Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
Piaty
Posts: 5677
Joined: 01/12/2020 00:58

#751 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Piaty »

Ovaj lik vas zajebava, mescini, a vi se slomiste sa argumentima iz oblasti logike i poznavanja prirode i drustva.
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#752 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Skijaš »

User987 wrote: 25/08/2021 15:07 Zato je moja poruka svim bošnjačkim intelektualcima, piscima i umjetnicima koji nisu zadovoljni Sarajevom i BiH: Idite u Englesku, Ameriku, Njemačku, Austriju ili bilo koju zemlju osim Srbije i Hrvatske. Ne vole vas tamo i još dugo vas neće voljeti.
To je pogresno po vise osnova a kljucni je to provlacenje medjuetnickog animoziteta kao aksioma od kojeg se ne moze pobjeci. Drugi, skoro jednako bitan, je to neko obracanje bosnjackim intelektualcima, piscima i umjetnicima. To plemensko ponasanje je nesto sto treba prevazici. Pises covjeku, koga boli uho koje je etnicke pripadnosti...

Dakle, nije problem to sto je Bazdulj medju Srbima i u Beogradu, to uopste nije relevantno, to je neka neutralna vrijednost. Ono sto jeste problem je cinjenica da Bazdulj iz Beograda pisa po Sarajevu a u sluzbi velikosrpske propagande. Da je on otisao u Srbiju da vodi neko lutkarsko pozoriste, analizira Sekspira ili popravlja auta, niko mu ne bi zamjerio, a mozda bi cak konacno postao i uspjesan u necemu. Ili, da je odlucio biti disident koji kritikuje Sarajevo iz Kanade, nikakav problem, stavise, mozda bi cak mogao biti i koristan drustvu afirmacijom nekih svjezih kozmopolitiskih ideja. Ali, u vrijeme kada se aktivno negira sudski dokazan genocid a Vulin prijeti novim masovnim zlocinima, lajati iz Beograda na Sarajevo je dno.

Jos jednom, nije problem beogradska adresa stanovanja a ni kritika na racun Sarajeva. Problem je kad spojis to dvoje. Tad, svjesno ili nesvjesno, postajes saraf u velikosrpskoj masineriji.
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#753 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hajvan »

Bas si naporan.
Lik je u pravu
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#754 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Skijaš »

Piaty wrote: 25/08/2021 15:36 Ovaj lik vas zajebava, mescini, a vi se slomiste sa argumentima iz oblasti logike i poznavanja prirode i drustva.
:-D ne pisem zbog njega
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#755 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Tanqueray wrote: 25/08/2021 15:19
User987 wrote: 25/08/2021 15:07Glumac Irfan Mensur je sedamdesetih godina otišao u Beograd, a prije nekoliko godina je stidljivo pričao šta je sve preživio u Beogradu dok je u BiH trajao rat.
Irfan Mensur i dalje zivi u Beogradu. On je prakticno odrastao u Srbiji, to je njegova drzava.
Bazduljev ideološki haveru, konstantno se provaljuješ.
"Bila je 1992. godina, a ja sam imao pištolj u ustima. Bukvalno! Mogao sam tada da nestanem. Neki primitivni ljudi, kad je sve bilo sivo, želeli su da se svi prezivamo na ić. Sa Žarkom Lauševićem su to veče hteli da popiju piće, a mene su terali zato što se zovem Irfan Mensur. Sve se dešavalo u "Stupici“ i izvan nje", rekao je Mensur.
Dodao je da je otišao iz Srbije, ali da je ipak odlučio da se vrati.

"Jedini sam čovek koji je vratio švedski pasoš. Dobio sam ekspresno njihovo državljanstvo. Moj očuh je video da na pasošu ima vodeni žig koji oni nemaju na svojim pasošima. Dobio sam pasoš političkog izbeglice... Nisam se osećao tako... Samo sam hteo da se sve smiri i da se taj kukolj istrebi. Vratio sam ga. Otišao sam kasnije s jugoslovenskim pasošem u London, Kopenhagen, u Švedsku, pa nazad u Srbiju", pričao je glumac.
https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyy ... id=1746306

