Muhamed a.s

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Muhamed a.s

Post by Truba »

Dope_Man wrote: 31/05/2023 10:20
Truba wrote: 31/05/2023 00:03 Majketi jel vi to ucite u mektebu?
Citava osnova Islama kao religije i jeste da su ranije objave (koje stuju Zidovi i Krscani) vremenom izmjenjene i vise nisu ispravne, pa bog odluci da proba jos jednom, al ovaj put s pisanom garancijom da se nece knjiga vise mijenjati jer on nece dati.

Dakle da, to se uci u mektebu.
ali zasto ovdje suplja o evanđeljima

evo u ruci držim knjigu pasija vodič kroz film mela gibsona
100 pitanja i odgovora

6. pitanje
kako novi zavjet može biti istinit kad je pisan dugo poslije događaja

sve se nalazi u odgovoru...str 11 i 12
pisano je 20 godina poslije događaja uskrsnuća
poimenice 500 svjedoka je prepričalo što se dogodilo
sam sveti pavao ima izjave svjedoka s lica mjesta pretočeno u vokabular ondašnjeg doba

odgovor se završava ovom rečenicom
zašto je teško vjerovati da i danas (2004) postoje ljudi koji bi mogli prepričati zadnji dan predsjednika kenedija u dalasu na temelju pisanih papirusa i svjedočenja živih ljudi

fakat to ne razumijem tu potrebu šuplje
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#27 Re: Muhamed a.s

Post by Dope_Man »

Truba wrote: 31/05/2023 13:09
Dope_Man wrote: 31/05/2023 10:20

Citava osnova Islama kao religije i jeste da su ranije objave (koje stuju Zidovi i Krscani) vremenom izmjenjene i vise nisu ispravne, pa bog odluci da proba jos jednom, al ovaj put s pisanom garancijom da se nece knjiga vise mijenjati jer on nece dati.

Dakle da, to se uci u mektebu.
ali zasto ovdje suplja o evanđeljima

evo u ruci držim knjigu pasija vodič kroz film mela gibsona
100 pitanja i odgovora

6. pitanje
kako novi zavjet može biti istinit kad je pisan dugo poslije događaja

sve se nalazi u odgovoru...str 11 i 12
pisano je 20 godina poslije događaja uskrsnuća
poimenice 500 svjedoka je prepričalo što se dogodilo
sam sveti pavao ima izjave svjedoka s lica mjesta pretočeno u vokabular ondašnjeg doba

odgovor se završava ovom rečenicom
zašto je teško vjerovati da i danas (2004) postoje ljudi koji bi mogli prepričati zadnji dan predsjednika kenedija u dalasu na temelju pisanih papirusa i svjedočenja živih ljudi

fakat to ne razumijem tu potrebu šuplje
Danas pitaj jednog srbina i jednog kosovara sta se desilo prije 2 dana na sjeveru Kosova i dobices svjedocanstva koja veze nemaju jedno sa drugim.

A kada je Biblija u pitanju tu je milion neslaganja o tome ko i kada je napisao koji dio price, koliko godina od dogadjaja i od strane koga itd.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#28 Re: Muhamed a.s

Post by broj dva »

MujkicHaris wrote: 31/05/2023 13:08
MehmedPasaMoric wrote: 31/05/2023 12:28

Jesi li ti svjestan da su najstariji ljudski fosili do sad nadjeni stari 230 hiljada godina? Sto znaci da je prvi covjek na Zemlji u najmanju ruku morao postojati prije 230 001 godinu, dakle bog je 221 558 godina bezuspjesno pokusavao da ljudima "posalje" Islam dok su oni iskrivljavali i sakrivali knjige, da bi to na kraju konacno uspio 1413te godine ili sta vec uzimate za prvu godinu u Islamu. Bog, koji je stvorio svijet i kosmos u treptaju oka, 221 hiljadu godina nije mogao dohakati ljudima koji sakrivaju knjige? Sto hiljada godina je bog gledao covjeka kako se pati sa kamenim orudjem i jede sirovo meso i nije mu palo na pamet da mu posalje lika koji ce reci cao, ja sam boziji poslanik, ovo je bakar a ovo vatra i to ti bog salje da ti zivot bude laksi. Kakav nonsens :pisnuo:

