Multipla Skleroza - sve o tome

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
sustinca
Posts: 194
Joined: 27/04/2013 11:54

#251 Re: Multipla skleroza

Post by sustinca »

Jel svako ko ima ms zavrsi u kolicima,nakon koliko godina? Molim odg
strah me
Posts: 12
Joined: 10/10/2012 11:52

#252 Re: Multipla skleroza

Post by strah me »

ma jok,sve je od osobe do osobe...znam zene koje su sa mnom lezale u bolnici,jedna je imala 65god pokretna i jos radi,druga oko 5o sve ok.kod svakog je razlicito.samo pozitivno misli.i ja sam se toga bojla,ali svakim danom sve vise vjerujem da ce sve dobro biti
:thumbup:
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#253 Re: Multipla skleroza

Post by elma89_ »

:thumbup:
Last edited by elma89_ on 15/01/2014 02:54, edited 1 time in total.
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#254 Re: Multipla skleroza

Post by neocekivana_sila »

User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#255 Re: Multipla skleroza

Post by minjonja »

strah me wrote:ma jok,sve je od osobe do osobe...znam zene koje su sa mnom lezale u bolnici,jedna je imala 65god pokretna i jos radi,druga oko 5o sve ok.kod svakog je razlicito.samo pozitivno misli.i ja sam se toga bojla,ali svakim danom sve vise vjerujem da ce sve dobro biti
:thumbup:
e cuj 65 i 50, jel to u BiH ili vani :D

zavisi kad im je i dijagnosticirano.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#257 Re: Multipla skleroza

Post by minjonja »

strah me
Posts: 12
Joined: 10/10/2012 11:52

#258 Re: Multipla skleroza

Post by strah me »

minjonja wrote:
strah me wrote:ma jok,sve je od osobe do osobe...znam zene koje su sa mnom lezale u bolnici,jedna je imala 65god pokretna i jos radi,druga oko 5o sve ok.kod svakog je razlicito.samo pozitivno misli.i ja sam se toga bojla,ali svakim danom sve vise vjerujem da ce sve dobro biti
:thumbup:
e cuj 65 i 50, jel to u BiH ili vani :D

zavisi kad im je i dijagnosticirano.
pa sad ti ne znam reci kada im je dijagnosticirana,ali ova od 65 je iz gorazda a ova druga mislim iz sarajeva,
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#259 Re: Multipla skleroza

Post by elma89_ »

Svedska pjevacica Louise Hoffsten ima ms preko 30 godina,ona je sad 50,jos uvijek je popularna
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#260 Re: Multipla skleroza

Post by minjonja »

od kad do kad se uzimaju nalazi MRI?
BKrajina
Posts: 57
Joined: 04/06/2008 20:26

#261 Re: Multipla skleroza

Post by BKrajina »

http://www.youtube.com/watch?v=KLjgBLwH3Wc

Pogledajte video obavezno!!. Ako nerazumijete, molim vas pogledajte slike i zakljucite.... Izbacite totalno tjestenine, pite, pizze, slatkise, crveno meso i cevape iz isharne i jedite bar dva-tri tanjira voca i povrca izmiksanih malina, kupina borovnica, kalje, brokolija, mrkve, ribu, is slicno. Pijte samo prirodne vocne sokove i vodu, nikako kolu i sl. Pokusajte bar sest mjeseci.

Sretno
BKrajina
Posts: 57
Joined: 04/06/2008 20:26

#262 Re: Multipla skleroza

Post by BKrajina »

BKrajina wrote:http://www.youtube.com/watch?v=KLjgBLwH3Wc

Pogledajte video obavezno!!. Ako nerazumijete, molim vas pogledajte slike i zakljucite.... Izbacite totalno tjestenine, pite, pizze, slatkise, crveno meso i cevape iz isharne i jedite bar dva-tri tanjira voca i povrca izmiksanih malina, kupina borovnica, kalje, brokolija, mrkve, ribu, is slicno. Pijte samo prirodne vocne sokove i vodu, nikako kolu i sl. Pokusajte bar sest mjeseci.

