Muslimani Kine...

dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#51 Re: Muslimani Kine...

Post by dezurni_ucenik »

ah. Ostaje tuga sto se nije rodilo u Londonu, Amsterdamu il barem New Yorku.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#52 Re: Muslimani Kine...

Post by animals »

Ne..ja nisam ogranicen..
jebe se meni za katolike Venecuele ili Mexika..
ili Poljske..
User avatar
cyprus
Posts: 39285
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#53 Re: Muslimani Kine...

Post by cyprus »

Centralna Azija je već 2000 godina (još od dinastije Han) osnovni barometar moći kineske države... Koliko je tu prisutna, toliko je i generalno jaka... Svaki put kada bi ojačala, stavljala bi svoju šapu na ovo područje... A kada bi slabila, prvi konci koje bi pogubila bi bili upravo ono koji su vezani za ovo područje...

Sadašnje vlasti su očigledno vrlo svjesne te činjenice i ništa ne prepuštaju slučaju... Kina je trenutno dovoljno osnažila da može glatko ignorisati sve pritužbe na kršenje ljudskih prava...

Eh sad, što se tiče konkretno muslimana Kine - pa nemaju svi tu jednak tretman, ni izbliza... Treba tu razlikovati generalno pro-kineske Huije, kojih ima oko 10 miliona... Oni se od većinskih Kineza (narod Han) razlikuju samo po religiji i ničim više... I oni uglavnom nemaju problema sa kineskom državom... Bar ne većih... Sa druge strane, turski narodi, a naročito Ujguri kojih je najviše, jesu ti koji su u jako nezavidnoj poziciji... Meni se čini da je ova tema posvećena njima, a ne svim kineskim muslimanima... Btw, Hui i Ujguri se ne vole baš plaho... U prošlosti su se znali i krviti...
User avatar
cyprus
Posts: 39285
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#54 Re: Muslimani Kine...

Post by cyprus »

insomnia78 wrote:Bezveze ste skrenuli temu. Kako to da ovi komunisticki ateisti ne zatvaraju ostale vjernike, nije bas da ih Fali u Kini?
Jah, Dalaj lama je morao pobjeć zato što je musliman, a i ovi iz Falun gonga su isto tako muslimanska sekta, jelde? :oops:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#55 Re: Muslimani Kine...

Post by insomnia78 »

Pa i oni ‘oce drzavu ko i muslemani
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#56 Re: Muslimani Kine...

Post by BHCluster »

animals wrote:Pa objasni, a ne smajlijem bezveznim, jer postoje vjerske drzave, osim muslimanski na svijetu..
Postoje:

Kršćanska država je zemlja koja priznaje oblik kršćanstva kao svoju službenu religiju i često ima državnu crkvu, koja je kršćanska denominacija koja podržava vladu i koju podržava vlada...

Argentina, Costa Rica, Denmark, England, Faroe Islands, Greece, Greenland, Iceland, Liechtenstein, Malta, Monaco, Norway, Samoa, Tonga, Tuvalu i Zambia.

Jevrejska drzava: Izrael.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#57 Re: Muslimani Kine...

Post by BHCluster »

Ovako hriscani prolaze...
Image
Image
Moenx
Posts: 1705
Joined: 26/06/2013 10:36

#58 Re: Muslimani Kine...

Post by Moenx »

cyprus wrote:
insomnia78 wrote:Bezveze ste skrenuli temu. Kako to da ovi komunisticki ateisti ne zatvaraju ostale vjernike, nije bas da ih Fali u Kini?
Jah, Dalaj lama je morao pobjeć zato što je musliman, a i ovi iz Falun gonga su isto tako muslimanska sekta, jelde? :oops:
Dakle zakljucujemo daleki istok ne poznaje za kompromis kad su u pitanju religijske slobode
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#59 Re: Muslimani Kine...

