MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#1 MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#2 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by -Romeo- »

Chischo wrote:Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
kolko ja znam nisu još.
User avatar
Truba
Posts: 81634
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Truba »

rang lista štela još uvijek nije izbačena a kaće ne zna se

možda čekaju da najštelovaniji kandidati mogu načiniti potrebit broj sklekova :mrgreen:
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#5 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by ja.neron »

Chischo wrote:Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
danas bio u MUP-u i nisu još pregledali sve prijave trebalo bi da bude gotovo ovih dana
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#6 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

@ Nihad_27
Receno mi je da nece biti na web stranici.

@ Romeo & Neron

Hvala vam na informacijama, hajde molim vas ako saznate da su izasli rasporedi, javite ovdje ako stignete, jer sam iz Zenice pa da ne dolazim dzaba da provjeravam jesu li izasli.
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#7 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by -Romeo- »

Chischo wrote:@ Nihad_27
Receno mi je da nece biti na web stranici.

@ Romeo & Neron

Hvala vam na informacijama, hajde molim vas ako saznate da su izasli rasporedi, javite ovdje ako stignete, jer sam iz Zenice pa da ne dolazim dzaba da provjeravam jesu li izasli.
kako si prošao u zenici, ideš li na proteste?
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#8 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

-Romeo- wrote:
Chischo wrote:@ Nihad_27
Receno mi je da nece biti na web stranici.

@ Romeo & Neron

Hvala vam na informacijama, hajde molim vas ako saznate da su izasli rasporedi, javite ovdje ako stignete, jer sam iz Zenice pa da ne dolazim dzaba da provjeravam jesu li izasli.
kako si prošao u zenici, ideš li na proteste?
Bio sam par puta, pricao malo sa Mithatom, i mene a i ostale ko nije imao stelu zakidalo maksimalno na pismenom radu. Nije se radio test morfoloskog statusa da bi prosli neki ljudi. Ma kriminal zivi...
Sad ganjam jos neki posao, a i prijavio sam se u mup ks pa vidjecemo...
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#9 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by -Romeo- »

Chischo wrote:
-Romeo- wrote:
Chischo wrote:@ Nihad_27
Receno mi je da nece biti na web stranici.

@ Romeo & Neron

Hvala vam na informacijama, hajde molim vas ako saznate da su izasli rasporedi, javite ovdje ako stignete, jer sam iz Zenice pa da ne dolazim dzaba da provjeravam jesu li izasli.
kako si prošao u zenici, ideš li na proteste?
Bio sam par puta, pricao malo sa Mithatom, i mene a i ostale ko nije imao stelu zakidalo maksimalno na pismenom radu. Nije se radio test morfoloskog statusa da bi prosli neki ljudi. Ma kriminal zivi...
Sad ganjam jos neki posao, a i prijavio sam se u mup ks pa vidjecemo...
ako ti ide u prilog, napiši žalbu i navedi da nisu provjeravali morfološke kriterije a što su bili dužni. idi do kraja, možeš ih i tužiti zbog toga i povaliti one koji su primljeni a ne ispunjavaju uslove. e ako si ti odmah ispod njih na listi imat ćeš koristi, a ako nisi neko će drugi profitirati.
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#10 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

Ne muci se bez razloga zalbama, i ja sam se zalio sto se tice konkursa u Granicnoj pa su mi na 8 stranica zalbe doslovno odgovorili "PREMA ZAKONU TOM I TOM KOMISIJA JE UTVRDILA DA JE RADJENO PREMA ZAKONU...", zalio sam se na skoro sve, od morfoloskog statusa, pa do ocjenjivanja, intervju-a (60 kandidata za 3 sata) a s obzirom da je intervju nosio najvise bodova to je nemoguce realno ocjenjivati, pa do ljekarskog pregleda (ljudi koji su prijasnjih konkursa padali na ljekarskom, bez problema ovaj put prosli) itd.