Sretno
Jetrica, srce i zeludac sa bjelim ili crvenim lukom bar jednom sedmicno kao i morska trava (alge) sedmicno ako su dopstupne. Sta jesti pogledajte od 9:00 - 12:56.
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#263 Re: Multipla skleroza

Post by shmizlica »

pastet89
Posts: 10
Joined: 28/09/2013 12:49

#264 Re: Multipla skleroza

Post by pastet89 »

Pozdrav svima,

ja sam iz Bugarske i nemam MS ali patim od drugih bolesti vec nekoliko godina i nasao sam alternativni lek koji u stvari pomaze mnogim bolestima.
Radi se o trenazer TDI-01, stvroren u Rusiji 93, godine zadnjeg stoljeca od naucnika Frolov.
Pretstavlja respirator, na dnom kojega se stavlja vodu, pa se onda dise preko vode samo stomakom (ne grudima). Radi se svaki dan, samo jednom u danu, kada svaki sledeci dan se povecava ili vreme izdisanja, ili vode (ml), ili minute zanimanja. Vremenom covek postupno pocinje da izdise sve duze i duze, kada izdisanje moze doci i do minut i vise.
Zvuci jednostavno ali verujte mi, usopte nije, ja sam imao dovoljno trudnoca dok sam dosao do nivoa da mogu lagano da radim "trening" kako se zove svakodnevni rad sa njim. Dao sam nekoliko ljudi i ne svakome polazi za rukom jer se zahteva zaista treninga, za tacni nacin na koji se dise.
Postoje instrukcije koje dodju sa njim gde je sve tacno opisano - kako, kada i koliko da se dise.
Cim sam dosao do 14ml vode (pocinje se od 12), 20 minuta i 10 sekund (udisaj + izdisaj), poceo sam da osecam veoma solidam efekat - puno hronicnih bolesti su nestale, a sto je najbitnije - san i raspolozenje su se poboljsalji. Moram da navedem, da abog mojih specificnih problema trenutno ne mogu ici dalje od 10 sekundi, ali plan je i fora jeste da respirator pocinje da deljuje tek nakon 30 sekundi, a najjace - oko minuta.
Respirator leci puno neizlecivih bolesti kao multipletni skleroz, dijabetis, ponekad cak i rak.
Evo vam 1 link na youtube koji se odnosi upravo na MS: http://www.youtube.com/watch?v=S6EQd6QMfHc
Moze izgledati cudno da ovoliko nesto moze da resi tako solidne probleme, ali cim pocnete da to korsitite useticete da deluje zaista znasno. Postoji knjiga od naucnika koji je to smislio (biolog i himik), gde je sve tacno napisano (na ruskom jeziku), ako neko zanima mogu mu poslati knjigu u el. formatu. Nazalost ako krenete da guglate na ruskom naicicete najverovatnije na firma lotos koja to proizvodi, gde neki od ljudi koji rade to povezuju sa nekim mistickim stvarima i ucenja, ali je sve to bez veze i ja se drzim solidno sa strane toga jer sam hriscanin, kao sto i bih zeleo niko da ne ulazi u tim forama jer to mu moze samo naskoditi, a sto se samog respiratora tice - on ima 100% obrazlozen nacin delovanja koji se gradi na cistu nauku i logiku (kao sto je opisana u knjigu frolova).
Ako mogu da objasnim najkrace - cim disete respiratorom vi udusate ono sto ste malo pre izdisali, ako da disete manje kiseonika a vise CO2. Kao sto znate, najzdraviji ljudi zive u planinama, gde je kiseonik manje nego u gradovima. Ovo je prva stvar, a druga jeste da voda u respiratoru drzi napon na pluca, tako da amveoli (mali balncici na kraju pluca, koji se ispunjavaju vazduhom), stoje u vise izbubljene. Celije tela u normalnom stanju disanja ne dobijaju dovoljno energije od eritrocita iz sledecih razloga: cim udahnemo, kiseonik gori u placama pa stvaruje gorenjem energije (ne ATF, nego elektromagnetska energija, koja poseduje u principu svaka celuja u telu. 1991 drugi naucnik u Rusiji otkrio je da celijama kako bi radile normalno, je potrebna ta vrsta energije (elektromagnetne). Kod normalnog disanja, mi uduhnemo vise kiseonika, onda imamo -> intenzivniji proces gorenja kiseonika u plucama -> vise energije-> koja se prenosi na malu kolicinu erotricita, jer alveoli nisu izbubljene, pa dopiraju do manje eritrocita u kapilarima. Onda cim eritrociti krenu sudovima da nose energije ostalim celijama, jer imaju nju previse, pocinju da se tresu jedan u drugi, a isto u sudovima, davajuci energije sudovima koji se nalaze oko srca, i ruseci ih (zbog velicine te energije, koja je previse), i na kraju kao rezultat imamo rusenje sudova oko srca + cinjenica, da cim dodzu do udaljenih od srca i pluca celija, oni su vec izgubili energiju i ne daju im nista. Ovaj proces je normalan kod svakog coveka, i zato stari ljudi dobijaju asteroskleroz, jer godinama sudovi oko srca se polako ruse. Kao sto Frolov kaze, u tom slucaju mi imamo oko 98% celija u telu, koji ne dobijaju energiju koja njima je potrebna, a 2%, koje imaju nje previse, do stupnja da pate od toga.
A sto se tice eritrocita, koji krecu od pluca, mi imamo, recimo X broja eritrocita, sa 10Y energije.
E sada, cim koristimo respirator, sta se menja - prvo voda u respiratoru izbubljuje alveole, tako da oni se dodiraju vise do arterija, dakle, predaju energiju od gorenja kiseonika vise eritoricitima, a drugo, kao sto sam vec spomenuo, mi koristimo manje kiseonika, onda imamo slablji proces gorenja, i onda svaki eritoricit dobija manju kolicinu energiju.
Onda imamo, recimo: 10X eritorica, sa Y energijom. Vise eritorica, koji nose manje (zdrave) energije, jer oni vec nju ne trose "putem" udaljenih celija, ruseci sudovima oko srca, nego uspesno donose svim udaljenim celijama.
A cim sve celije dobiju eletkromagnetsku energiju, oni vec mogu da rade sve unutrasnje procese - proizvod druge vrste energije u organizmu - ATF, preciscavanje, a od tamo sve u organizmu pocinje da se poboljsava.
Jer respirator radi pomocu krvi, organi koji imaju najvise krvi najbrze i najjace se poboljsavaju, a oni koji imaju manje krvi - najsporije i najslablje.
Primer: Mozak (koji se odnosi i na MS), bubrezi, srce se najjace i brze pobolsjavaju, a koza najslablje. Ali uglavnom, respirator zaista pomaze i leci skoro svih bolesti, kao sto i puno neizlecive.

