Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post Reply
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#1 Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by stochar »

Mujezinović je rekao veceras na Dnevniku uzivo iz Istanbula da ce se odluke Parlamenta o ne skidanju izdavanja za borce morat' ponistit', ili da ce se u protivnom (sto je voditeljica izgleda precula) morati skinuti i ovo malo poticaja poljoprivredi.

doveli su nas u bankrot, i sad ce udarit' po ugrozenim kategorijama, umjesto da skresu potrosnju u svojim redovima, i pokrenu inicijativu za ukidanje ili smanjenje broja kantona. ali, ako to urade, odose im hiljade glasaca...
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#2 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by Fair Life »

Jos malo pa ce svu BiH zemlju biti moguce potrpati u saksije. Zna to Mujezinovic.
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#3 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by barby02 »

Rece on da i penzionerima rezu 20-30 % :shock: Apsolutno romanticno !
Licno mislim da je TO nemoguce, mrtvih bi bilo po ulicama, od gladi , naravno. .
Koliko god, shranje ne gine. . .
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#4 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by Bosnolog »

Socijalni nemiri =socijalna revolucija = rijeke krvi= rat u BiH je sve realnija opcija nazalot.Poslednja nada je ovaj poslednji voz na Butmiru DEYTON II. od njega ce zavisti sta slijedi dalje.MMF kontrolisu Ameri...............

Mujezinovic je secijasko minderaski trabant Sulje Svemirca a ujdurma oko pobune Ljiljana je Princ Fahrova kaolicija da se pomete Suljo i Mujezinovic u paketu .Izborno sludivanje ovaca je pocelo .Cuveni po zakonu Brankovic , Ljiljan zlatni je u ilegali pokrenuo i pobunio Ljiljane samo sto oni ne znaju ,njegov duh je bio tamo kao i Prinaca Bakira a pokrovitelj je HAvazov seik Radoncic sa osmatacnice uvrnutog tornja finansiranog razvojnom bankom pederacije.BBI Centar=Princ Brankovic dvojac /begovinsko agovinska ostavstina SDA koja se prtive i zbog koje se nesmije izvrsiti revizija privatizacija i imovinski kartoni steceni po zakonu tih tornjaka i ostalih etno secijasko kriminalno fasitickih prvaka u drugim etno torovima ......

Ko hebe poloprivrednike i njihove razvojno stimulaivne programe pomoci i zastite, ko ce na to cekati ,kada je mnogo lakse i jednostavnije uzeti kajmak od lobisticko uvoznih tajkuna koji nas zatrpase komsijskim proizvodima.Sto se muciti i pomagati svoju poljoprivredu rece Mujezin iz Turske ......SDA secijasi imaju viziju ,imaju karizmu, imaju pamet ,imaju moral i kredibilitet ,buducnost je u njima ,glasajmo za njih opet, zlatne kasike samo sto nisu stigle/ne krepaj magarce dok trava ne ozeleni/za zelenu SDA pardon BiH .

Za otvorene dusmane BiH znamo ko su ali za ljigave SDA minderase, pa to vam je vece zlo od onih sto nam otvoreno rade o glavi iz genocidne i prizeljkivane a jos neukazane etnotorovine.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24987
Joined: 08/09/2005 20:08

#5 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by Haris.ba »

Para nema. Mozemo mi pricati kako treba i sta treba - para nema. Svi mi znamo zasto i kako ih nema. Ali necemo da prihvatimo sta uraditi u sadasnjoj situaciji. Al' polahko. mozda se nesta i pokrene kad pocnu plate da kasne drzavnim sluzbenicima, pa namjestenicima, pa zaposlenima u javnoj sluzbi. Mada sumnjam. Eno u Mostaru sve haman pa stalo, a nigdje protesta. Nesta malo vatrogasci blokirali grad. Narod je ovdje naucio zivotariti.

A ko misli da ce se pare stvoriti kada se dogovore o odblokiranju politickog dogovaranja negdje u Butmiru - vara se. Pare cemo od stranaca dobiti samo kad smanjimo potrosnju tamo gdje smo uslovljeni da je smanjimo. Ovaj parlament jednostavno nema muda da to uradi. A nema ni premijera koji ce reci - manimo se populizma, kriza je, ukida se koliko treba.

Mozda MMF da nesta para zbog dogovora, ali sumnjam. Ameri su uvijek isli na to da je uvijek lakse razvaliti, pa isponove praviti, neko mrtvaca(propalu politiku) odrzavati stapom i mrkvom.
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#6 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by ulpinian »

Bosnolog wrote:Socijalni nemiri =socijalna revolucija = rijeke krvi= rat u BiH je sve realnija opcija nazalot.Poslednja nada je ovaj poslednji voz na Butmiru DEYTON II. od njega ce zavisti sta slijedi dalje.MMF kontrolisu Ameri...............

