Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#51 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Ghost_Rider_XXX »

sanabe wrote: :twisted:
Nemoj se bona ljutit, možda oni ne znaju koliko su škorpije naopake. :D
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#52 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by juli84 »

Kao na dio mene, moje prošlosti, moga odrastanja, sazrijevanja, kao na jedan dio koji je na neki način obilježio moj život.
Nikada ne bih mogla reći da nije valjao jer je bio moj izbor, a i ma koliko da "nije valjao" uvijek ima onih lijepih trenutaka kojih se rado sjećam.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#53 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by ladyblue18 »

@ malaplavooka - koga god volis, postoji pp da mu to saopstis, ne trolaj po temama :sax:
tanana33
Posts: 98
Joined: 11/10/2011 11:16

#54 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by tanana33 »

male_okice wrote:o bivsima i pokojnicima samo najbolje :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
tanana33
Posts: 98
Joined: 11/10/2011 11:16

#55 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by tanana33 »

Poucena iskustvom mogu samo ovo da kazem;
da iz ove perspektive, ni jednog od bivseg ne bih ponovo pozeljela,ne kajem se ni za jednu gresku sto sam napravila, sto sam ih ostavljala, sto sam ih ignorisala....jer zaista nisu bili vrijedni.
Daleko im moja kuca od njihove.!!!!!
Sta su me naucili;
- da nikad ne treba davati sebe 100%
- da se trud, i ulaganje ne isplati
- sto si bolji prema njima, vise te gaze
- da nikad ne treba pricati o svojim osjecanjima
- da treba biti mudar/a
- proracunat/a
- egoista
i jos mnogo toga, pisala bih ali zurim;)
P.S. i na zalost, nista od ovoga sto su me naucili tj.pokusali da me nauce, ja ne primjenjujem....!!!!!
User avatar
Urban B.
Posts: 1133
Joined: 25/07/2010 19:24

#56 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Urban B. »

sanabe wrote:Mojim bivšim:
Dabogda ti djeca u rikverc hodala.
Daboga ti mater oprala bijele čarape u šarenom vešu!
Dabogda ti zena bila stonoga i cijeli se zivot morala jebati za cipele.
Dabogda ti grom kucu pokrivo
Dabogda da ti djeca na tebe lice!
Dabogda zalutao u liftu.
Dabogda imo proljev i kijavicu u isto vrijeme.
Dabogda ti svi zubi poispadali, osim jednog da možeš patit od zubobolje.
Dabogda ti vatrogasci kolo oko kuce zaplesali!
Dabogda ti se u kuci sve osusilo osim vesa.
Dabogda ti djeca ubacivala salamu u CD.
Da Bog da ti Chuck Norris pokuca na vrata.

:skoljka:

:lol: :lol: :lol:
ne pamtim kad sam se ovoliko smijao :D :D
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#57 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Gospoda Ministarka »

Urban B. wrote: :lol: :lol: :lol:
ne pamtim kad sam se ovoliko smijao :D :D
Niti ja, i sve mi je smjesnija situacija. :lol:
User avatar
Teta Macheta
Posts: 138
Joined: 09/09/2011 19:55
Location: Šeher Sarajevo

#58 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Teta Macheta »

Sanabe neki od ovih tačaka su ti ono baš "evil" :D

Ja sa svojim nemam problema, jednog čak i sad financijski poguram s vremena na vrijeme. :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#59 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by pustopoljina »

kao na bitne dijelove mog zivota. jedni od faktora koji me cine onim sto sam danas.
od biveg sam naucila svasta, saznala svasta, skontala da se moze pojaviti neko i uciniti sjecanje na sve prije njega samo obicnim sjecanjem, slikom iz albuma.
od njega sam naucila da sve sto dam trebam halaliti, da uvijek trebam paziti prvo na sebe i da to nije sebicnost, nego duznost...i da ne trebam biti ni prema sebi, ni prema covjeku koji mi nesto znaci previse stroga...jer nakon nekog vremena, ne znas vise ni o cemu si se raspravljao...da je svako vrijeme pravo vrijeme i da su svi razlozi nebitni kad se frekvencije poklope i da ne treba predugo oklijevati i ne gubiti fokus.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#60 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by HomeSweetHome »

wewa wrote:jednom bilo, sad se spominjalo. od svakog sam naucila ponesto korisno - o sebi i o tome sta zelim/ne zelim.
sa svakim sam u normalnim odnosima i danas. nijednom ne zamjeram zbog gresaka iz proslosti jer shvatam da je to u skladu s njihovim sposobnostima i dometima. zahvalna sam sto su bivsi - posebno jer je sadasnjost nesto sasvim drugacije.
Lijepo receno :thumbup:

