Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#301 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

_BataZiv_0809 wrote: 18/05/2021 14:42 U BG se slilo skoro sve najgore, ali i dosta toga najboljeg od Juznih Slavena.
Kao npr.?
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#302 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Haris.ba »

Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti pracenjem izmisljenih problema, ne znam.
Last edited by Haris.ba on 18/05/2021 15:20, edited 1 time in total.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#303 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Project Ashe »

Haris.ba wrote: 18/05/2021 15:17 Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti prqcenje izmisljenih problema, ne znam.
I mene živo interesuje zašto je važnije s kim se Bazdulj prčio a ne zašto još uvijek niko ne odgovara za ne nabavku vakcina ili zbog čega se pojedini vlastodršci nisu htjeli "igrat"
države.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#304 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hakiz »

Project Ashe wrote: 18/05/2021 15:19
Haris.ba wrote: 18/05/2021 15:17 Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti prqcenje izmisljenih problema, ne znam.
I mene živo interesuje zašto je važnije s kim se Bazdulj prčio a ne zašto još uvijek niko ne odgovara za ne nabavku vakcina ili zbog čega se pojedini vlastodršci nisu htjeli "igrat"
države.
Zato što nemaju svi ljudi ovdje egzistencijalne probleme, pa imaju vremena baviti se "višim sferama".
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#305 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Project Ashe »

Hakiz wrote: 18/05/2021 15:21
Project Ashe wrote: 18/05/2021 15:19
Haris.ba wrote: 18/05/2021 15:17 Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti prqcenje izmisljenih problema, ne znam.
I mene živo interesuje zašto je važnije s kim se Bazdulj prčio a ne zašto još uvijek niko ne odgovara za ne nabavku vakcina ili zbog čega se pojedini vlastodršci nisu htjeli "igrat"
države.
Zato što nemaju svi ljudi ovdje egzistencijalne probleme, pa imaju vremena baviti se "višim sferama".
Prije bih rekao da mežete oči ovim drugima, međutim problem je što ti drugi isto tako vole da im vi to govorite.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#306 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Chmoljo »

Haris.ba wrote: 18/05/2021 15:17 Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti pracenjem izmisljenih problema, ne znam.
I u najuređenijim društvima postoje egzistencijalni problemi, pa bi tim logičkim slijedom ovakve teme na red dople, nikad.

Ne znam otkud ideja da jedno isključuje drugo. Kao da je medijski prostor neka ograničena površina koja ima ograničen prostor za objavljivanje
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#307 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Haris.ba wrote: 18/05/2021 15:17 Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti pracenjem izmisljenih problema, ne znam.
Štrajkuj glađu, siđi u jamu sa banovićkim rudarima - brani l' ti ko?
User avatar
Nespin
Posts: 1887
Joined: 26/03/2019 19:02

#308 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Nespin »

8-)
Last edited by Nespin on 13/02/2022 20:17, edited 1 time in total.
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#309 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by detroit-mercy »

Škobo Habu wrote: 18/05/2021 15:09
_BataZiv_0809 wrote: 18/05/2021 14:42 U BG se slilo skoro sve najgore, ali i dosta toga najboljeg od Juznih Slavena.
Kao npr.?
Severina, Nele, Kusta, Bazdulj, Darko Elez :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#310 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hakiz »

Nespin wrote: 18/05/2021 18:54
Hakiz wrote: 18/05/2021 15:21 Zato što nemaju svi ljudi ovdje egzistencijalne probleme, pa imaju vremena baviti se "višim sferama".
A inače vi se ubiste tabireći egzistencijalne teme tipa "Republika Turska" itd. :lol:
Samo mi još reci ko sam to "vi".
Bayone
Posts: 68
Joined: 17/03/2014 12:21

#311 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bayone »