Nisam cuo da se respirator nudi u Bosni, a ima to kod nas u Bugarskoj. Ako nekome pretstavlja interes i hoce to da kupi mogu da mu pomognem da dodje ovde i da kupi, ili da pricam sa firmom da posalju u tudjini, mada je mala sansa. Varijanta jeste isto da mi posaljete pare i ja da to kupim pa da onda vam posaljem. Insistiram da obelezim da nista ne prodajem, niti imam veze sa firmom, ovde sam cisto da pomognem, jer imam ja isto problema pa znam sta je to biti bolestan i jer je meni pomoglo zeleo bih da pomognem vise ljudi. Isto ne dajem garanciju da ce nekome da pomogne na 100%, jer znate, svaki je covek razliciti, svakome deljuje razlicito, a neki ljudi ne mogu niti da se nauce da dise kao sto treba. Samo da napamtim da se sve to odnosi ne samo na MS, nego i na drugi bolesti, dijabetis je isto izleciv u puno slucajevima na 100%.
Evo vam jos nekoliko linka:
Hepatitis: http://www.youtube.com/watch?v=xg3XZybdTHI
Dijabetis: http://www.youtube.com/watch?v=QBik7eoBfcw
Artritis: http://www.youtube.com/watch?v=YbVDIZEo2RE
Cir: http://www.youtube.com/watch?v=w9-uqQq4L1c

Samo zadnja stvar, morate da pazite, ako slucajno odlucite da ovo kupujete ne od Bugarske, jer postoje puno falsifikata, drugih firmi, koji nisu bas iste, razmere su razlicite, a onda i efekat nije isti. Recimo "Samozdrav" je primer za falsifikat, oni mogu da vam cak naskode. Originalni se zove "TDI-01" i proizvodi se u Rusiji, grad Lotos, testiran je medicinki i prodaje se slobodno u apotekama u Rusiji. On je jedini pouzdani.
draskoo
Posts: 3
Joined: 24/11/2013 03:57

#265 Re: Multipla skleroza

Post by draskoo »

