Muške jednostavnosti......

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1 Muške jednostavnosti......

Post by mali jomu »

Muškarci su jednostavna bića, a trenutak u kom prestaju da budu jednostavna bića je trenutak u kojem žene počnu da komplikuju stvari.

Najčešće pitanje oko kog žene prave dramu je i ono: ''Šta je mislio pod tim?'' Bilo da je otkazao sastanak, zvučao pomalo nezainteresirano ili samo odgovorio na poruku malo kasnije nego što si očekivala, ovo su ključne stvari koje se trebaju znati o muškarcima.


Većina stvari koje žene shvataju lično – nisu lične.

Prosječna će žena brzo pomisliti da nešto nije u redu, jer se muškarac ponaša ''čudno'' prema njoj, dok prosječni muškarac uopće nema pojma da se ponaša čudno, jer se samo ponaša onako kako mu tog dana odgovara. Savjet za mirnu vezu i glavu – prestanite baš sve vagati i shvatati toliko lično, jer u većini slučajeva muškarac ni ne zna da radi nešto za što sumnjamo da radi.




Ako (žena) sumnjaš da nešto ne valja ponovo pročitaj.

U većini slučajeva sa muške strane je sve u redu, i u većini slučajeva (žena) ćeš se brzo smijati samoj sebi zbog nepotrebne panike, što je i dalje bolje od toga da napraviš dramu i uključiš njega (muškarca) u priču.


To je cijela muška mudrost koja zlata vrijedi za svaku ženu koja uvijek ''ima osjećaj da nešto ne valja.''
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#2 Re: Muške jednostavnosti......

Post by zoomba »

Ma zene su previse sitnicave , gledaju na svaki detalj , hoce da imaju punu kontrolu nad svime , kad je gube onda im proradi im ta neka zenska sujeta a u glavi hiljadu pitanja i podpitanja + hormoni kad prorade .. previse se opterete sa tim svime ,onda uzmu i oko sebe sve opterecavati i preispitivati stvari , zato su i sklonije nervnom slomu za razliku od muskih..

Muski gledaju sire stvari u pocetku ne kalkulisu puno kao zene , ma da se to nekad okrene u kasnijim godina , gdje onda muski obracaju paznju na sitnice a zene gledaju sire stvari...
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#3 Re: Muške jednostavnosti......

Post by zoomba »

Uglavnom dok je fino dobro je , kaad pocne sa nekom kontrolom, sebe postavljati iznad i patetikom.. razgulis dalje... :D
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#4 Re: Muške jednostavnosti......

Post by ovo_mi_je_nick »

Vrši pritisak i hoće kontrolu. Kad te iskontroliše i promjeni postaješ neko drugi i onda ide kmečanje kako se dotični mužijak promjenio i više nije onaj u koga se zaljubila.

Pa hljeb te poljubio kako će biti isti kad si ga ucjenama i histerijom reprogramirala.

Onda dotični traži rupe i rupice ružičaste sa strane pa joj se javlja taj osjećaj da nešto ne valja. Da ne razgovaraju. Kad čujem rečenicu: 'Mi ne razgovaramo uopšte' stomak mi se okrene.

Onda ona aktivira zagondžiju kojeg je držala u sjeni dok je istog svog kontrolisala i dramila kad bali na voditeljice tv-a.

I tako u krug. Zato, čim zavoliš ženu to je znak da se povučeš osim ako nećeš da postaneš miš sa dva kredita na leđima dok neko drugi belegiju masti.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#5 Re: Muške jednostavnosti......

Post by zoomba »

ovo_mi_je_nick wrote:Vrši pritisak i hoće kontrolu. Kad te iskontroliše i promjeni postaješ neko drugi i onda ide kmečanje kako se dotični mužijak promjenio i više nije onaj u koga se zaljubila.

Pa hljeb te poljubio kako će biti isti kad si ga ucjenama i histerijom reprogramirala.

