Muška odijela - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#126 Re: Muška odijela - all about

Post by kazo »

Ma bas za male pare nabavljaju robu. Kad gledam one nabavne cijene izgleda mi isto ko da su u Istanbulu na pijaci pokupovali samo sasili svoj znak. U joerdisu kad je snizenje onda se moze reci da je to normalna cijena :-D prosle godine su imali one majice sa kragnom za 24 KM i dosta su dobre bile.

Cortefiel je u scc na 2. spratu. Njihova je podgrupa Springfield i ova nova radnja nesto sa T pocinje i oni isto imaju pravo dobrih majica i kosulja za prihvatljive cijene.

Kakve su cijene u Massimo Dutti? ja sam tamo samo jednom bio kad je bilo snizenje i farmerice bile po 80 KM. Nisam ulazio mimo snizenja. Kakve su cijene kosulja?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#127 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

iceman ze wrote:Koji sirovinski sastavi odijela i kosulja su najbolji? Interesuju me svakodnevna nosenja i da se ne guzvaju previse.
Ako neces da se guzva i da se lagano pegla onda su najbolji vjestacki materijali. S tim da kosulja barem dijelom bude pamucna jer ces se znojiti, a poliester i znoj nisu bas najsretnija kombinacija, jelte :)

Dobro bi bilo da nosis pamucnu podmajicu u svakom slucaju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#128 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

kazo wrote:Ma bas za male pare nabavljaju robu. Kad gledam one nabavne cijene izgleda mi isto ko da su u Istanbulu na pijaci pokupovali samo sasili svoj znak. U joerdisu kad je snizenje onda se moze reci da je to normalna cijena :-D prosle godine su imali one majice sa kragnom za 24 KM i dosta su dobre bile.

Cortefiel je u scc na 2. spratu. Njihova je podgrupa Springfield i ova nova radnja nesto sa T pocinje i oni isto imaju pravo dobrih majica i kosulja za prihvatljive cijene.

Kakve su cijene u Massimo Dutti? ja sam tamo samo jednom bio kad je bilo snizenje i farmerice bile po 80 KM. Nisam ulazio mimo snizenja. Kakve su cijene kosulja?
Pa vjeruj da sam imao nekoliko poklonjenih kosulja made in Turkey, nekih lijevih etiketa, koje se krojem i fazonima nicim ne razlikuju od Jeordie's-ovih. A znam da su kupljene u FIS Vitezu ili tako nekom velikom centru za nekih 30tak maraka. Pametnom dovoljno :wink:

Ja sam jednom u Jeordie's ubo kosulje koje su sa 69,9 snizili 50% na 34,95, pa opet 50% na 17,50 :lol:

Sve u svemu tek na tim totalnim snizenjima, kada oni zele prikazati da to prodaju za kikiriki, kupis stvari po njihovoj realnoj vrijednosti. Zato kad vidim da oni stave 700 KM za odijelo, 350 za sako ili 120 za kosulju, umrem od smijeha.

Cezars ima u Mostaru outlet, znas li slucajno kakva je tu situacija sa cijenama?

Sa Masimom Dutijem nemam nekog iskustva, jer su cjenovno izvan moje lige. Nisam nikad ni usao u tu prodavnicu. Znam samo da su oni kao premium model unutar Inditex grupacije, u kojoj je i Zara koja je kvalitetom bolja od ovih turskih brendova. Mislim da ti je to najbolji orjentir.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#129 Re: Muška odijela - all about

Post by kazo »

_BataZiv_0809 wrote:Cezars ima u Mostaru outlet, znas li slucajno kakva je tu situacija sa cijenama?

Sa Masimom Dutijem nemam nekog iskustva, jer su cjenovno izvan moje lige. Nisam nikad ni usao u tu prodavnicu. Znam samo da su oni kao premium model unutar Inditex grupacije, u kojoj je i Zara koja je kvalitetom bolja od ovih turskih brendova. Mislim da ti je to najbolji orjentir.
Ja sad gledo lutku iz izloga u Masimu i sako 309 KM, kosulja cinimi se 120 KM. Vjerovatno su pantole oko 200 KM.

Ne znam za outlet u Mostaru. Ja kad sam radio bila je normalna prodavnica u mostaru, a outlet u zenici,tuzli i wisi. Vjerovatno slabo prodaja isla pa je zatvorio. Outlet u wisi je imao iste cijene, samo neki stari modeli koji su se slabo prodavali. Nije nista posebno jeftinije bilo.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#130 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

kazo wrote: Ja sad gledo lutku iz izloga u Masimu i sako 309 KM, kosulja cinimi se 120 KM. Vjerovatno su pantole oko 200 KM.

