Muskarci

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
idealnolosa
Posts: 890
Joined: 13/06/2011 11:28
Location: Sarajevo

#51 Re: Muskarci

Post by idealnolosa »

ladyblue18 wrote:
necko_hz wrote: Pravi muškarac da bude onaj koji slaže salvete, kuha, pegla, pere suđe itd.? Nikad !
.
Ovo bas i dodje nekako pravi muskarac
User avatar
necko_hz
Posts: 3592
Joined: 18/04/2009 12:36

#52 Re: Muskarci

Post by necko_hz »

Da ovako to rezimiramo. Ja sam rekao svoje viđenje toga i šta mislim pod tim sviđalo se to nekome ili ne. Razmišljamo na drugačiji način. Ovim postom završavam sa ovom raspravom.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#53 Re: Muskarci

Post by madner »

hadzinicasa wrote:čvrstog sam ubjeđenja da su feminizam izmislili muškarci i podvalili ga nama ženama kao našu ideju
Nije do nas sto vjerujete svakoj bajci.

Trazili ste, uzivajte.
:D
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#54 Re: Muskarci

Post by hadzinicasa »

e tako nekako i jest'.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#55 Re: Muskarci

Post by amrica »

:skoljka:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#56 Re: Muskarci

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

buksna wrote:
amrica wrote::roll:

A sta fali ako ON skuha rucak, usisa kucu... :-) Pasce mu muska kruna sa glave :?:
A šta fali ako ONA promijeni svjećice na autu, pokosi travu u dvorištu... :-) Otpašće joj sise :?:

:D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: NEĆE :!:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#57 Re: Muskarci

Post by otherside »

buksna wrote: A šta fali ako ONA promijeni svjećice na autu, pokosi travu u dvorištu... :-) Otpašće joj sise :?:

:D

jes' vala :D ili sta fali da se ONA malo zacuga s jaranima u kafani? :D
nece joj vala narasti cuna :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#58 Re: Muskarci

Post by amrica »

otherside wrote:
buksna wrote: A šta fali ako ONA promijeni svjećice na autu, pokosi travu u dvorištu... :-) Otpašće joj sise :?:

:D

jes' vala :D ili sta fali da se ONA malo zacuga s jaranima u kafani? :D
nece joj vala narasti cuna :D

:mrgreen:


otpasce njemu :oops:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#59 Re: Muskarci

Post by male_okice »

za postavljaca teksta: ti si toliko gluposti ovdje navaljao da me pocinjes zabrinjavati, ono idi kod nekog doktora i popricaj malo, a za naseg dragogo necka: ti si jos gori :lol: citajuci neke tvoje tekstove fakat nisam se odavno ismijala i osjecala kao da zivim negdje u 13. vijeku. Covjece boziji gdje ti zivis? :shock: i skim zivis? tebi ne treba zena ti sebi uzmi kucnu pomocnicu jer je to ono sto tebi treba. Spominjes kao da bi zena cim dodje sve mijenjala, covjece boziji ako tebe zena/cura tvoja nece prihvatiti onakvog kakvog jesi sto bi bio sa njom kao prvo, dalje spominjes ves masinu i sl pa sta fali ako i musko ubaci svoj prljavi ves u masinu, i vi muskarcu prljate ves, i vi muskarci prljate sudje, zasto onda ga ne sklonite za sobom. Nisu sve zene domacice, vecina ih radi po 8h i onda dodje kuci i radi jos toliko, i sta je onda sramota pomoci toj istoj zeni da ocisti ono STO SI I TI UPRLJAO Ali let me guess ti sigurno jos zivis sa svojom mamom? :lol: nema vise musko-zenskih poslova covjece; promjeniti svjecicu ulje na autu ne radi ni vecina muskaraca nego auto odveze mehanicaru, nije ovo vise sistem da vi jadni morate raditi teske poslove na poljima izvlaciti drva iz suma i slicno nego platis centralno i grije,tako da ja ne razumijem o kakvim ba muskim poslovima ti pricas-o kosenju trave kosilicom 3m2 zemljista jel to? Ja imam muza i on nije glava porodice, niti sam ja nego se dogovaramo sta cemo kako cemo i trudimo se da uskladimo sta oboje zelimo. I isto da ti kazem moj licni primjer: ja i brat smo renovirali fakticki citavu kucu nasim roditeljima sami jer nismo imali para da se neko plati: postavljanje prozora, laminata, lamperije, navlacenje 510 na zidove (ako on navlaci ja donosim u kantama materijal); plocice u kupatilu stare skidala ljepila nove, isto sve sad i vise radim sa svojim muzem jer pravimo kucu (takoreci od temelja do krova) znaci od nosenja blokova na drugi sprat za zidanje prezida do plocica prozora i to sve sa njim. A eto to su ti muski poslovi i ja bi po toj tvojoj prici trebala reci ti muze posto si musko crkni radeci ko konj ja ode sude oprati jer to nije moj posao. To sto ti nema ko drugi pomoci sta cu ti ja i sl. Mislim iskreno ti kazem ti si jos toliko zelen iza usiju sto se tice nekih stvarno krupnih u zivotu da ti se ne mogu prestati cuditi nikako.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#60 Re: Muskarci

