Muška odijela - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#176 Re: Muška odijela - all about

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote:
Ramzess Veliki wrote: Ovo se prvi put oblaci za jaranovu svadbu.

Ne konta da mora zakopcati kragnu zbog kravate, ali zrtvovace se kravata da se vide bicepsi. :lol:
:oops: jaran mu drzi -torbicu.. :lol:
,,hlace su mu dobre..
Ma sve je na njima ... :run:

Cuj nema sata. :sad:
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#177 Re: Muška odijela - all about

Post by arzuhal »

Hvala svima na savjetima i sugestijama :)
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#178 Re: Muška odijela - all about

Post by use your illusion »

Da li se mogu jakne skracivati..dobio sam jednu ali je malo duga.ide nekoliko cm ispod zadnjice..
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#179 Re: Muška odijela - all about

Post by wewa »

arzuhal wrote:Haj sad ozbiljno da pitam, jel za odijelo Borca Travnik jedina opcija otiću do samog Borca Travnik? I kakva su iskustva s Granoffovim odijelima, cijena i sl?
ima odlicnih Granoffovih odijela po pristojnim cijenama u vrijeme ponude za maturante, ne znam kako im se krecu cijene ostatak godine

Zara ima cudne krojeve, meni je ono samo za mladu raju
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#180 Re: Muška odijela - all about

Post by Ramzess Veliki »

use your illusion wrote:Da li se mogu jakne skracivati..dobio sam jednu ali je malo duga.ide nekoliko cm ispod zadnjice..
Mogu ... odnesi krojacu. Ja isto moram skracivati rukave.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#181 Re: Muška odijela - all about

Post by arzuhal »

wewa wrote:
arzuhal wrote:Haj sad ozbiljno da pitam, jel za odijelo Borca Travnik jedina opcija otiću do samog Borca Travnik? I kakva su iskustva s Granoffovim odijelima, cijena i sl?
ima odlicnih Granoffovih odijela po pristojnim cijenama u vrijeme ponude za maturante, ne znam kako im se krecu cijene ostatak godine

Zara ima cudne krojeve, meni je ono samo za mladu raju
I ja sam od raje dobio neke preporuke za Granoff, generalno. I čuo sam za Borac da dolje fakat ima kvalitenih stvari, što Ramo reče. I mitex je ok, on nudi fina odijela za posla za neke jeftine pare, kako sma skontao..
_deCKarD
Posts: 411
Joined: 23/02/2016 08:33

#182 Re: Muška odijela - all about

Post by _deCKarD »

arzuhal wrote:
wewa wrote:
arzuhal wrote:Haj sad ozbiljno da pitam, jel za odijelo Borca Travnik jedina opcija otiću do samog Borca Travnik? I kakva su iskustva s Granoffovim odijelima, cijena i sl?
ima odlicnih Granoffovih odijela po pristojnim cijenama u vrijeme ponude za maturante, ne znam kako im se krecu cijene ostatak godine

Zara ima cudne krojeve, meni je ono samo za mladu raju
I ja sam od raje dobio neke preporuke za Granoff, generalno. I čuo sam za Borac da dolje fakat ima kvalitenih stvari, što Ramo reče. I mitex je ok, on nudi fina odijela za posla za neke jeftine pare, kako sma skontao..
Probaj i Dress code, od Preventa, nisu skupi a solidna odijela, imaju sad i u Sa radnju, a i u Tr gore gdje je i Borac.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#183 Re: Muška odijela - all about

Post by Ramzess Veliki »

Vartex :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 40065
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#184 Re: Muška odijela - all about

Post by konektovan »

Otvorila se neka radnja za odijela u kolodvorskoj, tc intershop bivsi, s sadasnji bingo centar... :mrgreen:
U prostoru gdje je bio oviese, vidim nekakva odijela, masine za sivenje, usminkano i odijela za razne prilike....
Maestro suits se zove radnja cini mi se....
User avatar
biggrin
Posts: 3459
Joined: 23/11/2010 09:47