Prvo sam ucila sta ne zelim, pa sam sistemom eliminacije dosla do onoga sto zelim. Onda sam shvatila da je to prilicno tesko naci pa sam izricito zahtjevala da neko nauci da zeli isto sto i ja (mlado, ludo :D ). Onda sam pocela samo da ignorisem to sto oni (dakle, neprijateljski tabor :D ) zele. Onda mi je jasno stavljeno do znanja da to tako nece ici. Onda sam odlucila da, iako te srce i instikt zna odvesti u mp3, treba ga slijediti. E, onda sam mislila da sam konacno otkrila formulu za kojom sam tragala. I bi jedan sto je bio baska od svih drugih insana na svijetu... eh, od njega sam zaista svasta naucila, prije svega da razmisljam, preispitujem i sebe i druge, da posmatram, analiziram... Od njega sam naucila i da volim, oslobodjena svake sumnje i njenih prizemnih izvedbi i na tome sam mu vjecno zahvalna. Razisli smo se mirno i dostojanstveno. E, tu ja skontah da ja ustvari veze nemam, i da mi je sve sto znam bezze. Nikad nismo uspjeli napraviti ono sto u filmovima zovu closure iliti klouzr, ali sam naknadno skontala da je klouzr upravo to nemanje damu da se napravi klourz... A trebalo mi je ohoho...
Onda sam nasla jednog koji zeli isto sto i ja i ne zeli isto sto ni ja i kojeg nista od ovoga gore ne interesuje osim mene. Onda sam se vratila na pocetak, shvatila da sam trebala stati na onome oko srca i mp3 pa kud puklo da puklo, a da analizu itd. treba ostaviti za neke druge stvari. Da sam tako uradila znala bih da je najvaznije od svega znati da se boris za ono sto volis i zelis... Do tog saznanja dosla sam sama, tezim putem. Sad zivim, volim, disem, borim se i nadam se najboljem :)
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#61 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by ♥ Julianna ♥ »

HomeSweetHome wrote:
wewa wrote:jednom bilo, sad se spominjalo. od svakog sam naucila ponesto korisno - o sebi i o tome sta zelim/ne zelim.
sa svakim sam u normalnim odnosima i danas. nijednom ne zamjeram zbog gresaka iz proslosti jer shvatam da je to u skladu s njihovim sposobnostima i dometima. zahvalna sam sto su bivsi - posebno jer je sadasnjost nesto sasvim drugacije.
Lijepo receno :thumbup:

Prvo sam ucila sta ne zelim, pa sam sistemom eliminacije dosla do onoga sto zelim. Onda sam shvatila da je to prilicno tesko naci pa sam izricito zahtjevala da neko nauci da zeli isto sto i ja (mlado, ludo :D ). Onda sam pocela samo da ignorisem to sto oni (dakle, neprijateljski tabor :D ) zele. Onda mi je jasno stavljeno do znanja da to tako nece ici. Onda sam odlucila da, iako te srce i instikt zna odvesti u mp3, treba ga slijediti. E, onda sam mislila da sam konacno otkrila formulu za kojom sam tragala. I bi jedan sto je bio baska od svih drugih insana na svijetu... eh, od njega sam zaista svasta naucila, prije svega da razmisljam, preispitujem i sebe i druge, da posmatram, analiziram... Od njega sam naucila i da volim, oslobodjena svake sumnje i njenih prizemnih izvedbi i na tome sam mu vjecno zahvalna. Razisli smo se mirno i dostojanstveno. E, tu ja skontah da ja ustvari veze nemam, i da mi je sve sto znam bezze. Nikad nismo uspjeli napraviti ono sto u filmovima zovu closure iliti klouzr, ali sam naknadno skontala da je klouzr upravo to nemanje damu da se napravi klourz... A trebalo mi je ohoho...
Onda sam nasla jednog koji zeli isto sto i ja i ne zeli isto sto ni ja i kojeg nista od ovoga gore ne interesuje osim mene. Onda sam se vratila na pocetak, shvatila da sam trebala stati na onome oko srca i mp3 pa kud puklo da puklo, a da analizu itd. treba ostaviti za neke druge stvari. Da sam tako uradila znala bih da je najvaznije od svega znati da se boris za ono sto volis i zelis... Do tog saznanja dosla sam sama, tezim putem. Sad zivim, volim, disem, borim se i nadam se najboljem :)
Image
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#62 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by LONGMAN »