Tebi tvoja vjera, meni moja. :)

Bilo bi preljepo da je tako. Ali nije, vjera vaza hoce da se uplice u sve sfere drustva.
User avatar
W0rM
Posts: 2389
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#29 Re: Muhamed a.s

Post by W0rM »

broj dva wrote: 14/06/2023 12:40
MujkicHaris wrote: 31/05/2023 13:08


Tebi tvoja vjera, meni moja. :)

Bilo bi preljepo da je tako. Ali nije, vjera vaza hoce da se uplice u sve sfere drustva.
Da budem iskren, nisam htio napisati ovaj post, inace peglativno je i mrsko mi prepirati s ljudima tipa @broj dva . Ali eto, kao nesta me nagnalo da probam da napisem konstruktivan post.

Druze, niko te ne forsira/prisiljava na bilo sta. Mozes ti furat to svoje, ali i uticajem veci ljudi na ovom svijetu, kad dodje "5 do 12" skontaju "a sta ako ima nesto tamo iza" nije problem ako nema, ali sta ako ima?! Da li je vrijedno rizika protraciti svoj zivot ako ima?

Vidim peglas se oko neki 200k+ godina, da li je vrijeme isto protice ovdje na Zemlji i na Merkuru? ili na Veneri? Percepcija vremena koje prodje nama ovdje ne mora biti ista kao negdje drugo.

S ovom tezom koliko je ljudima trebala uputa da stigne sa aspekta Islama, necu ni da se bakcem, jer ti treba fundamentalno znanje o istom kojeg ti kako vidim uz duzno postovanje, - manjkas. Takoa da kad neke elementarne stvari saznas, mozemo nastaviti dalje.
broj dva
Posts: 4551
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#30 Re: Muhamed a.s

Post by broj dva »

W0rM wrote: 14/06/2023 21:01
broj dva wrote: 14/06/2023 12:40


Bilo bi preljepo da je tako. Ali nije, vjera vaza hoce da se uplice u sve sfere drustva.
Da budem iskren, nisam htio napisati ovaj post, inace peglativno je i mrsko mi prepirati s ljudima tipa @broj dva . Ali eto, kao nesta me nagnalo da probam da napisem konstruktivan post.

Druze, niko te ne forsira/prisiljava na bilo sta. Mozes ti furat to svoje, ali i uticajem veci ljudi na ovom svijetu, kad dodje "5 do 12" skontaju "a sta ako ima nesto tamo iza" nije problem ako nema, ali sta ako ima?! Da li je vrijedno rizika protraciti svoj zivot ako ima?

Vidim peglas se oko neki 200k+ godina, da li je vrijeme isto protice ovdje na Zemlji i na Merkuru? ili na Veneri? Percepcija vremena koje prodje nama ovdje ne mora biti ista kao negdje drugo.

S ovom tezom koliko je ljudima trebala uputa da stigne sa aspekta Islama, necu ni da se bakcem, jer ti treba fundamentalno znanje o istom kojeg ti kako vidim uz duzno postovanje, - manjkas. Takoa da kad neke elementarne stvari saznas, mozemo nastaviti dalje.
O čemu ti alaha ti ?
Hajde po tačkama :
U pravu si, mene niko ne prisivljava. Hoćeš sad listu zemalja gdje je ateizam kažnjiv a religija prisilna ?

Ko šta skonta 5 do 12 ? Bolan da pustinjski bog postoji trebalo bi mu pljunut u facu, to je narcisoidni sadista.
Srećom ne postoji.

Vrjeme protiče isto ba zemlji, Merkuru i Veneri. Kakve to veze ima i sa čim ? Vrjeme ne protiče isto ako si foton i krećeš se brzinom svjetla ili ako si na neutronskoj zvjezdi ili iza event horizonta crne rupe.

