Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#24976 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Butmiran »

sherbett wrote:
S4mpion wrote:U današnje vrijeme primjetio sam jednu pravo raširenu zabludu, konkretno:

Muškarac ne želi curu iz x razloga, zbog neke njene osobine/postupaka(iz prošlosti i sadašnjosti) koji njemu ne odgovaraju, a cura to automatski registruje kao "nedostatak samopouzdanja" kod dotičnog gospodina i pri tome ona ne ostavlja ni 1% mogućnosti da je možda krivica njena(a uglavnom jeste), već je sve njegovo breme.

Koliko dobro znate razlučiti kada vas neko ne želi zbog vaše ličnosti/postupaka/grešaka ili sav teret vaših postupaka pripišete njegovom "nedostatku samopouzdanja"?
ne razumijem kako se tu radi o manjku samopouzdanja?
Meni to više zvuči na nedostatak karaktera
Čijeg?
User avatar
Butmiran
Posts: 9171
Joined: 28/01/2013 22:06

#24977 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Butmiran »

A zašto?
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24978 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

sherbett wrote:njegovog
:shock: :?
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24979 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

Niemand wrote:
Capajebo wrote:Evo jedno, mislite li da ste psihicki normalne i stabilne? (ne generalno, nego vi kao licnost) :mrgreen:
Za danasnji vakat, definitivno nisam normalna. :zoka:
najnormalnija :kiss: :oops:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24980 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by S4mpion »

sherbett wrote:
S4mpion wrote:U današnje vrijeme primjetio sam jednu pravo raširenu zabludu, konkretno:

Muškarac ne želi curu iz x razloga, zbog neke njene osobine/postupaka(iz prošlosti i sadašnjosti) koji njemu ne odgovaraju, a cura to automatski registruje kao "nedostatak samopouzdanja" kod dotičnog gospodina i pri tome ona ne ostavlja ni 1% mogućnosti da je možda krivica njena(a uglavnom jeste), već je sve njegovo breme.

Koliko dobro znate razlučiti kada vas neko ne želi zbog vaše ličnosti/postupaka/grešaka ili sav teret vaših postupaka pripišete njegovom "nedostatku samopouzdanja"?
ne razumijem kako se tu radi o manjku samopouzdanja?
Meni to više zvuči na nedostatak karaktera
Momak ne želi curu iz nekog x razloga, kako se to može interpretirat kao nedostatak njegovog karaktera?
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24981 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

Logicno bi bilo da tu pokazuje karakter, a ne da je to manjak karaktera :zoka:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#24982 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by nightvision »

Capajebo wrote:Evo jedno, mislite li da ste psihicki normalne i stabilne? (ne generalno, nego vi kao licnost) :mrgreen:
ovi kriteriji se razlikuju od osobe do osobe pa je previse subjektivno i nezahvalno odgovarati na ovako pitanje bez nekog unaprijed dogovorenog okvira "normalnog" a to se nikada necemo dogovoriti. Vidis da se ne mozemo dogovoriti ni da li je pila pedofil ili frajer :D
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24983 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

Muškarac ne želi curu iz x razloga, zbog neke njene osobine/postupaka(iz prošlosti i sadašnjosti) koji njemu ne odgovaraju,
Ovde se govori o samom pocetku, pri upoznavanju. A ne kao u tom slucaju duze veze, to jeste kretenski, ako si sutio na pocetku, suti sa dalje.
swanfilter
Posts: 7846
Joined: 06/06/2008 18:52

#24984 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by swanfilter »

sherbett wrote:ovisi o čemu se radi. Prko nekih stvari jednostavno čovjek ne može preći, preko nekih je zaista glupo i kretenski ne preći i radi toga odbaciti ili osuditi nekoga.
Npr. imam jednu prijateljicu. Trenutno je u vezi. Dugoj vezi. Prije toga je bila u još dvije veze duže od godinu dana, ali, u srednjoj školi je malo bila "nestašna"
Sve do ove veze ona je izlazila i upoznavala dečke i ako, iako je bila u vezi..njen sadašnji je za to saznao i stalno joj predbacuje, nešto što je bilo unazad 10 godina i prije njega.
Samo da napomenem, ona je danas totalno drugačija. Ne izlazi, uglavnom je doma, žive skupa. On ima oprano, opeglano, očišćeno, skuhano. Al opet on njoj spominje prošlost i brani neka druženja.