Na Beograd do NATO bombardovanja nije pala ni jedna granata, ali je definitivno bilo teško imati nesrpsko ime i prezime.
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#756 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by don vito »

https://preokret.info/index.php/2021/08 ... -moj-rode/

Joj, Hamo, vidi mu glave. Ne ovom sa slike nego Mu'aremu, onom što mu je prezime nastalo od riječi "bazditi" :D
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#757 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by don vito »

https://preokret.info/index.php/2021/08 ... diznilend/

Još jedan kritički osvrt na Tanovićev intervju, ponovo od bivšeg Sarajlije, doduše rođenog u Zenici.
Sve što je Tanović izgovorio u svom intervjuu prije svega je – uvredljivo. On svoje uvrede ne upućuje svjesno, on čak nije ni svjestan da su to uvrede, jer je njegov govor plod jedne intelektualne zapuštenosti kakva se po pravilu zakoti tamo gdje izostane kritičko mišljenje, sumnja, preispitivanje, dijalog…
Osim "Joj, Hamo, vidi mu glave", dežurni forumski kritičari Bektašu ne mogu zamjeriti da je blagonaklon prema Dodiku, Vučiću... Naprotiv, žestoko ih "dere". I to iz Trebinja, gdje je preselio. Mada, ne sumnjam da će mu to biti uzeto kao "krimen" i da će u narednim postovima zbog toga biti upoređen s Kusturicom i Bazduljem.
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#758 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

don vito wrote: 26/08/2021 11:54 https://preokret.info/index.php/2021/08 ... diznilend/

Još jedan kritički osvrt na Tanovićev intervju, ponovo od bivšeg Sarajlije, doduše rođenog u Zenici.
Sve što je Tanović izgovorio u svom intervjuu prije svega je – uvredljivo. On svoje uvrede ne upućuje svjesno, on čak nije ni svjestan da su to uvrede, jer je njegov govor plod jedne intelektualne zapuštenosti kakva se po pravilu zakoti tamo gdje izostane kritičko mišljenje, sumnja, preispitivanje, dijalog…
Osim "Joj, Hamo, vidi mu glave", dežurni forumski kritičari Bektašu ne mogu zamjeriti da je blagonaklon prema Dodiku, Vučiću... Naprotiv, žestoko ih "dere". I to iz Trebinja, gdje je preselio. Mada, ne sumnjam da će mu to biti uzeto kao "krimen" i da će u narednim postovima zbog toga biti upoređen s Kusturicom i Bazduljem.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Uzeti Bektaša kao primjer bilo čemu spada u domen vica.

Taj ideološki kameleon i konvertit najgore vrste ne može biti egzamplar ničemu, a pogotovo ne po pitanju mišljenja.
Taj je pisao za svaki portal koji je bilo voljan platiti za njegove budalaštine u kojima je on sam moralna vertikala.

A njegova moralna vertikala se zasniva na tome da još prije neku godine po dubokoj virtualnoj provinciji tipa B portala pisao ode Izetbegovićima i slične gluposti. No, tad je drugovao sa njihovom miljenicom Jasminom.

Na Preokretu ordiniraju, inače, sve sami ideološki konvertiti. Dokazane "moralne vertikale".
Last edited by Škobo Habu on 26/08/2021 14:13, edited 1 time in total.
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#759 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

don vito wrote: 26/08/2021 11:45 https://preokret.info/index.php/2021/08 ... -moj-rode/

Joj, Hamo, vidi mu glave. Ne ovom sa slike nego Mu'aremu, onom što mu je prezime nastalo od riječi "bazditi" :D
Pošto si stručnjak za Muharema, de nam, Tita ti, prevedi ovo. Šta je htio da kaže? Plebs je, barem većina plebsa, totalno zbunjen...
Bayone
Posts: 68
Joined: 17/03/2014 12:21

#760 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bayone »

O Bazdulju je sve rečeno u par postova na temi. Ima par likova koji trolaju i čatuju, nabijajući stranice nesuvislom raspravom.
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#761 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Nije na odmet staviti šta od umotvorina vječito gladnog bilo kakve pažnje - Elisa Bektaša:

U jednoj od kolumni on poredi tadašnju famoznu "šestorku" i njihove ciljeve rušenja SDA sa Maksom Luburićem. Imaju tako svi ti bektaši, bačanovići i bazdulji jebenu unutrašnju potrebu za promašenim analogijama. Što gora analogija, to veće oduševljenje pristalica.
Politički program šest subjekata suštinski objedinjenih oko samo jednog cilja neugodno nalikuje čuvenoj izjavi ustaškog generala Vjekoslava Luburića: “Naš stav je jasan, rušiti svaku Jugoslaviju. Rušiti je s Rusima i s Amerikancima, s komunistima i neokomunistima, rušiti je sa svakim koji ju ruši.” I ovi subjekti su objedinjeni ne oko nekog kreativnog cilja, već isključivo oko cilja rušenja SDA, koji, mora se priznati, zaista izgleda kao plod nekakve iracionalne mržnje. I zaista, ničeg konstruktivnog nema niti može biti u kvaziprincipijelnoj koaliciji, koja podsjeća na situaciju u vrijeme rušilačkih i piromanskih protesta od prije nekoliko godina, kada su se LGBT aktivisti divili fudbalskim huliganima koji ruše i pale, ne shvatajući da je homofobija supstancijalno određenje huliganstva i da će se huligani, bez obzira na ishod demonstracija, odmah vratiti svojoj navadi da zlostavljaju one koji se od njih razlikuju.
https://saff.ba/pregovori-o-vlasti-u-ks ... -grancici/

