Muška odijela - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1092
Joined: 27/01/2009 19:05

#76 Re: Muška odijela - all about

Post by ChataDodajStaHoces »

Meni se ta odijela kod Bebe uopce ne svidjaju. Prvenstveno je materijal viskoza i poliester a s druge strane su previse sjajna i ono šljašte :) Cijena jeste prihvatljiva ali mislim da ne vrijede. Jeordie's s druge strane ima prihvatljive cijene, poprilican izbor odijela i koliko toliko OK kvalitet. Zna li neko gdje se moze uzeti neko laganije, ljetno odijelo?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#77 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Iako sam jos u ranim dvadesetim (prelazim u srednje dvadesete iduci mjesec haha) imam vec poprilicno staza sa odijelima. Gledajuci pokojnog djeda kako je uvijek dotjeran i u odijelu, od malih nogu sam znao da ce to biti moj imidz cim pocnem raditi. Edukovao sam se na temu pravilnog oblacenja. Nesluzbeno u svojoj reziji, da ne pomislite da sam isao u nekakvu modnu skolu. Moja iskustva su slijedeca:
Prvo da kazem da je meni odijelo-radna uniforma i da po tome moji savjeti dijelom ne vaze za one koji zele da imaju jedno za svecene prilike. Dakle ja imam 5 odijela-po jedno za svaki dan u sedmici. Licno mislim da su Cezar i Granof preskupi. Namjerno njih spominjem jer su najpopularniji. Granofovi butici su meni fascinantni, sminka su, sve to stoji, ali to je sve marketnig. U Granofu sam uzeo par kosulja i kravata na snizenjima i nisu nista puno kvalitetniji od onih koje uobicajeno uzimam (kosulje Emma Marinoni koje se siju u Gradaccu-krojevi idealni, a cijena bas pristupacna-nije reklama). U Cezarsu sam uzeo jedan kais i hlace i mogu reci da im nije kvaliet u skladu sa cijenom. Makar ovo sto sam ja kupovao. Odijela koja ja nosim su Montobene. Srbijanska konfekcija iz Niša. I imam dva Pin moda Štip Makedonija. Moj vam je prvi savjet da probate kupovati odijela koja se šiju u našem podneblju. Nije rijedak slucaj da su turska odijela jednostavno premala. Narocito nama iznad 185 cm. Uzmem svoj konfekcijski broj, isto tudje. :D Moja odijela su kostala po 250 Montobene, a Pin moda 180. Kupljena u Fis Vitezu. Jako su modernih boja i krojeva, te se ne guzvaju nikako. Ostali proizvodjaci iz jugoslovenskih drzava poput Varteksa, Mure, Borac Travnika, Kamensko Zagreba i ostalih su takodjer jako dobra, ali mislim da su poneka sa cijenom na nivou Granofa i Cezarsa.
Što se tiče boja, za poslovni look tu su teget plava, siva i smedja. Kad vidim da mi neko dodje u kancelariju u crnom odijelu, znam da je to vjerovatno jedino koje ima. Crna odijela su vise za svecanosti, za posao, po mom uvjerenju nikako nisu. Ja nosim samo bijele kosulje, jer u njima najbolje dodje do izrazaja kravata. Sto se mene tice ukoliko nosite kravatu, onda birajte svijetlije kouslje. Nema mi nista gore nego kombinacija crna kosulja bijela kravata. Da ne pricam o mijesanju prugica na kosulji i kravati. Takodjer kravata i kosulja kratkih rukava ne idu.
Odijela se moraju odrzavati u hemijskim cistionicama. Kada se dodje kuci odmah na ofinger. Cipele ulastene svaki dan. Nosenje odijela zahtijeva odricanje.
Sto se tice mrlja od pazuha, uz odijela najbolje pristaju te majice koje je spomenuo pokretac teme. Imaju i dugih i kratkih rukava. Posto se ljeti ne nosi kravata, te kratkih rukava imaju veci izrez na vratu da se ne vide ispod raskopcane kosulje. Ja svakako nosim i potkosulju ispod. ..
Ima se na ovu temu pisati puno. Nadam se da sam vam pomogao.
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#78 Re: Muška odijela - all about

Post by Red berries »

Moj dragi je kupio odijelo i Zari, sad za sad se cini ok...kupili smo 3-4 kosulje i najgora je iz cezara, neda se ispeglati nikako, a guzva se kao luda...
User avatar
eho
Posts: 4
Joined: 29/06/2009 15:54

#79 Re: Muška odijela - all about

Post by eho »

Da li neko zna šta se desilo sa butikom "Mister" u Titovoj preko puta knjižare Svjetlost? Da li su preselili ili su skroz zatvorili?
Imali su jako dobre košulje, a i markirana odijela.
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#80 Odijela u Sarajevu

Post by Denox »

Vozdra,

bliži se maturska noć,pošto nisam iz Sarajeva(relativno sam blizu) želim da se na ovaj način malo raspitam o cijenama i lokacijama nekih butika koji se bave prodajom ovog odjevnog predmeta.