Post by King Theoden »

cyprus wrote:Treba tu razlikovati generalno pro-kineske Huije, kojih ima oko 10 miliona... Oni se od većinskih Kineza (narod Han) razlikuju samo po religiji i ničim više... I oni uglavnom nemaju problema sa kineskom državom... Bar ne većih.
To je to. Gledao sam snimke tih hui muskimana. Ljudi sasvim slobodno praktikuju vjeru. Žene su pokrivene, uči se na arapskom, ferceraju džamije i mejtefi.
Koliko sam mogao upratiti, ujguri su separatisti i to je jedini razlog zbog kojeg ih proganjaju.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23750
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#60 Re: Muslimani Kine...

Post by Sanjarko »

Ujguri su uvijek kako znam bili separatisti i imali su kako znam svoju drzavu, ali ih ovi poklopili ne znam kad.
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#61 Re: Muslimani Kine...

Post by Haman2 »

Image

Narod koji ne uziva sve slobode kao krugi narodi, pocinje da sumnja u postene namjere drzave u kojoj zivi. Takav slucaj imamo sa Ujgurima u Kini. Isto slucaj imali smo sa Albancima na Kosovu. I jedni i drugi trpili su razne nepravde i ponizenja. To podstice razmisljanja o odvajanju, a onda vlast pocinje svoje price o separatizmu itd. Vlast nikad ne razmislja o uzoricima nego samo prica o sadasnjoj situaciji i mogucim posledicama. Problem se lijeci otklanjanjem uzroka.
Moenx
Posts: 1705
Joined: 26/06/2013 10:36

#62 Re: Muslimani Kine...

Post by Moenx »

Uzmi jos nemoj zaboraviti da se radi o Dalekom Istoku
Tu su ljudi orjentidani na masovnost produkciju sto seks produkciju sto ovu i tehnolosku i da imaju sta pojest popit
I onda jedna masa bespizorno u toj takvoj guzvi roka drugu
Tako su Japanerosi rokali Ki neze ko ovce i onda Mijanmar i niz se nastavlja
Ko sto imas divlhi zapad to imas i u nekom drugojacijem smislu dicvlhi istok
Kako se pobuniti protiv takve sile i zakona te sile
I kako tu obezbjediti prosperitet muslimana u takvinm situacijama jer islam je malo zapadniji
A i Ujguri su vise Turci no Kinezi kao i Tibetanci
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#63 Re: Muslimani Kine...

Post by Haman2 »

Zapitajmo se mi zasto je to tako danas. Zasto vijekovima traje hajka na islam. Znamo razloge kako je to pocelo, Osmansko carstvo, zatim najezda Arapa na Evropu, ali ono sto se desavalo kasnije predstavlja vid specijaslnog pristupa u obezvredjivanju islama kao vjere. To traje i danas tako da slobodno mozemo kazati da smo svi manje vise indokrinirani propagandom protiv islama i da u skladu sa nasom indokrinacijom pisemo komentare. Neke zemlje kao S. Arabija postale su centar odakle se forsira sve ono sto blati islam kao vjeru. Tu se stampaju knjige, prevodi Kur'an cija su tumacenja sumnjima itd.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#64 Re: Muslimani Kine...

Post by insomnia78 »

Sta je tacno sumnjivo u saudijskim precodima posto vidim da to vise puta spominjes?
User avatar
Nadzornik
Posts: 13784
Joined: 30/05/2011 12:25

#65 Re: Muslimani Kine...

Post by Nadzornik »

insomnia78 wrote:Sta je tacno sumnjivo u saudijskim precodima posto vidim da to vise puta spominjes?
Pa recimo kao ovako nesto.

Promovisan Kur´an na srpskom jeziku i cirilici.

Image

User avatar
Sanjarko
Posts: 23750
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#66 Re: Muslimani Kine...

Post by Sanjarko »

Hurija recimo. Sumnjivo je ovo u svim prijevodima. Hurija je Nimfa a Nimfa je kako sam shvatio Vila. Znaci nije Hurija, djevica kako se prevodi.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#67 Re: Muslimani Kine...