Ne znam za outlet u Mostaru. Ja kad sam radio bila je normalna prodavnica u mostaru, a outlet u zenici,tuzli i wisi. Vjerovatno slabo prodaja isla pa je zatvorio. Outlet u wisi je imao iste cijene, samo neki stari modeli koji su se slabo prodavali. Nije nista posebno jeftinije bilo.

Eh pa to su cijene iz Masima otprilike. Poprilicno skuplje nego je moj cjenovni rang. Ja sam spreman za sako dati cca 150, za pantole 60 do 90, kosulje 30 do 50 itd... :) To je otprilike nivo Zare i Jeordie'sa na snizenju.

Koliko znam u Zenici nije outlet nego "normalna" radnja :-?

U Mostaru imaju tu "normalnu" radnju u Mepas Mallu i outlet u blizini autobuske stanice. Njega sam vidio samo iz auta, pa ne upratih cijene. U Mepasu je standardno žara sa cijenama.

Elem, bas mi je drago da si potvrdio moje sumnje o cijeni te robe u odnosu na kvalitet. Jbga nasjeo sam i ja na te reklame o aman zaman snizenjima i uglavnom bio razocaran na kraju.

Valjda me ova dva Dezina odijela nece brzo izdati :roll:
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#131 Re: Muška odijela - all about

Post by Niemand »

Bata, emma marinoni, jesu ti jos u zivotu kosulje i kakva im je cijena otprilike?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#132 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Niemand wrote:Bata, emma marinoni, jesu ti jos u zivotu kosulje i kakva im je cijena otprilike?
Jesu. Stvarno su se odlicno pokazale. Bukvalno su samo peri deri. Evo neke od njih odradjuju 4 godinu kod mene.

S tim da preporucujem da se prije kupovine "opipa" kosulja, jer im materijali znaju varirati. Sve su pamucne, ali im se zna katkad desiti pravo tanka verzija :-? Od nekih 30 kosulja u mom ormaru, njihovih je 20, a ta ta situacija mi se desila jednom ili dvaput, ako cemo o nekom obrascu govoriti :) Ostale su solidnog kvaliteta, a najbolje je kada te zapadne oksford platno koje je vrh.

To im jedino zamjeram. Ali naspram ovih turskih radnji koje, kako vidis iz konverzacije, bas lupaju cijene, kosulje su im prvoklasne. Jedino je Granoff za mozda nijansu bolji, ali nije za nijansu skuplji izuzev na snizenju :D Mada sam imao i od njih dvije sa izuzetno problematicnom kragnom koja je vrlo brzo pukla.

Cijene u Emma Marinoni-35 ili 40 za obicne kosulje, 50 ili malo jace za posebne verzije (tipa fazoni na kragni i manzentnama i slicno).
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#133 Re: Muška odijela - all about

Post by exliberal-ex »

iceman ze wrote:Koji sirovinski sastavi odijela i kosulja su najbolji? Interesuju me svakodnevna nosenja i da se ne guzvaju previse.
samo odjela od vune i kosulje od pamuka, pogotovo ako ih nosis svaki dan ( govorim ti iz iskustva)
da guzvat ce se brze ali ova plasticna...em se usapunjas u njima, em se usjaje ako ih nosis duze...em varnicis od statike..sjajis ko reklama
Nego ja gledam te vase cijene, ljudi moji al vas oni uzimaju sa tim cjenama....ja sam neki dan uzeo dva odjela , jedno je CK and drugo Tom Ford, bila je rasprodaja u The Bay robnim kucama, CK me dosao 230 $ a Tom Ford 400$
isto tako kosulje....Michael Kors 35$ po kosulji...fakat ste skupi... :(
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#134 Re: Muška odijela - all about

Post by Niemand »

_BataZiv_0809 wrote: Jesu. Stvarno su se odlicno pokazale. Bukvalno su samo peri deri. Evo neke od njih odradjuju 4 godinu kod mene.

S tim da preporucujem da se prije kupovine "opipa" kosulja, jer im materijali znaju varirati. Sve su pamucne, ali im se zna katkad desiti pravo tanka verzija :-? Od nekih 30 kosulja u mom ormaru, njihovih je 20, a ta ta situacija mi se desila jednom ili dvaput, ako cemo o nekom obrascu govoriti :) Ostale su solidnog kvaliteta, a najbolje je kada te zapadne oksford platno koje je vrh.

