Muslimanska imena

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

bjacinjo
Posts: 97
Joined: 29/08/2005 01:57

#26

Post by bjacinjo »

selam

i jos ime FATIH je jako lijepo...
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#27

Post by zlata »

bibo1 wrote:
zlata wrote:
bibo1 wrote:Rasta nisam ali je moja sestra..zelim da mi se sestric ili sestricna zovu po pravom muslimanskom imenu.Sad za sad mislim da bi zenskoj dao ime Mejrem ili Iman a muskarcu Hamza ili Emir :-) treba mi pomoc :D
A sta fali bosanskom izdanju...MEJREMA? Isto volim SULEJMAN...k'o Velicanstveni! 8)
Mejrema je obicno ime a ja zelim nesto posebno . Mejrem je bas lijepo zar ne? a Sulejman je puno staro ime i ne svidja mi se :D
Kako's' nad'ti zensko ime Mejrem...muskarcu! To...pa jos Jasmin, Nermin, Narcis...i jos takvih nekol'ko zenskih imena...koju kod nas nadi'vaju muskarcima :?

Mejrema nije obicno ime. Kol'ko Mejri ti osobno znas? A Alme, Aide, i Hane....na svakom cosku! Kamo srece da mi je mater nad'la ime Mejra..a ne ovo "novokomponovano", toboze "muslimansko"! :x

Vamo velis ho's nad'ti "pravo muslimansko ime"...OK...al'de matere ti...ne mjenjaj mu i spol. Zamisli....deckic naraste k'o Narcis...i skuzi sta to znaci...hem lala, hem narcis. Pa ja znam za jednog...koji je ime promi'nio!
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#28

Post by Nesferatu »

Meni se svidjaju kratka imena.

Npr Bor i Mak.

Ko po Maku i Boru Dizdaru.

A moze i Majo, ko po Maji Dizdaru, ako nije zaplovio nebeskim vodama od onog hertza sto ga trefi. Jes da nije neka pamet po Maji se zvat' al eto de.

Ja sam se trebo zvati Daut. I to ti je fino ime. Ako nista drugo, budi siguran da ko ga nosi, dugo ce da zivi. Vidis, mene ne nazavase Dautom. Nema nista od mog duga vjeka....
bibo1
Posts: 36
Joined: 13/10/2005 12:07

#29

Post by bibo1 »

Bor i Mak nikada prije nisam cuo da ljudi daju ime a inace i nije nase bosnjacko muslimansko

selam
alek
Posts: 2837
Joined: 11/08/2004 17:34

#30

Post by alek »

Nesferatu wrote: Npr Bor i Mak. Ko po Maku i Boru Dizdaru. A moze i Majo, ko po Maji Dizdaru
a moze i dizdar, po svima njima :D
User avatar
stella_k
Posts: 2474
Joined: 09/03/2005 00:16
Location: Rodis se u Sarajevu i umires za Sarajevo

#31

Post by stella_k »

Najljepse muslimansko ime za mene je Emina.
HelaS
Posts: 5671
Joined: 22/09/2018 13:21

#32 Muslimanska imena

Post by HelaS »

zlata wrote: 16/10/2005 06:48
bibo1 wrote:
zlata wrote:A sta fali bosanskom izdanju...MEJREMA? Isto volim SULEJMAN...k'o Velicanstveni! 8)
Mejrema je obicno ime a ja zelim nesto posebno . Mejrem je bas lijepo zar ne? a Sulejman je puno staro ime i ne svidja mi se :D
Kako's' nad'ti zensko ime Mejrem...muskarcu! To...pa jos Jasmin, Nermin, Narcis...i jos takvih nekol'ko zenskih imena...koju kod nas nadi'vaju muskarcima :?

Mejrema nije obicno ime. Kol'ko Mejri ti osobno znas? A Alme, Aide, i Hane....na svakom cosku! Kamo srece da mi je mater nad'la ime Mejra..a ne ovo "novokomponovano", toboze "muslimansko"! :x

Vamo velis ho's nad'ti "pravo muslimansko ime"...OK...al'de matere ti...ne mjenjaj mu i spol. Zamisli....deckic naraste k'o Narcis...i skuzi sta to znaci...hem lala, hem narcis. Pa ja znam za jednog...koji je ime promi'nio!
Je li ime Mejra skraćeni oblik od Mejrem? Može li se ime Mejra smatrati isključivo muslimanskim imenom?
lorens od arabije
Posts: 56
Joined: 18/07/2013 17:22

#33 Re: Muslimanska imena

Post by lorens od arabije »

Ne postoje muslimanska imena, samo arapska, turska, perzijska, a Bošnjaci ih percipiraju kao muslimanska.
Post Reply