Sa onima koje nisam voljela sam u super odnosima. Samo neka opet ne traze da budem s njima i super sve.
A kojeg sam voljela, neka se ne pojavljiva pred ocima, jer mozda bi se sve ponovo otvorilo i one zakrpljene rane bi mogle da se otvore, a mozda i ne, al bolje ne pokusavati. Sretno svima, svi su imali ono nesto zbog cega sam bila s njima, ali i ono nesto zbog cega su i bivsi . :zzzz:
User avatar
Goldyna
Posts: 458
Joined: 11/06/2010 00:20

#63 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Goldyna »

Ja jos nisam otkrila misteriju prosle veze. Dakle upoznali smo se ljetos na nekoj svirci i odmah se skontali, nakon 2-3 dana ponovo se vidjeli. I sve super, divno, krasno...Svidja se on meni, ja njemu i nastavimo mi tako vidjati se sljedecih sedam dana...On je morao da ide iz Sarajeva, a i ja isto i znali smo da se necemo vidjati preko ljeta. Al hajd nije to toliko ni bitno jer smo bili ko neka sema, nista ozbiljno i sve smo kontali sa nekim razumjevanjem. Javi se on preko ljeta par puta, bas bilo lijepo od njega. Mislim se ja pa bas je dobra prilika za vezu :)
Javila sam mu vec ranije da stizem u Sa 25.8. i dodjem ja i sve razmisljam da li da mu se javim, posto je proslo dugo vremena i ne znam sta on misli o svemu tome... Sacekam ja dan, dva kad ono on zove mene da se vidimo :)
Ja sva sretna...Nastavimo mi opet po starom sve, vidjamo se, izlazimo, druzimo...Upoznao me sa svojom rajom ja njega sa svojim ali nikad da mi ostvarimo neki dublji odnos u svemu tome...
Bila sam hladna u svemu tome i sigurna sam da sam mu davala dojam da mi je svejedno, a ni on nije bio nista bolji.
To je trajalo malo vise od mjesec dana, dok jednu noc nisam dosla u kafic gdje smo izlazili zajedno sa rajom tom njegovom i mojom i on uobicajno sjedi prica sa svima, a najmanje sa mnom (glupo sad to zvuci, ali tako u drustvu se nikad nismo ponasali kao par i neko ko to nije znao nikad ne bi pretpostavio).
Sjedimo ja, ta moja drugarica i njegov drug, koji je ustvari gazda u tom kaficu za jednim stolom a on sa konobaricom i nekom njenom za drugim stolom (lokal je neki mali, svi se znaju, pa ja kontala otisao do njih malo da poprica). Pita mene taj njegov drug, kao sta je sa mnom i tim mojim, jesmo li mi u vezi ili sta. Ja rekla da nismo, shema, bezze, jer je tako fkt i bilo jer se nisam puno ni zamarali niti trudila oko toga... I rece mi gazda kako ga je taj moj pitao da "pokupi" konobaricu tu noc. Ja se sjebala, ono bez ikakvog objasnjenja on je samo tako odlucio biti sa tom djevojkom i sto je najgore ja sam tu u tom lokalu...Zgadilo mi se sve kad sam to cula i odem odatle. Odmah sam sebi rekla da nema sanse da ikada vise imam ista s njim i da cu ga skroz zaboraviti. I evo proslo je od toga skoro mjesec dana, nije da mi nesto tesko pada sve to. Samo me previse zanima zasto?koji je razlog? je li to musko govno? il koju mu se vrag vec desio da tako postupi?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40769
Joined: 29/06/2011 23:39