Post by insomnia78 »

Vizionar 1985 wrote:Hurija recimo. Sumnjivo je ovo u svim prijevodima. Hurija je Nimfa a Nimfa je kako sam shvatio Vila. Znaci nije Hurija, djevica kako se prevodi.
Da stvarno sumnjivo. Potpuno mjenja smisao objave
melac
Posts: 1712
Joined: 25/08/2008 19:33

#68 Re: Muslimani Kine...

Post by melac »

animals wrote:Pa objasni, a ne smajlijem bezveznim, jer postoje vjerske drzave, osim muslimanski na svijetu..
Butan, da li se on moze svesti pod vjersku drzavu, a da nije da kazem muslimanska?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23750
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#69 Re: Muslimani Kine...

Post by Sanjarko »

insomnia78 wrote:
Vizionar 1985 wrote:Hurija recimo. Sumnjivo je ovo u svim prijevodima. Hurija je Nimfa a Nimfa je kako sam shvatio Vila. Znaci nije Hurija, djevica kako se prevodi.
Da stvarno sumnjivo. Potpuno mjenja smisao objave
Pa nije djevica uglavnom. Niti se spominju 72 djevice kako to stalno skoro citiraju ovi islamofobi. Recimo i o haditima ili hadisima isto ima kako sam shvatio drugi smisao. Hadit/hadis da je govor itd., zavisno od konteksta a u Kuranu kako sam shvatio pise u koji ce te vjerovati, od ljudi ili od boga.

Ali sta ja znam. A pravo da ti kazem ni ne zanima me toliko. Nek vjeruje ko sta hoce, u sta god hoce.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#70 Re: Muslimani Kine...

Post by mali jomu »

Radi se o ispiranju mozga, a to ne moze bez sile, a svaka sila je nezeljeno primoravanje nekog na nesto sto ne zeli...

Ja sam to dozivio i prezivio... lazi, podmetanja, svakakve vrste primoravanja, strah, omalozavanja, sjebavanje na svim stranama non-stop u svemu i svacemu... najteze mi je bilo kad su se kitili mojim zaslugama, sve su to pripisivali sebi a ja im se smijao, to im je najgore bilo, ali za to moje smijanje su me totalno sjebavali... a to im je najdraze bilo, a ja im se i dalje smijao... i nisu mi mogli nista, i dalje se smijem...
Moenx
Posts: 1705
Joined: 26/06/2013 10:36

#71 Re: Muslimani Kine...

Post by Moenx »

mali jomu wrote:Radi se o ispiranju mozga, a to ne moze bez sile, a svaka sila je nezeljeno primoravanje nekog na nesto sto ne zeli...

Ja sam to dozivio i prezivio... lazi, podmetanja, svakakve vrste primoravanja, strah, omalozavanja, sjebavanje na svim stranama non-stop u svemu i svacemu... najteze mi je bilo kad su se kitili mojim zaslugama, sve su to pripisivali sebi a ja im se smijao, to im je najgore bilo, ali za to moje smijanje su me totalno sjebavali... a to im je najdraze bilo, a ja im se i dalje smijao... i nisu mi mogli nista, i dalje se smijem...
Možeš li ovo malo detaljnije obrazložiti
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#72 Re: Muslimani Kine...

Post by mali jomu »

ORGANIZOVANI LOGORI: Svjedočenja muslimana iz Kine: Sistematska silovanja, žene primoravane na brutalne pobačaje


Image


Muslimanke koje su pobjegle iz kineskih koncentracionih logora i spas pronašle u inostranstvu otkrile su svijet silovanja, abortusa i sterilizacije koji vlada u tim logorima.

Ta svjedočenja su objavljena uporedo sa šokantnim snimcima koji prikazuju stotine muslimanskih logoraša vezanih očiju koje prebacuju u Xinjiang na zapadu Kine. Stručnjaci i aktivisti UN-a kažu da je u logorima u Xinjiangu smješteno najmanje milion etničkih Ujgura i drugih muslimana.

