MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#3726 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by illbill »

Da da znam da mora biti konkurs za prijem pripravnika ili u SIPInom slucaju mladjih inspektora..ali eto cisto em zanimalo kolika je plata tog istog mladjeg inspektora,jer kazem cuo sam da je 1400 km i to mi nesto djeluje puno z jednog pripravnika/mladjeg inspektora
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3727 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Jimmy McNulty »

illbill wrote:Da da znam da mora biti konkurs za prijem pripravnika ili u SIPInom slucaju mladjih inspektora..ali eto cisto em zanimalo kolika je plata tog istog mladjeg inspektora,jer kazem cuo sam da je 1400 km i to mi nesto djeluje puno z jednog pripravnika/mladjeg inspektora
Sigurno da ima toliko, pa u ZDK mladji inspektori poslije zakletve bez toplog obroka imaju 1500 min.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3728 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

Jimmy McNulty wrote:
illbill wrote:Da da znam da mora biti konkurs za prijem pripravnika ili u SIPInom slucaju mladjih inspektora..ali eto cisto em zanimalo kolika je plata tog istog mladjeg inspektora,jer kazem cuo sam da je 1400 km i to mi nesto djeluje puno z jednog pripravnika/mladjeg inspektora
Sigurno da ima toliko, pa u ZDK mladji inspektori poslije zakletve bez toplog obroka imaju 1500 min.
ne bubaj bolan priče iz ženskih frizeraja kakve 1400 na probnom radu i bez TO
gore ti je lijepo forumaš naveo kako se izračun plate vrši za policijske službenike
modem33
Posts: 884
Joined: 08/05/2013 19:58

#3729 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by modem33 »

illbill wrote:Da da znam da mora biti konkurs za prijem pripravnika ili u SIPInom slucaju mladjih inspektora..ali eto cisto em zanimalo kolika je plata tog istog mladjeg inspektora,jer kazem cuo sam da je 1400 km i to mi nesto djeluje puno z jednog pripravnika/mladjeg inspektora

mladji inspektor ti skola mora biti minimum VSS (fakultet) , ne moze SSS 8-)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3730 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Jimmy McNulty »

vješalica wrote:
Jimmy McNulty wrote:
illbill wrote:Da da znam da mora biti konkurs za prijem pripravnika ili u SIPInom slucaju mladjih inspektora..ali eto cisto em zanimalo kolika je plata tog istog mladjeg inspektora,jer kazem cuo sam da je 1400 km i to mi nesto djeluje puno z jednog pripravnika/mladjeg inspektora
Sigurno da ima toliko, pa u ZDK mladji inspektori poslije zakletve bez toplog obroka imaju 1500 min.
ne bubaj bolan priče iz ženskih frizeraja kakve 1400 na probnom radu i bez TO
gore ti je lijepo forumaš naveo kako se izračun plate vrši za policijske službenike
Drug mi je mlađi inspektor. I vidiš da sam napisao poslije položene zakletve. Zakletva se, ako nisi znala, polaže kad završi obuka (probni rad). Tako da mlađi inspektor SIpe ima daleko bolju platu nego mlađi inspektor MUP ZDK. Za vrijeme obuke, primaju neku crkavicu čisto da prežive, opet zavisi od kantona do kantona i policijske agencije.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3731 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

Jimmy McNulty wrote: Drug mi je mlađi inspektor. I vidiš da sam napisao poslije položene zakletve. Zakletva se, ako nisi znala, polaže kad završi obuka (probni rad). Tako da mlađi inspektor SIpe ima daleko bolju platu nego mlađi inspektor MUP ZDK. Za vrijeme obuke, primaju neku crkavicu čisto da prežive, opet zavisi od kantona do kantona i policijske agencije.
dečko,ne maštaj ;)

Pod broj 1 ne znaš razliku izmešu probnog rada i obuke.
Prvo ide obuka,pa ide probni rad od 12 mjeseci za pozitivnu ocjenu
Kad se završi obuka na akademiji,rasporedi se kadet na mjesto ml.inspektora i tada ide probni rad od 12 mjeseci
Kad se završi obuka na akademiji,polaže se zakletva i stupa se na probni rad
U prilog ovim tvrdnjama članovi iz zakona o policijskim službenicima zdk ;)
s tim da na probnom radu može imati samo manju platu od osnovne za ml.inspektora
Član 63.
(Probni rad)

(1) Po preuzimanju dužnosti policijski službenik je na probnom radu. Probni rad policijskih službenika obuhvata uvođenje u posao i radni period koji ukupno traje 12 mjeseci, osim ako nije drugačije određeno ovim Zakonom.
Član 69.

(4) Kandidati koji prolaze obuku da bi radili u policijskom organu nemaju činove, već tokom obuke imaju zvanje kadeta.
Član 70.
(Početni činovi policijskih službenika)

(1) Policijski službenik sa najmanje IV stepenom školske spreme dobija početni čin policajca.

(2) Policijski službenik sa najmanje VI stepenom školske spreme dobija početni čin mlađeg inspektora.

(3) Dodjela početnog čina policajca ili mlađeg inspektora potvrđuje se nakon uspješno završenog probnog rada iz člana 63. ovog Zakona.
Član 58.
(Zapošljavanje)

(1) Po usješnom završetku osnovne obuke zaključenjem ugorvora o radu policijski komesar raspoređuje kadeta na radno mjesto policajca ili mlađeg inspektora.
(2) Oblik i sadržaj ugovora o radu podzakonskim aktom propisuje ministar na prijedlog policijskog komesara.