Saff ga je volio...nekad. :lol:
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#762 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Tanqueray »

Bektas je sasvim OK lik, originalan i svoj, a biti svoj u politickom smislu u Sarajevu je izgleda jos uvijek ili nemoguce ili jako tesko, tako da me ne cudi sto je otisao u Trebinje.
Obiljezavanje neistomisljenika kao izdajnici mora da prestane ako se zeli bilo kakav napredak.
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#763 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by User987 »

Znam šta je viktimizacija i kako je SDA manipulisala uvjeravajući bošnjački narod da je bio izložen neprekidnim genocidima. Otprilike je to ovako: Ubijali su vas i rastjerivali zato što ste muslimani, nad vama je izvršeno 11 genocida I zato morate biti “novi” muslimani, a ne kao nekad. Morate se okrenuti islamu, djecu već u obdaništima uvoditi u islam, pokrivati žene i praviti dzamije, a što je najvažnije uvijek glasati za SDA. To je ta filozofija žrtve iz koje proizilazi obaveza da se bude uz SDA bez obzira što ta ista stranka proizvodi nepotizam, korupciju i do danas nema siguran mehanizam da zaštiti narod u slučaju nekog novog stradanja. Ali, naše prokletstvo se sastoji u tome što mi zaista i jesmo stradali i raseljeni po cijelom svijetu, a u isto vrijeme imamo od strane priličnog dijela srpskog naroda, politike Beograda i medija zapravo ismijavanje i ruganje našoj tragediji. Poveliki broj Srba tvrdi da smo mi počeli rat ubistvom srpskog svata i da nam je cilj bio provesti Islamsku deklaraciju Alije Izetbegovića. Ovu neshvatljivu srpsku logiku, zapravo bezobrazluk bez granica, davno su prokužili u Hrvatskoj i ostavili iluzije da se sa Srbima može racionalno razgovarati. Mi nismo, zato što smo svjesni da bi nestankom nade da se sa Srbima može razgovarati, doveli u pitanje i postojanje BiH. Budaletina tipa Muharema Bazdulja ne spada u tu kategoriju Bošnjaka. On se nudi kao najobičnija prostitutka Srbima i služi im za standardno laganje kako smo zapravo svi krivi, kako eto Sarajevo nije ništa bolje nego još i gore. Meni se lično Bazdulj gadi, ali se ne čudim previše. Čuo sam od posjetioca neke književne manifestacije, čini mi se nešto kao “Dani knjige” kako su Šešelju prišlo dvoje-troje prosvjetnih radnika iz Sarajeva i rukovali se sa njim, umilno mu objašnjavajući da su iz Sarajeva. A Šešelj je kao što znamo rodjen u Sarajevu. Taj isti monstrum je bar stotinu puta ponovio da je u Srebrenici ubijeno negdje oko hiljadu ljudi. Ostali njegov angažman u ratu i poslije rata da i ne spominjem. Nažalost, jedan dio Bošnjaka zaista nema ponosa. Da idem u Beograd koji je apsolutni krivac za činjenicu da smo kao narod raseljeni širom planete, a u BiH satjerani na srednju Bosnu i Krajinu. Ne hvala! Ma ni zbog vakcina! Bazdulj je bez obzira na neka ispravna zapažanja o stanju svijesti kod Bošnjaka u Sarajevu, jedan obični mali pajac koji se ponudio zlotvorima za male pare. Možda će se jednog dana promijeniti Beograd i Srbija, ali izgleda da ćemo se načekati.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#764 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Porodice Foht »

Tanqueray wrote: 26/08/2021 16:03 Bektas je sasvim OK lik, originalan i svoj, a biti svoj u politickom smislu u Sarajevu je izgleda jos uvijek ili nemoguce ili jako tesko, tako da me ne cudi sto je otisao u Trebinje.
Obiljezavanje neistomisljenika kao izdajnici mora da prestane ako se zeli bilo kakav napredak.
Kazu da ima zenu s kojom je je li i u Trebinju, ali mu svejedno gole zene dominiraju na twitteru. Uz Zuckastog Bakira, bezbeli. Osobenjak i cudak, ali tralentovan pisac. Mozda i previse u anonimnosti ko sve pise i objavljuje. Ali kako god, mislim da ne podnosi Bazduljanje iz Begisha i tu je na liniji penzionisanog oficira Armije BiH. :) .
Bayone
Posts: 68
Joined: 17/03/2014 12:21

#765 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Bayone »

