Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#126 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

Ispunjava najvažniji kriterij, a taj je da se 99% bave biznisom, a 1% umjetnošću. I, da, sad ćeš se vjerovatno kao pijan plota držati prvog posta i u njemu možda ovaj kriterij napisan nećeš naći, a to što ga je kao najvažnijeg iznjedrio ostatak rasprave, to ćeš, naravno, zanemariti jer ti ne ide u prilog. Ovime završava pisanje o Dubioznom kolektivu. Bezvezan gubitak vremena na mediokritete.
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#127 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

almir_tz wrote:Ispunjava najvažniji kriterij, a taj je da se 99% bave biznisom, a 1% umjetnošću. I, da, sad ćeš se vjerovatno kao pijan plota držati prvog posta i u njemu možda ovaj kriterij napisan nećeš naći, a to što ga je kao najvažnijeg iznjedrio ostatak rasprave, to ćeš, naravno, zanemariti jer ti ne ide u prilog. Ovime završava pisanje o Dubioznom kolektivu. Bezvezan gubitak vremena na mediokritete.
sve si sam skontao. uvodiš zabunu, dezavuiraš temu itd. ne napiše dobro kriterije pa mu onda neko kriv. dobro ti je daysleeper napisao ranije: ti sam ne znaš šta hoćeš.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#128 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

Presmiješno. Tačno sam znao da ćeš to napisati. Mali manipulator. Bravo ti!
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#129 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:Meni Red Sails više zvuči kao nadolazeći post punk nego li kraut rock. :D
i rest my case :mrgreen: meni zvuči isto kao neki instrumentalni neu! sa bowiejem na mikrofonu. ne čujem post punk više nego u kraut rocku što se uglavnom svodi na ove zvečeće gitare.
Zašto? :mrgreen:

:lol: Zvečeće gitare. :D
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#130 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

dale cooper wrote:
zomri wrote:
dale cooper wrote:Meni Red Sails više zvuči kao nadolazeći post punk nego li kraut rock. :D
i rest my case :mrgreen: meni zvuči isto kao neki instrumentalni neu! sa bowiejem na mikrofonu. ne čujem post punk više nego u kraut rocku što se uglavnom svodi na ove zvečeće gitare.
Zašto? :mrgreen:

:lol: Zvečeće gitare. :D
prvi bold - pa vidim da si veliki fan i da od drveta ne vidiš šumu :mrgreen: i to je ok, ali nema smisla dalje nastavljati.
drugi - smiješno zvuči kada se opisuje muzika :mrgreen:
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#131 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

zomri wrote:
dale cooper wrote:
Zašto? :mrgreen:

:lol: Zvečeće gitare. :D
prvi bold - pa vidim da si veliki fan i da od drveta ne vidiš šumu :mrgreen: i to je ok, ali nema smisla dalje nastavljati.
drugi - smiješno zvuči kada se opisuje muzika :mrgreen:
Pa ovo za post punk i Bowiev uticaj na isti nije neka novost niti sam to ja izmislio, postoje tekstovi od mnogo stručnijih
ljudi od mene na tu temu. I Lodger i Scary Monsters su preteča onoga što se tih godina počinje kuhati nakon inicijalne
punk eksplozije. Ali i sam Bowie je zauzvrat bio inspirisan nekim ljudima sa NYC punk scene pa mu je tako na Scary
Monstersu svirao Tom Verlaine iz Televisiona. Što će reći da je Bowiev odnos sa punk, post punk i kasnije new wave scenom
bio obostrana ljubavna afera. Mislim da ti zomri znaš sve ovo, i vrlo dobro znaš koliko je Bowie značajan i uticajan muzičar,
ali iz nekog razloga tersaš. :D Ali ok, opet si ti moj forumski drug i stari Lynchovski saborac. :-D
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#132 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

Pa jasno, namjerno tersa da bi mi udarao kontru. Nije on glup.
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#133 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by PSC »