#185 Re: Muška odijela - all about

Post by biggrin »

Borac Travnik odnosno Fortutido sada ima najbolji omjer uloženog i dobivenog. Definitivno vrijedi otputovati do Travnika zbog toga. Jordie's je odron i zaobilaziti u širokom luku. Zara je malo kvalitetnije, al barem ova u BiH je opet ispodprosječnog kvaliteta za vrlo solidnu cijenu. Granoff je ok al i poskup...pogotovo što nije bolji od maloprije pomenutog Fortituda. Mitex je jeftnia verzija Granoffa i ako kome treba odjelo koje ce oblaciti 1 godišnje, valjda je ok
User avatar
Slo Burner
Posts: 5299
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#186 Re: Muška odijela - all about

Post by Slo Burner »

konektovan wrote:Otvorila se neka radnja za odijela u kolodvorskoj, tc intershop bivsi, s sadasnji bingo centar... :mrgreen:
U prostoru gdje je bio oviese, vidim nekakva odijela, masine za sivenje, usminkano i odijela za razne prilike....
Maestro suits se zove radnja cini mi se....
Top :thumbup:
Inace godinama rade za Armani, ovo je njihov brend koji koristi ustvari dosta bolje materijale nego koje koriste za Armani
Preporuka
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#187 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Kakve su cijene?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5299
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#188 Re: Muška odijela - all about

Post by Slo Burner »

_BataZiv_0809 wrote:Kakve su cijene?
Mozes kupiti dobro za 400,00, za 700,00 mozes top
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#189 Re: Muška odijela - all about

Post by dzejkej »

Planiram kupiti jednu kravatu kao poklon i voljela bih da kupim nesto kvalitetno a i da je za svaki dan, ne prenapucana.
Imate li neku preporuku gdje gledati u Sa?
_deCKarD
Posts: 411
Joined: 23/02/2016 08:33

#190 Re: Muška odijela - all about

Post by _deCKarD »

dzejkej wrote:Planiram kupiti jednu kravatu kao poklon i voljela bih da kupim nesto kvalitetno a i da je za svaki dan, ne prenapucana.
Imate li neku preporuku gdje gledati u Sa?
Imaš ovakve setove u Dresscodeu, kravata, maramica i manžetne, idealno za poklon

Image
User avatar
dzejkej
Posts: 746
Joined: 16/03/2011 16:17

#191 Re: Muška odijela - all about

Post by dzejkej »

_deCKarD wrote:
dzejkej wrote:Planiram kupiti jednu kravatu kao poklon i voljela bih da kupim nesto kvalitetno a i da je za svaki dan, ne prenapucana.
Imate li neku preporuku gdje gledati u Sa?
Imaš ovakve setove u Dresscodeu, kravata, maramica i manžetne, idealno za poklon

Image
ovo je odlicno :thumbup:
bas ti hvala :thumbup:
vidim BBI - otici cu bas da vidim.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#192 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

_deCKarD wrote: 04/11/2019 15:29 ....
Posto vidim da si upucen....kako se krecu cijene muskih kosulja u Dresscode?
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#193 Re: Muška odijela - all about

Post by Tambure »

Samo otoka sabit :izet:
morelSeLezat
Posts: 275
Joined: 24/02/2021 23:51

#194 Re: Muška odijela - all about

Post by morelSeLezat »

Tambure wrote: 28/05/2020 22:26 Samo otoka sabit :izet:
Ima li kakav broj/stranica od sabita, jel radi sad u ova doba korone :mrgreen:
User avatar
DanteX
Posts: 1088
Joined: 14/09/2009 23:26

#195 Re: Muška odijela - all about

Post by DanteX »

Možda je tema isfurana već, ali zna li neko gdje se moze kupiti bijeli prsluk za odijelo? Moze i bez ili boje šampanjca. S obzirom da je odijelo bijelo.
Grsnoff I Jeordie's nemaju :-)
mala_truba_
Posts: 1
Joined: 25/01/2022 17:47