Postoji jedan detalj u nurinom obraćanju majkama Srebrenice, da joj je u proteklom ratu na jedan svirep način ubijena majka i dvadesetak članova familije. Ja ne znam nikoga da ne gaji sentiment prema nani, neni, baki, staramajci ili kako se već kod koga to naziva, čak i kada je sa roditeljima u zavadi.
I kada Muharem truni o BiH kao propaloj državi, jednonacionalnom i etnički očišćenom Sarajevu sa trećerazrednim filmskim festivalom i piscima, pripadnicima mlade Bosne kao mitskim ličnostima, za razliku od sličnih tipova kroz povijest, on duboko u sebi taji jednu veliku porodičnu tragediju.
U dedijerovoj knjizi o genocidu nad muslimanima ima jedna anegdota. Kada su četnici u WW2 u Foči na jednom mostu vršili egzekucije nad muslimanskim življem, na licu mjesta se pojavio musliman, obučen u uniformu srpske vojske iz prvog svjetskog rata, prepunom ordenja, veliki junak, da pozdravi otadžbinske vojnike. Četnički komandant ga je odmah prepoznao i obratio mu se:" ti si napravio dobre stvari za srpstvo i ja ću ti učiniti veliku čast tako što ću te ubiti iz svoga pištolja umjesto da te zakolju ovi moji."
S obzirom na geografsku poziciju, postoji određena vjerovatnoća da je Muharem u nekim rodbinskim vezama sa gore navedenim neznanim junakom.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#312 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

detroit-mercy wrote: 18/05/2021 19:13
Severina, Nele, Kusta, Bazdulj, Darko Elez :mrgreen:
Severina nije već dugo rezident Beograda, dok ostatak ekipe jeste. Mislim, može se tu dodati i Haris Džinović, recimo, no nisam nigdje čuo da je Haris Sarajevo nazvao ovakvim ili onakvim?

Ljudi jednostavno nisu u stanju da prave razliku između "bazduljanja" i konstruktivne kritike.
Jedno je kazati kako u Sarajevu nedostaje osjećaja za čistoću a sasvim drugo tvrditi da je SFF "provincijski festival".
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#313 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Brenijak wrote: 19/05/2021 11:41
link do filma, serije?
:lol: :lol: :lol:

Knjiga je u pitanju.
Bayone
Posts: 68
Joined: 17/03/2014 12:21

#314 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bayone »

Malo sam oponašao muharemov stil, mislim da je to taj šablon. Anegdota se podrazumijeva.
Škobo Habu
Posts: 8940
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#315 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Brenijak wrote: 19/05/2021 12:09
SF?
Dedijerovo dijelo je široko poznato i dosta citirano. To što nisi upoznat sa sadržajem - to je već tvoj problem.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31490
Joined: 16/04/2011 18:46

#316 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by skafiskafsnjak »

Škobo Habu wrote: 19/05/2021 12:37
Brenijak wrote: 19/05/2021 12:09
SF?
Dedijerovo dijelo je široko poznato i dosta citirano. To što nisi upoznat sa sadržajem - to je već tvoj problem.
Decko pokusava nesto... Tek se registrovao na forum...ocigledno trolcic neki.

Samo ignorisati.
PM72
Posts: 17625
Joined: 30/04/2012 16:54

#317 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by PM72 »

Mislim da Bazdulj (prezime dosta govori :mrgreen: ) svjesno pravi žrtvu od sebe da bi se uvukao u šupak domaćinima u Srbiji.Vidio čovjek šansu da bude javna ličnost i da neko sluša njegova mentalna preseravanja.Do sad nisam pročitao neki njegov smislen tekst i ko bi obratio pažnju na njega da je ostao ovdje? Kratak ko februar,stajlinga ko neandertalac,pun nekih kompeksa i budalaština.
Krenuo putem Kusturice ili je umislio da će biti nobelovac ko Andrić ili ovaj švabo Piter.I Andrić i Meša su se odrekli svog porijekla pa Mu'arem umislio da će velikosrpskim sranjima doprijeti do svjetske slave.Ko ga jebe.I njega i Nuru.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24381
Joined: 08/09/2005 20:08

#318 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Haris.ba »

Chmoljo wrote: 18/05/2021 16:37
Haris.ba wrote: 18/05/2021 15:17 Kad ti neko kaze da si glup, a ti se uvrijedis, trebas se zapitati jesi li mozda i glup.

Umjesto da se bude zahvalno da postoje lakmus papiri cojstva, neki se uzbuduju sto se neko s nekim druzio.
Danas strajkuju radnici u Grasu gladju, drzava zakazala oko organizacije vakcinacije te se stvorili redovi. Ali, ocito imaju bitnije stvari.

Fakat mi je misterija odakle dolazi to pracenje sta komsije pricaju ili pisu o Sarajevu. Je li to stvarno neki drustveni sindrom nize vrijednosti, ili bijeg od problema kojih bi se trebalo uhvatiti pracenjem izmisljenih problema, ne znam.
I u najuređenijim društvima postoje egzistencijalni problemi, pa bi tim logičkim slijedom ovakve teme na red dople, nikad.