Post by drag_gost »

"Nista nije tako snazno kao njeznost i nista nije tako njezno kao prava snaga"

Eh sad, zanimljiva tema. Svaka zena voli pored sebe muskarca, dakle nekoga ko je sigurniji od nje, ko je mentalno jaci, fizicki jeste i nekoga ko ce da bude dobar otac i muz. Mi kao ljudi, jesmo strasno napredovali tehnoloski, ali i dalje se osnovne stvari svode na produzivanje vrste. Mozemo mi pricati drugacije i poricati to, ali to je tako. Jedan od nasih zadataka na Zemlji je da se razmnozavamo i nikakav metroseksualni ili feministicki pokret ne moze promjeniti hiljade i hiljade godina evolucije.
Kada muskarac vidi zenu, on svjesno gleda u grudi i sirinu kukova, pa tek onda oblik lica, visinu i slicno. Ali podsvjesno vidi mnogo vise..
Sirina kukova predstavlja "besiku" gdje ce biti njegov plod. Podsvjesno muskarac vec vidi "nacin za produzivanje rase i svog gena"
Kada zena vidi muskarca, ona gleda mnogo toga, ali svjesno i podsvjesno, pored fizickih karakteristika, od sirine ramena, grudi.. ona gleda i njegovo financijsko stanje. Dakle, da li je on neko ko moze da se brine o njoj s tog aspekta, samim tim i o svojoj djeci. Kako se odnosi u drustvu, kakav mu je govor tijela kada je u drustvu i kada je s njom, te da li joj odaje "alfa muzjaka" ili "beta muzjaka". Sve to u cilju produzivanju svoje vrste.
Poenta je: I muskarac i zena imaju potrebu za razmnozavanjem, potrebu da ukrste svoje gene da bi produzili svoju vrstu. Mozda jesmo mnogo uznapredovali tehnoloski, ali u sustini ne razlikujemo se mnogo od drugih sisara.

