Muška odijela - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
daxon
Posts: 1590
Joined: 13/12/2010 12:10

#101 Re: Muška odijela - all about

Post by daxon »

_BataZiv_0809 wrote:Hajde da probamo :)

Bas me cudi da nije ozivjela za vrijeme maturantskih ponuda, stvarno je bilo dosta izbora. Evo ja sam kupio za 250 KM Odijelo, kosulju, kravatu, kais i 3 brendiranog komada donjeg rublja. Stvarno povoljno. Isplati se sacekati ova snizenja nema sta :thumbup:
Gdje?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#102 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

daxon wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Hajde da probamo :)

Bas me cudi da nije ozivjela za vrijeme maturantskih ponuda, stvarno je bilo dosta izbora. Evo ja sam kupio za 250 KM Odijelo, kosulju, kravatu, kais i 3 brendiranog komada donjeg rublja. Stvarno povoljno. Isplati se sacekati ova snizenja nema sta :thumbup:
Gdje?
Ispast ce da ih reklamiram, ali eto odgvorit cu ovako javno. Svakako i oni ubise plakatima. Jeordie's u Alti.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#103 Re: Muška odijela - all about

Post by staradis »

I ja imam jedno njihovo mislim da je sve skupa bilo 300 KM. Zaista su jako jeftini i meni stoje kao salivena. Turki brendovi obicno imaju sire i krace modele ovi ne. Posto je crne boje i formalnih linija nosio sam ga samo par puta. Mislim da bi se raspalo da ga nosim na posao konstantno.

Imaju i skuplje modele i definitivno cu opet kupiti kod njih.
Hasharijast
Posts: 182
Joined: 05/08/2009 12:57

#104 Re: Muška odijela - all about

Post by Hasharijast »

Da li iko zna da li se u Borcu još uvijek prodaju odijela u onom magacinu?
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#105 Re: Muška odijela - all about

Post by staradis »

Odavno ništa nisam čuo.
Da li neko ima krojaca za preporučiti
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#106 Re: Muška odijela - all about

Post by Svakodobro! »

staradis wrote:Odavno ništa nisam čuo.
Da li neko ima krojaca za preporučiti
i mene zanima krojač u Sarajevu, koji bi mi skrojio i sašio odijelo po mom nahođenju i želji?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#107 Re: Muška odijela - all about

Post by P308 »

Gdje kupiti moderan sako za mladjeg muskarca. Znaci da dobro ide uz farmerke, da nije predug i slicno?
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#108 Re: Muška odijela - all about

Post by Romanista 101% »

gdje se ima u Sarajevu kupiti odijela za vjencanje?
User avatar
Curve
Posts: 1800
Joined: 03/04/2011 01:18
Location: Waterloo, Ontario

#109 Re: Muška odijela - all about

Post by Curve »

_BataZiv_0809 wrote:
daxon wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Hajde da probamo :)

Bas me cudi da nije ozivjela za vrijeme maturantskih ponuda, stvarno je bilo dosta izbora. Evo ja sam kupio za 250 KM Odijelo, kosulju, kravatu, kais i 3 brendiranog komada donjeg rublja. Stvarno povoljno. Isplati se sacekati ova snizenja nema sta :thumbup:
Gdje?
Ispast ce da ih reklamiram, ali eto odgvorit cu ovako javno. Svakako i oni ubise plakatima. Jeordie's u Alti.
kakva su ti iskustva sa Jeordies ? sad bi trebao kupit par kosulja za odijela, a nekad kasnije moguce jos jedno odijelo
nes mi joerdis zapao za oci, ima finog izbora, al ne znam kakvi su sa kvalitetom ?

ps. kakve su cijene kosulja
smjesko071
Posts: 689
Joined: 07/04/2014 22:48

#110 Re: Muška odijela - all about

Post by smjesko071 »