Uputa Islama nije trebala nikom, treći dio trologije bez orginalne ideje.
Što se tiče tvoje verzije znanja, ne hvala.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: Muhamed a.s

Post by Truba »

Dope_Man wrote: 31/05/2023 13:20
Truba wrote: 31/05/2023 13:09

ali zasto ovdje suplja o evanđeljima

evo u ruci držim knjigu pasija vodič kroz film mela gibsona
100 pitanja i odgovora

6. pitanje
kako novi zavjet može biti istinit kad je pisan dugo poslije događaja

sve se nalazi u odgovoru...str 11 i 12
pisano je 20 godina poslije događaja uskrsnuća
poimenice 500 svjedoka je prepričalo što se dogodilo
sam sveti pavao ima izjave svjedoka s lica mjesta pretočeno u vokabular ondašnjeg doba

odgovor se završava ovom rečenicom
zašto je teško vjerovati da i danas (2004) postoje ljudi koji bi mogli prepričati zadnji dan predsjednika kenedija u dalasu na temelju pisanih papirusa i svjedočenja živih ljudi

fakat to ne razumijem tu potrebu šuplje
Danas pitaj jednog srbina i jednog kosovara sta se desilo prije 2 dana na sjeveru Kosova i dobices svjedocanstva koja veze nemaju jedno sa drugim.

A kada je Biblija u pitanju tu je milion neslaganja o tome ko i kada je napisao koji dio price, koliko godina od dogadjaja i od strane koga itd.
:lol: dobar si ja spominjem 500 svjedika on kosovo

Bil kosovar znao preoricati nesto o dua lipi da mu dodje na kocnert u pristini i redoslijed pjesama
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#32 Re: Muhamed a.s

Post by Dope_Man »

Ja ti govorim o pouzdanosti "svjedoka", i izmisljanju prica al hajd.. i ja nasao u suplju kacu sipat rakiju.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: Muhamed a.s

Post by Truba »

ma ja

evo recimo uzmimo 3 osobe koje su pohodile sarajevo 1997 1998 i 1999

ja bih mogao prepricati papin pohod sarajevu jer sam osobno bio gore... neko s podforuma bone voxa a neko s podforuma politike bila klintona

npr ja sam za vrijeme klintona bio u kući nisam izlazio a za bonu voxa me fućkalo tako da nista ne bih mogao reci o njihovom pohodu

moras hvatiti da je Isus bio celebriti u izraelu i da su svi znali njegova kretanja i svaki korak
bilo je svjedoka dovoljno da se to pretoči u tekst
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#34 Re: Muhamed a.s

Post by Armin2013 »

Kreator teme postavi jednostavno pitanje a ovo ode veoma široko.

https://www.youtube.com/watch?v=Um_lzNp ... alniMinber

Evo jednog linka gdje čovjek objašnjava neka pitanja postavljena na ovoj temi.

Za one koji traže dokaz da je Muhamed a.s. postojao neka ga potraže u drugim vjerskim knjigama, jer i u njima stoji da će doći zadnji Poslanik i otprilike gdje bi se trebao roditi. U pisanjima stoji, a zapisali su ljudi koji Islamske vjere, da je noć u kojoj je Muhamed a.s. rođen bila posebna, lijepa, ugodna, da se pojavila neka svjetlost na nebu i učenjaci su znali da je rođen Poslanik, itd....

Islam kao vjera se spominje i u drugim vjerama, a u Kuranu stoji da je Kuran posljednja objava i da neće biti više objava.

A što se tiče Kurana, potražite Kuranske mudize na netu pa pročitajete malo

lp,
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#35 Re: Muhamed a.s

Post by irac300 »

Armin2013 wrote: 15/06/2023 09:30 Kreator teme postavi jednostavno pitanje a ovo ode veoma široko.

https://www.youtube.com/watch?v=Um_lzNp ... alniMinber

Evo jednog linka gdje čovjek objašnjava neka pitanja postavljena na ovoj temi.

Za one koji traže dokaz da je Muhamed a.s. postojao neka ga potraže u drugim vjerskim knjigama, jer i u njima stoji da će doći zadnji Poslanik i otprilike gdje bi se trebao roditi. U pisanjima stoji, a zapisali su ljudi koji Islamske vjere, da je noć u kojoj je Muhamed a.s. rođen bila posebna, lijepa, ugodna, da se pojavila neka svjetlost na nebu i učenjaci su znali da je rođen Poslanik, itd....

Islam kao vjera se spominje i u drugim vjerama, a u Kuranu stoji da je Kuran posljednja objava i da neće biti više objava.

