MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dust
Posts: 191
Joined: 26/01/2005 15:55
Location: negdje na putu
Contact:

#26 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Dust »

Pazite kome se zalite, listajte malo zakon o pol sluzbenicima KS, pa pogledajte sastav te Komisije, tj policijskog Odbora Vlade KS, ima tamo jedan ciko koji ima malo vise od 40 godina radnog staza te bi po sili zakona do sada trebao biti sretni penzioner, igrom slucaja on je i predsjedavajuci i uposlenik MUP-a KS. nekim cudom. Nadalje deviza je
Ako nemas cojeka nemas sta traziti.

Svima Vama sretno, treba ce vam sreca vjerujte mi.
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#27 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by ja.neron »

Lista kandidata za čin policajac - http://mupks.ba/?jezik=bos&x=5&y=131


Raspored testiranja za čin policajac - http://mupks.ba/?jezik=bos&x=5&y=132
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#28 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

Proslo vec 10 dana otkako su izbacili raspored za policajce a za inspektore jos nema, ima li ko kakvih info?
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#29 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

Chischo wrote:Proslo vec 10 dana otkako su izbacili raspored za policajce a za inspektore jos nema, ima li ko kakvih info?
Postovani,
Prema informacijama kojima raspolazem, spisak kandidata koji su ispunili formalno-pravne uslove za cin mladji inspektor ce na oglasnoj ploci Ministarstva, kao i na web stranici Ministarstva, biti objavljeni u petak 20.11.2009.
S postovanjem,

Sef Ureda policijskog komesara
Dragan Miokovic
Visi inspektor
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#30 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

477 kandidata za mladjeg inspektora zhigu :shock: wtf
uzeti ove zakone uciti i vjezbati sklekove, trbusnjake, trcanje, i nadati se da nije sve nasteljeno...
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#31 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

Na konkursu za policajce ogromna guzva, pitanja solidna, mozda malo poteska za cetvrti stepen, odnosno za srednju skolu. Ne znam da li ce biti stele jer sam prvi put vidio da se na nekom konkursu kompletan amfiteatar snima s dvije video kamere u svrhu sprecavanja varanja i raznih malverzacija... Nadam se da ljudi nisu imali unaprijed pitanja i da ce ocjenjivanje biti korektno i da cu ganjati svoju sansu na testu fizickih sposobnosti (ne znam da li ce biti kriterij morfoloskog statusa jer se isti nigdje ne spominjer jer bi se pomocu njega eliminisalo bar 20% kandidata (prema jucer vidjenom, otprilike))...

Sretno svima...
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#32 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

celo43 wrote:Na konkursu za policajce ogromna guzva, pitanja solidna, mozda malo poteska za cetvrti stepen, odnosno za srednju skolu. Ne znam da li ce biti stele jer sam prvi put vidio da se na nekom konkursu kompletan amfiteatar snima s dvije video kamere u svrhu sprecavanja varanja i raznih malverzacija... Nadam se da ljudi nisu imali unaprijed pitanja i da ce ocjenjivanje biti korektno i da cu ganjati svoju sansu na testu fizickih sposobnosti (ne znam da li ce biti kriterij morfoloskog statusa jer se isti nigdje ne spominjer jer bi se pomocu njega eliminisalo bar 20% kandidata (prema jucer vidjenom, otprilike))...

Sretno svima...
koja je bila tema na pismenom radu ako se smije znati?
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#33 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

Zna li neko koji je bio raspored testova fizicke sposobnosti(sklekovi,trbusnjaci,trcanje...,) na konkursu u MUP-u ZDK? Da li se sve vježbe izvode isti dan?
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#34 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

freedom within wrote:Zna li neko koji je bio raspored testova fizicke sposobnosti(sklekovi,trbusnjaci,trcanje...,) na konkursu u MUP-u ZDK? Da li se sve vježbe izvode isti dan?
Sve isti dan, ovim redoslijedom:
100 m, skok u dalj, sklekovi, trbusnjaci, kuper sa pauzama 45 minuta do sat vremena izmedju.
brundolini
Posts: 5
Joined: 24/11/2009 18:08

