Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#51 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Meshtar »

Kad kažeš prije, pretpostavljam da misliš na vrijeme prije posljednjeg rata. Ni tu se ne bih složio s tobom, folkeri su oduvijek imali svoju publiku i nevjerovatne tiraže (vidi pod Lepa Brena, Šaban Šaulić i sl.), samo su s druge strane bili puno kvalitetniji izvođači tako da su ljudi imali šta slušati. Kod nas poslije rata, čast izuzecima, do prije 3-4 godine nije bilo baš previše novih kvalitetnih muzičara i bendova koji bi mogli da se suprotstave invaziji cajki. Tek se sada može računati na desetak novih bendova i izvođača koji nešto znače (Dubioza, Zoster, Štuke, Skroz, Edo Maajka, Laka, Defence, itd), naspram vremena odmah poslije rata ( Rizzo, Aria, Proces, Beat House, 7UP, Maya, i sl - čast Zonama i Konvoju). Da ne pričamo o nedostatku svirki ili partya u gradu, do unazad dvije godine naspram npr 15 folk koncerata u i oko Sarajeva dolazio je jedan koncert ili party.
Dakle ne mislim da bi zabrana nešto riješila, više je to stvar nedostatka izbora. Zabranjeno=slatko.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#52 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

Kada kazem "prije" mislim upravo na vrijeme poslije rata. Iznenadila sam se kad sam cula da djeca
u srednjim skolama na odmoru slusaju turbo folk. Halo. Ne znam da li si imao priliku vidjeti 15-godisnjake
kako ponavljaju non stop te glupe tekstove o kojima smo vec govorili. I sta je cudno sto je danas ovakav
haos. Konkretno znam da se u jednoj gimnaziji vise ne slusa ta muzika, kako je u drugim skolama tacno ne znam.
Poznajem roditelje koji slusaju samo pop ,rok, sevdalinku, a dijete preko neta slusa turbo. Jer zabora u razredu
za vrijeme velikog odmora svi pjevaju i slusaju i zeli i on. Ne zeli da se izdvaja. Ovdje se ne radi o zabranjenom vocu
nego se radi o djeci koja su tu muziku naucili da slusaju u skoli, hejjj koji apsurd, i za bolje mozda znaju ali hoce i oni
da pjevaju kao i ostali. Govorimo o prevenciji,maloljetnickoj delikvenciji a ovakve stvari se desavaju upravo u skoli.
Ma bravo :-?
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#53 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by fantom slobode »

Seka pjevala pred 3500 posjetioca koncerta, poluprazna dvorana...
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#54 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by milivoje »

fantom slobode wrote:Seka pjevala pred 3500 posjetioca koncerta, poluprazna dvorana...
Zar samo toliko ima PPK-a u okruzenju?
:lol: :lol: :lol:
Chairman
Posts: 277
Joined: 20/03/2008 17:09

#55 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Chairman »

milivoje wrote:
fantom slobode wrote:Seka pjevala pred 3500 posjetioca koncerta, poluprazna dvorana...
Zar samo toliko ima PPK-a u okruzenju?
:lol: :lol: :lol:
Nisam bio na koncertu ali otkud tebi pravo da nekog papkom zoves na osnovu ukusa?
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#56 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fiore »

uvjek dobar gost wrote:... Muhareme, Muhareme.... šta nam ovo rade...
ja neću ići na koncert niti isti podržavam... dijelom ne razumijem ni ljude koji idu na isti... pored sevdaha i starogradske muzike...,ali nema veze koncert je samo posljedica stanja duha i tijela u našoj metropoli....

samo se drzi Bass-ova i nema niko jaci.. do tada smo sigurni..

Ipak nesto je prezivjelo i drago mi je zbog toga.. Futura.,Planet.. we will survive :thumbup:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#57 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by pitt »

ma nije cenzura lijek......dzaba kad ih ima sto traze ovakav vid zabave. Pravi lijek je obilje drugih i normalnijih (moj licni stav) sadrzaja i koncerata, izlozbi, pozorista i sl.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 44872
Joined: 29/12/2005 01:20

#58 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by jeza u ledja »

Chairman wrote:
Nisam bio na koncertu ali otkud tebi pravo da nekog papkom zoves na osnovu ukusa?
Nije to na osnovu ukusa. Ukus je samo popratna pojava.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#59 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fiore »

mIRCerka wrote:
hary68 wrote:Bas vam zavidim dolazi vam Seka,a mi u Sydney-u moramo ici na rock maraton (C.jabuka,B.dugme,Valentino,Bajaga,Z.pusenje i Bolero) :x :lol: :lol: :lol:
:lol: i doci ce vas 20 :D Dok ce na koncert Indire Radic i Alena Islamovica doci 20.000, kao i obicno. Zaboravljas da smo u eri moderne komunikacije, da citamo novine, pratimo medije i znamo sta se slusa u Kenguriji :D