Svakodobro! wrote:
staradis wrote:Odavno ništa nisam čuo.
Da li neko ima krojaca za preporučiti
i mene zanima krojač u Sarajevu, koji bi mi skrojio i sašio odijelo po mom nahođenju i želji?
Meni najbolji krojač u SA, Rasim sa Kovača, je nedavno umro. Bio je odličan krojač i još bolji čovjek.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#111 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

Curve wrote:
kakva su ti iskustva sa Jeordies ? sad bi trebao kupit par kosulja za odijela, a nekad kasnije moguce jos jedno odijelo
nes mi joerdis zapao za oci, ima finog izbora, al ne znam kakvi su sa kvalitetom ?

ps. kakve su cijene kosulja
Solidni su. Imam jedno njihovo odijelo i u njemu sam jednom sedmicno, minimum. Dobro podnosi sjedenje u kancelariji, ne guzva se puno.

Sto se tice kosulja, posto sam ih dosta kupio, tu vec primijecujem varijacije na temu. Ima kvalitetnih i manje kvalitetnih, a i sastav šeta od cistog pamuka do mjesavine.

Inace u Alti preko puta Jeordie'sa imas prodavnicu muskih kosulja, domaca proizvodnja, talijanski materijali i krojevi. Jako su kvalitetne i cjenovno pristupacne :thumbup:

Sto se tice Jeordie'sa gledaj da kupis na nekoj akciji, mada je kod njih uvijek neko snizenje :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18167
Joined: 11/02/2013 11:32

#112 Re: Muška odijela - all about

Post by Ramzess Veliki »

Curve wrote:
kakva su ti iskustva sa Jeordies ? sad bi trebao kupit par kosulja za odijela, a nekad kasnije moguce jos jedno odijelo
nes mi joerdis zapao za oci, ima finog izbora, al ne znam kakvi su sa kvalitetom ?

ps. kakve su cijene kosulja
Nisam oduševljen, dobro provjeri sastav, često je tu previše sintetike.
Trenutno je dobra akcija na odijela sa dva kopčanja u Granofu, najpovoljniji su na Dobrinji.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#113 Re: Muška odijela - all about

Post by petunija »

Romanista 101% wrote:gdje se ima u Sarajevu kupiti odijela za vjencanje?
Cesar's u BBI, meni imaju najljepša odijela, samo su malo poskupa
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#114 Re: Muška odijela - all about

Post by Astrix »

Trebao bi uskoro na jednu svadbu, ali ne bih cijelo odijelo kupovao nego samo hlace i kosulju. Gdje ima jeftino uzeti, pogotovo me zanimaju hlace?
napalhame
Posts: 132
Joined: 05/03/2006 14:08
Location: Sarajevo

#115 Re: Muška odijela - all about

Post by napalhame »

Koliko se sjecam bio je dobar krojac pored kafica Stefanel , Ulica Marsala Tita 50, ima i dobrih odijela i kosulja u radnji Evropa.... mislim da se tako zove ,centar Skenderija
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#116 Re: Muška odijela - all about

Post by kazo »

Ima li neko da je kupio odijelo u Cortefielu ? Dvoumim se izmedju njih i jeordisa. Za jeordis vec ima nekih iskustava ovdje, a za ove druge nema. U jeordisu me dodje 250 odijelo, a u cortefielu 420. Jedino sto me odvraca od jeordisa je sto tamo svi kupuju, pa da se nebi desilo da na svadbi bude neko u istom odijelu kao mladozenja :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#117 Re: Muška odijela - all about

Post by iceman ze »

Prosle godine sam kupio u Cesar'su odijelo na snizenju i dosad sam nosio na mnogim konferencijama (780 KM minus 30%). Da imam mogucnosti uzeo bih jos jedno zasigurno. E sad minus im je sto sam nezadovoljan sa kosuljama - lose se peglaju, a i cijena im je pomasna (95 KM-120 KM-140 KM. Kravate su odlicne (80 KM).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#118 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

kazo wrote:Ima li neko da je kupio odijelo u Cortefielu ? Dvoumim se izmedju njih i jeordisa. Za jeordis vec ima nekih iskustava ovdje, a za ove druge nema. U jeordisu me dodje 250 odijelo, a u cortefielu 420. Jedino sto me odvraca od jeordisa je sto tamo svi kupuju, pa da se nebi desilo da na svadbi bude neko u istom odijelu kao mladozenja :D
Posto vidim da sam ovdje hvalio Jeordie's, sada osjecam duznost da kazem da mi se centilenska podstava sakoa na pojedinim mjestima strasno izguzvala (oko dugmadi), a na nekima jednostavno pukla (naramenice).

