postali dio industrije?
Mislim da je Almir pomalo nespretno i konfuzno nazvao ovu temu. Skontao sam na šta misli, ali
vjerujem da djeluje zbunjujuće za nekoga ko tek dođe na temu. Vjerujem da u suštini misli na
na kako Englezi i Ameri vole reći tzv maverick autore/muzičare. To su obično izvođači koji
furaju neki svoj fazon ne obazirući se na komercijalni uspjeh i prođu kod publike. Jednostavno
prate svoj put i muzu koja ih vodi na tom putu. Taj put često uključuje i transformacije zvuka
i stila, koji su vođeni nekom unutarnjom logikom izvođača. Bar sam ja tako shvatio ono što
je autor teme naveo u uvodu.
Upravo to. E sad, Zomri može početi pisati knjigu radnog naziva Kako sam tražio dlaku u jajetu.
Svu sreću u radu na knjizi mu želim.
Nije traženje dlake u jajetu nego jasno i argumentirano testiranje spomenutih izvođača u odnosu na kriterije koje si postavio u prvom postu. Jel ja sad trebam bacati grah šta si ti mislio ili uzeti ono što piše?

Najtačniju dijagnozu dao je Daysleeper, a to je da ti ni sam ne znaš šta hoćeš.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#166 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Hajvan »

PSC wrote:
teški ti kriteriji. admire :lol: šalamala
nisam neki znalac, onako se priključih.
ali ako je evolucija zvuka i stila u pitanju, možda onda porcupine tree? a i nisu nešto mainstream
ne moze.
izvodjaca kojeg ste naveli naveli je kopijine kopija, kopija

:lol:
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#167 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

zomri wrote: Nije traženje dlake u jajetu nego jasno i argumentirano testiranje spomenutih izvođača u odnosu na kriterije koje si postavio u prvom postu. Jel ja sad trebam bacati grah šta si ti mislio ili uzeti ono što piše?

Najtačniju dijagnozu dao je Daysleeper, a to je da ti ni sam ne znaš šta hoćeš.
Za svoje najveće životno postignuće ne smatram započinjanje jedne teme na forumu Kliksa. Jesi ti koju pokrenuo da odem po njoj kenjdarati? Dejsliper je najvjerovatnije skontao koliko god mu Veder i ekipa bili dragi da su najobičniji produkti industrije zabave koliko god se upregli dokazati suprotno. Evo, ostavljam ti u amanet ovu temu. Zaboravi na mene, vodi se onim što je Dejl napisao i usputno slušaj kolektivitet elitne trope.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#168 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
I ove liste, skorovi, šta već, upravo govore da je klasu dvije ispod najboljih albuma Talk Talk, npr. top 100 naspram top 400 dekade itd.
Da, ali već sam rekao postoji i ovo subjektivno gledanja fanova kod kojih taj album visoko kotira. Nije bolji od najboljih
Talk Talk albuma, ali nije ni puno slabiji. On je još jedna sjajna karika u autorskom razvoju jednog fascinantnog autora.
Šteta što je napustio sve.
User avatar
Better Man
Posts: 16657
Joined: 01/10/2006 20:10

#169 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Better Man »

Teenage Fanclub, Mudhoney, Sonic Youth, The Jesus Lizard su neki od bendova koji nisu postali dio industrije i ostali su dosljedni sebi i svom zvuku.
User avatar
Altsa
Posts: 7282
Joined: 19/03/2004 18:31

#170 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Altsa »

Better Man wrote:Teenage Fanclub, Mudhoney, Sonic Youth, The Jesus Lizard su neki od bendova koji nisu postali dio industrije i ostali su dosljedni sebi i svom zvuku.
Opet pitam sta znaci to dio industrije? izdaju do 500 albuma, ne pojavljuju se u medijima, sviraju muziku koja nije za siroke narodne mase ili nesto drugo, sta to znaci? promijena zvuka ili stila ne mora da bude dio industrije vec jednostavna promijena muzickog poimanja i prelaska na nesto drugo bez uticaja muzicke industrije.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#171 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

Altsa wrote:
Better Man wrote:Teenage Fanclub, Mudhoney, Sonic Youth, The Jesus Lizard su neki od bendova koji nisu postali dio industrije i ostali su dosljedni sebi i svom zvuku.
Opet pitam sta znaci to dio industrije? izdaju do 500 albuma, ne pojavljuju se u medijima, sviraju muziku koja nije za siroke narodne mase ili nesto drugo, sta to znaci? promijena zvuka ili stila ne mora da bude dio industrije vec jednostavna promijena muzickog poimanja i prelaska na nesto drugo bez uticaja muzicke industrije.
svi su oni dio industrije od trenutka kad potpišu ugovor sa izdavačem. zato je ova tema apsurdna.

ako hoćeš izvođače koji nisu dio industrije traži ih izvan nje. bar danas to nije nikakav problem, imaš bandcamp, imaš soundcloud, pa i youtube. ali ne, daj da je relativno popularno ali da ima integritet i da nije industrijski. jebo bi se da mu ne uđe.
User avatar
Altsa
Posts: 7282
Joined: 19/03/2004 18:31

#172 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Altsa »

zomri wrote:
Altsa wrote:
Better Man wrote:Teenage Fanclub, Mudhoney, Sonic Youth, The Jesus Lizard su neki od bendova koji nisu postali dio industrije i ostali su dosljedni sebi i svom zvuku.
Opet pitam sta znaci to dio industrije? izdaju do 500 albuma, ne pojavljuju se u medijima, sviraju muziku koja nije za siroke narodne mase ili nesto drugo, sta to znaci? promijena zvuka ili stila ne mora da bude dio industrije vec jednostavna promijena muzickog poimanja i prelaska na nesto drugo bez uticaja muzicke industrije.
svi su oni dio industrije od trenutka kad potpišu ugovor sa izdavačem. zato je ova tema apsurdna.

ako hoćeš izvođače koji nisu dio industrije traži ih izvan nje. bar danas to nije nikakav problem, imaš bandcamp, imaš soundcloud, pa i youtube. ali ne, daj da je relativno popularno ali da ima integritet i da nije industrijski. jebo bi se da mu ne uđe.
ha. napokon nadođosmo.
Last edited by Altsa on 06/12/2017 10:20, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#173 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Bloo »

dugo vam je trebalo da nadođete :D

ljudi koji su "izvan" industrije, ponekad osnuju sami producentsku kuću ili izdaju album nezavisno tipa Ingrid Michaelson
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#174 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

No, vrli kontraargumetaš i debatant zvani držim te za riječ dlako u jajetu je previdio jednu stvarčicu u nazivu teme, a to su navodnici:

Muzičari koji nisu "postali" dio industrije
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#175 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

Bloo wrote:dugo vam je trebalo da nadođete :D

ljudi koji su "izvan" industrije, ponekad osnuju sami producentsku kuću ili izdaju album nezavisno tipa Ingrid Michaelson
Ili recimo Dubioza Kolektiv :mrgreen:
Post Reply