#196 Re: Muška odijela - all about

Post by mala_truba_ »

Malo o Jeordie's klošarima....Kupujem kod njih godinama robu. Nikad nikakvih problema u dućanima, super odjeća, osoblje i usluga, ali online trgovina groblje. Naručim online kod njih kaput, dođe paket u original kutiji, račun i vješalica sve legit i kaput s pijace na koji je zakačena njihova etiketa s cijenom a na kaputu ušivena etiketa "Vito Rossi". Naravno ja odmah sve slikam i kutiju i račun i screenshot narudbe di se vidi slika naručenog kaputa te također slikam i podmetnuti kaput. Dva dana prođe bez odgovora i nazovem njihov info telefon i žena kaže kako čeka odgovor ekipe iz skladišta te da će me kontaktirati... Sutra dan stiže poziv i uvjeravanje kako je to taj kaput sa stranice ali ako želim mogu ga mijenjati za neki drugi ili dobit povrat novca i ja kažem da može samo povrat novca jer ne želim "neki" kaput, već taj naručeni. Dan iza toga stiže mail sa isprikama i kaže kako će GLS doći po taj stari paket i donijeti pravi da bi danas opet nazvali i rekli kako od toga ništa i opet ponude povrat ili zamjenu za drugi kaput, ja opet kažem može povrat novca..... Sve u svemu katastrofa, užasno sam razočarana i sad ne znam dali da čekam da moj pravi kaput izađe negdje na njuškalu ili šta?!?,
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#197 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Skoro 10 godina prodje od mog prvog upisa na ovoj temi i mogu samo reci, kad se sve sabere i oduzme, omjer ulozeno i dobijeno, za nekog normalne do atletske gradje, Zara je zakon.

Moze se na snizenju uzet odijelo za 120 KM i da ti traje par godina (ja sam svaki dan u odijelu). Isto vrijedi za njihovu obucu, kapute, kosulje i generalno garderobu.

Nije ekstra kvalitet, ali ni nemaju takvih amplituda kao Jeordie's niti su precijenjeni kao Cezars i Granoff.

Zadnja tura Granoffovih kosulja mi se raspala (kragne popucale) za manje od godine dana. Jos ne daju kao na vise od 2 rate na shopping karticu (ja uzeo odmah 5 komada).

Emma Mariononi kosuslje se vise ne prodaju u njihovim buticima. Sve su ih pozatvarali. Sad rade sa Bingom. Sve preporuke i dalje. Preporucivao sam ih 2013. evo isto tvrdim 2022.

Dobrih kosulja svakako ima u Bingu, cijene su pravo pristupacne.
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#198 Re: Muška odijela - all about

Post by CherryLips »

Muz krajem prošle godine kupio u Dresscodu odijelo, odlično. Košulja i kravata takodje.
A i plus je sto ima većih brojeva, za ove dvometrase koji nisu kost i koža.
Još je i sniženje bilo, oko 350 maraka sve čini mi se.
User avatar
nermin_h00
Posts: 46
Joined: 16/02/2014 21:11
Location: Sarajevo

#199 Re: Muška odijela - all about

Post by nermin_h00 »

Pisalo se prije o Maestro Suits. Da li je neko u zadnjih godinu kupovao kod njih odijela, znam da imaju raznih materijala i varijacija ali me zanima okvirna cijena za poslovno odijelo po mjeri, da se ne desi udjem, cujem cijenu i izadjem :-) ?

Takodjer, da li imate preporuku za krojaca u Sarajevu koji mi moze skratiti rukave? Hvala
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#200 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

nermin_h00 wrote: 29/01/2022 22:01
Takodjer, da li imate preporuku za krojaca u Sarajevu koji mi moze skratiti rukave? Hvala
Vidi kod Merime u Uniticu.
Post Reply