Lijep pozdrav

PS Jabuka je prestala postojati 1986.godine.
Ko je ukin'o Plavi Orkestar? :( :angry:
User avatar
stochar
Posts: 3385
Joined: 17/10/2007 18:02
Location: pod suncem
Contact:

#60 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by stochar »

pitt wrote:ma nije cenzura lijek......dzaba kad ih ima sto traze ovakav vid zabave. Pravi lijek je obilje drugih i normalnijih (moj licni stav) sadrzaja i koncerata, izlozbi, pozorista i sl.
apsolutno se slazem! nemamo ponudu. najlakse je okriviti Seku za sve, ali, haj'mo malo vidjeti gdje nam je danas scena. bas sam neki dan razmisljao o tome sta danas djetetu pustati, koje mu CD-ove domacih izvodjaca kupovati kako bi sebi izgradilo muzicki ukus, i skontam da dijete ne bi imalo vise od 10 dobrih domacih CD-ova, i to kad bi mu odma' (a ne s nekih 16-17) pustio Edu i Frenkija pa da okine psovati... evo neke liste:

- Dubioza
- Štuke
- Skroz
- Laka
- Zoster
- Edo
- Frenkie

i kad bi sve ovo dijete slusalo , ne bi na prste moglo prebrojati djecu koja to slusaju i ne bi se imalo s kim druziti, jer svi slusaju folk obzirom da roditelji idu linijom manjeg otpora. a ponavljam: Seka, Dara, JK i ostali su tu najmanji problem...
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#61 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Fiore »

stochar wrote:
pitt wrote:ma nije cenzura lijek......dzaba kad ih ima sto traze ovakav vid zabave. Pravi lijek je obilje drugih i normalnijih (moj licni stav) sadrzaja i koncerata, izlozbi, pozorista i sl.
apsolutno se slazem! nemamo ponudu. najlakse je okriviti Seku za sve, ali, haj'mo malo vidjeti gdje nam je danas scena. bas sam neki dan razmisljao o tome sta danas djetetu pustati, koje mu CD-ove domacih izvodjaca kupovati kako bi sebi izgradilo muzicki ukus, i skontam da dijete ne bi imalo vise od 10 dobrih domacih CD-ova, i to kad bi mu odma' (a ne s nekih 16-17) pustio Edu i Frenkija pa da okine psovati... evo neke liste:

- Dubioza
- Štuke
- Skroz
- Laka
- Zoster
- Edo
- Frenkie

i kad bi sve ovo dijete slusalo , ne bi na prste moglo prebrojati djecu koja to slusaju i ne bi se imalo s kim druziti, jer svi slusaju folk obzirom da roditelji idu linijom manjeg otpora. a ponavljam: Seka, Dara, JK i ostali su tu najmanji problem...
Vazniji problem je ko je sta kome rekao., ko se kako izrazio..
Da se ja pitam ., poceo bih jedna po jedan problem rijesavati..
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#62 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by pitt »

mah......najteze je poceti....kad je more (ma sta more....okean) problema.
Universal
Posts: 29
Joined: 10/01/2008 22:51

#63 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Universal »

POSTO SE SVI ZALITE DA NEMAMO STA SLUSATI, FINO U SUBOTU U DOM MLADIH DA CUJEMO NOVE NADE NOVE SNAGE. JA ODOH S RAJOM PA STA NAM SE SVIDI SLUSAT CEMO... :-D :-D
User avatar
Van Halen
Posts: 2782
Joined: 08/04/2008 10:37

#64 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Van Halen »

A ja i dalje čekam na Tifu u Skenderiji ;-)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#65 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by metal_rules_cura »

Slusati se ima sta. Kako da ne. Muzika je veca od svemira :) Samo se treba pozabaviti i pronaci i ono sto nije toliko eksponirano u medijima. Ali (uz cast izuzecima) lakse je prihvatiti ono sto se nudi i pustiti mozak na pasu. Da ne pricam o drugim kulturnim sadrzajima kojima vecina pridaje paznju koliko na lanjski snijeg.
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#66 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by milivoje »

jeza u ledja wrote:
Chairman wrote:
Nisam bio na koncertu ali otkud tebi pravo da nekog papkom zoves na osnovu ukusa?
Nije to na osnovu ukusa. Ukus je samo popratna pojava.
:thumbup: :thumbup:

Sorry na teskim rijecima.
Al' u mome selu (oklen se javiKK)...mjestani su se dijelili vazda na RAJU..i one...anam tam'...gore navedene. :lol:
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#67 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by jedna »