Treb'o bi mi mali savjet oko izbora boje odijela,naime partnerka ima crvenu haljinu,bilo bi pozeljno ako imate neku sliku kombinacije da postavite :)

Hvala,
Pozdrav!
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#81 Re: Odijela u Sarajevu

Post by rookfash »

Vozdra,

Crvena kravata kao detalj je sasvim dovoljna da djelujete upareno. Boju odijela izaberes onako kako se tebi svidja, da li je to crna, teget, siva...svjetlije, tamnije, sve je stvar ukusa. U SA imas kupiti odijela od 150KM, a mozes i za milju maraka pa i vise, sve zavisi koliko planiras izdvojiti. Moj ti je savjet da ne iskises puno para, jer ces to odijelo obuci svega par puta. Jeftinije varijante se mogu naci u jeorie''s-u (imprortane, bili su i u alti), granoff/mitex i sl. Ako si spreman dat 1000 odes u cesar's u BBI.

Ja sam se brige oko odijela rijesio kad sam otkrio da kod BBI (krizanje Radiceve i Branilaca Sarajeva, odmah kod semafora, preko puta Tuzilastva) ima jedna mala prodavnica, gospodja uvozi odijela iz turske i kostaju oko 150KM, a nisu nista losija od onih koje tusi vecina prodavnica po duplo vecim cijenama. prije godinu sam 2 kupio tu i skroz sam zadovoljan i danas.

Nadam se da sam ti bio od pomoci.
Denox
Posts: 93
Joined: 13/03/2012 17:05
Location: Goražde

#82 Re: Odijela u Sarajevu

Post by Denox »

rookfash wrote:Vozdra,

Crvena kravata kao detalj je sasvim dovoljna da djelujete upareno. Boju odijela izaberes onako kako se tebi svidja, da li je to crna, teget, siva...svjetlije, tamnije, sve je stvar ukusa. U SA imas kupiti odijela od 150KM, a mozes i za milju maraka pa i vise, sve zavisi koliko planiras izdvojiti. Moj ti je savjet da ne iskises puno para, jer ces to odijelo obuci svega par puta. Jeftinije varijante se mogu naci u jeorie''s-u (imprortane, bili su i u alti), granoff/mitex i sl. Ako si spreman dat 1000 odes u cesar's u BBI.

Ja sam se brige oko odijela rijesio kad sam otkrio da kod BBI (krizanje Radiceve i Branilaca Sarajeva, odmah kod semafora, preko puta Tuzilastva) ima jedna mala prodavnica, gospodja uvozi odijela iz turske i kostaju oko 150KM, a nisu nista losija od onih koje tusi vecina prodavnica po duplo vecim cijenama. prije godinu sam 2 kupio tu i skroz sam zadovoljan i danas.

Nadam se da sam ti bio od pomoci.
U toj radnji je isto moj drug jutros uzeo odijelo,i sasvim je zadovoljan,obići ću :)
Hvala na postu.

@topic: Spreman sam izdvojiti 300-400 KM
IuliusMeini
Posts: 14
Joined: 21/08/2012 05:04

#83 Odijela

Post by IuliusMeini »

Šta mislite o nošenju odijela, da li ih često nosite i kako se osjećate u njima?
Šta mislite o mlađim osobama koje ih nose (rane dvadesete)?

Šta dame misle o muškarcima u odijelima kao i o nošenju ženskih odijela/kostima? :D
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#84 Re: Odijela

Post by Ujedam »

MUŠKARCI U ODIJELIMA SU SEXY :evil:
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#85 Re: Odijela

Post by Graf_Spee »

Ujedam wrote:MUŠKARCI U ODIJELIMA SU SEXY :evil:
:thumbup: :kravata:

inace na meni je ko saliveno :oops:
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#86 Re: Odijela

Post by Ujedam »

ništa dok ne vidim te salivenog :D :lol:
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#87 Re: Odijela

Post by Graf_Spee »