A što se tiče Kurana, potražite Kuranske mudize na netu pa pročitajete malo

lp,
Vjerske knjige nisu nikakav dokaz. Bar ne u naucnom krugu. Drugo, postojanje Muhameda se u nauci ne dovodi u pitanje, naprotiv, zna se mnogo o njemu i njegovom zivotu, samo sto u nauci nema super moci. Trece, Arapi su od Muhameda napravili svoju verziju Isusa. Eto sam si napisao samo jedan od mnogobrojnih mitova. (procitaj o rodjenju Isusa)
Jedina razlika izmedju krscanskog Isusa i arapskog Muhameda je da ovi prvi svog idola smatraju bogom, dok muslimani Muhameda poslanikom. Ostalo je sve skoro isto, od idealiziranja, davanja natprirodnih moci, nepogresivosti, savrsenosti... Ukratko - kult licnosti.
Znao je komunizam od koga prepisuje te fore. :wink:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#36 Re: Muhamed a.s

Post by Dope_Man »

E cuj bila je ugodna noc kad se rodio... sjetili se oni te noci 50+ godina kasnije, pouzdano, iako se i ne zna tacan datum rodjenja :lol:

I ne zaboravimo da je lik imao 40 kad je dosao na ideju da osmisli svoju verziju zidovkokrscanske vjere i pod njoj ostvari politicku moc, dakle prvi obozavatelji su mogli tek tad da pocnu pisati (a vecina je toga dosla znatno kasnije, cak i nakon njegove smrti).

Dakle neko se sjetio, u najboljem slucaju, kakva je bila noc prije 40 godina - noc na datum koji niko ne zna zasigurno :lol:
Pa ljudino, po BiH se prije samo pola stoljeca za mnogu djecu nije znao tacan datum rodjenja, dosta ih ima upisan datum koji su lupili kad naidje kakav sluzbenik, al neko se 40+ godina nakon rodjenja sjetio da je bila topla i ugodna noc... oooooj isuse.. ovaj Muhamede :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#37 Re: Muhamed a.s

Post by irac300 »

Dope_Man wrote: 15/06/2023 15:09 E cuj bila je ugodna noc kad se rodio... sjetili se oni te noci 50+ godina kasnije, pouzdano, iako se i ne zna tacan datum rodjenja :lol:

I ne zaboravimo da je lik imao 40 kad je dosao na ideju da osmisli svoju verziju zidovkokrscanske vjere i pod njoj ostvari politicku moc, dakle prvi obozavatelji su mogli tek tad da pocnu pisati (a vecina je toga dosla znatno kasnije, cak i nakon njegove smrti).

Dakle neko se sjetio, u najboljem slucaju, kakva je bila noc prije 40 godina - noc na datum koji niko ne zna zasigurno :lol:
Pa ljudino, po BiH se prije samo pola stoljeca za mnogu djecu nije znao tacan datum rodjenja, dosta ih ima upisan datum koji su lupili kad naidje kakav sluzbenik, al neko se 40+ godina nakon rodjenja sjetio da je bila topla i ugodna noc... oooooj isuse.. ovaj Muhamede :lol:
Znaš na šta me je prvo asocirala ova priča o rođenju Muhameda?
Gledao sam BBC-ev dokumentarac, gdje jedna Koreanka priča priču kako je pri rođenju Kim Il-sunga osnivača današnje S. Koreje, bila velika zima, a onda je duga prekrila nebo, a sunce obasjalo njegovu kuću. :mrgreen:
Bukvalno ista mantra. Pa i kod nas je mali Joža bio uvijek dovitljiv,kao lik iz stripa. :mrgreen:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#38 Re: Muhamed a.s

Post by Dope_Man »

irac300 wrote: 15/06/2023 15:21
Dope_Man wrote: 15/06/2023 15:09 E cuj bila je ugodna noc kad se rodio... sjetili se oni te noci 50+ godina kasnije, pouzdano, iako se i ne zna tacan datum rodjenja :lol:

I ne zaboravimo da je lik imao 40 kad je dosao na ideju da osmisli svoju verziju zidovkokrscanske vjere i pod njoj ostvari politicku moc, dakle prvi obozavatelji su mogli tek tad da pocnu pisati (a vecina je toga dosla znatno kasnije, cak i nakon njegove smrti).