To im jedino zamjeram. Ali naspram ovih turskih radnji koje, kako vidis iz konverzacije, bas lupaju cijene, kosulje su im prvoklasne. Jedino je Granoff za mozda nijansu bolji, ali nije za nijansu skuplji izuzev na snizenju :D Mada sam imao i od njih dvije sa izuzetno problematicnom kragnom koja je vrlo brzo pukla.

Cijene u Emma Marinoni-35 ili 40 za obicne kosulje, 50 ili malo jace za posebne verzije (tipa fazoni na kragni i manzentnama i slicno).
Hvala :thumbup:

Ja sam kontala da je to nesto skuplje jer je ipak ovdje siveno a ne u bangladesu i sl., al to je fakat oke cijena.

Gledala sam jednom na net-u da imaju bas normalan kroj zenskih kosulja, bez ikakvih gluposti, vec ono klasicno obicna kosulja, koju je postalo nemoguce naci. Ako se i nadje, ima neki logo na sebi, sto ne zelim nositi. :|
User avatar
basicm
Posts: 10459
Joined: 16/01/2012 21:38

#135 Re: Muška odijela - all about

Post by basicm »

Nacuo sam da jeordi odijelo na carinskoj deklaraciji zna biti i po 19 eurocenti ;-)
Samo vuneno odijelo je dobro odijelo, jeordi imam jedno i ne planiram vise, sve ostale turke takodje, glume cijenom da su neki brendovi, a ne valjaju toliko.
A provozate se do Travnika malo, odete u Borac, izaberete odijelo i cijena dosta povoljna.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#136 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

basicm wrote:Nacuo sam da jeordi odijelo na carinskoj deklaraciji zna biti i po 19 eurocenti ;-)
Samo vuneno odijelo je dobro odijelo, jeordi imam jedno i ne planiram vise, sve ostale turke takodje, glume cijenom da su neki brendovi, a ne valjaju toliko.
A provozate se do Travnika malo, odete u Borac, izaberete odijelo i cijena dosta povoljna.
S tim da Borac nazalost nema slim fit modela :-?
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#137 Re: Muška odijela - all about

Post by Better Man »

_BataZiv_0809 wrote:
kazo wrote: Materijal iz Turske, navodno se siju u Italiji mada cisto sumnjam sve je to direktno iz Turske doslo. Cesarova odijela jesu kvalitetna, ali su preskupa dodas jos malo i kupis hugo boss odijelo, ne moze nikako njihovo odijelo biti 1000 KM ( 10% popusta za mladozenje :D ). Ipak je u bbi visoka kirija plus 5 radnika, sve to ulazi u cijenu. Za radnu uniformu sam kupio pantole i bilo je peri deri niti su izblijedile, niti ista, a skoro na svakim pantolama imam problem da mi puknu izmedju nogu :D na kraju okracale.

Tamo sam radio prije par godina i ne znam kakve su sad cijene, a nebi trebalo da su drasticno pale ili skocile, a i zaboravio sam sastave odijela i kosulja. Sto se tice Deze nisu nesto puno jeftinija odijela od cesarovih u prodaji, a dosta su jeftinija u nabavci. Deza je podgrupa i ubacena je da musteriji ponudis njihova odijela, ako im je cesarovo preskupo. Kad dodje sako iz nove kolekcije cijena mu bude 400 KM, sto je bas preskupo jer ih nabavlja za 50 lira. Paket od 5 majica kosta 11 lira on prodaje jednu majicu za 55 KM. Imo sam jednu i nakon par pranja sva mi se kragna razvuce. Farmerke isto tako nabavlja za neku malu cijenu a prodaju se za 70-80 KM. Cipele su kvalitetne, ali su i one nesto poskupe ne sjecam se tacno cijena za njih.

Ispasce da ih samo kudim, ali ne mogu da se pomirim s tim da prodaje za neke nenormalne cijene i jos uvaljuje da je neki ultra kvalitet. On je samo iskoristio slabu konkurenciju dobrim marketingom i Emerikom.

Realna cijena cesarovih je 500 KM komplet odijelo. Deza je samo malo bolja od joerdisa, a ovi su dosta jeftiniji. Cesar ima dobre kosulje, ali su pamucne po 100 KM, joerdis takodje prodaje po 100 KM kosulje i smece su. Deza se sa kosuljama moze usporedjivati sa Tudorsom. Tu su negdje sa kvalitetom, a u tudorsu su kosulje po 30 i 50 KM. Jednom sam majicu kupio za 19 KM i dosta je bolja od dezine koja kosta 55 KM.