#64 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by dječak sa šibicama »

Goldyna wrote:Ja jos nisam otkrila misteriju prosle veze. Dakle upoznali smo se ljetos na nekoj svirci i odmah se skontali, nakon 2-3 dana ponovo se vidjeli. I sve super, divno, krasno...Svidja se on meni, ja njemu i nastavimo mi tako vidjati se sljedecih sedam dana...On je morao da ide iz Sarajeva, a i ja isto i znali smo da se necemo vidjati preko ljeta. Al hajd nije to toliko ni bitno jer smo bili ko neka sema, nista ozbiljno i sve smo kontali sa nekim razumjevanjem. Javi se on preko ljeta par puta, bas bilo lijepo od njega. Mislim se ja pa bas je dobra prilika za vezu :)
Javila sam mu vec ranije da stizem u Sa 25.8. i dodjem ja i sve razmisljam da li da mu se javim, posto je proslo dugo vremena i ne znam sta on misli o svemu tome... Sacekam ja dan, dva kad ono on zove mene da se vidimo :)
Ja sva sretna...Nastavimo mi opet po starom sve, vidjamo se, izlazimo, druzimo...Upoznao me sa svojom rajom ja njega sa svojim ali nikad da mi ostvarimo neki dublji odnos u svemu tome...
Bila sam hladna u svemu tome i sigurna sam da sam mu davala dojam da mi je svejedno, a ni on nije bio nista bolji.
To je trajalo malo vise od mjesec dana, dok jednu noc nisam dosla u kafic gdje smo izlazili zajedno sa rajom tom njegovom i mojom i on uobicajno sjedi prica sa svima, a najmanje sa mnom (glupo sad to zvuci, ali tako u drustvu se nikad nismo ponasali kao par i neko ko to nije znao nikad ne bi pretpostavio).
Sjedimo ja, ta moja drugarica i njegov drug, koji je ustvari gazda u tom kaficu za jednim stolom a on sa konobaricom i nekom njenom za drugim stolom (lokal je neki mali, svi se znaju, pa ja kontala otisao do njih malo da poprica). Pita mene taj njegov drug, kao sta je sa mnom i tim mojim, jesmo li mi u vezi ili sta. Ja rekla da nismo, shema, bezze, jer je tako fkt i bilo jer se nisam puno ni zamarali niti trudila oko toga... I rece mi gazda kako ga je taj moj pitao da "pokupi" konobaricu tu noc. Ja se sjebala, ono bez ikakvog objasnjenja on je samo tako odlucio biti sa tom djevojkom i sto je najgore ja sam tu u tom lokalu...Zgadilo mi se sve kad sam to cula i odem odatle. Odmah sam sebi rekla da nema sanse da ikada vise imam ista s njim i da cu ga skroz zaboraviti. I evo proslo je od toga skoro mjesec dana, nije da mi nesto tesko pada sve to. Samo me previse zanima zasto?koji je razlog? je li to musko govno? il koju mu se vrag vec desio da tako postupi?
Mozda je on govno, ali takvi bolje prolaze.

Posto, nije ni vase maslo za ramazana, u vecini slucajeva.
User avatar
Goldyna
Posts: 458
Joined: 11/06/2010 00:20

#65 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Goldyna »

Mozda je on govno, ali takvi bolje prolaze.

Posto, nije ni vase maslo za ramazana, u vecini slucajeva.
Kao osoba je dobar i sve to, ali prema meni je ispao govno i cijela ta situacija me bas sokirala, da se zapitam kako to neko moze uraditi tako...
Sto nam maslo nije za ramazana? :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40769
Joined: 29/06/2011 23:39

#66 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by dječak sa šibicama »

`nako

Dobar kao osoba? ali ipak prvo misli na sebe, kao i vecina ljudi.

Kazem, takvi dobro prolaze u zivotu.