Ujedam wrote:ništa dok ne vidim te salivenog :D :lol:
:oops:

ali prvo zelim da vidim tebe u haljini... jer ne znam sa sigurnoscu kome saljem svoje skromne slike 8-)

:D
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#88 Re: Odijela

Post by Ujedam »

moja slika u haljini nije nimalo skromna, i treba je zaslužiti. :D
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#89 Re: Odijela

Post by Graf_Spee »

Ujedam wrote:moja slika u haljini nije nimalo skromna, i treba je zaslužiti. :D
onda smo na pat poziciji :D
IuliusMeini
Posts: 14
Joined: 21/08/2012 05:04

#90 Re: Odijela

Post by IuliusMeini »

Meni se jako sviđaju odijela i sve ih češće nosim bez nekog razloga tipa svadba, svečanost itd. Jednostavno je osjećaj predobar :D

A što se tiče žena u odijelima, ni njima nije mane :D
Ujedam
Posts: 4121
Joined: 16/03/2012 13:47

#91 Re: Odijela

Post by Ujedam »

Hah, šta činiti dalje? :evil:
IuliusMeini
Posts: 14
Joined: 21/08/2012 05:04

#92 Re: Odijela

Post by IuliusMeini »

Ujedam wrote:Hah, šta činiti dalje? :evil:

Meni upućeno ?
Graf_Spee
Posts: 634
Joined: 23/04/2014 11:25

#93 Re: Odijela

Post by Graf_Spee »

IuliusMeini wrote:
Ujedam wrote:Hah, šta činiti dalje? :evil:

Meni upućeno ?
ma garant :evil:
User avatar
mixone1995
Posts: 3527
Joined: 16/07/2012 19:25

#94 Re: Odijela u Sarajevu

Post by mixone1995 »

Ja sam kupio u Granoffu u BBI centru. Maturantska ponuda 290KM, odijelo + kosulja i kravata (po tvom izboru). Kvalitet odlican, prezadovoljan sam :thumbup: Svakako vrijedi posjetiti ... Lp. :mrgreen:
x_lecter
Posts: 703
Joined: 04/11/2013 16:11

#95 Re: Odijela u Sarajevu

Post by x_lecter »

Budi mangup dodji po mladu u trenerci

Sent from my B1-710 using Tapatalk
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#96 Re: Odijela u Sarajevu

Post by Gray »

rookfash wrote:Vozdra,

Crvena kravata kao detalj je sasvim dovoljna da djelujete upareno. Boju odijela izaberes onako kako se tebi svidja, da li je to crna, teget, siva...svjetlije, tamnije, sve je stvar ukusa. U SA imas kupiti odijela od 150KM, a mozes i za milju maraka pa i vise, sve zavisi koliko planiras izdvojiti. Moj ti je savjet da ne iskises puno para, jer ces to odijelo obuci svega par puta. Jeftinije varijante se mogu naci u jeorie''s-u (imprortane, bili su i u alti), granoff/mitex i sl. Ako si spreman dat 1000 odes u cesar's u BBI.

Ja sam se brige oko odijela rijesio kad sam otkrio da kod BBI (krizanje Radiceve i Branilaca Sarajeva, odmah kod semafora, preko puta Tuzilastva) ima jedna mala prodavnica, gospodja uvozi odijela iz turske i kostaju oko 150KM, a nisu nista losija od onih koje tusi vecina prodavnica po duplo vecim cijenama. prije godinu sam 2 kupio tu i skroz sam zadovoljan i danas.

Nadam se da sam ti bio od pomoci.

Ja sam u Cesar's kupio sasvim fino odijelo, sivo slim fit za 200 km, bila akcija -50%.
neves
Posts: 70
Joined: 25/11/2012 21:12

#97 Re: Muška odijela - all about

Post by neves »

Zna li neko gdje se može kupiti sako u nekoj od ovih boja ( crvena, plava, žuta)??
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#98 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

neves wrote:Zna li neko gdje se može kupiti sako u nekoj od ovih boja ( crvena, plava, žuta)??
Jeordie's, ali su poskupi.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#99 Re: Muška odijela - all about

Post by staradis »

Možemo li oživiti temu.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#100 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Hajde da probamo :)

Bas me cudi da nije ozivjela za vrijeme maturantskih ponuda, stvarno je bilo dosta izbora. Evo ja sam kupio za 250 KM Odijelo, kosulju, kravatu, kais i 3 brendiranog komada donjeg rublja. Stvarno povoljno. Isplati se sacekati ova snizenja nema sta :thumbup:
Post Reply