Nisam uso u ove dvije radnje kako sam presto raditi, jesu li im i dalje ovakve cijene ?

Sutra cu ici opet u Cortefiel da vidim odijela i mislim da ce oni preuzeti cesarove musterije, jer 420 KM nije puno za odijelo. Pa jbt toliko je bilo dezino na snizenju.

Ugl ne preporucujem cesar i dezu, jer znam da nije kvalitet kakvim ga cjenovno predstavljaju. Znam to jer sam vise puta istovaro kamion i bacio oko na cijene.
Hvala puno za ovako detaljan odgovor. :thumbup:

U Cezarsu sam kupio jedan kais (ogulio se) i jedne farmerice (isprala im se boja, ali to je mozda i do mene jer cesto perem). Zimus u Dezi cvaknem dva odijela jer su imali kao neko finalno snizenje zbog zatvaranja radnje. To je svo moje dosadasnje iskustvo sa njima.

Po tvom opisu sve te turske firme rade na isti fazon. I Jeordie's bas lupa cijene kad je nova kolekcija u pitanju. Ubijedjen sam da je ta roba u nabavci barem 3 puta jeftinija. Nikako nisam uspio skontati logiku po kojoj je sako skuplji od odijela, a kod njih je to redovno slucaj. Stalno imaju lafo neka snizenja, mada je jasno da je to klasicno igranje sa psihologijom. I na totalnom snizenju oni tu robu opet prodaju uz solidnu marzu.

Ali eto opet se kod njih spusti na koliko toliko prihvatljivu cijenu, pa se moze ubost kosulja ili dzemper za 20-30 KM, odijelo za 200, pantalone za 30-40.

Mada poslije ovog negativnog iskustva sa odijelom vrlo bih se tesko odlucio kod njih ponovo uzeti. Jbga u Zari je najskuplje odijelo cca 400 KM, a kvalitet je dosta bolji.

U Tudorsu sam takodjer uzeo par kosulja, zbog sirovinskog sastava se bas lako peglaju, a kvalitet i cijena su dosta realno poslozeni. Imaju taj neki modern fit koji meni odgovara zbog duzih rukava.

Gdje dodje taj Cortfield?
Majstore, traperice se ne kupuju u Cezarsu i sličnim radnjama, jer oni nemaju veze sa jeansom, niti se kod njih kupuje kaiš. Hoćeš vrhunske farmerke, onda isključiov Diesel i Replay, jer su oni sinonim za Jeans. Može i Levis, ali su prevaziđeni, jer su monotoni. Ja lično preferiram Diesel (mada imam i jedne Replayeve).Isto tako i kaiš kupiš od ovih nabrojanih marki. Jest da je i Diesel i Replay skuplji od Cezarsa, ali barem znaš šta dobiješ. U dobar jeans vrijedi investirati novac. Glede košulja i sastava, isključivo pamuk. Nema boljeg materijala i ugodnijeg. Odijela ne nosim svaki dan, ali vjerujem u ove što kažu da je vuna najbolja, jer nisu đaba skuplja od običnih. Ja nosim Topman odijela. Prednost kod njih je ta što se ne prodaju zajedno, već posebno se kupe hlače, a posebno sako, tako da sebi možeš uvijek iskombinirati idealnu veličinu i hlača i sakoa. I još jedna dobra stvar je ta što kod hlača imaš pored veličine u struku i dužinu nogavica, tako da možeš uzeti idealan broj da ne moraš podvijati i kratiti. Cijena jednog Topman odijela je 50 Funti hlače i 100 Funti sako, ukupno 150 Funti. Ako je od vune, onda su hlače 70 Funti, a sako 120 Funti, ukupno 190 Funti. Meni su se njihova odijela pokazala kvalitetnim i već godinama mi traju. Ako niste svaki dan u istom odijelu i košulji ili trapericama i uz pravilno održavanje, takve stvari vam mogu jako dugo trajati.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65986
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#138 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Better Man wrote: Majstore, traperice se ne kupuju u Cezarsu i sličnim radnjama, jer oni nemaju veze sa jeansom, niti se kod njih kupuje kaiš. Hoćeš vrhunske farmerke, onda isključiov Diesel i Replay, jer su oni sinonim za Jeans. Može i Levis, ali su prevaziđeni, jer su monotoni. Ja lično preferiram Diesel (mada imam i jedne Replayeve).Isto tako i kaiš kupiš od ovih nabrojanih marki. Jest da je i Diesel i Replay skuplji od Cezarsa, ali barem znaš šta dobiješ. U dobar jeans vrijedi investirati novac. Glede košulja i sastava, isključivo pamuk. Nema boljeg materijala i ugodnijeg. Odijela ne nosim svaki dan, ali vjerujem u ove što kažu da je vuna najbolja, jer nisu đaba skuplja od običnih. Ja nosim Topman odijela. Prednost kod njih je ta što se ne prodaju zajedno, već posebno se kupe hlače, a posebno sako, tako da sebi možeš uvijek iskombinirati idealnu veličinu i hlača i sakoa. I još jedna dobra stvar je ta što kod hlača imaš pored veličine u struku i dužinu nogavica, tako da možeš uzeti idealan broj da ne moraš podvijati i kratiti. Cijena jednog Topman odijela je 50 Funti hlače i 100 Funti sako, ukupno 150 Funti. Ako je od vune, onda su hlače 70 Funti, a sako 120 Funti, ukupno 190 Funti. Meni su se njihova odijela pokazala kvalitetnim i već godinama mi traju. Ako niste svaki dan u istom odijelu i košulji ili trapericama i uz pravilno održavanje, takve stvari vam mogu jako dugo trajati.
Hm pa dobro, u pravu si, ali tvoj odgovor, odnosno iskustvo, mi nije od pomoci.