Njemu konobarica a tebi post na forumu.... pa ti vidi, isplati li se biti dobar i posten prema ljudima.
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#67 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by moa »

Ne gledam nikako..
Neke me volile neke nisu, nekad imao srece nekad nisam, obarale moje teorije a kod nekih se ipak pokazale ispravane.
Sad im mogu jedino reci hvala Vam jer sad znam sta ne zelim i sta zelim i to je to..ma kratko jeb#$ hin :D
MMMMMMM
User avatar
Goldyna
Posts: 458
Joined: 11/06/2010 00:20

#68 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Goldyna »

dječak sa šibicama wrote:`nako

Dobar kao osoba? ali ipak prvo misli na sebe, kao i vecina ljudi.

Kazem, takvi dobro prolaze u zivotu.

Njemu konobarica a tebi post na forumu.... pa ti vidi, isplati li se biti dobar i posten prema ljudima.
Haha smjesno zvuci ali eto, svi grijesimo to stoji. Ja isto prvo mislim na sebe ... Ali opet postoje neke granice, ako je neko fer prema meni necu mu bez razloga pakosti ciniti.
User avatar
kuharica
Posts: 1355
Joined: 26/07/2011 17:54

#69 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by kuharica »

Kako god, gledam na to kao na stepenik u zivotu koji sam trebao preci. Obogatilo me u mnogim aspektima i ucinilo da preispitam sebe do zadnjeg atoma i da spoznam realnost koju sam u vezi totalno zapostavio.
Raskid u pravilu predstavlja bolnu etapu za osobu koja i dalje voli, ali isto tako uvijek donosi nesto dobro kasnije, kad se ta uzburkana, vrela krv primiri. Svakako da ce dugotrajna veza ostaviti odredjeni trag i promjeniti osobu poprilicno, ali na nama ostaje da ta reforma bude pozitivna i kvalitetna. Da uvijek gledamo krah sa pozitivne strane i da nastavimo ispijati do pola napunjenu casu vina. ;-) Uostalom, mogla mi je prodati oba bubrega, uzeti lovu i nestati, a ja (kakva sam kretencina) ne bih rijec rekao. :D Tako da se to zavrsi na vrijeme.
svaka ti je zlatna
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#70 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by tinchy »

Ne gledam ih :lol:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#71 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Not My Idea »

apsolutno se ne slazem s tim "da su valjali ne bi bili bivsi"
valjali su u tom periodu zivota dok ste bili s njima. people change, shvatite da imate dragacije interese, ocekivanja od zivota i razidjete se. to ne znaci da nisu valjali.
User avatar
bong
Posts: 29110
Joined: 17/02/2010 10:24
Location: izmedju dva uha...

#72 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by bong »

volim pogledati..jos ako nema muzjaka odemo na pivu :)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#73 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by respo »

sanabe ja bi se na tvom mjestu zapitao koji su mi "kriteriji" pa naidjem na kretene


elem da i ja kazem o bivsim djevojkama
sve su mi i dalje lijepe "moje" divne i zahvaljujem im na svakom trenutku
jer svaki trenutak nosi nesto sa sobom bio pozitivan ili negativan

to sto nismo zajedno ne znaci da mozda nismo bili jedno za drugo i na duge staze nego jednostavno desilo se mozda krivicom njenom mojom ili obostranom nevazno sada

sve su moje u svakom slucaju jer se to ne moze izbrisati
to vazi i za bilo koju koja dodje i ode
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#74 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by respo »

Goldyna wrote:Ja jos nisam otkrila misteriju prosle veze.
misterija je ta da te nije smatrao djevojkom i to je to
sto je po meni ok ako je tako
mozda vidio u tebi prijatno drustvo s kojim je lijepo provoditi vrijeme i tako i postupao
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#75 Re: Muskarci i zene, kako gledate na bivse?

Post by Ductus Holedocus »

cuj kako gledam-o :D
ja sam bivseg na svadbi ispratila..
5 sati camila pred dzamijom,cekajuci da izadje s mladom.. :D
kasnije mi svirali njegovi jarani,ko da su mi govorili"eheto ti sad,,," :D
Za mene nista ne predstavlaj,od kad ga nema u mom zivotu..Ustvari i nikad nije ni trebao biti..
Post Reply