Muško ženska prijateljstva

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Karolina_ina
Posts: 20
Joined: 07/05/2008 00:56

#1 Muško ženska prijateljstva

Post by Karolina_ina »

I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#2 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Mis mekinjas »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
niko neće da odgovori... :D :D :D :-)

Moj odgovor je DA, tolerisala bih, bolesno je ne tolerisati. :razz:
*mima*

#3 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by *mima* »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?


A sto je bolesno?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#4 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by pustopoljina »

sta znaci puno?
imam. tolerisem.
prijatelj nekad puno jednostavnije kaze neke stvari...koje prijateljice iz nekog razloga nece reci.
muskarca prijateljica nekad puno ozbiljnije shvati, nego drugovi...posebno kad je drustvo puno coolera, pa nik'ih problema nemaju...ili ti stalno namecu svoje misljenje...
User avatar
Garden of illusion
Posts: 262
Joined: 16/02/2010 15:52

#5 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Garden of illusion »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
A zašto misliš da bi trebalo biti bolesno? Već postavljeno pitanje bez odgovora. Ili možda misliš da muškarac ženi može samo biti ili rod ili muž ? :-)
User avatar
Komšinica
Posts: 1719
Joined: 30/03/2010 17:51
Location: Sarajevo

#6 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Komšinica »

Ja sam imala prijatelja punih 7 godina, zaista smo bili najbolji prijatelji. Kada je našao djevojku, današnju suprugu, ona to nije tolerisala. Prekinuli smo svaki kontakt, i sad kada se sretnemo prođemo jedno pored drugog bez pozdrava, kao dva stranca.

I nevjerovatno koliko mi ponekad nedostaje. Nikada mi niko ni prije a ni poslije nije bio toliko blizak, niti me iko toliko dobro poznaje kao on, niti iko o meni zna više od njega. Ali nisam nikada ni pomislila da insistiram na tom da ostanemo prijatelji jer sam znala da njoj smeta... nisam htjela da ja budem razlog njihovih svađa niti bilo kakvih problema.
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#7 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by MajcinaDusica »

Neki od najboljih prijatelja u teškim životnim situacijama su mi bili muškarci. Sad je moj najbolji prijatelj moj muž. Zvuči kao šupljak i isprani kliše, ali zaista je tako. Mislim da brak u kojem partneri nisu jedno drugom najbolji prijatelji nije dobar brak.

Ukoliko se pitanje odnosilo na ono mogu li slobodni, seksualno-aktivni, heteroseksualni muškarac i ista takva žena biti prijatelji cijeli život, a da ni jedno od njih nikad ne poželi malo seksa i erotike, mislim da ne mogu. Ali mogu izabrati da se toj želji odupru i ostanu prijatelji, ili prepuste i postanu savršeni životni partneri jedno drugom ili okreću glavu jedno od drugog.
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#8 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by MajcinaDusica »

A dečko s puno drugarica i cura s puno drugara - mladi su još, traže se. Šta je loše u druženju s puno ljudi? O kakvoj se bolesti govori?
User avatar
Armadaa
Posts: 42
Joined: 15/08/2010 12:05

#9 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Armadaa »

prije cu kafu popit sa jaranicom nego sa jaranom, ako me to pitas :-)
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#10 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by citroen »

Nebi bilo lose imati puno prijateljica :D
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#11 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by PalaSa Marsa »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
Da je bolest i nije, vise bi nazvala bolescu da toga nema, recimo. :D
User avatar
Kio
Posts: 492
Joined: 24/08/2010 23:10

#12 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Kio »

citroen wrote:Nebi bilo lose imati puno prijateljica :D
Od Viska glava ne boli...
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#13 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by MajcinaDusica »

PalaSa Marsa wrote:
Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
Da je bolest i nije, vise bi nazvala bolescu da toga nema, recimo. :D
Jah, to mi ne pade odmah na pamet. Zamisli muškarca koji se druži samo s muškarcima, ne progovara sa ženama, a družiti se ni za živu glavu... To bi bilo pomalo bolesno...
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#14 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by PalaSa Marsa »

MajcinaDusica wrote:
PalaSa Marsa wrote:
Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
Da je bolest i nije, vise bi nazvala bolescu da toga nema, recimo. :D
Jah, to mi ne pade odmah na pamet. Zamisli muškarca koji se druži samo s muškarcima, ne progovara sa ženama, a družiti se ni za živu glavu... To bi bilo pomalo bolesno...
Teznja ka socijalizaciji je dobar pokazatelj naseg mentalnog zdravlja. :D
Salu na stranu, u pricama, finim i zdravim druzenjima, razmjenama misljenja gdje sta pametno covjek moze pokupit', nema fakat nista lose, ili jos prostije receno, da uzivas u drustvu raje s' kojom ti je fantasticno dobro. :-D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by ladyblue18 »

Jos jedna sa-x dijagnoza: bolesna sam. :(
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#16 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Dioda »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
:-)
Sto se tice puno prijatelja suprotnog spola, to je vec diskutabilno :D U principu mozes imati pravo puno poznanika, a pravih prijatelja jako malo.
Evo ja imam dva najbolja druga, i s njima najcesce kafenisem. S njima sam kafenisala kad sam bila u pravo dugoj vezi, kad je puk'o kvar na vezi, da mi nije bilo njih, nikad iz kuce ne bih izasla :D I kad bi mi bilo koji (buduci) momak postavio ultimatum-ili oni ili ja-ne bi nista bilo od te ljubavi :D Ne tolerisem bolesne ispade tipa-ti si zensko, i mozes imati samo jaranice :D

Bolesno je biti ogranicen u bilo kojem smislu ;-)
User avatar
psydelija
Posts: 1846
Joined: 02/09/2010 03:46
Location: ispod pantografa

#17 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by psydelija »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
:D Musko i zensko "prijatelji!" Musko i zensko po prirodi nemogu biti prijatelji. U bolesnom zapadnom svetu to je normala, kod nas je jako malo ili nikako takvih "prijateljstava".
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#18 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by ljubav_aha »

Komšinica wrote:Ja sam imala prijatelja punih 7 godina, zaista smo bili najbolji prijatelji. Kada je našao djevojku, današnju suprugu, ona to nije tolerisala. Prekinuli smo svaki kontakt, i sad kada se sretnemo prođemo jedno pored drugog bez pozdrava, kao dva stranca.