Onda dotični traži rupe i rupice ružičaste sa strane pa joj se javlja taj osjećaj da nešto ne valja. Da ne razgovaraju. Kad čujem rečenicu: 'Mi ne razgovaramo uopšte' stomak mi se okrene.

Onda ona aktivira zagondžiju kojeg je držala u sjeni dok je istog svog kontrolisala i dramila kad bali na voditeljice tv-a.

I tako u krug. Zato, čim zavoliš ženu to je znak da se povučeš osim ako nećeš da postaneš miš sa dva kredita na leđima dok neko drugi belegiju masti.

Tebi moze glumiti nezainteresovanost a vamo drugome glumi koku :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Muške jednostavnosti......

Post by moonca »

ovo_mi_je_nick wrote:Vrši pritisak i hoće kontrolu. Kad te iskontroliše i promjeni postaješ neko drugi i onda ide kmečanje kako se dotični mužijak promjenio i više nije onaj u koga se zaljubila.

Pa hljeb te poljubio kako će biti isti kad si ga ucjenama i histerijom reprogramirala.

Onda dotični traži rupe i rupice ružičaste sa strane pa joj se javlja taj osjećaj da nešto ne valja. Da ne razgovaraju. Kad čujem rečenicu: 'Mi ne razgovaramo uopšte' stomak mi se okrene.

Onda ona aktivira zagondžiju kojeg je držala u sjeni dok je istog svog kontrolisala i dramila kad bali na voditeljice tv-a.

I tako u krug. Zato, čim zavoliš ženu to je znak da se povučeš osim ako nećeš da postaneš miš sa dva kredita na leđima dok neko drugi belegiju masti.


:pisnula:

Aj , koju patnju vi imate. Zasto se opterecujete. Naravno da se mijenjamo jedno prema drugom kako veza napreduje. Ima zenskih koje ocekuju i zahtjevaju da joj se otvaraju vrata pri ulasku u auto, jer ste to radili na pocetku.
Ili kupovaina poklona,za koje ste nekada novac mozda posudjivali -- no, opet nakon nekog vremena ne mora se sa tim nastaviti.

Velika vecina muskaraca se pita -- zasto se sredjujes toliko - kome. Odjednom mu je ona ok -casual.
Na ulici ne smije pozdarviti bivseg'prijatelja' :roll:
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#7 Re: Muške jednostavnosti......

Post by zoomba »

moonca wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Vrši pritisak i hoće kontrolu. Kad te iskontroliše i promjeni postaješ neko drugi i onda ide kmečanje kako se dotični mužijak promjenio i više nije onaj u koga se zaljubila.

Pa hljeb te poljubio kako će biti isti kad si ga ucjenama i histerijom reprogramirala.

Onda dotični traži rupe i rupice ružičaste sa strane pa joj se javlja taj osjećaj da nešto ne valja. Da ne razgovaraju. Kad čujem rečenicu: 'Mi ne razgovaramo uopšte' stomak mi se okrene.

Onda ona aktivira zagondžiju kojeg je držala u sjeni dok je istog svog kontrolisala i dramila kad bali na voditeljice tv-a.

I tako u krug. Zato, čim zavoliš ženu to je znak da se povučeš osim ako nećeš da postaneš miš sa dva kredita na leđima dok neko drugi belegiju masti.


:pisnula:

Aj , koju patnju vi imate. Zasto se opterecujete. Naravno da se mijenjamo jedno prema drugom kako veza napreduje. Ima zenskih koje ocekuju i zahtjevaju da joj se otvaraju vrata pri ulasku u auto, jer ste to radili na pocetku.
Ili kupovaina poklona,za koje ste nekada novac mozda posudjivali -- no, opet nakon nekog vremena ne mora se sa tim nastaviti.

