Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#26 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Comrad »

protestant wrote:Ima Sekana puno publike u Sarajevu,a ko su ti obozavaoci.To je omladina zemlje ove.Mozda je njena muzika buducnost.Ja isto ne odobravam da pjeva na Skenderiji.To bi trebalo sve u Aqvu-Blazuj proslijediti.
Pa u cemu je razlika hoce li pjevati u Aqui ili Skenderiji. Ustvari ima razlike, raja ce vise goriva potrositi dok dodje do Blazuja i nece moci svi stat'. Dakle, svejedno je, pjevala ona il' u Narodnom pozoristu il' u nekoj birtiji - isti ljudi ce biti na tim koncertima i pjevti njene pjesme i cinjenica je da ovdje postoji potraznja za njenom muzikom i zasto to kriti i biti licemjer - pa nek svi vide kakva smo metropola. Sto se mene tice zaboli me briga, nek' pjeva gdje hoce, ja znam da ja necu ici na taj koncert, a ko hoce bujrum, sloboda izbora. Valjda nece raju ponijeti atmosfera pa da vidimo i tri prsta i sl. ne bi me cudilo...
p.s. Negdje procitah da kasnije stize i Ceca, pa eto...fin repertoar za ovu godinu. :thumbup:
MPC
Posts: 71
Joined: 24/01/2008 00:25
Location: Tu sam

#27 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by MPC »

Je li istina da Seka prelazi na Islam, basko da mi nemamo dovoljno blentovina. :lol:
hary68
Posts: 31
Joined: 13/06/2005 22:45

#28 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by hary68 »

Bas vam zavidim dolazi vam Seka,a mi u Sydney-u moramo ici na rock maraton (C.jabuka,B.dugme,Valentino,Bajaga,Z.pusenje i Bolero) :x :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#29 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Tesssa »

jakog vam maratona...
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#30 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by mIRCerka »

hary68 wrote:Bas vam zavidim dolazi vam Seka,a mi u Sydney-u moramo ici na rock maraton (C.jabuka,B.dugme,Valentino,Bajaga,Z.pusenje i Bolero) :x :lol: :lol: :lol:
:lol: i doci ce vas 20 :D Dok ce na koncert Indire Radic i Alena Islamovica doci 20.000, kao i obicno. Zaboravljas da smo u eri moderne komunikacije, da citamo novine, pratimo medije i znamo sta se slusa u Kenguriji :D

Lijep pozdrav

PS Jabuka je prestala postojati 1986.godine.
lalemali
Posts: 169
Joined: 03/07/2006 13:31

#31 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by lalemali »

ali nema veze koncert je samo posljedica stanja duha i tijela u našoj metropoli....
Da. Izmedju ostalog i zato sto u "metropoli" imamo ljude poput Bazdulja da pisu i kreiraju. Mu'areme, PLEASE, PLEASE vrati se u svoje malo mjesto i tamo seri koliko te volja. Nemoj nam kreirati kulturne vrijednosti ovdje u Sarajevu. Ne znam sto mu dozvolise da pise u Danima?! Ustvari znam. U Danima ih je vecina sljegla odnekud i naravno guraju jedan drugog. Bazdulj (glupog li prezimena) se u svom tekstu izmedju ostalog pokenj'o i na (knjizevnicku) branshu kojoj i sam pripada. Kao pisac je jako skroman i ne polazi mu za rukom da se nametne, pa onda pise razne nebulozne, ufol intrigantne tekstove da se probije. Polupao si loncice mishu skromni. Nista gore od ambicioznog papka kad se dokopa grada.
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#32 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Leonid Breznjev »

@ lalemali Image
hary68
Posts: 31
Joined: 13/06/2005 22:45

#33 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by hary68 »

Tesssa wrote:jakog vam maratona...
Napravite vi jaci :lol: :lol:
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#34 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by silence_is_sexy »