Sa čime to ima veze? S njegovim samopuzdanjem? Možda, ali više time kakav je karakter. Ako već jesi s nekime, onda ga prihvaćaš, ne možeš da mu spočitavaš prošlost. Treba da se uradi crta..kad već ta veza traje
Reci ti toj kolegici da se kotarise tog lika. Tu ce i samarcine polako poceti padati ,, :-)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24985 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by S4mpion »

sherbett wrote:ovisi o čemu se radi. Prko nekih stvari jednostavno čovjek ne može preći, preko nekih je zaista glupo i kretenski ne preći i radi toga odbaciti ili osuditi nekoga.
Npr. imam jednu prijateljicu. Trenutno je u vezi. Dugoj vezi. Prije toga je bila u još dvije veze duže od godinu dana, ali, u srednjoj školi je malo bila "nestašna"
Sve do ove veze ona je izlazila i upoznavala dečke i ako, iako je bila u vezi..njen sadašnji je za to saznao i stalno joj predbacuje, nešto što je bilo unazad 10 godina i prije njega.
Samo da napomenem, ona je danas totalno drugačija. Ne izlazi, uglavnom je doma, žive skupa. On ima oprano, opeglano, očišćeno, skuhano. Al opet on njoj spominje prošlost i brani neka druženja.

Sa čime to ima veze? S njegovim samopuzdanjem? Možda, ali više time kakav je karakter. Ako već jesi s nekime, onda ga prihvaćaš, ne možeš da mu spočitavaš prošlost. Treba da se uradi crta..kad već ta veza traje
Ti govoriš o slučaju kad momak polovično prihvati djevojku, moglo bi se to nazvati nedostatkom njegovog karaktera, ali je fazon u tome što ja govorim o situaciji kada momak uopšte ne želi djevojku zbog nekih njenih postupaka, može to biti i njena "nestašnost" prije 10 godina, a ona to, bez ikakvog smisla, pripiše njegovom "nedostatku samopouzdanja".
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24986 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

Cekaj, znaci ja sam zatucani kreten ako ne zelim curu/zenu koja se jebala prije braka?
swanfilter
Posts: 7846
Joined: 06/06/2008 18:52

#24987 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by swanfilter »

Capajebo wrote:Cekaj, znaci ja sam zatucani kreten ako ne zelim curu/zenu koja se jebala prije braka?
U danasnjem svijetu svakako. Ili ce reci da ti fali samopouzdanja. A, da si karakter od covjeka ... E, to ti niko reci nece ... :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24988 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by S4mpion »

sherbett wrote:
Capajebo wrote:
Muškarac ne želi curu iz x razloga, zbog neke njene osobine/postupaka(iz prošlosti i sadašnjosti) koji njemu ne odgovaraju,
Ovde se govori o samom pocetku, pri upoznavanju. A ne kao u tom slucaju duze veze, to jeste kretenski, ako si sutio na pocetku, suti sa dalje.
opet zavisi o čemu se radi. Ovisno o nečijem karakteru (da li je zatucani kreten, da li ima razumjevanja ili širi pogled na neke stvari, da li želi dati šansu, ima povjerenje...) proizlazi i faktor tolerancije.
S4mpion
Ti govoriš o slučaju kad momak polovično prihvati djevojku, moglo bi se to nazvati nedostatkom njegovog karaktera, ali je fazon u tome što ja govorim o situaciji kada momak uopšte ne želi djevojku zbog nekih njenih postupaka, može to biti i njena "nestašnost" prije 10 godina, a ona to, bez ikakvog smisla, pripiše njegovom nedostatku samopouzdanja.
prema gore napisanom, opet bih prije pripisala karakteru nego samopouzdanju.
Ako momak ne želi curu zbog njenih grešaka, koje je činila, zar nije logično da krivica pripadne njoj, a ne njemu?