Velika vecina muskaraca se pita -- zasto se sredjujes toliko - kome. Odjednom mu je ona ok -casual.
Na ulici ne smije pozdarviti bivseg'prijatelja' :roll:
Isto kao kad vi izaberete covjeka svog zivota i pristanete na njegove mane i vrline pa vam kasnije ne valja, ko vas je tjerao? :-)

Da su ljudi bolji prema onima sa kojima zive od onih koje vani pokusavaju dokazati kako su super sve bi bolje bilo :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#8 Re: Muške jednostavnosti......

Post by moonca »

zoomba wrote:
moonca wrote:
ovo_mi_je_nick wrote:Vrši pritisak i hoće kontrolu. Kad te iskontroliše i promjeni postaješ neko drugi i onda ide kmečanje kako se dotični mužijak promjenio i više nije onaj u koga se zaljubila.

Pa hljeb te poljubio kako će biti isti kad si ga ucjenama i histerijom reprogramirala.

Onda dotični traži rupe i rupice ružičaste sa strane pa joj se javlja taj osjećaj da nešto ne valja. Da ne razgovaraju. Kad čujem rečenicu: 'Mi ne razgovaramo uopšte' stomak mi se okrene.

Onda ona aktivira zagondžiju kojeg je držala u sjeni dok je istog svog kontrolisala i dramila kad bali na voditeljice tv-a.

I tako u krug. Zato, čim zavoliš ženu to je znak da se povučeš osim ako nećeš da postaneš miš sa dva kredita na leđima dok neko drugi belegiju masti.


:pisnula:

Aj , koju patnju vi imate. Zasto se opterecujete. Naravno da se mijenjamo jedno prema drugom kako veza napreduje. Ima zenskih koje ocekuju i zahtjevaju da joj se otvaraju vrata pri ulasku u auto, jer ste to radili na pocetku.
Ili kupovaina poklona,za koje ste nekada novac mozda posudjivali -- no, opet nakon nekog vremena ne mora se sa tim nastaviti.

Velika vecina muskaraca se pita -- zasto se sredjujes toliko - kome. Odjednom mu je ona ok -casual.
Na ulici ne smije pozdarviti bivseg'prijatelja' :roll:
Isto kao kad vi izaberete covjeka svog zivota i pristanete na njegove mane i vrline pa vam kasnije ne valja, ko vas je tjerao? :-)

Da su ljudi bolji prema onima sa kojima zive od onih koje vani pokusavaju dokazati kako su super sve bi bolje bilo :D
To se moze primjeniti za obe strane.
Ne znam statistiku- koja strana prevladava u 'zalbama'.

Ali je veliki problem mladim bracnim parovima, da jedna strana nastoji zivjeti zivot koji je imao prije braka.
Tu ukljucuje -izlaske, manje vise novac s pokaze kao vazna komponenta. Kakav dogovor ili obicaj unesete u brak -svako svoje primanje zadrzava pa se natezete ko ce sta platiti ili jedan zajednicki racun.

Imam prijateljcu gdje je muz nakon godinu dana ukunuo beskonacni pristup racunu/ novcu - dobila je mjesecnu sumu u koju mora da se uklopi.
Dok su se zabavljali -ona je bila galantna , nije mu smetalo. :-)
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#9 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Paco »

moonca wrote: Imam prijateljcu gdje je muz nakon godinu dana ukunuo beskonacni pristup racunu/ novcu - dobila je mjesecnu sumu u koju mora da se uklopi.
Dok su se zabavljali -ona je bila galantna , nije mu smetalo. :-)
Radi li ona? Ima li posao i doprinosi li finansijski popunjavanju zajednickog budzeta?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: Muške jednostavnosti......