Mujezinovic je secijasko minderaski trabant Sulje Svemirca a ujdurma oko pobune Ljiljana je Princ Fahrova kaolicija da se pomete Suljo i Mujezinovic u paketu .Izborno sludivanje ovaca je pocelo .Cuveni po zakonu Brankovic , Ljiljan zlatni je u ilegali pokrenuo i pobunio Ljiljane samo sto oni ne znaju ,njegov duh je bio tamo kao i Prinaca Bakira a pokrovitelj je HAvazov seik Radoncic sa osmatacnice uvrnutog tornja finansiranog razvojnom bankom pederacije.BBI Centar=Princ Brankovic dvojac /begovinsko agovinska ostavstina SDA koja se prtive i zbog koje se nesmije izvrsiti revizija privatizacija i imovinski kartoni steceni po zakonu tih tornjaka i ostalih etno secijasko kriminalno fasitickih prvaka u drugim etno torovima ......

Ko hebe poloprivrednike i njihove razvojno stimulaivne programe pomoci i zastite, ko ce na to cekati ,kada je mnogo lakse i jednostavnije uzeti kajmak od lobisticko uvoznih tajkuna koji nas zatrpase komsijskim proizvodima.Sto se muciti i pomagati svoju poljoprivredu rece Mujezin iz Turske ......SDA secijasi imaju viziju ,imaju karizmu, imaju pamet ,imaju moral i kredibilitet ,buducnost je u njima ,glasajmo za njih opet, zlatne kasike samo sto nisu stigle/ne krepaj magarce dok trava ne ozeleni/za zelenu SDA pardon BiH .

Za otvorene dusmane BiH znamo ko su ali za ljigave SDA minderase, pa to vam je vece zlo od onih sto nam otvoreno rade o glavi iz genocidne i prizeljkivane a jos neukazane etnotorovine.
trebo si ti biti savjetnik mujezinu... ništa sam ne može da skonta... debil mrtvi :oops:
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#7 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by osa »

sve prisutnija izreka kod političara"ljudi novci nisu problem, novaca nema".
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#8 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by kiky »

mujezinović je zadnja prikaza kojom je sda mogla unakazit i entitet i državu ...
nadam se skorom raspadu te primitivne, malograđanske jalije .....
oldplague
Posts: 1534
Joined: 21/03/2009 09:45

#9 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by oldplague »

OK, a otkud biste vi namakli toliki novac?
barby02
Posts: 1403
Joined: 17/07/2007 22:28

#10 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by barby02 »

Bosnolog wrote:Socijalni nemiri =socijalna revolucija = rijeke krvi= rat u BiH je sve realnija opcija nazalot.Poslednja nada je ovaj poslednji voz na Butmiru DEYTON II. od njega ce zavisti sta slijedi dalje.MMF kontrolisu Ameri...............
pu- pu :run:
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#11 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by gaius »

meni je potpuno nejasno zašto se uopšte plaćaju dobitnici ratnih priznanja.. pa valjda im je to dovoljno priznanje za hrabrost... da se ponosi s tim i da mu drugi odaju moralnu počast zbog toga..

mnogi su ljiljana dobili zasluženo, mnogi nezasluženo.. ali prave patriote neće rušiti davanja za nezaposlene borce, za invalide i penzionere radi svoje guzice.. neće glasati za one koji su im ta prava dali da bi dobili glasove pa onda ukinuli i tačka.. end of story.. ali ne.. voli bošnjak humanitare to je čudo jedno.. pa makar imao hiljadu-dvije prihoda.. eto nedaju ni da se govori o imovinskom cenzusu.. što li Bože?

da se razumijemo nisam državni službenik, svi su moji najbliži u privatluku i nemamo nikakve veze ni sa vlašću niti bilo kakve koristi od vlasti.. na slobodnom smo i nemilosrdnom tržištu.. mi ne možemo budžet napunit koliko besposlene guzice mogu potrošiti.. od državnih službenika do zlatnih ljiljana... nema se za herceptin da bi majke i supruge oboljele od raka ostale u životu a ima se za jebivjetre koji smatraju da im je zlatni ljiljan dodjeljen da bi dobijali par stoja.. jarane budi ljiljan i poslije rata.. radi nešto.. napravi neki biznis.. zaposli ljude.. ako si invalid - OK.. ima naknada za to.. ali ako si zdrav, prav, - pa što ću to ja tebi davati 500 stoja mjesečno? i ja sam kao klinac u ratu bio i gladan i žedan i go i bos.. na riži preživio.. svi bi mi trebali dobiti zlatnog ljiljana..