Sta je bilo na testiranjima u ZE? Kakav je bio pismeni test i teme za esej? Jesu uzimali obzir ocjene iz srednje skole?
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#11 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

celo43 wrote:Ne muci se bez razloga zalbama, i ja sam se zalio sto se tice konkursa u Granicnoj pa su mi na 8 stranica zalbe doslovno odgovorili "PREMA ZAKONU TOM I TOM KOMISIJA JE UTVRDILA DA JE RADJENO PREMA ZAKONU...", zalio sam se na skoro sve, od morfoloskog statusa, pa do ocjenjivanja, intervju-a (60 kandidata za 3 sata) a s obzirom da je intervju nosio najvise bodova to je nemoguce realno ocjenjivati, pa do ljekarskog pregleda (ljudi koji su prijasnjih konkursa padali na ljekarskom, bez problema ovaj put prosli) itd.

Sta je bilo na testiranjima u ZE? Kakav je bio pismeni test i teme za esej? Jesu uzimali obzir ocjene iz srednje skole?
Pismeni test je bio 25 pitanja uglavnom opste znanje i kultura, nevezano za policiju, drzavu ili politiku osim u par pitanja.
Sjecam se sljedecih pitanja: Sta simbolizuje Ahilova peta? Ko moze dati amnestiju na krivicno djelo u BiH? Sta je AFIS? Koja je najveca europska drzava? Sta znaci kompetentan? Koliko clanova ima predsjednistvo BiH? Sta je inkvizicija? Sta znaci www? Sta znaci S.O.S.? Sta je devizni kurs? Sta cine pravna sankcija i dispozicija? Ko upravlja policijskom upravom? i slicno...(ovo su ti pitanja sa testa za mladeg inspektora)

Tema za esej je bila "Policija u zajednici". Nisu uzimali u obzir ocjene iz srednje skole. Na testovima fizicke spreme bili su broj sklekova i trbusnjaka u minuti, skok udalj iz mjesta, 100 m sprint, i kuperov test trcanja 12 minuta. Nije se radilo testiranje morfoloskog statusa, iako je po zakonu moralo biti.

Jesi li se i ti prijavio za MUP KS?
celo43
Posts: 41
Joined: 21/07/2007 11:03

#12 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by celo43 »

Jesam, nadati se da ce sve biti fer, korektno i transparentno. Sto se pitanja tice nesto slicno kao na granicnoj, fizicki testovi su nesto malo drukciji ali u biti je isto. Na stranici MUP-a KS je navedeno koje oblasti ce obuhvatiti pitanja, materija je velika tako da moze biti bilo sta, a ne bi me iznenadilo da veci dio pitanja nema veze s materijom koju su spomenuli.

Pitanja su bila s ponudjenim odgovorima? Kako je tekao tijek testiranja, sve u jednom danu (sto se tice fizickog i pismenog dijela) ili sve zasebno?
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#13 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

celo43 wrote:Jesam, nadati se da ce sve biti fer, korektno i transparentno. Sto se pitanja tice nesto slicno kao na granicnoj, fizicki testovi su nesto malo drukciji ali u biti je isto. Na stranici MUP-a KS je navedeno koje oblasti ce obuhvatiti pitanja, materija je velika tako da moze biti bilo sta, a ne bi me iznenadilo da veci dio pitanja nema veze s materijom koju su spomenuli.