Meni je Muharema Bazdulja bilo gotovo žao nakon priloga Kristijana Ivelića u "Sedmici" u kojem je "lik i djelo" Muahremovo bilo posteno oderao.. Povod je tada bila knjiga poezije koju je ovaj netom izdao. Ovaj put je za svoj sveukupni rad, zaključno sa ovim brojem Dana, zaslužio dobre batine. Ne samo da je lik toliki ego manijak da npr. pola stranice intervja koji je radio sa Danisom Tanovićem posveti - kome drugom nego sebi... Onda se par stranica kasnije bavi analizom "revolucionarne svijesti" pa je odlucio da nas prosvijetli sa svojom interpretacijom Štulićeve 68. koju su po njegovoj procjeni svi osim njega (i još par odabranih) pogrešno shvatili... I onda kao šlag na tortu - ovaj tekst o Seki Aleksić... U broju dana u kojem drugog teksta o muzici i nema.. Nema recenzije nekog domaceg ili svjetskog izdanja, nema price o nekom koncertu... Ima prica o Seki. O njenim toplim sisama. O malograđanima. To je nama naša borba dala. Da nam Muharem tumači Hegela. Da Muharem brazdulja o cenzuri. O Letu 3 i Seki Aleksić koje su u njegovom svjetonazoru valjda isti (živi) kurac. Da u Danima haman pola broja potpiše M.B.
Anyway, Brazduljeva poezija je dovoljno imbecilna da bi je mogao prodati nekoj toploj folk sisi da je "uglazbi" pa da svi zajedno uzivaju u toj simbiozi turbo-folk muzike koja slavi život i Brazduljevih stihova. Možda bi se uhljebio konačno. I možda bi prestao da truje i onako jadan medijski prostor BiH svojim tlapnjama i egotripovima. Ili nek konačno napravi transfer u neku Radončićevu tiskovinu. Tamo po intelektualnim dometima i pripada.
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#35 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by savrseni krug »

silence_is_sexy wrote:Meni je Muharema Bazdulja bilo gotovo žao nakon priloga Kristijana Ivelića u "Sedmici" u kojem je "lik i djelo" Muahremovo bilo posteno oderao.. Povod je tada bila knjiga poezije koju je ovaj netom izdao. Ovaj put je za svoj sveukupni rad, zaključno sa ovim brojem Dana, zaslužio dobre batine. Ne samo da je lik toliki ego manijak da npr. pola stranice intervja koji je radio sa Danisom Tanovićem posveti - kome drugom nego sebi... Onda se par stranica kasnije bavi analizom "revolucionarne svijesti" pa je odlucio da nas prosvijetli sa svojom interpretacijom Štulićeve 68. koju su po njegovoj procjeni svi osim njega (i još par odabranih) pogrešno shvatili... I onda kao šlag na tortu - ovaj tekst o Seki Aleksić... U broju dana u kojem drugog teksta o muzici i nema.. Nema recenzije nekog domaceg ili svjetskog izdanja, nema price o nekom koncertu... Ima prica o Seki. O njenim toplim sisama. O malograđanima. To je nama naša borba dala. Da nam Muharem tumači Hegela. Da Muharem brazdulja o cenzuri. O Letu 3 i Seki Aleksić koje su u njegovom svjetonazoru valjda isti (živi) kurac. Da u Danima haman pola broja potpiše M.B.
Anyway, Brazduljeva poezija je dovoljno imbecilna da bi je mogao prodati nekoj toploj folk sisi da je "uglazbi" pa da svi zajedno uzivaju u toj simbiozi turbo-folk muzike koja slavi život i Brazduljevih stihova. Možda bi se uhljebio konačno. I možda bi prestao da truje i onako jadan medijski prostor BiH svojim tlapnjama i egotripovima. Ili nek konačno napravi transfer u neku Radončićevu tiskovinu. Tamo po intelektualnim dometima i pripada.
potpisujem :thumbup:
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#36 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by savrseni krug »

Falcon wrote:Kad neko napise potpisujem :x zar nemate svojih orginalnih misli. Mislim da je to odlika onih koji slusaju Seku i njoj slicne :cry:
sta ima orginalni
jel ovo sto si gore izvalio tvoja orginalna glupost ili si negdje prepisao?
tako ti se i muarem aran licencira:super orginalno mutav
User avatar
savrseni krug
Posts: 576
Joined: 17/03/2008 17:12
Location: tamo gdje vise nema razuma

#37 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by savrseni krug »

Falcon wrote:De ti malo floodaj :run:
orginalno nema ti ravnog
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#38 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by suncica24 »

silence is sexy: :thumbup:
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#39 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