Mozda sam malo odlutao od teme, ali eto da ne idem mnogo.. ON TOPIC:
Zene su mnogo komplikovanije od muskaraca, one cesto ne znaju sta zele, a i kad znaju nisu sigurne u to.
Zato je svakoj zeni potreban muskarac koji ce znati da je vodi. Ok, mnogi ce reci "Znam ja samu sebe da vodim".
Istina je to, svi mi znamo, ali to je opet tako.
Mogu mnoge dame ovdje to poricati, ali normalna djevojka zeli muskarca koji ce je prenijeti preko praga i dugo u noc voditi ljubav s njom. Koji ce vladati njom, a naravno i ona ce vladati njim. Pametna zena ce istrpiti to, jer onda ona vlada muskarcem. Vlada tako sto je pokazala mirnocu u njegovom nemiru, sto je pokazala da je voda, njegovoj vatri. Sve se svodi u zivotu na plus i minus, i to je mozda ironija, ali onda ce on zavisiti od nje. On ce biti ta "glava kuce" i mislice tako, imace svoj ego pun, ali ona ce biti tu vrat koji usmjerava tu glavu. Njegova vladavina je prividna, mada on i dalje vodi i ima glavnu rijec, ona je tu ta koja djeluje iz sjene. Pametna zena to zna. Alfa muzjacima je lako upravljati, ne krevetom, jer Alfa muzjak pored svih njegovih jakih seksualnih naboja moze da ih kontrolise i nadje drugog partnera, vec smirenoscu i gasenjem njegove "vatre". Ponavljam, pametna zena to zna.
Jer, muskarac ima ego koji mora biti pun, a zena ima sujetu koja mora biti zadovoljena. Da bi se zena osjetila potpunom, muskarac mora biti muskarac. Danas u svijetu je velika pojava muskaraca koji nemaju petlje, upravo zbog raznih utjecaja feministickih, gay, metro, itd pokreta diljem svijeta. Onda se oni ispricavaju sto su muskarci , sto imaju potrebe da bestidno gledaju zenska tijela, jer misle da je to pogresno. Pravi muskarac se ne stidi svoje seksualnosti, a zene to vole, koliko god pricale drugacije. Pravi muskarac zna da ne treba slusati uvijek sta zena prica, vec treba gledati sta radi. Zena ima potrebu za informacijama da bi ostvarila komunikaciju, muskarac ima potrebu da informacijama da bi ostvario anticipaciju. Muskarac je bice prakse i zene to vole. Oni su taj neko ko ima petlju da uzme stvari u svoje ruke i promjeni sve.
Savrsen muskarac? Ne trazite ga, ne postoji kao ni savrsena zena. Postoji dobar covjek, muz i otac, kao i dobra zena, supruga i majka. Dobar je onaj koji zna ovo sve i dobra je ona koja zna ovo sve, a opet uspjevaju da vode lijep i tolerantan zajednicki zivot.
Zvuci mozda komplikovano, ali zapitajte se - sve ste ovo znali, samo je sad elaborirano. Bit je da moramo biti samo ono sto smo bili kad smo se rodili. Decki i djevojcice, koji moraju biti Muskarci i Zene, Supruznici i sto je najbitnije Ocevi i Majke.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#61 Re: Muskarci

Post by Ghost_Rider_XXX »

drag_gost wrote:"Nista nije tako snazno kao njeznost i nista nije tako njezno kao prava snaga"

Eh sad, zanimljiva tema. Svaka zena voli pored sebe muskarca, dakle nekoga ko je sigurniji od nje, ko je mentalno jaci, fizicki jeste i nekoga ko ce da bude dobar otac i muz. Mi kao ljudi, jesmo strasno napredovali tehnoloski, ali i dalje se osnovne stvari svode na produzivanje vrste. Mozemo mi pricati drugacije i poricati to, ali to je tako. Jedan od nasih zadataka na Zemlji je da se razmnozavamo i nikakav metroseksualni ili feministicki pokret ne moze promjeniti hiljade i hiljade godina evolucije.
Kada muskarac vidi zenu, on svjesno gleda u grudi i sirinu kukova, pa tek onda oblik lica, visinu i slicno. Ali podsvjesno vidi mnogo vise..
Sirina kukova predstavlja "besiku" gdje ce biti njegov plod. Podsvjesno muskarac vec vidi "nacin za produzivanje rase i svog gena"
Kada zena vidi muskarca, ona gleda mnogo toga, ali svjesno i podsvjesno, pored fizickih karakteristika, od sirine ramena, grudi.. ona gleda i njegovo financijsko stanje. Dakle, da li je on neko ko moze da se brine o njoj s tog aspekta, samim tim i o svojoj djeci. Kako se odnosi u drustvu, kakav mu je govor tijela kada je u drustvu i kada je s njom, te da li joj odaje "alfa muzjaka" ili "beta muzjaka". Sve to u cilju produzivanju svoje vrste.
Poenta je: I muskarac i zena imaju potrebu za razmnozavanjem, potrebu da ukrste svoje gene da bi produzili svoju vrstu. Mozda jesmo mnogo uznapredovali tehnoloski, ali u sustini ne razlikujemo se mnogo od drugih sisara.