Snajderica mi se strasno napatila dok je do dovela u red, a opet je rezultat blago receno-na granici. Manje vise izbjegavam oblaciti to odijelo. Uglavnom ona kaze da je materijal pretanak i da je lose podstavljeno. :roll:

Ne znam je li to generalno pravilo ili sam ja naletio na los primjerak, ali eto :roll: Ako ti treba samo za svadbe, mozda i nema potrebe da dajes vise od dvije i po stoje. Ja sam svaki dan u odijelu, pa mi je drukcije.

Bila je u SCC radnja Deza, kao marka unutar ELPA grupacije u koju spada Caesar's i mislim da su tu negdje bili sa cijenama, a da su kvalitetniji. U Caesarsovim buticima mozes pitati za Dezu. To su slim fit modeli.
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#119 Re: Muška odijela - all about

Post by kazo »

_BataZiv_0809 wrote:
kazo wrote:Ima li neko da je kupio odijelo u Cortefielu ? Dvoumim se izmedju njih i jeordisa. Za jeordis vec ima nekih iskustava ovdje, a za ove druge nema. U jeordisu me dodje 250 odijelo, a u cortefielu 420. Jedino sto me odvraca od jeordisa je sto tamo svi kupuju, pa da se nebi desilo da na svadbi bude neko u istom odijelu kao mladozenja :D
Posto vidim da sam ovdje hvalio Jeordie's, sada osjecam duznost da kazem da mi se centilenska podstava sakoa na pojedinim mjestima strasno izguzvala (oko dugmadi), a na nekima jednostavno pukla (naramenice).

Snajderica mi se strasno napatila dok je do dovela u red, a opet je rezultat blago receno-na granici. Manje vise izbjegavam oblaciti to odijelo. Uglavnom ona kaze da je materijal pretanak i da je lose podstavljeno. :roll:

Ne znam je li to generalno pravilo ili sam ja naletio na los primjerak, ali eto :roll: Ako ti treba samo za svadbe, mozda i nema potrebe da dajes vise od dvije i po stoje. Ja sam svaki dan u odijelu, pa mi je drukcije.

Bila je u SCC radnja Deza, kao marka unutar ELPA grupacije u koju spada Caesar's i mislim da su tu negdje bili sa cijenama, a da su kvalitetniji. U Caesarsovim buticima mozes pitati za Dezu. To su slim fit modeli.
Sad si me zabrino! necu ga ni probavati vise do svadbe. :D Radio sam ja u cesaru, od njih necu ni dzaba.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#120 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

kazo wrote: Sad si me zabrino! necu ga ni probavati vise do svadbe. :D Radio sam ja u cesaru, od njih necu ni dzaba.
Godinu dana je ferceralo bez problema, a minimalno jednom sedmicno sam ga oblacio, tako da nemas brige :wink:

Opet kazem-moguce je da sam naletio na los primjerak. Kupio sam kod njih dosta kosulja i pantalona i iz tog iskustva znam da mogu varirati sa kvalitetom.