Post by moonca »

Paco wrote:
moonca wrote: Imam prijateljcu gdje je muz nakon godinu dana ukunuo beskonacni pristup racunu/ novcu - dobila je mjesecnu sumu u koju mora da se uklopi.
Dok su se zabavljali -ona je bila galantna , nije mu smetalo. :-)
Radi li ona? Ima li posao i doprinosi li finansijski popunjavanju zajednickog budzeta?
Kako su dobili dvije curice -kojima treba 'dosta paznje,' radi u obdanistu gdje su curice- sa novcanom naknadom .
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#11 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Paco »

Onda je jasno da ona vise nije ona djevojka koju je upoznao. Sada je zena i majka, a on je muz i otac. Nekako mi je logicno da vise nema taj neograniceni pristup njegovom racunu jer prioriteti su se promijenili (a ona je mozda, ponavljam mozda, nastavila u istom ritmu trosenja novca kao i prije). Ako su mu djeca na prvom mjestu - razumijem ga u potpunosti.

Na temu:
Muškarci su jednostavna bića, a trenutak u kom prestaju da budu jednostavna bića je trenutak u kojem žene počnu da komplikuju stvari.
Istina.

Nedavno sam, doduse, imao konstruktivnu raspravu s jednom veoma pametnom i bistrom osobom vezano za jednu od Frojdovih teza:

"Muškarac je sretan sa bilo kojom zenom dok je ne zavoli".

Da prosirimo temu i na ovo? Ima li istine?
Licno se slazem s veoma malim brojem Frojdovih teza, zakljucaka i teorija, a ovo je jedna od onih s kojima se ne slazem. Ne mogu da povezem nikako, ali bas nikako. On je ovdje i muskarce predstavio komplikovanim bicima, iako smo samo naivni :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#12 Re: Muške jednostavnosti......

Post by mali jomu »

Paco wrote:
Nedavno sam, doduse, imao konstruktivnu raspravu s jednom veoma pametnom i bistrom osobom vezano za jednu od Frojdovih teza:

"Muškarac je sretan sa bilo kojom zenom dok je ne zavoli".

Da prosirimo temu i na ovo? Ima li istine?
Licno se slazem s veoma malim brojem Frojdovih teza, zakljucaka i teorija, a ovo je jedna od onih s kojima se ne slazem. Ne mogu da povezem nikako, ali bas nikako. On je ovdje i muskarce predstavio komplikovanim bicima, iako smo samo naivni :mrgreen:

Paco, jesi li ti...... žena?

a Frojd je izgleda...... žena. :mrgreen:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#13 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Ramzess Veliki »

Paco wrote: "Muškarac je sretan sa bilo kojom zenom dok je ne zavoli".

Da prosirimo temu i na ovo? Ima li istine?
Licno se slazem s veoma malim brojem Frojdovih teza, zakljucaka i teorija, a ovo je jedna od onih s kojima se ne slazem. Ne mogu da povezem nikako, ali bas nikako. On je ovdje i muskarce predstavio komplikovanim bicima, iako smo samo naivni :mrgreen:
Freud je bio pacenik ... :novine:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#14 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Ramzess Veliki »

zoomba wrote:Uglavnom dok je fino dobro je , kaad pocne sa nekom kontrolom, sebe postavljati iznad i patetikom.. razgulis dalje... :D
:thumbup: To je sustina muske jednostavnosti.
Paco
Posts: 778
Joined: 01/03/2009 20:06

#15 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Paco »

Ramzess Veliki wrote:
Paco wrote: "Muškarac je sretan sa bilo kojom zenom dok je ne zavoli".

Da prosirimo temu i na ovo? Ima li istine?
Licno se slazem s veoma malim brojem Frojdovih teza, zakljucaka i teorija, a ovo je jedna od onih s kojima se ne slazem. Ne mogu da povezem nikako, ali bas nikako. On je ovdje i muskarce predstavio komplikovanim bicima, iako smo samo naivni :mrgreen:
Freud je bio pacenik ... :novine:
Slazem se.
Medjutim, ne bas zanemariv broj zena itekako smatra da su njegove teorije ispravne. I zamisli sad, kad vec dodje do toga da joj kazes "volim te", ona to protumaci na nacin - "aha, evo ga, vise nije sretan" :-)
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#16 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Euridika »

mali jomu wrote:Muškarci su jednostavna bića, a trenutak u kom prestaju da budu jednostavna bića je trenutak u kojem žene počnu da komplikuju stvari.