silence_is_sexy wrote:Meni je Muharema Bazdulja bilo gotovo žao nakon priloga Kristijana Ivelića u "Sedmici" u kojem je "lik i djelo" Muahremovo bilo posteno oderao.. Povod je tada bila knjiga poezije koju je ovaj netom izdao. Ovaj put je za svoj sveukupni rad, zaključno sa ovim brojem Dana, zaslužio dobre batine. Ne samo da je lik toliki ego manijak da npr. pola stranice intervja koji je radio sa Danisom Tanovićem posveti - kome drugom nego sebi... Onda se par stranica kasnije bavi analizom "revolucionarne svijesti" pa je odlucio da nas prosvijetli sa svojom interpretacijom Štulićeve 68. koju su po njegovoj procjeni svi osim njega (i još par odabranih) pogrešno shvatili... I onda kao šlag na tortu - ovaj tekst o Seki Aleksić... U broju dana u kojem drugog teksta o muzici i nema.. Nema recenzije nekog domaceg ili svjetskog izdanja, nema price o nekom koncertu... Ima prica o Seki. O njenim toplim sisama. O malograđanima. To je nama naša borba dala. Da nam Muharem tumači Hegela. Da Muharem brazdulja o cenzuri. O Letu 3 i Seki Aleksić koje su u njegovom svjetonazoru valjda isti (živi) kurac. Da u Danima haman pola broja potpiše M.B.
Anyway, Brazduljeva poezija je dovoljno imbecilna da bi je mogao prodati nekoj toploj folk sisi da je "uglazbi" pa da svi zajedno uzivaju u toj simbiozi turbo-folk muzike koja slavi život i Brazduljevih stihova. Možda bi se uhljebio konačno. I možda bi prestao da truje i onako jadan medijski prosutor BiH svojim tlapnjama i egotripovima. Ili nek konačno napravi transfer u neku Radončićevu tiskovinu. Tamo po intelektualnim dometima i pripada.

Nema sta nema od batina, dana do imbecilne poezije. Kad slicne komentare vidim na forumu , krivo mi sto ista napisem na zadatu temu.
smajli sto povraca :-?
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#40 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by silence_is_sexy »

batine su u ovom slucaju vise stilska figura... al hajde... nastavi povracati i uskrati nas za svoj stav. ako imas sta reci u odbranu ovog "spisatelja" onda to i napisi...
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#41 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

ne bi bilo cudo i da nisam mislila, ali sam i pretpostavila da jeste stilska figura, i nije ona u pitanju.
Svoj stav o zadatoj temi sam vec napisala.
Interesantno je da kritiziras doticnog kako tumaci sve i svasta a to isto radis i sama,
jos nagovaras i mene... :zjev:
neocekivana_sila
Posts: 558
Joined: 22/09/2005 13:48

#42 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by neocekivana_sila »

Necemo da pobedi
narodna muzika!
Vise volim tebe mladu
nego pusku da mi dadu!

Mir! Mir, brate, mir!

Ispod slema mozga nema
Jer kad puzim...

Ti ces 202-ci o sterilnom elitizmu, papak mali isfrustrani..sa Vlašića :D

202 predstavlja sarajevsku i bh alter scenu koja ima svoju istoriju i svoje uporište u generacijama čije opredjeljenje zaslužuje svaki respekt.

Drago mi je sto mladi mogu čuti glas pobune protiv sistema vrijednosti koji je iznjedren u deceniji, "žešće lošoj deceniji" koja je unesrećila sve nas. Lijepo je znati da u Sarajevu postoje ljudi koji se bore protiv svijeta čiji je soundtrack turbo-folk, muzika bijede, nasilja i gluposti. Muzika u kojoj kriminalci i ubice šetaju sponzoruše na zlatnom lancu. Svijet džipova, pištolja i silikonskih grudi - lakih para, brzih žena i sigurne smrti.. Odvratna je providnost laži na kojima se gradi taj svijet, ali šta znaju teen-ageri, mutanti jednog vremena, generacije koje nisu u životu vidjele, čule i saznale nista osim bijede, nasilja i gluposti. Treba odgovoriti ovakvim pojavama, treba pomoći u-startu-ubogaljenoj djeci koja su od rodjenja gledala na život i svijet iz žablje perspektive ideologije Dodikove Republike Srpske, iz Hayat-ovskog serviranja percepcije kulture, itd, itd, treba pokazati na djelu kako nema ništa devijantnije od njihovog malog, incestuoznog mikrosvijeta po kojem bauljaju otkad znaju za sebe.
Nije dovoljno doći ispred Katedrale i potpisati protiv Semihe, treba prevenirati ponašanje adolescenata koji bodu noževima po tramvajima, koji poštuju samo masovne ubice s kešom, a sve ostale mogu ubijati. Treba reagovati kad nam se u ozbiljnim novinama, novinama za koje u ratu nismo žalili rijetke konvertibilne marke, kad nam se i tu pojave manifesti nakaznih pojava koje gledamo od 1990-ih u ovom ili onom obliku.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#43 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