Pitanja su bila s ponudjenim odgovorima? Kako je tekao tijek testiranja, sve u jednom danu (sto se tice fizickog i pismenog dijela) ili sve zasebno?
Pitanja su bila sa cetiri ponudjena odgovora, ti trebas zaokruziti pravi.
Sto se tice toka testiranja, mjesec dana nakon sto je zavrsen rok za prijave izasao je spisak tj raspored za testiranje koje ce se odrzati za otrpilike 7 dana. Tada je odrzan test informiranosti i esej, radilo se mislim nesto vise oko sat vremena. Rezultate smo cekali oko 15 dana i onda su izasli rezultati samo ko je prosao dalje ali ne i sa brojem bodova (ovdje su ostavili prostor za kasnije manipulacije bodovima). Tada su i obavljeni termini za testiranje fizicke spremnosti za otprilike 7 dana. Testiranje fizicke spreme se odrzavalo na atletskom stadionu u Zenici. Prvo 100 m, zatim skok u dalj, zatim sklekovi, trbusnjaci i na kraju kuper. Ovdje je preskoceno testiranje morfoloskog statusa. Sveukupno trajalo oko 4 sata, 400 kandidata podjeljeni u dvije grupe tj, dva dana. Rezultate smo opet cekali nekih 20 dana i tada je objavljen spisak ko je ostvario minimum bodova i ko moze pristupiti ljekarskom pregledu u Sarajevu (troskove ljekarskog pregleda snosili kandidati - 60 KM, ovdje opet nisu objavili bodove tako da su mnoge ljude ogulili bez razloga jer su neki i mogli odustati od ljekarskog i peglanja po Sarajevu, kad bi imali uvid u ostvarene bodove).
Opet se cekalo nekih 15 dana da se objavi ko je prosao na ljekarskom. Poslije se cekalo opet 20 dana da se objavi lista kandidata sa ukupnim bodovima na svakom testu i lista predlozenih za zaposljavanje. Sada se bunimo jer je konkursna procedura obavljena uz niz nepravilnosti i krsenje niza zakona i cak Ustava BiH.
Ja sam napisao zalbu i u njoj sam naveo slijedece.
1. Prilikom objave konkursa nisu naveli koje struke se traze, nego su samo naveli minimum VI odnosno IV stepen.
2. Kada je objavljen raspored testiranja nisu objavili plan i program testiranja tj oblasti iz kojih ce biti pitanja.
3. Prilikom objavljivanja rezultata sa svakog testiranja nisu objavljivali bodovne liste.
4. Nisu vrsili testiranje morfoloskog statusa prije testova fizicke spremnosti.
5. Na ljekarski pregled su uputili sve kandidate koji su imali minimum bodova, a trebali su uputiti samo one koji su predlozeni za zaposljavanje.
6. Ostavili su mnogo prostora za malverzacije i subjektivno ocjenjivanje pismenog rada, na cemu se na kraju odlucivalo.
7. Na sumnjive nacine su sprovodili testiranje fizicke spremnosti, nisu vrsili utvrdivanje identiteta neposredno prije svakog testa, i nisu dozvoljavali uvid u zapisnik na licu mjesta.
8. Nisu postovali nacionalni balans prilikom utvrdivanja liste kandidata predlozenih za zaposljavanje, cime su prekrsili Ustav BiH.
10. Vrsili su diskriminaciju, time sto su dali prednost decertificiranim policajcima i grupi kriminalista koji su vec prije odradili pripravnicki staz u MUP-u. Slazem se da treba, ali trebali su njih zaposliti posebno, a poslije objaviti konkurs sa manje upraznjenih mjesta, da ljudi znaju cemu se mogu nadati.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#14 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by maxell_sarajevo »

Chischo wrote:
celo43 wrote:Ne muci se bez razloga zalbama, i ja sam se zalio sto se tice konkursa u Granicnoj pa su mi na 8 stranica zalbe doslovno odgovorili "PREMA ZAKONU TOM I TOM KOMISIJA JE UTVRDILA DA JE RADJENO PREMA ZAKONU...", zalio sam se na skoro sve, od morfoloskog statusa, pa do ocjenjivanja, intervju-a (60 kandidata za 3 sata) a s obzirom da je intervju nosio najvise bodova to je nemoguce realno ocjenjivati, pa do ljekarskog pregleda (ljudi koji su prijasnjih konkursa padali na ljekarskom, bez problema ovaj put prosli) itd.

