Mutapcic zaposlio prijatelja kriminalca (?)

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
dormeo

Mutapcic zaposlio prijatelja kriminalca (?)

Post by dormeo » 26/06/2011 21:53

Istražni organi dokumentirali da je komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić uzeo mito od osuđenika za organizirani kriminal Sedineta Karića

Tuzla, 26.06.2011 - FTV

Istražni organi dokumentirali su da je komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić uzeo mito od osuđenika za organizirani kriminal Sedineta Karića. Prema dokumentima koje posjeduju i odgovorne osobe u Kantonalnom MUP-u, Mutapčić je od Karića uzeo novac kako bi u MUP-u zaposlio osobe bliske Kariću. Njegovi prijatelji, zanimljivo, primljeni su na natječaju koji je bio raspisan za decertificirane policajce.

Pripadam izgubljenoj generaciji, koja je nakon rata ostavljena da se snalazi kako zna i umije. Kad je trebalo bili smo u vojsci, obećavali su nam svašta. Danas vidimo kako kasta nepostenih, pohlepnih, beskrupuloznih likova unistava ekonomiju te iste drzave za koju smo se borili, na najperfidniji nacin korupcijom, mitom i nepotizmom. Zasto novoformirana vlast suti, kad su ove stvari na dnevnom redu?! Zasto dopusta da razni Mutapcici pljackaju zemlju zaposljavanjem prijatelja i familije, dok pola miliona drugih ljudi, nezaposlenih, ceka da dobije sansu? Zasto smo prva zemlja po korupciji u Evropi? Imali u 'platformi' mjesta za reviziju zaposlenja u javnim institucijama, na isti nacin kao sto je i revizija borackih prava?

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Re: Mutapcic zaposlio prijatelja kriminalca (?)

Post by PipiDugaDevetka » 26/06/2011 23:56

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=37&id=38672 wrote:Image
Istražni organi dokumentirali da je komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić uzeo mito od osuđenika za organizirani kriminal Sedineta Karića
Tuzla, 26.06.2011 - FTV
Istražni organi dokumentirali su da je komesar MUP-a Tuzlanskog kantona Nedim Mutapčić uzeo mito od osuđenika za organizirani kriminal Sedineta Karića. Prema dokumentima koje posjeduju i odgovorne osobe u Kantonalnom MUP-u, Mutapčić je od Karića uzeo novac kako bi u MUP-u zaposlio osobe bliske Kariću. Njegovi prijatelji, zanimljivo, primljeni su na natječaju koji je bio raspisan za decertificirane policajce.

Na datom linku se može pogledati i video.

Užas! I onda, kritikuj stanje u oblasti bezbjednosti.
Koka (ministar FMUP) i Gutić (ministar KMUP) su na potezu!

MyCore

Post by MyCore » 27/06/2011 00:02

Novi ministar mupa Tk je takodje iz SDA, tako da sumnjam da ce se Nedimu ista desiti. Na kraju krajeva SDP i SDA su u koaliciji tako da....
Jebao nam Walter mater !
BTW ja sam jedan od onih koji se zbog ovog lika već 5 godina ne moze zaposliti u Mupu

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 27/06/2011 00:17

MyCore wrote:Novi ministar mupa Tk je takodje iz SDA, tako da sumnjam da ce se Nedimu ista desiti. Na kraju krajeva SDP i SDA su u koaliciji tako da....
Jebao nam Walter mater !
BTW ja sam jedan od onih koji se zbog ovog lika već 5 godina ne moze zaposliti u Mupu

E, pa sad ćeš moći jer je DOKUMENTOVANO primanje IMT!
Siguran sam da je Valter (Ministar Kurteš = Koka) naredio ovo DOKUMENTOVANJE primanja mita.

dormeo

Post by dormeo » 27/06/2011 00:28

MyCore wrote:Novi ministar mupa Tk je takodje iz SDA, tako da sumnjam da ce se Nedimu ista desiti. Na kraju krajeva SDP i SDA su u koaliciji tako da....
Jebao nam Walter mater !

Tako ispade, jebo nam walter mater, ali se nadam da jos imaju sanse da se izvade. Na isti nacin kao sto su poceli sa smjenama po kompanijama, trebaju uradit platformu za suzbijanje korupcije i nepotizma i u kompanijama i u institucijama, jer su to nase zajednicke pare, iako je toga malo ko svjestan, jer da jeste vlada bi sad gorila kao sto je u egiptu.
Prva tacka suzbijanja korupcije i nepotizma treba da bude revizija zaposljavanja ljudi. I nema dalje. Tek da ce se otvorit razna pitanja. Ovaj slucaj sa zaposljavanjem prijatelja jednog kriminalca od strane policajca meni zvuci toliko bizarno da jednostavno ne mogu da vjerujem dokle ide taj njihov bahatluk. I jos lafo raspisuju konkurse, jer im treba paravan za zaposljavnje podobnih ?! Sramota. Ovako ce trajat sve dok se ne dignu ljudi na noge ispred vlade i umjesto Waltera im jebu sve po spisku.

Nele9

Post by Nele9 » 27/06/2011 16:05

Jel´ ovo onaj idiot iz afere Audi koji je prvo bio pijan pa onda odjednom nije?

dormeo

Post by dormeo » 27/06/2011 17:34

Nele9 wrote:Jel´ ovo onaj idiot iz afere Audi koji je prvo bio pijan pa onda odjednom nije?

to je taj. s tim da mu to nije bio prvi put da slupa auto.

Post Reply