Mislim da je prosle godine Slovenija donijela Zakon kojim se zabranuje ova vrsta muzike (turbo folk) u medijima,
i tako jednim udarcem ubila dvije muhe ..... zabrana folk sunda i promovisanja ovakve
ne/kulture i sve ono negativno a sto je vec napisao @n.sila.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#44 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

ponovila :-)
User avatar
One_one
Posts: 26
Joined: 23/11/2007 12:31

#45 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by One_one »

bosanska rijec wrote:Mislim da je prosle godine Slovenija donijela Zakon kojim se zabranuje ova vrsta muzike (turbo folk) u medijima,
i tako jednim udarcem ubila dvije muhe ..... zabrana folk sunda i promovisanja ovakve
ne/kulture i sve ono negativno a sto je vec napisao @n.sila.
Dok je kod nas folk show, ili kako se vec zove, pomjeren u udarni termin subotom uvece.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#46 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Meshtar »

bosanska rijec wrote:Mislim da je prosle godine Slovenija donijela Zakon kojim se zabranuje ova vrsta muzike (turbo folk) u medijima,
i tako jednim udarcem ubila dvije muhe ..... zabrana folk sunda i promovisanja ovakve
ne/kulture i sve ono negativno a sto je vec napisao @n.sila.
To što nešto nije u medijima, znači samo da je ignorisano, a ne da ne postoji. To najbolje demantuje vesela slovenačka omladina na ekskurzijskim dernecima u BIH.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#47 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

One_one wrote:
bosanska rijec wrote:Mislim da je prosle godine Slovenija donijela Zakon kojim se zabranuje ova vrsta muzike (turbo folk) u medijima,
i tako jednim udarcem ubila dvije muhe ..... zabrana folk sunda i promovisanja ovakve
ne/kulture i sve ono negativno a sto je vec napisao @n.sila.
Dok je kod nas folk show, ili kako se vec zove, pomjeren u udarni termin subotom uvece.
nemam pojma o kojem folk show je rijec. Ako mislis na TV FBiH sto je vodila ona misica i mislim Sadinlija ili tako nekako o mozda sam dva puta gledala i tu je ipak ponajmanje bilo takve turbo folk muzike bar nije bilo uopce one, koju je opisao n.sila.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#48 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

Meshtar wrote:
bosanska rijec wrote:Mislim da je prosle godine Slovenija donijela Zakon kojim se zabranuje ova vrsta muzike (turbo folk) u medijima,
i tako jednim udarcem ubila dvije muhe ..... zabrana folk sunda i promovisanja ovakve
ne/kulture i sve ono negativno a sto je vec napisao @n.sila.
To što nešto nije u medijima, znači samo da je ignorisano, a ne da ne postoji. To najbolje demantuje vesela slovenačka omladina na ekskurzijskim dernecima u BIH.
Ma joj dernek ko dernek prihvatis sta god da je i kakva god da je muzika, stariji se tako ponasaju a kamoli mladji ljudi a sumnjam da je vecina u Sloveniji slusa.
Meni bi bilo drago da je nema u medijima i u kulturnim centrima. Ma Slovenci su krenuli krajem godine sa tim Zakonom, nisu oni glupi znaju sta rade...
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#49 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by Meshtar »

I u Hrvatskoj je bilo zabranjeno, i to godinama pa nije baš previše pomoglo zar ne? Sad im je u svakom klubu folk, s tim da oni za razliku od nas imaju pristojnu ponudu tzv. urbane muzike pa se to nekako kompenzira. Nama evidentno nedostaje ovo drugo.
bosanska rijec
Posts: 575
Joined: 25/09/2007 21:07

#50 Re: Muharem Bazdulj o koncertu Seke Aleksic

Post by bosanska rijec »

Nemam pojma kako je u Hr , ali sam skoro gledala neku emisiju gdje su mladi izjavljivali da ne vole tu muziku i da ih ne interesuje .
Stvarno ne dijelim muziku na urbanu ili na onu neku drugu. Ne slusam ovu muziku zato jer mi para usi, i gadi mi se jer promovise ove "vrijednosti " koje su ljudi ovdje vec opisali. Pa i mi mozemo uraditi tako sto cemo uvoziti upravo to sto je bolje a ne ovo drugo. Prije , je bio slucaj da se turbo folk pustao preko razglasa u skolama na odmoru, danas ne znam ima li jos toga. Ona se upravo na taj nacin reklamirala i imamo danas ovo sto imamo. Zabraniti u skolama, u kulturnim centrima i medijima, pa ces da vidis uspjeha... 8-)
Post Reply