Sta je bilo na testiranjima u ZE? Kakav je bio pismeni test i teme za esej? Jesu uzimali obzir ocjene iz srednje skole?
Pismeni test je bio 25 pitanja uglavnom opste znanje i kultura, nevezano za policiju, drzavu ili politiku osim u par pitanja.
Sjecam se sljedecih pitanja: Sta simbolizuje Ahilova peta? Ko moze dati amnestiju na krivicno djelo u BiH? Sta je AFIS? Koja je najveca europska drzava? Sta znaci kompetentan? Koliko clanova ima predsjednistvo BiH? Sta je inkvizicija? Sta znaci www? Sta znaci S.O.S.? Sta je devizni kurs? Sta cine pravna sankcija i dispozicija? Ko upravlja policijskom upravom? i slicno...(ovo su ti pitanja sa testa za mladeg inspektora)

Tema za esej je bila "Policija u zajednici". Nisu uzimali u obzir ocjene iz srednje skole. Na testovima fizicke spreme bili su broj sklekova i trbusnjaka u minuti, skok udalj iz mjesta, 100 m sprint, i kuperov test trcanja 12 minuta. Nije se radilo testiranje morfoloskog statusa, iako je po zakonu moralo biti.

Jesi li se i ti prijavio za MUP KS?

Ja pitanja i sra.., zato i imamo slucaj da se DIF-ovci, zurnalisti, prijavljuju u policiju, a dipl.kriminalisti nemaju nikakve prednosti!?.Ja bih dao ovakav raspored pitanja koja se uce na kriminalistici:
-Forenzicki znacaj tragova krvi na licu mjesta,
-operativnost i pravovremenost u radu,
-osnovni principi relevantni za rad obavjestajnih sluzbi u savremenim uslovima,
- sufokativna ugusenja,
-fenomenologija nasilne smrti...
User avatar
-Romeo-
Posts: 1185
Joined: 14/10/2009 09:45
Location: Ni na nebu, ni na zemlji, tj. u čardaku

#15 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by -Romeo- »

maxell_sarajevo wrote:
Chischo wrote:
celo43 wrote:Ne muci se bez razloga zalbama, i ja sam se zalio sto se tice konkursa u Granicnoj pa su mi na 8 stranica zalbe doslovno odgovorili "PREMA ZAKONU TOM I TOM KOMISIJA JE UTVRDILA DA JE RADJENO PREMA ZAKONU...", zalio sam se na skoro sve, od morfoloskog statusa, pa do ocjenjivanja, intervju-a (60 kandidata za 3 sata) a s obzirom da je intervju nosio najvise bodova to je nemoguce realno ocjenjivati, pa do ljekarskog pregleda (ljudi koji su prijasnjih konkursa padali na ljekarskom, bez problema ovaj put prosli) itd.

Sta je bilo na testiranjima u ZE? Kakav je bio pismeni test i teme za esej? Jesu uzimali obzir ocjene iz srednje skole?
Pismeni test je bio 25 pitanja uglavnom opste znanje i kultura, nevezano za policiju, drzavu ili politiku osim u par pitanja.
Sjecam se sljedecih pitanja: Sta simbolizuje Ahilova peta? Ko moze dati amnestiju na krivicno djelo u BiH? Sta je AFIS? Koja je najveca europska drzava? Sta znaci kompetentan? Koliko clanova ima predsjednistvo BiH? Sta je inkvizicija? Sta znaci www? Sta znaci S.O.S.? Sta je devizni kurs? Sta cine pravna sankcija i dispozicija? Ko upravlja policijskom upravom? i slicno...(ovo su ti pitanja sa testa za mladeg inspektora)

Tema za esej je bila "Policija u zajednici". Nisu uzimali u obzir ocjene iz srednje skole. Na testovima fizicke spreme bili su broj sklekova i trbusnjaka u minuti, skok udalj iz mjesta, 100 m sprint, i kuperov test trcanja 12 minuta. Nije se radilo testiranje morfoloskog statusa, iako je po zakonu moralo biti.

Jesi li se i ti prijavio za MUP KS?