dale cooper wrote:
PSC wrote:a krhki genije nick drake?
Apsolutno. Nick je ostavio 3 gotovo savršena albuma iza sebe. Nažalost i on je jedan od onih koji nije doživio
da vidi kakav je uticaj ostavio iza sebe.
čista tuga. pa onu atmosferu života, tako dobre emocije...mogu napraviti samo 'depresivni' stihovi genija.
dale cooper wrote:
medvjed23 wrote:On, sudeći po odnosu koji je imao prema javnosti i medijima, nije ni težio tome da ostvari značajan uticaj. Da je poživo, savršeno bi se uklopio u ono što pokretač teme traži.
Što maloprije kolega spomenu bio je i previše emocionalno krhak i introvertan, tako da je teško bilo očekivati od njega i da pokuša.
A i što kažeš takvim ljudima slava i pažnja vjerovatno i ne bi prijala.
valjda slava iskrenijim dušama daje osjećaj nelagode i osjećaj da im oduzima na iskrenosti..
morrisseyu slava nije baš puno smetala :D zamalo ga, na prvu, ne predložih (kako shvatih šta je autor teme želio da se shvati), ali on je više primjer kkao stvari nisu crno-bijele. meni je morrissey nevjerovatno originalan muzičar koji je na najbolji mogući način i mainstream, primjer onog: možeš ih pobijediti i dok im istrovemeno pripadaš. stvaraš i ostaješ iskren, ali imaš i dovoljan footprint da nešto možeš i promijeniti. način na koji je on iskren je vjerovatno razlog tome... a i ono što ga distancira od drakea. on nikada ne otkriva sebe kroz pjesme, sve je paradoks i misterija, ali znaš da dobijaš 100%. možda se varam, baš volim morrisseya.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#134 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

PSC wrote: valjda slava iskrenijim dušama daje osjećaj nelagode i osjećaj da im oduzima na iskrenosti..
morrisseyu slava nije baš puno smetala :D zamalo ga, na prvu, ne predložih (kako shvatih šta je autor teme želio da se shvati), ali on je više primjer kkao stvari nisu crno-bijele. meni je morrissey nevjerovatno originalan muzičar koji je na najbolji mogući način i mainstream, primjer onog: možeš ih pobijediti i dok im istrovemeno pripadaš. stvaraš i ostaješ iskren, ali imaš i dovoljan footprint da nešto možeš i promijeniti. način na koji je on iskren je vjerovatno razlog tome... a i ono što ga distancira od drakea. on nikada ne otkriva sebe kroz pjesme, sve je paradoks i misterija, ali znaš da dobijaš 100%. možda se varam, baš volim morrisseya.
Da, Morrisey je introvert, ali na drugi način. On se nikada recimo nije plašio slave, čak što više, znao ju je i prigrliti, iako je
imao love/hate vezu sa slavom. Sjećaš se onih stihova iz Frankly Mr. Shankly - Fame, fame, fatal fame, It can play hideous tricks
on the brain But still I'd rather be famous Than righteous or holy, any day, any day, any day
. Oni mnogo govore o njegovom
odnosu prema slavi. Ono što mene muči kod Morrisseya je činjenica da kako je počeo stariti sve je više konzervativniji, lupa kojekakve
desničarske gluposti. Nedavno se oglasio i oko ovih seks skandala u Hollywoodu, faktički bez trunke propitivanja braneći optužene i
kriveći žrtve. Ne znam, kao da se iz petnih žila trudi da kontrira, pa imalo to smisla ili ne. Kao da želi da skrene pažnju na sebe.
Što mi je nekako totalno suprotno od mladog Morrisseya iz The Smiths dana.
User avatar
muha_sa
Posts: 128455
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#135 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by muha_sa »

Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#136 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Hajvan »

Image
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#137 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

Hm, hm...
Hajde, ako je Radioheadu i Bowieu uspjelo 90%, možda Becku da dam maksimum od 50%. Je li to pošteno? :)
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#138 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

Evo ova posljednja po noći kao E-Pro prije deset godina.
Da, možda Arcade Fire s jedno 75% uspjeha?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#139 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by DaysleepeR »

pokušaću još jednom, istraži radove njemačkog metal benda Atrocity, bend je sa svakim albumom potpuno mijenjao žanr, izgled, pa i publiku, samo ne znam koliko je to dobro

jedan pozitivan primjer je Paradise Lost koji je počeo kao doom metal, pa u jednom momentu u karijeri postao skoro kao klon Depeche Mode, da bi se danas opet vratio u doom.

ne znam samo koliko je to tvoj cup of tea

generalno su svi metal bendovi osamdesetih jedva preživjeli devedesete i početak novog milenija suočeni sa konkurencijom grunge-a i NU Metala pa su lutali u raznim pravcima, bili na ivici bankrota, itd.

pa i jedna moćna Metallica je pravila izlete poput Load, Reload i St. Anger
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#140 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dale cooper »

Ako pričamo o metal bendovima, trebamo svakako spomenuti norvežane Ulver. Oni su započeli kao black metal bend da bi
kasnije postepeno evolvirali u eksperimentalni sastav kombinujući progresivu, elektroniku, noise i modernu klasiku.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#141 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dezurni_ucenik »