Najčešće pitanje oko kog žene prave dramu je i ono: ''Šta je mislio pod tim?'' Bilo da je otkazao sastanak, zvučao pomalo nezainteresirano ili samo odgovorio na poruku malo kasnije nego što si očekivala, ovo su ključne stvari koje se trebaju znati o muškarcima.


Većina stvari koje žene shvataju lično – nisu lične.

Prosječna će žena brzo pomisliti da nešto nije u redu, jer se muškarac ponaša ''čudno'' prema njoj, dok prosječni muškarac uopće nema pojma da se ponaša čudno, jer se samo ponaša onako kako mu tog dana odgovara. Savjet za mirnu vezu i glavu – prestanite baš sve vagati i shvatati toliko lično, jer u većini slučajeva muškarac ni ne zna da radi nešto za što sumnjamo da radi.




Ako (žena) sumnjaš da nešto ne valja ponovo pročitaj.

U većini slučajeva sa muške strane je sve u redu, i u većini slučajeva (žena) ćeš se brzo smijati samoj sebi zbog nepotrebne panike, što je i dalje bolje od toga da napraviš dramu i uključiš njega (muškarca) u priču.


To je cijela muška mudrost koja zlata vrijedi za svaku ženu koja uvijek ''ima osjećaj da nešto ne valja.''
S jedne strane, uvijek sam se divila muškoj jednostavnosti, a s druge strane ljutila na vašu trivijalizaciju nekih ozbiljnih stvari. U suštini, muško pojednostavljivanje i žensko kompliciranje stvari je uslovljeno prirodom. Muškarci su odgovorni za puno manje stvari u životu nego žene i generalno se lošije snalaze kad im se dodijeli više zadaća istovremeno. Većina vas nije u stanju da rješava dva ili više složenih problema (situacija) istovremeno, dok je to ženama prirođena stvar. Vi ćete radije rješavati jedan po jedan, i to tako da svaki problem pojednostavite maksimalno, a žene se hvataju ukoštac sa svim stvarima istovremeno (najčešće zato što nemaju izbora), nekad se i pogube u svemu.

Ovaj tvoj konkretan primjer je banalan, ali je prilično čest. Mnogo ovakvih nesporazuma bi se izbjeglo da muškarci malo otvorenije pričaju, ne bi im pala dlaka s glave da kažu da taj dan nisu nešto u elementu. Ovakvi nesporazumi su česti na početku veze, kad se momak i djevojka ne poznaju još dovoljno dobro, ali kasnije se to prevaziđe. :)
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#17 Re: Muške jednostavnosti......

Post by ovo_mi_je_nick »

Rješavanje više problema istovremeno se ne može porediti kao pričanje sa 5 kolegica istovremeno ili pričanje na telefon, gledanje majica u butiku i usput gledati kroz izlog ko je prošao.

Prije svega da bi neko rješavao probleme u hodu bez panike mora imati urođene organizacijske sposobnosti ili ih steći što se nikako ne pripisuje muškarcima ili ženama.

Kako ima zbunjenih žena na autobusnoj da ne zna naći izlaz tako ima i muškaraca koji dođu na kurs excela pa nakon dva časa kaže ja sam trebao na word.

Work smart, don't hard.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8276
Joined: 25/05/2013 23:49

#18 Re: Muške jednostavnosti......