Mozda sam malo odlutao od teme, ali eto da ne idem mnogo.. ON TOPIC:
Zene su mnogo komplikovanije od muskaraca, one cesto ne znaju sta zele, a i kad znaju nisu sigurne u to.
Zato je svakoj zeni potreban muskarac koji ce znati da je vodi. Ok, mnogi ce reci "Znam ja samu sebe da vodim".
Istina je to, svi mi znamo, ali to je opet tako.
Mogu mnoge dame ovdje to poricati, ali normalna djevojka zeli muskarca koji ce je prenijeti preko praga i dugo u noc voditi ljubav s njom. Koji ce vladati njom, a naravno i ona ce vladati njim. Pametna zena ce istrpiti to, jer onda ona vlada muskarcem. Vlada tako sto je pokazala mirnocu u njegovom nemiru, sto je pokazala da je voda, njegovoj vatri. Sve se svodi u zivotu na plus i minus, i to je mozda ironija, ali onda ce on zavisiti od nje. On ce biti ta "glava kuce" i mislice tako, imace svoj ego pun, ali ona ce biti tu vrat koji usmjerava tu glavu. Njegova vladavina je prividna, mada on i dalje vodi i ima glavnu rijec, ona je tu ta koja djeluje iz sjene. Pametna zena to zna. Alfa muzjacima je lako upravljati, ne krevetom, jer Alfa muzjak pored svih njegovih jakih seksualnih naboja moze da ih kontrolise i nadje drugog partnera, vec smirenoscu i gasenjem njegove "vatre". Ponavljam, pametna zena to zna.
Jer, muskarac ima ego koji mora biti pun, a zena ima sujetu koja mora biti zadovoljena. Da bi se zena osjetila potpunom, muskarac mora biti muskarac. Danas u svijetu je velika pojava muskaraca koji nemaju petlje, upravo zbog raznih utjecaja feministickih, gay, metro, itd pokreta diljem svijeta. Onda se oni ispricavaju sto su muskarci , sto imaju potrebe da bestidno gledaju zenska tijela, jer misle da je to pogresno. Pravi muskarac se ne stidi svoje seksualnosti, a zene to vole, koliko god pricale drugacije. Pravi muskarac zna da ne treba slusati uvijek sta zena prica, vec treba gledati sta radi. Zena ima potrebu za informacijama da bi ostvarila komunikaciju, muskarac ima potrebu da informacijama da bi ostvario anticipaciju. Muskarac je bice prakse i zene to vole. Oni su taj neko ko ima petlju da uzme stvari u svoje ruke i promjeni sve.
Savrsen muskarac? Ne trazite ga, ne postoji kao ni savrsena zena. Postoji dobar covjek, muz i otac, kao i dobra zena, supruga i majka. Dobar je onaj koji zna ovo sve i dobra je ona koja zna ovo sve, a opet uspjevaju da vode lijep i tolerantan zajednicki zivot.
Zvuci mozda komplikovano, ali zapitajte se - sve ste ovo znali, samo je sad elaborirano. Bit je da moramo biti samo ono sto smo bili kad smo se rodili. Decki i djevojcice, koji moraju biti Muskarci i Zene, Supruznici i sto je najbitnije Ocevi i Majke.

Divno rečeno, a sad malo baci pogled na kalendar, vremena su se bitno promijenila od kako je ovakva definicija bila na snazi.
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#62 Re: Muskarci

Post by drag_gost »

Ja sam to u tekstu i naveo da se mnogo toga promjenilo, ali sustina je ista.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#63 Re: Muskarci

Post by amrica »

:shock:

on ce mene da vodi zato jer ja nisam sigurna sta zelim, cak i kad to znam :roll:

Ako ja imam dobru platu, briga me sta on ima, ja se ne prodajem za pare. Ali, vala, ni za kokuza necu rintati dok se on izlezava.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#64 Re: Muskarci

Post by jutarnji »

drag_gost wrote:Zene su mnogo komplikovanije od muskaraca, one cesto ne znaju sta zele, a i kad znaju nisu sigurne u to.
Ovo ti nije trebalo, spremi se za zestok obracun :D :lol:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#65 Re: Muskarci

Post by male_okice »

sanabe wrote:Ako jos jednom procitam kako zene ne znaju sta zele, za razliku, valjda , od muskaraca, roknucu se :cry:
Sta je vama vise ? :twisted:
:thumbup: :lol:
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#66 Re: Muskarci

Post by drag_gost »

jutarnji wrote:
drag_gost wrote:Zene su mnogo komplikovanije od muskaraca, one cesto ne znaju sta zele, a i kad znaju nisu sigurne u to.
Ovo ti nije trebalo, spremi se za zestok obracun :D :lol:
Hehe, ma kakav obracun prijatelju. Svako ima svoje misljenje, postujem ko se ne slaze, svako ima svoje razloge.
Naravno, ko hoce da izvlaci iz konteksta, moze i to. :)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#67 Re: Muskarci