Depeche Mode je bas prezivio osamdesete i postali jedan od najkultnijih grupa svih vremena. Smashing Pumpkins nisu mogli izdrzati nu metal scenu pa se raspali, vjerujem da ih je ubio ego Billy Corgana. Tada nekada u to doba Queens Of The Stone Age dolazi na scenu i nisu nicim bili vezani za nu metal pa su bili popularni. Od punkera, Pro gandhi se nisu prodali, nisu htjeli da budu uvrsteni na Rock aganinst Bush kompilaciju jer su skontali da iza svega toga stoje korporacije koje od Bushovog odlaska na vlast mogu samo imati finansijske koristi. Cak su i kritikovali NOFX da su prodane duse.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#142 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

Da, dobro si namirisao. Metal dio me ne zanima, ali to ne znači i da tamo ima pravih na tragu popisanog.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#143 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by Hajvan »

DaysleepeR wrote:pokušaću još jednom, istraži radove njemačkog metal benda Atrocity, bend je sa svakim albumom potpuno mijenjao žanr, izgled, pa i publiku, samo ne znam koliko je to dobro

jedan pozitivan primjer je Paradise Lost koji je počeo kao doom metal, pa u jednom momentu u karijeri postao skoro kao klon Depeche Mode, da bi se danas opet vratio u doom.

ne znam samo koliko je to tvoj cup of tea

generalno su svi metal bendovi osamdesetih jedva preživjeli devedesete i početak novog milenija suočeni sa konkurencijom grunge-a i NU Metala pa su lutali u raznim pravcima, bili na ivici bankrota, itd.

pa i jedna moćna Metallica je pravila izlete poput Load, Reload i St. Anger

A Pantera?
prva 3 albuma Glam,pa Power/Heavy, zatim Trash, pa groove, pa opet trash/groove s izletima u death metal


Metalica i Lou Reed- Lulu, svi popljuvali, a uopste nije lose. Meni se svidio, al ja imam eklektican ukus- slusam i Metallicu i Reeda svakako :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#144 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dezurni_ucenik »

dale cooper wrote:
almir_tz wrote:Moje pitanje je slijedeće. Možete mi navesti autore, bendove koji nisu postali money making machine te da bi pogonili industriju potpisali ugovore i krenuli u štanc haman istih albuma.

Naravno, i ovdje je potrebna gradacija. Originalnih i dobrih je sigurno bilo sa svoja 2-3 prva albuma, a onda je krenuo štanc i od tad u biti istu pjesmu pjevaju. Ali može i info o tim albumima. Tipa možda je nekom najbolji treći album Stonesa, a onda kreće štancanje.

Ima i dodatna gradacija recimo Radiohead fantastične promjene i albumi da bi im posljedna 3-4 bili haman isti.

Ima i dalje, recimo okolnosti nisu dale da se vidi u šta će se to izroditi. Joy Divisionu se ubio pjevač, npr.

Ovako stvari čovjek kad promisli rijetki su, ali baš originalni i samo svoji muzičari, još rijeđi oni koji su upali u industriju i ostali svoji.

Mnogi bendovi nakon godinu-dvije, koliko god veliki bili, u ovom smislu su prnuli u šišu: The Beatles, The Rolling Stones, Dire Straits, The Cure, The Clash, R.E.M., Prince, George Michael, Queen, Iron Maiden, Blondie, The Smiths, Police, Eric Clapton, Duran Duran, Billy Idol, LCD Soundsystem, Nirvana, RHCP (30 godina ali bukvalno iste pjesme, istina u Stonesa je 50) uz male izlete u eksperiment U2, Green Day, Metallica, The Cranberries, Leonard Cohen, Bob Dylan, Guns'n'Roses, Blur, Gorillaz, Sigur Ros, Kate Bush, Roxy Music, Elton John, Sade, Ramones... Lista je dugačka.

Ovo sve pitam zato što bih volio slušati umjetnike koji su bili svoji, mijenjali se, a kad su vidjeli da počinju vrtjeti istu ploču prekidali s radom, okretali se drugim isto ili slično kvalitetnim, ali drukčijim projektima. Jedan od takvih je bio RATM.

Hvala puno inaprijed na budućoj diskusiji i informacijama koga poslušati.
Rijetko je ovo što ti spominješ. Nezavisna i DIY produkcija i izdavačke kuće su postojale u 80-tim godinama kada
je populariziran tzv indie zvuk, ali kasnije su se i većina njih ujedinila u veće kuće i distribucije. Koliko god neko
hoće da pravi neku svoju muziku po svojim pravilima toliko postoji i želja da tu muziku neko i čuje.
Ti si ovdje naveo masu grupa čija se evolucijska linija ne uklapa u tu tvoju 2-3 albuma pa propast teoriju.