#35 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by brundolini »

ima li ko informacije o testiranju za policajce,koja su pitanja odprilike bila,i tema???? :bih:
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#36 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

Chischo wrote:
freedom within wrote:Zna li neko koji je bio raspored testova fizicke sposobnosti(sklekovi,trbusnjaci,trcanje...,) na konkursu u MUP-u ZDK? Da li se sve vježbe izvode isti dan?
Sve isti dan, ovim redoslijedom:
100 m, skok u dalj, sklekovi, trbusnjaci, kuper sa pauzama 45 minuta do sat vremena izmedju.
na koji je nacin vrseno ocjenjivanje? odnosno gledam ovaj konkurs u ZDK i nema niko ocjenu vecu od 10, a ovdje u pravilniku sto je objavio MUP KS na svojim stranicama boduje svaku vjezbu po 10 max bodova...
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#37 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

celo43 wrote:
Chischo wrote:
freedom within wrote:Zna li neko koji je bio raspored testova fizicke sposobnosti(sklekovi,trbusnjaci,trcanje...,) na konkursu u MUP-u ZDK? Da li se sve vježbe izvode isti dan?
Sve isti dan, ovim redoslijedom:
100 m, skok u dalj, sklekovi, trbusnjaci, kuper sa pauzama 45 minuta do sat vremena izmedju.
na koji je nacin vrseno ocjenjivanje? odnosno gledam ovaj konkurs u ZDK i nema niko ocjenu vecu od 10, a ovdje u pravilniku sto je objavio MUP KS na svojim stranicama boduje svaku vjezbu po 10 max bodova...
Testiranje se radi na slijedeci nacin:
test opsteg znanja ili informiranosti - max 25 bodova
pismeni rad na zadatu temu - max 10 bodova (rad se ocjenjuje od 1 do 5, kao u skoli, i zatim se mnozi sa dva da bi se dobili bodovi)
test fizickih sposobnosti - max 10 bodova (sabiraju se bodovi na svakom testu i dijeli se sa brojem testova, tj 5)
znaci ukupno mozes osvojiti 45 bodova.

na mupzdk.gov.ba imas dfetaljniji pravilnik o tetiranju pa pogledaj:

PRAVILNIK
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#38 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

celo43 wrote:
Chischo wrote:
freedom within wrote:Zna li neko koji je bio raspored testova fizicke sposobnosti(sklekovi,trbusnjaci,trcanje...,) na konkursu u MUP-u ZDK? Da li se sve vježbe izvode isti dan?
Sve isti dan, ovim redoslijedom:
100 m, skok u dalj, sklekovi, trbusnjaci, kuper sa pauzama 45 minuta do sat vremena izmedju.
na koji je nacin vrseno ocjenjivanje? odnosno gledam ovaj konkurs u ZDK i nema niko ocjenu vecu od 10, a ovdje u pravilniku sto je objavio MUP KS na svojim stranicama boduje svaku vjezbu po 10 max bodova...
Prvo se saberu bodovi dobiveni za svaku discipilinu posebno (sklekovi trbusnjaci,...), a zatim se taj broj podijeli sa 5, i tako dobijes prosjek, odnosno to ti je broj bodova koji ces dobiti za testove fizicke sposobnosti.
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#39 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

ne cini se bas posteno, odnos bodova pismenog i fizickog dijela...
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#40 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

celo43 wrote:ne cini se bas posteno, odnos bodova pismenog i fizickog dijela...
I meni se cini isto, trebalo je biti barem pola - pola sa postavljenim minimumima bez pismenog rada, a ovako ti je najvazniji pismeni rad, a tu ima mnogo mogucnosti za subjektivno ocjenjivanje, citaj stelu.
Nego ljudi, priprema li se iko za ovo, citaju li se ovi zakoni, kakva bi nam tema mogla biti, imam osjecaj da ce nesto u vezi reforme policije. Sta mislite hoce li se puno steliti? Hoce li biti ispostovan nacionalni balans?
Trcite li, rade li se sklekovi, trbusnjaci? Neki dan sam se testirao 35 boda, kuper, sklekove, trbusnjake mogu skoro maksimalno, zeza me 100 m i skok u dalj, ne mogu ispod 14 sekundi...
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#41 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