Tanqueray wrote: 26/08/2021 16:03 Bektas je sasvim OK lik, originalan i svoj, a biti svoj u politickom smislu u Sarajevu je izgleda jos uvijek ili nemoguce ili jako tesko, tako da me ne cudi sto je otisao u Trebinje.
Obiljezavanje neistomisljenika kao izdajnici mora da prestane ako se zeli bilo kakav napredak.
Znači, izgubila mu sda vlast u Sarajevu, pa je moro iz Pazarića otići u Trebinje.
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#766 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Tanqueray wrote: 26/08/2021 16:03 Bektas je sasvim OK lik, originalan i svoj, a biti svoj u politickom smislu u Sarajevu je izgleda jos uvijek ili nemoguce ili jako tesko, tako da me ne cudi sto je otisao u Trebinje.
Obiljezavanje neistomisljenika kao izdajnici mora da prestane ako se zeli bilo kakav napredak.
:lol:
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#767 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Bayone wrote: 26/08/2021 18:19

Znači, izgubila mu sda vlast u Sarajevu, pa je moro iz Pazarića otići u Trebinje.
Taj je mor'o otići jer više nije imao koga zavrnuti za honorar u Sarajevu. Mislim, dajemo prostora nebitnom liku.
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#768 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Skijaš »

don vito wrote: 26/08/2021 11:54 Osim "Joj, Hamo, vidi mu glave", dežurni forumski kritičari Bektašu ne mogu zamjeriti da je blagonaklon prema Dodiku, Vučiću... Naprotiv, žestoko ih "dere".
Ako ce se njegove stavove podupirati (mogucim) kredibilitetom drugih koji zastupaju iste te stavove, zasto jednostavno ne preskocimo malog Muharema i prestanemo s promocijom lika koji je navikao da parazitira u sjeni drugih, bilo mame, bilo Handkea ili evo, sad Bektasa?
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#769 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hajvan »

opisujete klasicnog underdoga :lol:
Škobo Habu
Posts: 8995
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#770 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Škobo Habu »

Skijaš wrote: 26/08/2021 21:21
Ako ce se njegove stavove podupirati (mogucim) kredibilitetom drugih koji zastupaju iste te stavove, zasto jednostavno ne preskocimo malog Muharema i prestanemo s promocijom lika koji je navikao da parazitira u sjeni drugih, bilo mame, bilo Handkea ili evo, sad Bektasa?
Riječ je o smišljenoj promociji društva okupljenog oko "Preokreta", koji imaju svoje ideološke jatake po Sarajevu.

I hajd' što imaju sarajevske jatake, već što su ti jataci ispod svake razine kada je argumentacija u pitanju.
A toliko ozbiljno promišljaju ovo društvo i društvene fenomene...Pozeri. :roll:
User avatar
Skijaš
Posts: 12550
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#771 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Skijaš »

Škobo Habu wrote: 27/08/2021 09:13
Skijaš wrote: 26/08/2021 21:21
Ako ce se njegove stavove podupirati (mogucim) kredibilitetom drugih koji zastupaju iste te stavove, zasto jednostavno ne preskocimo malog Muharema i prestanemo s promocijom lika koji je navikao da parazitira u sjeni drugih, bilo mame, bilo Handkea ili evo, sad Bektasa?
Riječ je o smišljenoj promociji društva okupljenog oko "Preokreta", koji imaju svoje ideološke jatake po Sarajevu.

I hajd' što imaju sarajevske jatake, već što su ti jataci ispod svake razine kada je argumentacija u pitanju.
A toliko ozbiljno promišljaju ovo društvo i društvene fenomene...Pozeri. :roll:
Ne bih ja to sve u jednu vrecu strpao. Zalutali u svom tumaranju cesto naprave puni krug i pretpostavljam da ce se s nekim od njih ponovo lomiti hljeb.
Hakiz
Posts: 40314
Joined: 30/07/2015 20:01

#772 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hakiz »

Škobo Habu wrote: 26/08/2021 19:34
Bayone wrote: 26/08/2021 18:19

Znači, izgubila mu sda vlast u Sarajevu, pa je moro iz Pazarića otići u Trebinje.
Taj je mor'o otići jer više nije imao koga zavrnuti za honorar u Sarajevu. Mislim, dajemo prostora nebitnom liku.
A, dobro, honorar je svima problem. Mala bara, puno krokodila.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#773 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Uh, sva sreća pa je nebitan :lol:

samo...treba to češće ponavljati. :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#774 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by Hajvan »

Svi ste vi nebitni
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#775 Re: Muharem Bazdulj u društvu persona koje se ne kupaju

Post by ¤ jelena ¤ »

Bome, ja sam sebi i svojim bližnjima itekako bitna. :D
Post Reply