Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#1 Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by bezimeni nepoznati »

Tražio sam ovkvu temu, nisam je mogao naći. Kakva su vaša iskustva sa muzejima u Sarajevu, ja sam išao samo u Zemaljski Muzej, odličan je ali može i bolje.
Blacknwhite
Posts: 310
Joined: 16/09/2020 09:11

#2 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by Blacknwhite »

Muzej optickih iluzija ekstra, od postavki do osoblja :thumbup: U Historijskom muzeju se sjecam da je ciko na ulazu bio pravo fin, pogotovo sa omladinom, i na fin nacin docaravao bitne stvari. Stanje unutra, nazalost, u skladu sa finansijama... Zemaljski mi je isto sasvim ok u poredjenju cak i sa nekim muzejima u svijetu u kojim sam bio. Ovi manji muzeji poput Muzeja Sarajevskog atentata isto imaju uvijek jako fino osoblje. Sve u svemu, ja sam zadovoljan ponudom u Sarajevu, a znamo svi sta im je svima jedini problem...
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#3 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by breuer »

Muzej grada u Brusa bezistanu, sasvim korektno i ugodno iskustvo. Za vrlo kratko vrijeme se može steći osnovna slika o Sarajevu. Nedostaju opisi pored artefakata samo iako su periodi bogato opisani.

Izvan Sa preporučujem samostanske muzeje u Rami i pogotovo onaj na Gorici pored Livna.
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#4 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by bezimeni nepoznati »

Blacknwhite wrote: 23/03/2021 11:02 Muzej optickih iluzija ekstra, od postavki do osoblja :thumbup: U Historijskom muzeju se sjecam da je ciko na ulazu bio pravo fin, pogotovo sa omladinom, i na fin nacin docaravao bitne stvari. Stanje unutra, nazalost, u skladu sa finansijama... Zemaljski mi je isto sasvim ok u poredjenju cak i sa nekim muzejima u svijetu u kojim sam bio. Ovi manji muzeji poput Muzeja Sarajevskog atentata isto imaju uvijek jako fino osoblje. Sve u svemu, ja sam zadovoljan ponudom u Sarajevu, a znamo svi sta im je svima jedini problem...
Gdje se tačno nalazi Muzej optičkih iluzija
Blacknwhite
Posts: 310
Joined: 16/09/2020 09:11

#5 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by Blacknwhite »

bezimeni nepoznati wrote: 23/03/2021 12:24
Blacknwhite wrote: 23/03/2021 11:02 Muzej optickih iluzija ekstra, od postavki do osoblja :thumbup: U Historijskom muzeju se sjecam da je ciko na ulazu bio pravo fin, pogotovo sa omladinom, i na fin nacin docaravao bitne stvari. Stanje unutra, nazalost, u skladu sa finansijama... Zemaljski mi je isto sasvim ok u poredjenju cak i sa nekim muzejima u svijetu u kojim sam bio. Ovi manji muzeji poput Muzeja Sarajevskog atentata isto imaju uvijek jako fino osoblje. Sve u svemu, ja sam zadovoljan ponudom u Sarajevu, a znamo svi sta im je svima jedini problem...
Gdje se tačno nalazi Muzej optičkih iluzija
Slab sam u davanju smjernica :zoka: Uglavnom, samo produzis od platoa Skenderija gore onom ulicom gdje je Parlament FBiH i gledaj u zgrade sa desne strane, zna Google najbolje :D
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#6 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by bezimeni nepoznati »

Blacknwhite wrote: 23/03/2021 12:39
bezimeni nepoznati wrote: 23/03/2021 12:24
Blacknwhite wrote: 23/03/2021 11:02 Muzej optickih iluzija ekstra, od postavki do osoblja :thumbup: U Historijskom muzeju se sjecam da je ciko na ulazu bio pravo fin, pogotovo sa omladinom, i na fin nacin docaravao bitne stvari. Stanje unutra, nazalost, u skladu sa finansijama... Zemaljski mi je isto sasvim ok u poredjenju cak i sa nekim muzejima u svijetu u kojim sam bio. Ovi manji muzeji poput Muzeja Sarajevskog atentata isto imaju uvijek jako fino osoblje. Sve u svemu, ja sam zadovoljan ponudom u Sarajevu, a znamo svi sta im je svima jedini problem...
Gdje se tačno nalazi Muzej optičkih iluzija
Slab sam u davanju smjernica :zoka: Uglavnom, samo produzis od platoa Skenderija gore onom ulicom gdje je Parlament FBiH i gledaj u zgrade sa desne strane, zna Google najbolje :D
Hvala :D
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#7 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by bezimeni nepoznati »

breuer wrote: 23/03/2021 11:07 Izvan Sa preporučujem samostanske muzeje u Rami i pogotovo onaj na Gorici pored Livna.
Hvala na preporuci
mrgreen
Posts: 1223
Joined: 12/05/2008 21:11

#8 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by mrgreen »

Muzej ratnog djetinjstva :thumbup:
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#9 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by bezimeni nepoznati »

mrgreen wrote: 23/03/2021 19:25 Muzej ratnog djetinjstva :thumbup:
Takodje :thumbup:
User avatar
vaučer
Posts: 9176
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#10 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by vaučer »

Jel ikad otvoren onaj nesretni ArsAevi muzej moderne umjetnosti? Jednom sam izlagao na nekoj ArsAevi izložbi, rane 2000-te, govorili samo što nije. Bilo je super radova u postavi koje sam pogledao onako ‘na podu’.
User avatar
bezimeni nepoznati
Posts: 134
Joined: 18/11/2020 10:47
Location: Planeta Zemlja
Contact:

#11 Re: Muzeji u Sarajevu-Iskustva i komentari

Post by bezimeni nepoznati »

Image
vaučer wrote: 23/03/2021 20:07 Jel ikad otvoren onaj nesretni ArsAevi muzej moderne umjetnosti? Jednom sam izlagao na nekoj ArsAevi izložbi, rane 2000-te, govorili samo što nije. Bilo je super radova u postavi koje sam pogledao onako ‘na podu’.
izgelada da jeste
Post Reply