Eh sad mi baci koju insajdersku o cezarsu, ustvari Deza me samo interesuje. Kvalitet , cijene i ostalo :thumbup:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#121 Re: Muška odijela - all about

Post by Dr Baltazar »

Daj nam sad neku info o kvaliteti Cezara da se mi ne zeznemo :D
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#122 Re: Muška odijela - all about

Post by kazo »

_BataZiv_0809 wrote: Eh sad mi baci koju insajdersku o cezarsu, ustvari Deza me samo interesuje. Kvalitet , cijene i ostalo :thumbup:
Materijal iz Turske, navodno se siju u Italiji mada cisto sumnjam sve je to direktno iz Turske doslo. Cesarova odijela jesu kvalitetna, ali su preskupa dodas jos malo i kupis hugo boss odijelo, ne moze nikako njihovo odijelo biti 1000 KM ( 10% popusta za mladozenje :D ). Ipak je u bbi visoka kirija plus 5 radnika, sve to ulazi u cijenu. Za radnu uniformu sam kupio pantole i bilo je peri deri niti su izblijedile, niti ista, a skoro na svakim pantolama imam problem da mi puknu izmedju nogu :D na kraju okracale.

Tamo sam radio prije par godina i ne znam kakve su sad cijene, a nebi trebalo da su drasticno pale ili skocile, a i zaboravio sam sastave odijela i kosulja. Sto se tice Deze nisu nesto puno jeftinija odijela od cesarovih u prodaji, a dosta su jeftinija u nabavci. Deza je podgrupa i ubacena je da musteriji ponudis njihova odijela, ako im je cesarovo preskupo. Kad dodje sako iz nove kolekcije cijena mu bude 400 KM, sto je bas preskupo jer ih nabavlja za 50 lira. Paket od 5 majica kosta 11 lira on prodaje jednu majicu za 55 KM. Imo sam jednu i nakon par pranja sva mi se kragna razvuce. Farmerke isto tako nabavlja za neku malu cijenu a prodaju se za 70-80 KM. Cipele su kvalitetne, ali su i one nesto poskupe ne sjecam se tacno cijena za njih.

Ispasce da ih samo kudim, ali ne mogu da se pomirim s tim da prodaje za neke nenormalne cijene i jos uvaljuje da je neki ultra kvalitet. On je samo iskoristio slabu konkurenciju dobrim marketingom i Emerikom.

Realna cijena cesarovih je 500 KM komplet odijelo. Deza je samo malo bolja od joerdisa, a ovi su dosta jeftiniji. Cesar ima dobre kosulje, ali su pamucne po 100 KM, joerdis takodje prodaje po 100 KM kosulje i smece su. Deza se sa kosuljama moze usporedjivati sa Tudorsom. Tu su negdje sa kvalitetom, a u tudorsu su kosulje po 30 i 50 KM. Jednom sam majicu kupio za 19 KM i dosta je bolja od dezine koja kosta 55 KM.

Nisam uso u ove dvije radnje kako sam presto raditi, jesu li im i dalje ovakve cijene ?

Sutra cu ici opet u Cortefiel da vidim odijela i mislim da ce oni preuzeti cesarove musterije, jer 420 KM nije puno za odijelo. Pa jbt toliko je bilo dezino na snizenju.

Ugl ne preporucujem cesar i dezu, jer znam da nije kvalitet kakvim ga cjenovno predstavljaju. Znam to jer sam vise puta istovaro kamion i bacio oko na cijene.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65934
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#123 Re: Muška odijela - all about

Post by _BataZiv_0809 »

kazo wrote: Materijal iz Turske, navodno se siju u Italiji mada cisto sumnjam sve je to direktno iz Turske doslo. Cesarova odijela jesu kvalitetna, ali su preskupa dodas jos malo i kupis hugo boss odijelo, ne moze nikako njihovo odijelo biti 1000 KM ( 10% popusta za mladozenje :D ). Ipak je u bbi visoka kirija plus 5 radnika, sve to ulazi u cijenu. Za radnu uniformu sam kupio pantole i bilo je peri deri niti su izblijedile, niti ista, a skoro na svakim pantolama imam problem da mi puknu izmedju nogu :D na kraju okracale.