Kina te logore opisuje kao "centre za obuku" koji pomažu u uklanjanju ekstremizma i ljudima daju nove vještine. Ali izbjegle žene i lokalne organizacije za prava kažu kako su pokušaji ograničavanja muslimanskog stanovništva, primjenom metoda poput trljanja čili paste na ženske intimne dijelove, česti.

Studentica Ruqiye Perhat, koja je uhapšena u Xinjiangu 2009. i provela četiri godine u zatvoru prije nego što je pobjegla u Tursku, rekla je za Washington Post da su "svaka žena ili muškarac mlađi od 35 godina silovani i seksualno zlostavljani".

I drugi koji su u posljednje vrijeme napustili logore tvrdili su da su silovanja postala sistematičnija nego u "normalnim zatvorima". Čuvari u logorima stavljali bi vreće na glave onih koje su htjeli, prije nego što bi izvukli žene vani i silovali ih tokom noći, prenosi Daily Mail.

U jednom su slučaju aktivisti za ljudska prava tvrdili da je bilo sedam slučajeva žena koje su bile prisiljene na implantaciju intrauterinih uređaja. Tvrdi se da da su žene koje su bile trudne nakon hapšenja primorane na brutalne pobačaje.

Gulzira Mogdyn (38), koja je pobjegla u Almaty (Kazahstan), ispričala je o jezivom načinu na koji su joj zvaničnici presjekli i rastrgali plod bez anestetika. Drugi su ranije ispričali da su kineski čuvari također medicinski eksperimentirali na njima uoči planiranog vađenja organa.

Kina je bila prisiljena braniti postupke svojih vlasti kao "normalne zadatke", nakon pojave šokantnih snimaka na kojima se vidi prebacivanje stotina muslimanskih zatvorenika vezanih očiju.

Video snimljen dronom prikazuje zarobljenike dok se izvode iz vozova sa obrijanim glavama, prekrivenih očiju i vezanih ruku.







Bivši logoraši otkrili su da su muslimani bili prisiljeni jesti svinjetinu i govoriti kineski u logorima. Kina je, također, držala hiljade ujgurske djece odvojene od svojih roditelja kako bi ih indoktrinirala u kampovima koji predstavljaju škole i sirotišta.

Muslimani čine oko dva procenta od 1,4 milijarde stanovništva u Kini. Međutim, kako je zemlja toliko naseljena, očekuje se da će njeno muslimansko stanovništvo biti 19. najveće na svijetu 2030. godine. Očekuje se da će muslimansko stanovništvo u Kini porasti sa 23,3 miliona u 2010. godini na gotovo 30 miliona u 2030. godini.


https://faktor.ba/vijest/svjedocenja-mu ... caje/54239








"ODGAJANJE" ...





https://www.klix.ba/vijesti/svijet/vozo ... /191007109
Haman2
Posts: 3998
Joined: 09/12/2016 20:04

#73 Re: Muslimani Kine...

Post by Haman2 »

FRANCUSKA POSLALA OZBILJNO UPOZORENJE KINI: Odmah prekinite masovno PRITVARANJE MUSLIMANA...

Francuska je pozvala Kinu da obustavi nasumično masovno privođenje u Xinjiangu, na sjeverozapadu zemlje, gdje je više od milion muslimana, uglavnom Ujgura, nalazi u, kako Peking predstavlja, "centrima za profesionalnu obuku"

Image
Foto: AP

"Pozivamo kineske vlasti da prekinu masovno arbitrarno privođenje u logore i da pozovu Visoki komesarijat Ujedinjneih naroda za ljudska prava da posjeti Xinjiang u najkraćem roku, kako bi izvijestio o stanju u toj regiji", saopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova Francuske, prenosi Beta, pozivajući se na AFP.