Teea wrote:u Njenackoj se trenutno ubacuje medikament Fumaderm (fumarna kiselina)koji se inace prvenstveno koristio kod psoriaze ali su igrom slucsja konstantovali da ima jako dejstvo na MS,ispitan je na 150.000 MS pacijenata i rezultatiti su fascinantni.Doduse 100 tableta oko 300 eura a uzuma se dnevno 2-3.
Psorijaza je, koliko znam, takodjer autoimuna bolest, kao i reumatoidni artritis i jos neke bolesti..............izgleda da su naucnici na tragu da je mehanizam djelovanja terapije slican...........odnosno, potrebno je dovesti u normalu imuni odgovor koji je pobudalio
draskoo
Posts: 3
Joined: 24/11/2013 03:57

#266 Re: Multipla skleroza

Post by draskoo »

Gorštak wrote:
Celly wrote:Evo nadjoh ime tog lijeka: Enkorten.
Inace, o njemu mozes procitati na http://www.farmacija.co.ba
Sretno u svakom slucaju. Nekako je mislim najbitnije da ti sestra ne izgubi volju da se bori s bolescu! A to je vrlo tesko, obzirom da je depresija zapravo jedan od simptoma te bolesti...
Enkorten je nekako kontraverzan, ustvari još traje debata oko tog njegovog patentiranja, pa čekamo. I u međuvremenu radimo šta možemo. Muž joj je divan čovek i velika podrška, tako da to svakako doprinosi da psihički ne padne.

@cvikeraš, što se tiče simptoma i inače svega o ovoj bolesti to je sve stvarno lijepo čovjek objasnio ovdje http://free-zg.htnet.hr/ZoranLjubicic/ pa toplo preporučujem svima da pročitaju, posebno ženama jer su one najrizičnija grupa za ovu bolest, a inače je kao i za sve bolesti inače veoma važno da se na vrijeme dijagnosticira.

Ima li iko iskustva sa Enkortenom ?
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#267 Re: Multipla skleroza

Post by minjonja »

znam dvoje ljudi na enkortenu i veoma su zadovoljni, a radiolog je citao naucne radove o njemu i kaze da je iznenadjen koliko dobro djeluje.
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#268 Re: Multipla skleroza

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 23:10, edited 1 time in total.
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#269 Re: Multipla skleroza

Post by minjonja »

problemi sa vidom iako je ocna jabucica OK, trnjenje i bolovi ekstremiteta, glavobolje, umor, depresija....
User avatar
Donnie Smith
Posts: 1720
Joined: 23/06/2012 11:48

#271 Re: Multipla skleroza

Post by Donnie Smith »

Ova žena je koliko shvatih
doktorica na Koševu
šta već
izliječila je MS u Sarajevu
kod ove neke Nusrete

link

http://www.aura.ba/article.php?article_id=269
Cybernetic
Posts: 1771
Joined: 03/07/2012 03:36

#272 Re: Multipla skleroza

Post by Cybernetic »

.
Last edited by Cybernetic on 08/10/2015 23:23, edited 1 time in total.
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#273 Re: Multipla skleroza

Post by elma89_ »

Bas sam htjela napisati kakva je to doktorica a nepoznaje "cud" MS-a.Ja znam za zenu koja ima MS preko 30 godina,imala je dva relapsa na pocetku MS-a tokom 1980-ih,i onda sve do 2009 nista vise,kao zdrava,jel mogla reci da je zdrava? jeste.Ali nije bila,jer je u 2009 dosao novi relaps.Moze reci da je zdrava i sad,ali ona zna da nije
Last edited by elma89_ on 15/01/2014 02:39, edited 1 time in total.
User avatar
elma89_
Posts: 830
Joined: 03/07/2013 17:10

#274 Re: Multipla skleroza

Post by elma89_ »

edit
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#275 Re: Multipla skleroza

Post by minjonja »

Donnie Smith wrote:Ova žena je koliko shvatih
doktorica na Koševu
šta već
izliječila je MS u Sarajevu
kod ove neke Nusrete

link

http://www.aura.ba/article.php?article_id=269
izuzetno prijatna žena, plavuša baršunastih očiju, zaraznog i zavodničkog osmijeha, pomislila je da je to neka trenutna kriza.
:lol: :lol: :lol:

pa dje si ti elmice :D
Post Reply