Ja pitanja i sra.., zato i imamo slucaj da se DIF-ovci, zurnalisti, prijavljuju u policiju, a dipl.kriminalisti nemaju nikakve prednosti!?.Ja bih dao ovakav raspored pitanja koja se uce na kriminalistici:
-Forenzicki znacaj tragova krvi na licu mjesta,
-operativnost i pravovremenost u radu,
-osnovni principi relevantni za rad obavjestajnih sluzbi u savremenim uslovima,
- sufokativna ugusenja,
-fenomenologija nasilne smrti...
eeeee, ali mnogi tatini sinovi koju su zavrsili dif se nebi mogli zaposliti u policiji, a zivotna im zelja da budu inspektori poput onih na csi. :D :D

ja bi još dodao i :

elementi kd Razbojnisto i razlika između razbojništva, razbojnicke krađe i krađe.
putativna nužna odbrana
od čega se sastoji krivična odgovornost
uloga sudije za predhodni postupak
razlika između osnova sumnje i osnovane sumnje

....

:D
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#16 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by ja.neron »

rezultati konkursa još uvijek nisu gotovi............
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#17 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

ja.neron wrote:rezultati konkursa još uvijek nisu gotovi............
Evo citam zakon o unutrasnjim poslovima, pripremam se za test.
Pise da trebaju listu sastaviti u roku od 15 dana od zatvaranja konkursa, ili 30 dana ako je neuobicajeno veliki broj, znaci trebalo bi do 3.11. da bude...

PS Hvala na obavijesti.
sanaman
Posts: 1040
Joined: 31/05/2004 20:19

#18 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by sanaman »

kakva se pitanja postavljaju u npr. svedskoj na testiranju ili u njemackoj? U kojoj evropskoj drzavi se moze kriminalistika kao kod nas studirati?
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#19 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

Chischo wrote:Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
Imas pogresne informacije. Lista kandidata koji ispunjavaju formalno-pravne uslove za testiranje bit će objavljena na web stranici MUP-a KS, i to vjerovatno tokom prve sedmice novembra. Ovo mi je potvrdio Dragan Mioković, sef Ureda policijskog komesara MUP-a KS.
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#20 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

freedom within wrote:
Chischo wrote:Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
Imas pogresne informacije. Lista kandidata koji ispunjavaju formalno-pravne uslove za testiranje bit će objavljena na web stranici MUP-a KS, i to vjerovatno tokom prve sedmice novembra. Ovo mi je potvrdio Dragan Mioković, sef Ureda policijskog komesara MUP-a KS.
Pazi ovo:

Postovani,
Spiskovi za koje ste zainteresovani jos uvijek nisu objavljeni, a objavljivanje se ocekuje oko 01.11.2009. Shodno vazecem Pravilniku, isti ce biti objavljeni na oglasnoj ploci Ministarstva i nece biti postavljeni na WEB stranicu Ministarstva.

S postovanjem,

Sef Ureda policijskog komesara
Dragan Miokovic
Visi inspektor
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#21 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

Chischo wrote:
freedom within wrote:
Chischo wrote:Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
Imas pogresne informacije. Lista kandidata koji ispunjavaju formalno-pravne uslove za testiranje bit će objavljena na web stranici MUP-a KS, i to vjerovatno tokom prve sedmice novembra. Ovo mi je potvrdio Dragan Mioković, sef Ureda policijskog komesara MUP-a KS.
Pazi ovo:

Postovani,
Spiskovi za koje ste zainteresovani jos uvijek nisu objavljeni, a objavljivanje se ocekuje oko 01.11.2009. Shodno vazecem Pravilniku, isti ce biti objavljeni na oglasnoj ploci Ministarstva i nece biti postavljeni na WEB stranicu Ministarstva.

S postovanjem,

Sef Ureda policijskog komesara
Dragan Miokovic
Visi inspektor
Ja sam danas (02.11.2009) dobio odgovor putem email-a od dotičnog gospodina (Mioković Dragan) koji kaze:
"Postovani,

Imena kandidata koji su zadovoljili formalno pravne uslove za pristupanje testiranju ce biti objavljeni na oglasnoj tabli MUP KS i nasoj web stranici. Objava spiska se ocekuje tokom prve sedmice u mjesecu novembru 2009. godine.