Sto su prnuli LCD u sisu, eno zadnji album im napokon zauzeo prvo mjesto na Bilbordu. :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#145 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by dezurni_ucenik »

U2 - zivot na staroj slavi.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#146 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by DaysleepeR »

Hajvan wrote:
DaysleepeR wrote:pokušaću još jednom, istraži radove njemačkog metal benda Atrocity, bend je sa svakim albumom potpuno mijenjao žanr, izgled, pa i publiku, samo ne znam koliko je to dobro

jedan pozitivan primjer je Paradise Lost koji je počeo kao doom metal, pa u jednom momentu u karijeri postao skoro kao klon Depeche Mode, da bi se danas opet vratio u doom.

ne znam samo koliko je to tvoj cup of tea

generalno su svi metal bendovi osamdesetih jedva preživjeli devedesete i početak novog milenija suočeni sa konkurencijom grunge-a i NU Metala pa su lutali u raznim pravcima, bili na ivici bankrota, itd.

pa i jedna moćna Metallica je pravila izlete poput Load, Reload i St. Anger

A Pantera?
prva 3 albuma Glam,pa Power/Heavy, zatim Trash, pa groove, pa opet trash/groove s izletima u death metal


Metalica i Lou Reed- Lulu, svi popljuvali, a uopste nije lose. Meni se svidio, al ja imam eklektican ukus- slusam i Metallicu i Reeda svakako :lol:
Pantera je moj omiljeni bend svih vremena, ali moram biti iskren, oni su išli za parama a ne od para :)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14265
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#147 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by DaysleepeR »

dale cooper wrote:Ako pričamo o metal bendovima, trebamo svakako spomenuti norvežane Ulver. Oni su započeli kao black metal bend da bi
kasnije postepeno evolvirali u eksperimentalni sastav kombinujući progresivu, elektroniku, noise i modernu klasiku.
Britanska Annathema. Švedski Opeth. Ima jako puno primjera.
Metal je svakako karakteristična muzika, u okviru istog glavnog žanra nije nikakav problem naći dva benda čija muzika nema apsolutno nikakve sličnosti jedna sa drugom.
PSC
Posts: 83
Joined: 02/04/2017 18:56

#148 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by PSC »

dale cooper wrote:Da, Morrisey je introvert, ali na drugi način. On se nikada recimo nije plašio slave, čak što više, znao ju je i prigrliti, iako je
imao love/hate vezu sa slavom. Sjećaš se onih stihova iz Frankly Mr. Shankly - Fame, fame, fatal fame, It can play hideous tricks
on the brain But still I'd rather be famous Than righteous or holy, any day, any day, any day. Oni mnogo govore o njegovom
odnosu prema slavi.
yes, but..
but sometimes I'd feel more fulfilled
making Christmas cards with the mentally ill
I want to live and I want to love
I want to catch something that I might be ashamed of.

on je uvijek apsurdan i paradoksalan, upravo u tim kontrastima u stihovima leži njegova individualnost i pozicija spram industrije. otvoreno i surovo iskreno on govori o love/hate odnosu prema slavi, kontroverzni dorian gray. (paint a vulgar picture)
Ono što mene muči kod Morrisseya je činjenica da kako je počeo stariti sve je više konzervativniji, lupa kojekakve
desničarske gluposti. Nedavno se oglasio i oko ovih seks skandala u Hollywoodu, faktički bez trunke propitivanja braneći optužene i
kriveći žrtve. Ne znam, kao da se iz petnih žila trudi da kontrira, pa imalo to smisla ili ne. Kao da želi da skrene pažnju na sebe.
Što mi je nekako totalno suprotno od mladog Morrisseya iz The Smiths dana.
gorko, ali za očekivati od morrisseya, za njega tipičnim realizmom protiv holivudskog hajpa. prije da je na to ciljao nego na to da opravda silovanje, seksualno uzmeniravanje i tako to, što je i rekao da nikako nije sad neki pobornik toga ili tako nešto. ne vjerujem da ima potrebu skretati pažnju na sebe, mislim da prije ima potrebu biti ogorčen na holivudske priče. a to što svjesno kaže stvari na koje će mainstream odmah reći da su za svaku osudu, sablazniti se i šokirati, to je valjda nešto što morrissey dobro radi :D

john power sa bendom the la's pravo nije postao dio industrije, a bili su super. kao ni sa the cast koji je još bolji.
ili richard hell.