Pocetkom godine kod srba je bio konkurs za specijalnu policiju i kad sam procitao njihov pravilnik o testiranju, tacno me bilo sramota onog kako se to kod nas radi... Uplatis 80 KM za testiranje, prvi dan se obavlja ljekarski pregled (kompletni, ne onaj kao kod nas ili sto bi englezi rekli INITIAL CHECKUP), drugi dan obavljas pismeni i fizicki dio testiranja s tim da max mozes osvojiti 100 bodova, od cega skoro 60 bodova nosi SKOLA, odnosno ocijene i vladanje tokom srednjoskolskog skolovanja, a ostalo se jednako dijeli na pismeni test i na test fizickih sposobnosti) s takvim kriterijem, ako bi ga primjenili na granicnu :) 90% ovih sto budu primljeni bi ispali...
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#42 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

celo43 wrote:Pocetkom godine kod srba je bio konkurs za specijalnu policiju i kad sam procitao njihov pravilnik o testiranju, tacno me bilo sramota onog kako se to kod nas radi... Uplatis 80 KM za testiranje, prvi dan se obavlja ljekarski pregled (kompletni, ne onaj kao kod nas ili sto bi englezi rekli INITIAL CHECKUP), drugi dan obavljas pismeni i fizicki dio testiranja s tim da max mozes osvojiti 100 bodova, od cega skoro 60 bodova nosi SKOLA, odnosno ocijene i vladanje tokom srednjoskolskog skolovanja, a ostalo se jednako dijeli na pismeni test i na test fizickih sposobnosti) s takvim kriterijem, ako bi ga primjenili na granicnu :) 90% ovih sto budu primljeni bi ispali...
Konkurs za specijalnu policiju, jel interni ili su se mogli prijaviti i oni koji nikad nisu radili u policiji?
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#43 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

Svi su se mogli prijaviti s tim da je dobna granica bila stavljena na 23 godine...
brundolini
Posts: 5
Joined: 24/11/2009 18:08

#44 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by brundolini »

ja sam cuo da ljudi vec rade na ovim pozicijama,e sad jel istina to cemo vidjeti????a sto se tice nacionalnog kljuca muka mi je vise od toga,ovde sam bio citavo vrijeme skolovao se i sve ostalo,da na kraju u 5 slucajeva na konkursima nisam prosao zbog nacijonalnog kljuca,hebo ih on :o ,nek se gleda strucnost i sposobnost i kraj,tako bi trebalo al posto nije trazi poso negdje po selendrama a nek likovi sa ruralnih predjela drzave i kantona ovamo dolaze i rade...
brundolini
Posts: 5
Joined: 24/11/2009 18:08

#45 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by brundolini »

pozz raja imal ko kakve infoo o pitanjima i temi za policajce sto je bio???
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#46 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

Kako prodjoste na testu, tema ista kao u Zenici, cak i neka pitanja ista...
brundolini
Posts: 5
Joined: 24/11/2009 18:08

#47 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by brundolini »

meni nije bilo nista ko u zenici,mozda par pitanja najvise,ovde su bila punio bolja i strucna pitanja a i kamere su im zakon :-D
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#48 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

brundolini wrote:meni nije bilo nista ko u zenici,mozda par pitanja najvise,ovde su bila punio bolja i strucna pitanja a i kamere su im zakon :-D
Koja ti je tema bila?
brundolini
Posts: 5
Joined: 24/11/2009 18:08

#49 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by brundolini »

Maloljetnicka delikvencija
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#50 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

Kako je bilo na testu fizickog za policajce? Jel se radio test morfoloskog statusa?
Post Reply