invalidi ok.. penzioneri ok.. socijalni slučajevi ok.. ali halo ovi mogu policajce marisati a da ne mogu zaraditi 50% prosječne plate... pa majku mu zna se šta je socijala..

sad ako neko počne sa pričom o lopovima na vlasti i napadati mene zbog nepatriotskih stavova ja ću odgovoriti - niko se u ratu nije borio za lovu nego za vlastitu guzicu i svoju djecu.. ovu garnituru na vlasti je izabrala boračka populacija nakon donošenja zakona o pravima demobilisanih boraca.. (otud je klempino laprdanje po novinama kako eto su za sve krivi zlatkovi komunisti i harisovi foteljaši čista glupost).. vi gospodo borci ste izabrali ovu vlast.. ja nisam..

budžet je stvar matematike - prihodi i rashodi.. pa dajte gospodo iz boračkih organizacija prijedloge.. šta ukinuti? bolnice? škole? vrtiće? ceste? penzije?

niko ne govori o tome da privreda ovakva kakva jeste i koja puni budžet NE MOŽE iznijeti ovakve zahtjeve..
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#12 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by Alfons Kauders »

gaius wrote:meni je potpuno nejasno zašto se uopšte plaćaju dobitnici ratnih priznanja.. pa valjda im je to dovoljno priznanje za hrabrost... da se ponosi s tim i da mu drugi odaju moralnu počast zbog toga..

mnogi su ljiljana dobili zasluženo, mnogi nezasluženo.. ali prave patriote neće rušiti davanja za nezaposlene borce, za invalide i penzionere radi svoje guzice.. neće glasati za one koji su im ta prava dali da bi dobili glasove pa onda ukinuli i tačka.. end of story.. ali ne.. voli bošnjak humanitare to je čudo jedno.. pa makar imao hiljadu-dvije prihoda.. eto nedaju ni da se govori o imovinskom cenzusu.. što li Bože?

da se razumijemo nisam državni službenik, svi su moji najbliži u privatluku i nemamo nikakve veze ni sa vlašću niti bilo kakve koristi od vlasti.. na slobodnom smo i nemilosrdnom tržištu.. mi ne možemo budžet napunit koliko besposlene guzice mogu potrošiti.. od državnih službenika do zlatnih ljiljana... nema se za herceptin da bi majke i supruge oboljele od raka ostale u životu a ima se za jebivjetre koji smatraju da im je zlatni ljiljan dodjeljen da bi dobijali par stoja.. jarane budi ljiljan i poslije rata.. radi nešto.. napravi neki biznis.. zaposli ljude.. ako si invalid - OK.. ima naknada za to.. ali ako si zdrav, prav, - pa što ću to ja tebi davati 500 stoja mjesečno? i ja sam kao klinac u ratu bio i gladan i žedan i go i bos.. na riži preživio.. svi bi mi trebali dobiti zlatnog ljiljana..

invalidi ok.. penzioneri ok.. socijalni slučajevi ok.. ali halo ovi mogu policajce marisati a da ne mogu zaraditi 50% prosječne plate... pa majku mu zna se šta je socijala..

sad ako neko počne sa pričom o lopovima na vlasti i napadati mene zbog nepatriotskih stavova ja ću odgovoriti - niko se u ratu nije borio za lovu nego za vlastitu guzicu i svoju djecu.. ovu garnituru na vlasti je izabrala boračka populacija nakon donošenja zakona o pravima demobilisanih boraca.. (otud je klempino laprdanje po novinama kako eto su za sve krivi zlatkovi komunisti i harisovi foteljaši čista glupost).. vi gospodo borci ste izabrali ovu vlast.. ja nisam..

budžet je stvar matematike - prihodi i rashodi.. pa dajte gospodo iz boračkih organizacija prijedloge.. šta ukinuti? bolnice? škole? vrtiće? ceste? penzije?

niko ne govori o tome da privreda ovakva kakva jeste i koja puni budžet NE MOŽE iznijeti ovakve zahtjeve..
naravno da ne govori...

digne se prosvjeta, ne daju da im se diraju plate...

digne se murija, isto...

dignu se borci, i opet isto...