Ne znam otkud ideja da jedno isključuje drugo. Kao da je medijski prostor neka ograničena površina koja ima ograničen prostor za objavljivanje
Ja ne pricam o vrijednosti pracenja nekih stvari koje nisu egzistencijalne. Ja nemam problem ko gleda parove ili zadrugu.

Ja pricam o konkretnoj stvari pracenja i narocito uzbudjivanja sta ce neko sa bliskog istoka reci o Sarajevu. Ne govorim o komentarima politicara, vec bivsim "Sarajlijama".

Muharem bio u kafani sa Handkeom. Oglasili se ovi, oglasili se oni.

Ja govorim o jednoj vec patoloskoj potrebi da imamo pogresna ocekivanja. Kao kad muz namlati zenu, i ona govori on mene voli i nije nasilnik.
I sada napises pismo nasilniku da si osupnut njegovim ponasanjem.
doktor78
Posts: 2985
Joined: 14/09/2006 11:02

#319 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by doktor78 »

musicman80 wrote: 18/05/2021 14:41
Škobo Habu wrote: 18/05/2021 13:44 Sarajevo danas nije ni blijeda slika od tog nekadašnjeg pozitivno “nadrealnog”. Moralni, kulturni i identitetski sunovrat. Nema više opuštenih i zajedničkih derneka, bistre i hladne vode sa Romanije. Nema više ni Djeda Mraza, koji je odstranjen iz pojedinih sarajevskih vrtića. Nema ni onoga duha i otvorenosti. Nove političke i medijske elite nametnule su neke nove sisteme vrijednosti, a svi oni koji se nisu uklopili u tako nametnuti kalup ponašanja i koncept razmišljanja i jednoumlja preko noći su od heroja pretvoreni u nacionalne izdajnike. Tako se na udaru našao i Branko Ćopić, kojeg je sarajevska čaršija i ta neka nova “kulturološka elita” prokazala i obilježila “kao četnika i neprijatelja svakog iole obrazovanog Bošnjaka”. A onda je i tvorac romana “Na Drini ćuprija”, nobelovac Andrić, proglašen “prvim teoretičarem genocida nad muslimanima”.
Ovaj je dio sasvim tacan, nazalost, a ostalo je rezimski, kako smo i navikli od medija bliskih SNSD-u.
Ono kad ti o mržnji i nedostatku tolerancije lamentira Glas Srpske, i to iz Banjaluke :skoljka:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#320 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hajvan »

Sarajevo danas nije ni blijeda slika od tog nekadašnjeg pozitivno “nadrealnog”.
debilna kontatacija.

koja je razlika izmedju Helem Nejse i tog biveseg pozitivno nadrelanog?
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#321 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by KatarinaKosaca »

Gostovao na N1 Srbije. Voditeljka je bila izuzetno pristojna. Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo da je gostovao kod Marića, mada ne sumnjam u skorašnje nastupe u Ćirilici, na Srbin. INFO itd. Na pljuvačinu po Sarajevu, Voditeljka je rekla da je i u Beogradu slično, na šta je konstatovao ni približno, jer se u Beogradu kao čuju sve strane. Ne smijem ni pomisliti kako bi se u Beogradu reagiralo na negiranje Jasenovca i veličanje NDH. Uglavnom, pisac niskog tiraža isti želi povećati autošovinizmom
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#322 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by detroit-mercy »

Muharem se vodi onom da svi veliki umjetnici su bili neshvacni u njihovo vrijeme :mrgreen:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#323 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hajvan »

batko i ratko wrote: 20/05/2021 20:05 podrška mukiju

vidjeti kako islamisti cnizdre neporecenjivo batko
:)
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#324 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by LBVIEW »

Chmoljo wrote: 18/05/2021 14:42 Koje patroniziranje jebote :lol:

Al selektivno-posljedično.

Eh to krasno predratno Sarajevo, skoro savršeno. Samo što ga to nije spasilo da se okolo njega ne razvuče artiljerija svih kalibara od strane braće sa istih geografskih dužina i širina kao i pisci ovih spin kolumni.
:thumbup:
Upravo - nad sudbinom tog predratnog Sarajeva kmece takvi koji su u istom ideoloskom taboru kao i ubice istog.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#325 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Chmoljo »

detroit-mercy wrote: 20/05/2021 19:36 Muharem se vodi onom da svi veliki umjetnici su bili neshvacni u njihovo vrijeme :mrgreen:
More onda i u pejgambere :mrgreen:
Post Reply