A što se tiče tolerancije i povjerenja, čime je cura zaslužila toleranciju i povjerenje?
kaktusss
Posts: 23534
Joined: 23/01/2014 23:17

#24989 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by kaktusss »

Capajebo wrote:Cekaj, znaci ja sam zatucani kreten ako ne zelim curu/zenu koja se jebala prije braka?

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :hajmooo:
User avatar
amaretto
Posts: 315
Joined: 28/11/2008 13:23
Location: Sarajevo

#24990 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by amaretto »

Nema ovde krivice. Stvar je uzmi ili ostavi ako ti se ne svidja.
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24991 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

sherbett wrote:
Capajebo wrote:Cekaj, znaci ja sam zatucani kreten ako ne zelim curu/zenu koja se jebala prije braka?
a di to piše?
S4mpion
Ako momak ne želi curu zbog njenih grešaka, koje je činila, zar nije logično da krivica pripadne njoj, a ne njemu?
a prema kome ili čemu je ona kriva?
Zašto bi se nju krivilo?
Uzimamo "najvecu gresku", na koju je vjerovatno sampion i mislio prilikom postavljanja pitanja.
Na tvoje pitanje zasto bi se nju krivilo, niko je ne krivi, samo nije on KRIV sto je ne zeli.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24992 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by S4mpion »

sherbett wrote:
Capajebo wrote:Cekaj, znaci ja sam zatucani kreten ako ne zelim curu/zenu koja se jebala prije braka?
a di to piše?
S4mpion
Ako momak ne želi curu zbog njenih grešaka, koje je činila, zar nije logično da krivica pripadne njoj, a ne njemu?
a prema kome ili čemu je ona kriva?
Zašto bi se nju krivilo?
Uzmimo primjer, on ne želi curu koja s x osoba spavala prije braka, ako je ta ista cura spavala sa x osoba prije braka, valjda je OK da ona snosi tu odgovornost i krivicu za neuspjeh potencijalne veze, zar ne?
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#24993 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by MedenoSrce »

pa tu i nema potencijala za vezu
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#24994 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by ladyblue18 »

MedenoSrce wrote:pa tu i nema potencijala za vezu
Upravo. :?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55631
Joined: 15/12/2008 16:53

#24995 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by ultima_palabra »

Pa ako ti nju ne želiš, što se sekiraš oko načina na koji ona to vidi?
User avatar
Capajebo
Posts: 20742
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#24996 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Capajebo »

SampionU, odgovaraj, vidis kol'ko ti narod postavi pitanja, a tebe nigdje!. :twisted: :oops:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24997 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by S4mpion »

MedenoSrce wrote:pa tu i nema potencijala za vezu
Tačno, potencijal za vezu je izbačen još u prvom pitanju. Ono o čemu raspravljamo je krivica i njeno neopravdano prebacivanje na "nesigurnost".
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72787
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#24998 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by Velkoski »

kiki-miki wrote:Čuj odgovornost i krivica? :-)

Ako njemu to odgovara,zašto je on uopšte s njom? Zašto bi uopšte nastojao da ima vezu s njom?
MOŽDA IMA GOLEME SISE :?

Inače, žensko koje je promijenilo desetak momaka sigurno nije materijal ni za šta i vjerovatno ima psihičkih problema. :oops: :mrgreen: Isto ću reći i za muško, da ne budem šovinista, zato se ne treba ni ženiti/udavati, nema poente. :D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#24999 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by S4mpion »

ultima_palabra wrote:Pa ako ti nju ne želiš, što se sekiraš oko načina na koji ona to vidi?
Hmm, pa nije baš da se sikiram :D
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#25000 Re: Muskarci pitaju zene (procitati prvi post)

Post by MedenoSrce »

sad ja necu frajera koji je imao vise od 3 ili 5 partnerki i kazem nekome ko je imao vise
eto vidis da si imao manje mogli smo imati vezu al pravo finu

wtf
Locked