svi bi da stede, ali preko tudjih ledja... boli njih sve kurac gdje ce se te pare namaknuti, a namaknut ce se na svima nama... gdje ide lova od nedavno uvedenih akciza na gorivo, duhan, kafu? u havu...

u medjuvremenu 53000 radnika u privredi ostalo bez posla za godinu i kusur... njih ko jebe, bitno je da ima para za budzetsku sisu...

zato ce vlast spickati 1,200,000,000 markica iz imf-ove sehare do sljedecih izbora, cisto da sve namire sve te kategorije vjernih glasaca, a tek onda ce biti veselo...
gaius
Posts: 1017
Joined: 17/09/2004 10:33

#13 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by gaius »

... ma neću više ništa reći... žali bože ovih života što se gube.. a uskoro će i budžet krahirati pa ćemo se onda zapitati svi..
izdaleka
Posts: 410
Joined: 23/07/2008 09:20

#14 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by izdaleka »

stochar wrote:Mujezinović je rekao veceras na Dnevniku uzivo iz Istanbula da ce se odluke Parlamenta o ne skidanju izdavanja za borce morat' ponistit', ili da ce se u protivnom (sto je voditeljica izgleda precula) morati skinuti i ovo malo poticaja poljoprivredi.

doveli su nas u bankrot, i sad ce udarit' po ugrozenim kategorijama, umjesto da skresu potrosnju u svojim redovima, i pokrenu inicijativu za ukidanje ili smanjenje broja kantona. ali, ako to urade, odose im hiljade glasaca...
Neka on i ostali politicari i cijeli drzavni aparat umanje svoje plate samo za 30% posto i eto nam novaca, tada nam ni MMF-ova bijedna donacija nece biti potrebna. Mujezinovic i ostali u vladi i parlamentu treba da smisle kako da prestanemo biti ovisni od stranih crkavica koje nam samo produzavaju agoniju. Naravno da je Mujezinovcu i ostalim foteljasima jako stalo do MMF angaznamana jer od njega zavise fotelje nasih nesposobnih politicara, ma nisu oni nesposobni vec su obicni kriminalci ako mene pitate...
Iskreno se nadam da glasaci vise nece glasati za nacionalisticke tabore, nadam se da ce prije nego zaokruze svoj listic dobro razmisliti o svom vlastitom zivotu i o zivotu svoje porodice i o buducnosti svoje djece.
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#15 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by atko »

Ovo stvarno postaje tragi-komedija .... imamo 5 rupa na brodu i cetiri zvake kojim pokusavamo da zacepimo rupe i svi zahtjevaju da za njihovu rupu vlada obezbjedi zvaku :-)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#16 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by bingov buraz »

Pacijent je na umoru,MMF-ove injekcije produzavaju zivot na neko vrijeme ali spasa nema.

Ironija je u tome sto je ovo ustvari dobra vijest,sto prije propadne ovaj bolesni sistem manje ce nasa djeca i unuci vracati dugove nase pohlepe.Zato apsolutno podrzavam sve koji protestvuju :mrgreen: Nedajte svoje plate strajkujte,blokirajte itd...Obavezno podici PDV i uvesti nove harace privredi dok ista potpuno ne propadne :thumbup: Penzosima potpuno ukinuti penzije i tako bezobraznici sve spiskase na listice za bingo.

A onda spektakl :skoljka:
mapex
Posts: 38
Joined: 29/09/2009 22:27

#17 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by mapex »

stochar wrote:Mujezinović je rekao veceras na Dnevniku uzivo iz Istanbula da ce se odluke Parlamenta o ne skidanju izdavanja za borce morat' ponistit', ili da ce se u protivnom (sto je voditeljica izgleda precula) morati skinuti i ovo malo poticaja poljoprivredi.

doveli su nas u bankrot
, i sad ce udarit' po ugrozenim kategorijama, umjesto da skresu potrosnju u svojim redovima, i pokrenu inicijativu za ukidanje ili smanjenje broja kantona. ali, ako to urade, odose im hiljade glasaca...

Tacno...
raznorazna boracka udruzenja su nas dovela pred bankrot
User avatar
Asana
Posts: 1456
Joined: 15/12/2004 11:40
Location: Sarajevo

#18 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by Asana »

User avatar
RkeKoke
Posts: 70
Joined: 11/10/2009 21:46

#19 Re: Mujezinovic: Ukinuti poticaje poljoprivredi?

Post by RkeKoke »

mapex wrote:Tacno...
raznorazna boracka udruzenja su nas dovela pred bankrot
a Mujezinovic je valjda Robin Hud ... :x
Nesto mi govori da je gori od Brankovica
Post Reply