I nevjerovatno koliko mi ponekad nedostaje. Nikada mi niko ni prije a ni poslije nije bio toliko blizak, niti me iko toliko dobro poznaje kao on, niti iko o meni zna više od njega. Ali nisam nikada ni pomislila da insistiram na tom da ostanemo prijatelji jer sam znala da njoj smeta... nisam htjela da ja budem razlog njihovih svađa niti bilo kakvih problema.
djevojka tvog prijatelja nije njegov prijatlelj,ona je defitivno bolesnica
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#19 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by ljubav_aha »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
ooo,pa ti si to nesto ljubormona :mrgreen:

Ok,a,sad ozbiljno

sto je tacno bolesno :?:
User avatar
Zlata M.
Posts: 2374
Joined: 21/05/2009 22:34

#20 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Zlata M. »

Karolina_ina wrote:I šta mislite o ljudima koji ih imaju? dakle, dečku koji ima puno ženskih prijateljica i curi koja ima muške prijatelje...nije li to malo bolesno? Da li bi tako što tolerirali partneru/ ici?
cu' 'nije li to malo bolesno' ? :lol: :lol: :lol:

Evo, uozbiljila sam se.
šta mislite o ljudima koji ih imaju?
Nista. Mislim, pa i ne znam ih. :roll: aaaa ... ! :idea: mislis, sta neko misli o musko-zenskom prijateljstvu per se ?
Hmmm, ti, cini mi se, govoris o nekakvom masovnom druzenju, spominjes prijatelje. Nista strasno - neobavezna druzenja ... zajednicka kafica na pauzi i to.
Intenzivno druzenje muskarca i zene, nasuprot tome, u svojoj osnovi redovno ima jednu (!) (minimum :D ) stranu koja osjeca vise od prijateljstva. Ponekad je nesvjesno, ponekad je svjesno ... ali je tu.
Bolesno nije ! ... kad vec pitas. :D
Da li bi tako što tolerirali partneru?
... zavisi od konteksta. Onog momenta kad jedna veza dobije svoje jasne konture, i partner i njegovi prijatelji bi trebali znati kome je gdje mjesto. :wink:
... nekakve zajednicke izlaske ( a njih dvoje saaaami :D ) - njet !
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#21 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by male_okice »

jedino ako su oboje mega ruzni onda je sasvim moguce. hehe :) ali za ozbiljno nekako nevjerujem u ta musko-zenska prijateljstva mada i ja sama imam dosta muskih prijatelja, i cak sam imala jednog jako bliskog muskog prijatelja opet je na kraju proradila hemija i ja sam pocela njega gledati malo vise kao prijatelja, da li je i on vidio ista u meni ne znam jer sam se previse bojala tu temu ikad pokrenuti (narocito jer je on u to vrijeme i imao curu-koja ga je opet nesto zezala pa sam se malo bojala i da necu posluziti samo da se isplace i utjesi :cry: ) sad su nasi odnosi dobri, on je zarucen ja udana i dobri smo prijatelji
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#22 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by male_okice »

] ... zavisi od konteksta. Onog momenta kad jedna veza dobije svoje jasne konture, i partner i njegovi prijatelji bi trebali znati kome je gdje mjesto. :wink:
... nekakve zajednicke izlaske ( a njih dvoje saaaami :D ) - njet !

Potpisujem!
User avatar
Bolton
Posts: 32
Joined: 19/05/2010 08:49

#23 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Bolton »

Muško i žensko ili su u braku ili su rodbina ili nisu ništa,nema bolan prijateljstva :run:
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#24 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Qler »

Ima ako je jedno ruzno :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#25 Re: Muško ženska prijateljstva

Post by Gospoda Ministarka »

Zlata M. wrote:Evo, uozbiljila sam se.
šta mislite o ljudima koji ih imaju?
Nista. Mislim, pa i ne znam ih. :roll: aaaa ... ! :idea: mislis, sta neko misli o musko-zenskom prijateljstvu per se ?
Hmmm, ti, cini mi se, govoris o nekakvom masovnom druzenju, spominjes prijatelje. Nista strasno - neobavezna druzenja ... zajednicka kafica na pauzi i to.
Intenzivno druzenje muskarca i zene, nasuprot tome, u svojoj osnovi redovno ima jednu (!) (minimum :D ) stranu koja osjeca vise od prijateljstva. Ponekad je nesvjesno, ponekad je svjesno ... ali je tu.
Bolesno nije ! ... kad vec pitas. :D
Da li bi tako što tolerirali partneru?
... zavisi od konteksta. Onog momenta kad jedna veza dobije svoje jasne konture, i partner i njegovi prijatelji bi trebali znati kome je gdje mjesto. :wink:
... nekakve zajednicke izlaske ( a njih dvoje saaaami :D ) - njet !
Zlato :thumbup:
Moram reci da mi se u musko zensko prijateljstvo najvise klela djevojka koja je zaljubljena u svog najboljeg "druga" a imala je vezu od 5 god.
Post Reply