S postovanjem,

Sef Ureda policijskog komesara
Dragan Miokovic
Visi inspektor"

Kada si ti dobio gore postavljeno saopštenje da se lista kandidata neće objaviti na Internetu? Ja mislim da je u pitanju nesporazum, jer u vrijeme kad si ti dobio tu informaciju vjerovatno u MUP-u nisu planirali objavu liste na Internetu, ali su u međuvremenu promijenili mišljenje. Uzimajući u obzir da su MUP FBIH kao i MUP ZDK prilikom svojih konkursa objavljivali liste kandidata na Internetu, kao i da je MUP KS također na svojoj web stranici objavio sve dosadašnje informacije vezane za ovaj konkurs, ne vidim nijedan objektivan razlog da ne objave tu listu na webu.
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#22 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

23 oktobra sam slao mail preko one forme na mupks.ba i dobi ovaj odgovor. I meni je cudno bilo sto su rekli da nece biti na web-u.
Eto izgleda da ce ipak biti...
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#23 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

Chischo wrote:Ima li ko da se prijavljivao na ovaj konkurs u mup-u KS za policajce i mladje inspektore.
Jesu li izasli spiskovi za raspored testiranja, receno mi je da nece biti objavljeni na web stranici pa ako ko sazna da su izasli nek javi.
Trebali bi biti objavljeni pocetkom novembra.
Evo i konačne potvrde iz MUP-a KS (http://mupks.ba/?jezik=bos&n=1002):
Saopštenje za javnost
- Saopštenje za javnost -

Obavještavaju se kandidati za popunjavanje upražnjenih radnih mjesta policijskih službenika u upravi policije MUP-a Kantona Sarajevo po javnom oglasu od 02.09.2009.godine i javnom konkursu od 03.09.2009.godine, da će na našoj web stranici biti objavljene liste kanditata koji mogu pristupiti testiranju, tačan datum, vrijeme i lokacija testiranja, kao i druge važne obavijesti vezano za izbor policijskih službenika.



Sarajevo, 05.11.2009.godine
User avatar
Chischo
Posts: 883
Joined: 06/06/2004 22:20
Location: Sarajevo

#24 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by Chischo »

Vec je prekrsen zakon a konkursna procedura nije ni pocela. Treba poceti pisati zalbe, liste su trebali objaviti po ZOPS KS najdalje u roku od 30 dana od zatvaranja javnog oglasa, danas je 33 dan za policajce, odnosno 32 dan za inspektore.
Nisam znao koja mafija su ovi mupovi dok se nisam poceo javljati na ove konkurse, te fmup - primljen cvrtak hahah, te mupzdk, sad ovaj, ovo mi dodje ko hobi...
freedom within
Posts: 181
Joined: 12/08/2009 23:24

#25 Re: MUP KS - Konkurs za zaposljavanje

Post by freedom within »

Chischo wrote:Vec je prekrsen zakon a konkursna procedura nije ni pocela. Treba poceti pisati zalbe, liste su trebali objaviti po ZOPS KS najdalje u roku od 30 dana od zatvaranja javnog oglasa, danas je 33 dan za policajce, odnosno 32 dan za inspektore.
Nisam znao koja mafija su ovi mupovi dok se nisam poceo javljati na ove konkurse, te fmup - primljen cvrtak hahah, te mupzdk, sad ovaj, ovo mi dodje ko hobi...
Mislim da nisu svjesno prekršili zakon koji navodiš, a u vezi roka objave liste kandidata, već da zbog broja prijavljenih kandidata (preko 1500 prema izjavi ministra Željka Mijatovića) objektivno nisu mogli prije pregledati sve prijave i utvrditi listu. Iskreno se nadam da je to u pitanju a ne neke mutne igre.
Post Reply