Tamo sam radio prije par godina i ne znam kakve su sad cijene, a nebi trebalo da su drasticno pale ili skocile, a i zaboravio sam sastave odijela i kosulja. Sto se tice Deze nisu nesto puno jeftinija odijela od cesarovih u prodaji, a dosta su jeftinija u nabavci. Deza je podgrupa i ubacena je da musteriji ponudis njihova odijela, ako im je cesarovo preskupo. Kad dodje sako iz nove kolekcije cijena mu bude 400 KM, sto je bas preskupo jer ih nabavlja za 50 lira. Paket od 5 majica kosta 11 lira on prodaje jednu majicu za 55 KM. Imo sam jednu i nakon par pranja sva mi se kragna razvuce. Farmerke isto tako nabavlja za neku malu cijenu a prodaju se za 70-80 KM. Cipele su kvalitetne, ali su i one nesto poskupe ne sjecam se tacno cijena za njih.

Ispasce da ih samo kudim, ali ne mogu da se pomirim s tim da prodaje za neke nenormalne cijene i jos uvaljuje da je neki ultra kvalitet. On je samo iskoristio slabu konkurenciju dobrim marketingom i Emerikom.

Realna cijena cesarovih je 500 KM komplet odijelo. Deza je samo malo bolja od joerdisa, a ovi su dosta jeftiniji. Cesar ima dobre kosulje, ali su pamucne po 100 KM, joerdis takodje prodaje po 100 KM kosulje i smece su. Deza se sa kosuljama moze usporedjivati sa Tudorsom. Tu su negdje sa kvalitetom, a u tudorsu su kosulje po 30 i 50 KM. Jednom sam majicu kupio za 19 KM i dosta je bolja od dezine koja kosta 55 KM.

Nisam uso u ove dvije radnje kako sam presto raditi, jesu li im i dalje ovakve cijene ?

Sutra cu ici opet u Cortefiel da vidim odijela i mislim da ce oni preuzeti cesarove musterije, jer 420 KM nije puno za odijelo. Pa jbt toliko je bilo dezino na snizenju.

Ugl ne preporucujem cesar i dezu, jer znam da nije kvalitet kakvim ga cjenovno predstavljaju. Znam to jer sam vise puta istovaro kamion i bacio oko na cijene.
Hvala puno za ovako detaljan odgovor. :thumbup:

U Cezarsu sam kupio jedan kais (ogulio se) i jedne farmerice (isprala im se boja, ali to je mozda i do mene jer cesto perem). Zimus u Dezi cvaknem dva odijela jer su imali kao neko finalno snizenje zbog zatvaranja radnje. To je svo moje dosadasnje iskustvo sa njima.

Po tvom opisu sve te turske firme rade na isti fazon. I Jeordie's bas lupa cijene kad je nova kolekcija u pitanju. Ubijedjen sam da je ta roba u nabavci barem 3 puta jeftinija. Nikako nisam uspio skontati logiku po kojoj je sako skuplji od odijela, a kod njih je to redovno slucaj. Stalno imaju lafo neka snizenja, mada je jasno da je to klasicno igranje sa psihologijom. I na totalnom snizenju oni tu robu opet prodaju uz solidnu marzu.

Ali eto opet se kod njih spusti na koliko toliko prihvatljivu cijenu, pa se moze ubost kosulja ili dzemper za 20-30 KM, odijelo za 200, pantalone za 30-40.

Mada poslije ovog negativnog iskustva sa odijelom vrlo bih se tesko odlucio kod njih ponovo uzeti. Jbga u Zari je najskuplje odijelo cca 400 KM, a kvalitet je dosta bolji.

U Tudorsu sam takodjer uzeo par kosulja, zbog sirovinskog sastava se bas lako peglaju, a kvalitet i cijena su dosta realno poslozeni. Imaju taj neki modern fit koji meni odgovara zbog duzih rukava.

Gdje dodje taj Cortfield?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#125 Re: Muška odijela - all about

Post by iceman ze »

Koji sirovinski sastavi odijela i kosulja su najbolji? Interesuju me svakodnevna nosenja i da se ne guzvaju previse.
Post Reply