Meshtar wrote: Tek se sada može računati na desetak novih bendova i izvođača koji nešto znače (Dubioza, Zoster, Štuke, Skroz, Edo Maajka, Laka, Defence, itd), naspram vremena odmah poslije rata ( Rizzo, Aria, Proces, Beat House, 7UP, Maya, i sl - čast Zonama i Konvoju).
Nastranu to sto se i meni mnogostruko vise svidjaju prvonabrojani od ovih drugonabrojanih, ali ko to danas moze i treba utvrditi ko nesto znaci, a ko ne. Vjerovatno postoje ljudi koji smatraju (ili su smatralu nekada) Rizzu, Proces, 7 UP i ostale dobrim muzicarima.
Sto se mene tice svako ima pravo slusat ono sto mu se svidja i ici na koncerte koji mu odgovaraju. Silne probleme imam u zivotu (i ne samo ja) i jos da se zamaram Sekom Aleksic gdje ce i kome pjevati. :run:
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#68 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by jedna »

ALMIR PANJETA

Bajaga, Seka, Tajo&Mama: Boli me k.!

Čitam neki dan intervju gdje Bajaga tripuje o svemu i svačemu i tvrdi kako je apolitičan i kako se uvijek trudi da ispoštuje demokratske opcije. Sjetim se onda najprije jednog teksta o koncertu prilikom NATO bombardovanja Srbije, kada su on, Dejan Cukić i Bora Čorba pjevali 'neka se spuste na zemlju pa ću umesto pevanja, pucati na njih bez oklevanja'.

Onda se sjetim intervjua za rubriku '33 pitanja' koji sam 2006. radio upravo s Bajagom. Skoro sve sugovornike, bili oni muzičari, glumci, pjevači ili TV voditelji, imam običaj pitati i nešto što ima veze s politikom. Kada sam Bajagu pitao šta misli o tužbi BiH protiv Srbije i Crne Gore, k'o opržen je odskočio od stola i zagalamio:

- Šta sad hoćeš da kažem? Kako se osećam kao tuženi? Ma nemoj da me zajebavaš! Stvarno. Šta sad da ti kažem, kako se ti osećaš. Uopšte se ne osećam. Ja ničim nisam zaslužio da se bavim takvim stvarima, nisam učestvovao u ratu, totalno sam antimilitari čovek... Mi živimo na prostorima gde je nažalost tako, i grozno je da ti i ja moramo o tome da razgovaramo. Zar ne mislite da bi bilo bolje ako se na kraju imenuju ljudi koji su za sve krivi i skine teret sa ostalih, hoće li biti i Bajagi lakše? Pa meni je lako, da mi je teško, ja ne bih uopšte došao ovde. Ti pitaš mene, pitaj nekog ko nije došao jer onaj ko ima neku frku on ne dođe. Glupo je da mi sad popravljamo neke stvari što su drugi razjebali. Kako se ja osećam zbog tužbe. Ne osećam se uopšte, ne razmišljam o tome! To je nešto na šta ja ne mogu da utičem, gledam na televiziji kao što gledam i bilo koju drugu vest. Ja nisam ratovao ni sa kim, ne mrzim nikoga a ovi što su ratovali pa će da se tuže, pa ko će da dobije? Jebe mi se, stvarno me zaboli kurac!

Slažem se, žalosno je da on i ja razgovaramo o tome. Kao mali imao sam frizuru k'o Bajaga i volio sve njegove pjesme. Ali, ne vidim zbog čega nije mogao prokomentirati nešto kao što je tužba za genocid. Na njegovom mjestu ja bih, u najgorem slučaju rekao: 'Oni koji su počinili zločin treba da odgovaraju.' Zar je to teško? Čemu tolika arogancija?

Nema veze, Bajaga će da nas zabavlja 5. aprila, sve nam poskupljuje, Tajo i Mama još suvereno vladaju, Branković kupuje stan za 900KM i to po zakonu, a građani će da se brinu i bune se zbog sisa i guzica pjevaljke Seke Aleksić jer eto, one su nam najveći problem u državi. Boli me k.!
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#69 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by CLIO »

U zadnje vrijeme slabo sta slusam. Cak ni zenu ne slusam kao sto sam prije. :lol: :lol: :lol:
arze
Posts: 454
Joined: 15/01/2008 16:35

#70 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by arze »

jao pa nemojte tako jaoo pa seka je to pa ja sam bila prevarena pa jaaaaaoooooooo oooooo sto imaaa oblineee da mi je njeneeeeeee jojjjjjj ubila bi seeeeee"

SELJACI-MR'Š U BRDA
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#71 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by CLIO »

[sise=150]SELJACI-MR'Š U BRDA[/size]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#72 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by mofo33 »

Seka? Ko je to?
haj'd brzo link,please, da vidim to cudo(viste)
dakcu
Posts: 109
Joined: 01/05/2007 17:45

#73 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by dakcu »

Vip na Sekinom koncertu

Image
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#74 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by mofo33 »

dakcu wrote:Vip na Sekinom koncertu

Image
sta je ovo zaboga? :shock:
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#75 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by metal_rules_cura »

Pocasne gosce!!! :D :D :D :D :D :D :D :D
Post Reply