Jer:

a) za famerice ne dajem vise od 70-80 KM. Za tu cijenu su najkvalitetnije i za moj ukus najbolje skrojene one iz New Yorkera. Te u Cezarsu sam kupio iskljucivo privucen cijenom. Kais sam dobio na poklon. Isto sranje mi se desilo i sa kaisem iz Jeordie's-a.

Paradoksalno najbolji kaisevi su mi se pokazali oni iz LC Waikikija, a 3 puta su jeftiniji od pobrojanih.

b) nemam priliku ni mogucnost shoppingovati u Londonu kao ti. Tako da, bez obzira sto ti vjerujem da su to odlicna odijela i sto mi se svidja mogucnost da kupujes odvojeno sako i pantalone, ta informacija mi bas nista ne znaci :)

Tu mogucnost odvojene kupovine ima i Zara, s tim da se mora biti dobro pazljiv da pri kombinovanju velicine sakoa i pantalona uskladis na nacin da je proporcionalno i da ima finu liniju.

Ja npr. volim uske nogavice, a poprilicno sam visok i treba mi malo siri sako. Tako da se to treba lijepo ugajguliti :thumbup:

Sto se tice vunenih odijela, jesu najkvalitetnija, ali se brate guzvaju. Znam po ocu koji nosi Murina odijela od 100% vune.

Kosulje i generalno sve sto ide uz tijelo mora biti od prirodnih materijala. Ali uz podmajicu od pamuka, moze proci i mijesani sastav, koji se lako pegla i slabije guzva. To su posebno bitne karakteristike nama koji smo samci i koji smo svaki dan u odijelu :)
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#139 Re: Muška odijela - all about

Post by Better Man »

Naravno da treba biti proporcionalno kad kupuješ odvojeno sako i hlače, ali ono što je bitno da moramo gledati da nam je veličina savršena, tj. da nije ni preširoko, ni preusko i kad je sako u pitanju da rukavi nisu predugi. Ja volim kad odijelo prati liniju tijela. Ne volim kad je preširoko, ali ne volim ni da je skroz usko, već ono normalno. moja odijela nisu od vune i to mi nije toliko bitno, jer ih ne nosim svaki dan. Kod Topmana hlače i sakoi se označavaju različitim brojevima. Npr. hlače se označavaju od 28, pa do 30 i nekog broja, a brojevi sakoa počinju od 30 i nekog pa naviše. Kad su traperice u pitanju. Na našim prostorima, a time mislim na cijelu ex Yu, nikad nisam mogao kupiti traperice bez obzira na marku da i u struku i dužinu nogavica imaju moj broj. Dok vani je to sasvim normalno. Kad tražim 30 u struku i 30 dužinu nogavica, bez problema dobijem. Kod nas uvijek neki izgovori i izmišljnja tipa ta se veličina ne proizvodi. Sve majice koje imam su od pamuka izuzev sportske opreme za biciklizam i trčanje. I dosta tih pamučnih majica kad operem u mašini i stavim na štrik da se osuše, nakon toga izgledaju kao da su ispeglane i uopšte ih ne moram peglati. Bitno je samo na pravilan način ih staviti da se suše. Glede košulja. Nema te koušulje da ne znam od kojeg je materijala koju ne treba peglati. Svaku treba. neke se lakše peglaju, a neke teže.
Adi-g
Posts: 679
Joined: 26/02/2004 00:00