(3) Raspoređeni kadet stupa na dužnost polažući zakletvu.
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#3732 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by illbill »

@Jimmy McNulty

Kao sto rece vjesalica,mjesas obuku i probni rad ;)

Da sumiramo ukratko (bar sto se SIPE tice)

1.konkursna procedura (koja traje nekih 4-5 mjeseci - nekih 4-5 provjera,test,fizika sprema,visina tezina itd)
2.akademija (4 mjeseca,mozda se dobija neka crkavica )
3.probni rad u rasporedjenom uredu SIPE u trajanju od 12 mjeseci,i tu se prima milim 80% od plate (za ovo sam ja cuo da je 1400,i to mi djeluje puno)
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3733 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Jimmy McNulty »

Priznajem da sam pomiješao i pobrkao neke stvari. :thumbup: Vješalice, nema potrebe da se obraćaš tako nadmeno. :)
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3734 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

osim toga price o crkavici za prezivljavanje su takodjer produkt maste jer kadeti su obezbjedjeni tokom obuke sa ishranom i smjestajem jer su na akademiji i nemaju potrebe za takvim izdacima
dobiju samo za higihenu i sl.nesto malo kinte
dimi niko nije nadmen samo se pokusaji nadimanja kod lpjedinaca trebaju ispuhati,ne radi drugih nego radi njih da previse ne mastaju ;)
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#3735 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by illbill »

@vješalica

Spremao bih se za ove buduce konkurse u SIPI,pa me zanima sta bi trebao uciti od zakona i iz ustavam,jer je dosta opsirno i ne treba sve a vidim imas iskustvai poznajes materiju oko konkursnih procedura itd,pa ako mozes da me uputis malo preciznije ili jos bolje preporucis neke linkove?
Da li je dovoljno ono sto ima na sajtu SIPA,a ima stvarno sve od zakona pa nadalje?
I hoce li mi predstavljati problem sociva,doduse dioptrija je mala skroz,ali opet nosim sociva??
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3736 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MAN-lion's coach »

.....
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 00:36, edited 1 time in total.
illbill
Posts: 261
Joined: 09/01/2014 07:56

#3737 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by illbill »

Uci se generalo o SIPI,kako funkcionise,koliko odjela,ureda itd itd..to predpostavljam bude?

Cuno mi malo da nema nesto vezano za krivicni zakon,zakon o policiskim sluzbenicima,malo ustava itd itd

Ako imas neka saznanja kako ide to na konkursu za Sipu,pisi :)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3738 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MAN-lion's coach »

......
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 00:41, edited 1 time in total.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3739 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

pare pripremi i ne brigaj za ishod
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3740 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MAN-lion's coach »

....
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 01:02, edited 1 time in total.
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#3741 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MUP_KS »

Vješalice šta je sa KS hoće li izlatziti jel znaš išta i hoćeš li se prijaviti ti :D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3742 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

ne treba vješalici poso
vješalica se zaposlila i to davno :)
drugi nek dangube i nek se u šuplje nadaju kad ne razumiju da se
mjesta prvo prodaju
pa se procedura provodi
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#3743 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Opal_89 »

Mozda je off topic, zanima me da li postoji neki zakonski okvir do kojeg se kandidati moraju obavijestiti o ishodu konkursa ili do kada moraju dobiti eventualni poziv na testiranje kada se radi o drzavnoj sluzbi, javnim preduzecima i ustanovama?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3744 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

zavisi kako koja i kako gdje
treba pohledati pravilnike na konkretnim alucahevima
MUP_KS
Posts: 372
Joined: 25/02/2013 00:29

#3745 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MUP_KS »

Pa zna li neko za KS išta ?
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#3746 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by vješalica »

neće ni biti ove godine
probook
Posts: 4584
Joined: 13/10/2013 22:38

#3747 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by probook »

U ovoj drzavi konkursi su samo formalnost. Ne bi nikada ni na jedan konkirs predao papire, ako unaprijed nisam sredio i dogovorio da me prime
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3748 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MAN-lion's coach »

.......
Last edited by MAN-lion's coach on 12/01/2017 00:37, edited 1 time in total.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#3749 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Jimmy McNulty »

MAN-lion's coach wrote:Pa tako nekako i ispada otprilike.

Što se tiče MUPZDK , 24.06.2016. je izašlo obavještenje o rasporedu ljekarskog pregleda za 100 kandidata sa rang liste predloženih.

Od tih 100 , samo njih 5 je palo ljekarski što nigdje nije ni obavješteno , kao ni kandidati koji se slijedeći sa liste pozivaju.
Od tih slijedećih 5 kandidata opet je jedan pao , pa tako se formirala lista zaključno za 106-tim tj. sada 100-tim kandidatom.

Naravno lista kandidata koji se upućuju na obuku je izašla 21.09.2016.
A obavještenje o dostavljanju potrebne dokumentacije kao i termina za potpis ugovora 20.09.2016.god.

Prošli put su izlazili spiskovi kad neko padne ko se slijedeći proziva. Tada je bilo za 60 kandidata , mislim preko 15-tak koji su pali na ljekarskom.
I ljekarski se radio u Sarajevu. Ovaj put u ZE. Pametnom dovoljno.
Inače bilo je nelogičnosti i to dosta kako u provođenju procedure , tako i u samom pravilniku , a pogotovo u odbijenici PO koji će uvijek da brani ono što je komisija provela.
A i sam broj bodova tih nekoliko ljudi ispod 100-tog mjesta su evidentno čista namještaljka.
Pretprošli konkurs za ZDK kad su primali 50 policajaca i 10 mlađih inspektora čak 6 inspektora je vraćeno sa akademije jer nemaju položen vozački ispit. Naravno nisu se zvali idući kandidati nego su ovi ekspresno ispolagali. :-)
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#3750 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by MAN-lion's coach »

...
Last edited by MAN-lion's coach on 18/01/2017 22:56, edited 1 time in total.
Post Reply