Agencija navodi da se iz povjerljivih dokumenata Vlade Kine, koji su protekle sedmice dospjeli u javnost, vidi da Peking u logorima na zapadu svoje teritorije drži više od milion Ujgura i drugih etničkih manjina, većinom muslimana, prisiljenih da se odreknu svog jezika i vjere, a izloženi su političkoj indoktrinaciji kroz "učenje pravilnog ponašanja".

Skripta za razgovor s djecom
The New York Times je ranije objavio tajne dokumente koji pokazuju kako Kina prisiljava muslimansku manjinsku grupu Ujgura u kampove, kako bi kineski zvaničnici trebali komunicirati s djecom čiji su roditelji odvedeni te koliko je predsjednik Xi Jinping bio uključen u kreiranje ovakve politike.

Američki list navodi da je Xi utjecao na Komunističku partiju da koristi "organe diktature" kako bi premjestio milione pripadnika manjinske grupe Ujgura u kampove na zapadu Kine te je naveo rat SAD-a protiv terorizma nakon napada 11. septembra 2001. godine kao primjer kako ograničiti građanske slobode.

Govori Xija, koji su navedeni u dokumentima, pokazuju njegovu opsjednutost terorizmom nakon što su pripadnici Ujgura napali željezničku stanicu 2014. godine, pri čemu je poginula 31 osoba.


Xi je tražio da se prema grupi "apsolutno ne pokazuje milost", kako bi se pobijedili "terorizam i separatizam".

Ujguri i druge manjinske grupe čine milione stanovništva u ruralnoj zapadnoj Kini, koja graniči s Pakistanom i Afganistanom, gdje su muslimani većinska populacija.

The New York Times objavio je skriptu u kojoj su navedene instrukcije za kineske zvaničnike kako da pričaju sa studentima koji se vraćaju kući sa fakulteta i otkrivaju da su njihove porodice nestale.

Prema dokumentima, treba im se reći da članovi njihovih porodica nisu kriminalci, ali da ne mogu otići iz kampa te da bi, ukoliko studenti naprave probleme zbog toga, njihov boravak u kampovima mogao biti produžen.

"Siguran sam da ćeš ih podržati, jer je to za njihovo dobro, a također i za tvoje dobro", navodi se šta treba reći.

'Školarina i ishrana su besplatni'
Zvaničnici su se trebali praviti i da je stanje u kampovima bolje nego u domovima Ujgura te reći članovima porodica i studentima da je "školarina za njihovo studiranje besplatna, kao i njihova hrana i troškovi smještaja".

Nije poznato koliko ljudi se drži u kampovima, al a ktivističke grupe navode da postoji najmanje 465 kampova.

Kampovi imaju različite namjene, neki su radni kampovi, neki zatvori, a drugi logori.

Bivši zatvorenici rekli su da su vlasti na njima vršili medicinske eksperimente i prisiljavali ih da pjevaju propagandne pjesme kako bi dobili hranu, dok su žene silovane.

Mnoge druge zemlje su već pozvale Kinu da omogući stručnjacima UN-a posjetu logorima, kako bi nezavisno procijenili stanje u njima.

(SB / Agencije)
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#74 Re: Muslimani Kine...

Post by Kikibombona »

Kulturni genocid u Kini. U 21. stoljecu imamo moderne logore i svijet je ok sa tim.

Islamske zemlje, narocito Iran i Turska, mudro sute.
User avatar
MorningStar
Posts: 9431
Joined: 22/11/2019 18:43

#75 Re: Muslimani Kine...

Post by MorningStar »

Kikibombona wrote: 28/11/2019 11:05 Kulturni genocid u Kini. U 21. stoljecu imamo moderne logore i svijet je ok sa tim.

Islamske zemlje, narocito Iran i Turska, mudro sute.
Rekao sam ja , danasnja mrznja muslimana prema americi ih sprjecava da vide ko bi mogao doci na mjesto najjace supersile. Posle bi ameriku od g**ana pravili. :D
Post Reply