#140 Re: Muška odijela - all about

Post by Adi-g »

Treba mi preporuka prodavnice za odjela. Krupniji sam i u ovim radnjama massimo dutti i jeordies prodaju stvari za modnu pistu.
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#141 Re: Muška odijela - all about

Post by Dr Baltazar »

Može li neko reći kakva su Cacharel odijela u poređenju sa Cezarovim ? I koja bi odjela bila najbolja dostupna u Sarajevu ?
Samprotivsviju
Posts: 6410
Joined: 03/12/2011 13:10

#142 Re: Muška odijela - all about

Post by Samprotivsviju »

Dr Baltazar wrote:Može li neko reći kakva su Cacharel odijela u poređenju sa Cezarovim ? I koja bi odjela bila najbolja dostupna u Sarajevu ?
Nemam pojma kakva su Cezars odjela, samo su dosta jeftinija od Cacharela

Cahcarel odijelo ti je od 800KM pa na vise, kvalitet je dobar

Ako ti cijena nije bitna onda uzmi Cacharel
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#143 Re: Muška odijela - all about

Post by Dr Baltazar »

Samprotivsviju wrote:
Dr Baltazar wrote:Može li neko reći kakva su Cacharel odijela u poređenju sa Cezarovim ? I koja bi odjela bila najbolja dostupna u Sarajevu ?
Nemam pojma kakva su Cezars odjela, samo su dosta jeftinija od Cacharela

Cahcarel odijelo ti je od 800KM pa na vise, kvalitet je dobar

Ako ti cijena nije bitna onda uzmi Cacharel
Hvala puno :thumbup:
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#144 Re: Muška odijela - all about

Post by Ductus Holedocus »

Preporuka za prodavnice muških odijela. Sa realnim cijenama, za radno odijelo
NightWatchMember
Posts: 201
Joined: 10/03/2019 14:01

#145 Re: Muška odijela - all about

Post by NightWatchMember »

Koliko se kreću cijene odijela i kakav je kvalitet u ovome Dresscode by Prevent butiku u Travniku?
Piklic
Posts: 97
Joined: 14/03/2015 17:31

#146 Re: Muška odijela - all about

Post by Piklic »

Ako moze neko reci vezano za kosulje jel bolje uzeti 100 % pamuk ili kombinaciju 80% pamuk i 20 % poliester ili 50 - 50 ili 65 poliester 35 pamuk..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#147 Re: Muška odijela - all about

Post by moonca »

Ja bih preporucila -100 % pamuk.Ugodan i za odrzavanje prikladnije.. Mora se preglati - mozda je to mana..
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#148 Re: Muška odijela - all about

Post by exliberal-ex »

ako kupujes bjele kosulje, gledaj da nemaju djep sa lijeve strane, tad se tretiraju kao "radne"...jos ako su manzetne onda su prave :thumbup:
( ubio sam se dok sam skontao kako se cufflinks prevodi)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#149 Re: Muška odijela - all about

Post by Ramzess Veliki »

Piklic wrote:Ako moze neko reci vezano za kosulje jel bolje uzeti 100 % pamuk ili kombinaciju 80% pamuk i 20 % poliester ili 50 - 50 ili 65 poliester 35 pamuk..
100% pamuk je patnja. Cim obuces poguzva se. Opet zavisi od debljine platna i gustine tkanja. Ako je mekana u ruci nemoj uzimati, ako je tvrda to je dobra kosulja, ali to su uvijek sportske kosulje, tesko idu uz odijelo ali uz jeans I sportske hlace su idealne.
80% pamuk i 20 % poliester najbolja kombinacija. Da se peglat a ugodna za nosenje, I idealna za kombinirat sa odijelom.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#150 Re: Muška odijela - all about

Post by moonca »

80/20....je ok kombinacija...Ali zavisi od dizajnera I kvaliteta materiala. Ako nije dobar, kao da SI obukao plasticnu kesu.
:run:
Post Reply