Post by apsidejzi »

Euridika wrote: S jedne strane, uvijek sam se divila muškoj jednostavnosti, a s druge strane ljutila na vašu trivijalizaciju nekih ozbiljnih stvari. U suštini, muško pojednostavljivanje i žensko kompliciranje stvari je uslovljeno prirodom. Muškarci su odgovorni za puno manje stvari u životu nego žene i generalno se lošije snalaze kad im se dodijeli više zadaća istovremeno.
To je odredjeno historijski i kulturoloski. Mi smo do prije jednu ili dvije generacije zivjeli u iskljucivo patrijahalnom drustvu u kojem je uloga muskarca bila PROIZVODNJA a zenski posao je bio RASPODJELA te proizvodnje. Da bi izvrsio raspodjelu moras vagati prioritete a to podrazumjeva da moras istraziti mnogo vise detalja kako bi odredila sta je najbolje u datom trenutku. Nekada Proizvodjac ne moze proizvesti dovoljno sto dovodi do nedostatka resursa pa se moras pokrivati koliko si dug sto podrazumjeva zrtvovanje nekih stvari na ustrb drugih stvari.

Muska logika se bazira na muskoj ulozi: Idi i ulovi zivotinju i donesi je na sofru. Idi u firmu i donesi platu. Zato je tako direktna i jednostavna. Imam problem => rijesim problem. Nemam dovoljno para => idem zaraditi vise para. Nemam sposobnosti da zaradim vise=>Idem nauciti neku novu vjestinu. To se onda prenosi i na musko zenski odnos.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#19 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Ramzess Veliki »

Image
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#20 Re: Muške jednostavnosti......

Post by Euridika »

apsidejzi wrote:
Euridika wrote: S jedne strane, uvijek sam se divila muškoj jednostavnosti, a s druge strane ljutila na vašu trivijalizaciju nekih ozbiljnih stvari. U suštini, muško pojednostavljivanje i žensko kompliciranje stvari je uslovljeno prirodom. Muškarci su odgovorni za puno manje stvari u životu nego žene i generalno se lošije snalaze kad im se dodijeli više zadaća istovremeno.
To je odredjeno historijski i kulturoloski. Mi smo do prije jednu ili dvije generacije zivjeli u iskljucivo patrijahalnom drustvu u kojem je uloga muskarca bila PROIZVODNJA a zenski posao je bio RASPODJELA te proizvodnje. Da bi izvrsio raspodjelu moras vagati prioritete a to podrazumjeva da moras istraziti mnogo vise detalja kako bi odredila sta je najbolje u datom trenutku. Nekada Proizvodjac ne moze proizvesti dovoljno sto dovodi do nedostatka resursa pa se moras pokrivati koliko si dug sto podrazumjeva zrtvovanje nekih stvari na ustrb drugih stvari.

Muska logika se bazira na muskoj ulozi: Idi i ulovi zivotinju i donesi je na sofru. Idi u firmu i donesi platu. Zato je tako direktna i jednostavna. Imam problem => rijesim problem. Nemam dovoljno para => idem zaraditi vise para. Nemam sposobnosti da zaradim vise=>Idem nauciti neku novu vjestinu. To se onda prenosi i na musko zenski odnos.
Upravo sam na ovo i aludirala. Danas imamo gori problem, sad smo svi preuzeli sve uloge i gubimo se u tome. Nije ni striktna podjela uloga bilo dobro rješenje, ali valja ne valja ni ovo.
Ramzess Veliki wrote:Image
Pa možete i vi nabaciti te fake dodatke... :chmoljava:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#21 Re: Muške jednostavnosti......

Post by mali jomu »

Sve je fino kad jednostavno........ jer kad je jednostavno onda je sve fino. :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#22 Re: Muške jednostavnosti......

Post by sheilak »

ovako, nije zenska situacija mit. :D a nit su zene glupe.

zene su takve (vecinom), kroz evolucijski razvoj vjerovatno, istrenirane su da reagiraju na najmanju promjenu, odmak od normalnog, evtl. nagovjestaj opasnosti. cesto skontaju da nesto nije u redu jos dok se musko premislja bi li nesto uradio. :D

iz licnog iskustva, kad god sam osjetila da nije nesto u redu, nije bilo u redu. cim sumnjas, nije u redu, osim naravno, ako si paranoidni sizofrenicar. :D

ali slazem se da zene cesto preanaliziraju sve (ja prva :D) i da znaju biti drama queens (isto ja prva :D). ali rijetko kad sam pogrijesila. mozda prereagiram na prvu. ali na kraju budem u pravu.

no, tacno je da su muskarci jednostavniji i prakticniji (ja kad objasnjavam kud se treba ici, zavrsi se u ljubljani :D, on kad objasnjava, ljudi sretno i brzo stignu na odrediste :D) i da ne vide problem gdje ih zene prave. :D jer to valjda smatraju sitnicama.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#23 Re: Muške jednostavnosti......