Post by amrica »

tipican muzjak :D iz vase price, rodjeni vodja, genijalac, samo 'vakog cu da slusam, da me vodi, da njegova bude zadnja :lol:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/pravio ... nimio.html
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#68 Re: Muskarci

Post by jutarnji »

amrica wrote:tipican muzjak :D iz vase price, rodjeni vodja, genijalac, samo 'vakog cu da slusam, da me vodi, da njegova bude zadnja :lol:

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/pravio ... nimio.html
a necemo tako Dino :D

ovoj definitivno treba vodja, vozac, genijalac, neko koga ce slusati...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#69 Re: Muskarci

Post by amrica »

ah, zene za volanom :roll:

Nazalost, od kad je auta i vijeka, na balkanu se zenama tuvi u glavu da one ne znaju voziti, da ne trebaju ni pokusavati, da im je mozak zakrzljao za tu visokozahtjevnu intelektualnu funkciju kao sto je prEtiskanje 3 pedale, vintanje volanom i gurkanje mjenjaca (dok se nije automat pojavio).
Znam more zena koje nikad nisu ni pokusale polagti, jer, pobogu, one to ne znaju, ne smiju, boje se, a i ne treba im :cry:
Cak se boje i uci u auto koje druga zena vozi.

Kvaliltetno odradjen posao, gospodo muskarci :thumbup: Ispiranje mozga sa pretpranjem i otkuhavanjem.
Zato jer macho balkanikusu bolid sluzi kao produzetak organa, ong najvaznijeg :roll:


I da se vratim na prethodni link, zene prave nezgode NENAMJERNO, a onaj kreten pos'o da puca, glumi kauboja :lol: :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#70 Re: Muskarci

Post by madner »

I sad zamisli koliko je porazno istrazivanje da zene imaju nadprosjecan broj udesa, iako predju ispodprosjecan broj kilometara i cugaju puno manje za volanom.

Isto da je ta prica zasnovana na cinjenicama, ali su iste malo neugodne za svariti. :D
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#71 Re: Muskarci

Post by amrica »

Ne da mi se sad traziti i prevoditi, bilo lani, neko istrazivanje u Norveskoj. Broj nesreca u kojima stradaju momci je x puta veci nego kad stradaju cure (kao vozaci, mislim, ne kao zrtve)
I zato je neki doktor, na osnovu istrazivanja, dosao do zakljucka da muskarci ne bi trebali polagati vozacki do 25. godine jer im nije dovoljno razvijen neki rezanj u mozgu koji detektuje opasnost... :D

A izgleda, ni polsije 25. taj rezanj ne napreduje nesto plaho :lol:

Sto se broja nezgoda tice, ok, ali sto se posljedica tih nezgoda tice, zenska "steta" je zanemarljiva. :zzzz:
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#72 Re: Muskarci

Post by jutarnji »

amrica wrote:Znam more zena koje nikad nisu ni pokusale polagti, jer, pobogu, one to ne znaju, ne smiju, boje se, a i ne treba im
Cak se boje i uci u auto koje druga zena vozi.
Nisu jedine, i ja kocim nogama i rukama kad ljepsa polovina pocne izvoditi akrobacije. :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#73 Re: Muskarci

Post by madner »

http://www.sarajevo-x.com/scitech/nauka ... /110711077

Statistika je neumoljiva. Iz licnog naucnog istrazivanja mogu reci da su zemski vozaci krivi za 95% svih nesreca zbog preticanja. Ili ne zna prestizati ili svojom voznjom iritira ostale vozace. Dakle svijet bi bio bolje mjesto kada ne bi bilo zenskih vozaca.
Zivila Saudijska Arabija, mjesto gdje na putu ne morate strahovati.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#74 Re: Muskarci

Post by jutarnji »

madner wrote:Zivila Saudijska Arabija, mjesto gdje na putu ne morate strahovati.
Ma nije onaj Fahko lud, znao on sta radi. :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#75 Re: Muskarci

Post by madner »

Nego kako se vi vadite ako je duzi put i ona bi da vozi? Ima li neka taktika da povjeruje da nakon 10 sati niste umorni? :D
Post Reply