ali ovo je fulana tema :D
teško je naći bend ili muzičara koji ili nije opstao ili se okrenuo drugim projektima isključivo zbog nekog ideala. sly stone, jedan od najvećih ikada, a eto nije čovjek prepoznat kao takav već završava kao beskućnik i narkoman.
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#149 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by almir_tz »

PSC wrote:
dale cooper wrote:Da, Morrisey je introvert, ali na drugi način. On se nikada recimo nije plašio slave, čak što više, znao ju je i prigrliti, iako je
imao love/hate vezu sa slavom. Sjećaš se onih stihova iz Frankly Mr. Shankly - Fame, fame, fatal fame, It can play hideous tricks
on the brain But still I'd rather be famous Than righteous or holy, any day, any day, any day. Oni mnogo govore o njegovom
odnosu prema slavi.
yes, but..
but sometimes I'd feel more fulfilled
making Christmas cards with the mentally ill
I want to live and I want to love
I want to catch something that I might be ashamed of.

on je uvijek apsurdan i paradoksalan, upravo u tim kontrastima u stihovima leži njegova individualnost i pozicija spram industrije. otvoreno i surovo iskreno on govori o love/hate odnosu prema slavi, kontroverzni dorian gray. (paint a vulgar picture)
Ono što mene muči kod Morrisseya je činjenica da kako je počeo stariti sve je više konzervativniji, lupa kojekakve
desničarske gluposti. Nedavno se oglasio i oko ovih seks skandala u Hollywoodu, faktički bez trunke propitivanja braneći optužene i
kriveći žrtve. Ne znam, kao da se iz petnih žila trudi da kontrira, pa imalo to smisla ili ne. Kao da želi da skrene pažnju na sebe.
Što mi je nekako totalno suprotno od mladog Morrisseya iz The Smiths dana.
gorko, ali za očekivati od morrisseya, za njega tipičnim realizmom protiv holivudskog hajpa. prije da je na to ciljao nego na to da opravda silovanje, seksualno uzmeniravanje i tako to, što je i rekao da nikako nije sad neki pobornik toga ili tako nešto. ne vjerujem da ima potrebu skretati pažnju na sebe, mislim da prije ima potrebu biti ogorčen na holivudske priče. a to što svjesno kaže stvari na koje će mainstream odmah reći da su za svaku osudu, sablazniti se i šokirati, to je valjda nešto što morrissey dobro radi :D

john power sa bendom the la's pravo nije postao dio industrije, a bili su super. kao ni sa the cast koji je još bolji.
ili richard hell.

ali ovo je fulana tema :D
teško je naći bend ili muzičara koji ili nije opstao ili se okrenuo drugim projektima isključivo zbog nekog ideala. sly stone, jedan od najvećih ikada, a eto nije čovjek prepoznat kao takav već završava kao beskućnik i narkoman.
Našli smo jednog:

muzicari-koji-nisu-postali-dio-industri ... #p14099713
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#150 Re: Muzičari koji nisu "postali" dio industrije

Post by zomri »

Tehnički gledano ni to ne zadovoljava. Naime iz definicije onoga što tražiš citiram
Ovo sve pitam zato što bih volio slušati umjetnike koji su bili svoji, mijenjali se, a kad su vidjeli da počinju vrtjeti istu ploču prekidali s radom, okretali se drugim isto ili slično kvalitetnim, ali drukčijim projektima.
Talk Talk jesu prekinuli s radom, ali ne zato što su "vidjeli da počinju vrtjeti istu ploču" nego kako sami tvrde "zbog porodičnih razloga".Ostatak benda bez Hollisa jest nastavio sa radom, drukčijim ali ni blizu "isto ili slično kvalitetnim".

Hollis se jeste vratio poslije sa solo albumom koji nije imao takav uspjeh, ali eto to mu priznajem da je ostao u okviru kriterija jer je napustio muzičku industriju poslije. Kao zaključak Mark Hollis uslovno ispunjava kriterije iz definicije te se može izbor ograničiti na njegov solo album i na albume Talk Talk puštene kroz filter tako da se čuje samo njegov učinak na istom (poglavito vokal).

Također, nemam sad vremena da pretresem i session muzičare koji su mu radili na solo albumu ali postoji mogućnost da se i tu prošvercao neki ubačeni elemenat kome integritet nije bio na prvom mjestu. S oprezom ga slušaj, da ti ne bi neki takav kontaminirao uši. Sretno :thumbup:
Post Reply