Post by mali jomu »

Djeca su zakon, ali su zene jos veci zakon, normala..... :mrgreen:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#24 Re: Muške jednostavnosti......

Post by sheilak »

le petite jomu... :D
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#25 Re: Muške jednostavnosti......

Post by zoomba »

Euridika wrote:
mali jomu wrote:Muškarci su jednostavna bića, a trenutak u kom prestaju da budu jednostavna bića je trenutak u kojem žene počnu da komplikuju stvari.

Najčešće pitanje oko kog žene prave dramu je i ono: ''Šta je mislio pod tim?'' Bilo da je otkazao sastanak, zvučao pomalo nezainteresirano ili samo odgovorio na poruku malo kasnije nego što si očekivala, ovo su ključne stvari koje se trebaju znati o muškarcima.


Većina stvari koje žene shvataju lično – nisu lične.

Prosječna će žena brzo pomisliti da nešto nije u redu, jer se muškarac ponaša ''čudno'' prema njoj, dok prosječni muškarac uopće nema pojma da se ponaša čudno, jer se samo ponaša onako kako mu tog dana odgovara. Savjet za mirnu vezu i glavu – prestanite baš sve vagati i shvatati toliko lično, jer u većini slučajeva muškarac ni ne zna da radi nešto za što sumnjamo da radi.




Ako (žena) sumnjaš da nešto ne valja ponovo pročitaj.

U većini slučajeva sa muške strane je sve u redu, i u većini slučajeva (žena) ćeš se brzo smijati samoj sebi zbog nepotrebne panike, što je i dalje bolje od toga da napraviš dramu i uključiš njega (muškarca) u priču.


To je cijela muška mudrost koja zlata vrijedi za svaku ženu koja uvijek ''ima osjećaj da nešto ne valja.''
S jedne strane, uvijek sam se divila muškoj jednostavnosti, a s druge strane ljutila na vašu trivijalizaciju nekih ozbiljnih stvari. U suštini, muško pojednostavljivanje i žensko kompliciranje stvari je uslovljeno prirodom. Muškarci su odgovorni za puno manje stvari u životu nego žene i generalno se lošije snalaze kad im se dodijeli više zadaća istovremeno. Većina vas nije u stanju da rješava dva ili više složenih problema (situacija) istovremeno, dok je to ženama prirođena stvar. Vi ćete radije rješavati jedan po jedan, i to tako da svaki problem pojednostavite maksimalno, a žene se hvataju ukoštac sa svim stvarima istovremeno (najčešće zato što nemaju izbora), nekad se i pogube u svemu.

Ovaj tvoj konkretan primjer je banalan, ali je prilično čest. Mnogo ovakvih nesporazuma bi se izbjeglo da muškarci malo otvorenije pričaju, ne bi im pala dlaka s glave da kažu da taj dan nisu nešto u elementu. Ovakvi nesporazumi su česti na početku veze, kad se momak i djevojka ne poznaju još dovoljno dobro, ali kasnije se to prevaziđe. :)

Kolko sam skontao ti pricas o nekome multitaskingu?

Sto je onda problem ubaciti u prvu brzinu i lagano pustati kvacilo i kad auto krene istovremeno pustati rucnu kocnicu da auto krene uzbrdo , 80% zena lose krece pod rucnom :D

Al zato mozete pricati na telefon ,lakirati nokte i gledati da vam voda ne pokipi..


A o orjentaciji da ne pricamo , katastrofa...
Post Reply