Dakle neko se sjetio, u najboljem slucaju, kakva je bila noc prije 40 godina - noc na datum koji niko ne zna zasigurno :lol:
Pa ljudino, po BiH se prije samo pola stoljeca za mnogu djecu nije znao tacan datum rodjenja, dosta ih ima upisan datum koji su lupili kad naidje kakav sluzbenik, al neko se 40+ godina nakon rodjenja sjetio da je bila topla i ugodna noc... oooooj isuse.. ovaj Muhamede :lol:
Znaš na šta me je prvo asocirala ova priča o rođenju Muhameda?
Gledao sam BBC-ev dokumentarac, gdje jedna Koreanka priča priču kako je pri rođenju Kim Il-sunga osnivača današnje S. Koreje, bila velika zima, a onda je duga prekrila nebo, a sunce obasjalo njegovu kuću. :mrgreen:
Bukvalno ista mantra. Pa i kod nas je mali Joža bio uvijek dovitljiv,kao lik iz stripa. :mrgreen:
Kako kaze narodna: Svako svog konja hvali :lol:
belfy
Posts: 7699
Joined: 06/08/2007 09:00

#39 Re: Muhamed a.s

Post by belfy »

pogotovo dobra ova prica o 5 do 12 kada se zapitas "a sta ako ima nesto poslije?"... mene odmah podsjeti na ovo:

Image
Armin2013
Posts: 440
Joined: 19/08/2013 15:37

#40 Re: Muhamed a.s

Post by Armin2013 »

Dope_Man wrote: 15/06/2023 15:09 E cuj bila je ugodna noc kad se rodio... sjetili se oni te noci 50+ godina kasnije, pouzdano, iako se i ne zna tacan datum rodjenja :lol:

Eto koliko znaš o tome i rođenju Muhameda a.s.
Rođenje Allahova Poslanika Muhammeda a.s. je bilo 12 rebiul-evvela, tačno pedeset dana nakon znamenitog događaja pokušaja rušenja Kjabe /amul-fil – slonova godina/, o čemu se govori u suri El-Fil., 570 godine po kršćanskoj eri računanja vremena.

bar malo googlaj prije nego napišeš
User avatar
Dope_Man
Posts: 7780
Joined: 03/06/2016 16:31

#41 Re: Muhamed a.s

Post by Dope_Man »

Guglaj ti ljepoto, pa se javi sa datumom.

Hint: bilo bi lijepo da to bude datum oko kojeg se bar muslimani slazu, eto ne mora biti kredibilnih izvora mimo islama.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#42 Re: Muhamed a.s

Post by Truba »

20 godina ovdje slusam bljuvotine o isusu
20 godina ista suplja...

Ja nikad nisam nista napisao lose o muhamedu
Toliko mrzim komunizam nisam nikad lose da se sjetim o titi napisao

Ako mozete ovo kratko poslusati

https://www.instagram.com/reel/Cs1iOU2M ... BiNWFlZA==

Trebam vjerovat forumasu muslimanu ili ateisti...a ne svjedocima dogadjaja otprije 2000 godina

Kaze izmisljeno...dobro ba meni je izmisljeno nije vama prestanite supljirat

Kaze mijenjali bibliju...ta mi je najdraza :lol:

Trebam vjerovat covjeku rodjenom 500 godina poslije isusa i njegovim sljedbenicima danas
Ja nikog ne pokusavamni u sta uvjeriti
Ne vjerujem u prozelitizam
Vjerujem samo u osobno obracenje
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#43 Re: Muhamed a.s

Post by planinar60 »

Truba wrote: 16/06/2023 00:01 20 godina ovdje slusam bljuvotine o isusu
20 godina ista suplja...

Ja nikad nisam nista napisao lose o muhamedu
Toliko mrzim komunizam nisam nikad lose da se sjetim o titi napisao

Ako mozete ovo kratko poslusati

https://www.instagram.com/reel/Cs1iOU2M ... BiNWFlZA==

Trebam vjerovat forumasu muslimanu ili ateisti...a ne svjedocima dogadjaja otprije 2000 godina

Kaze izmisljeno...dobro ba meni je izmisljeno nije vama prestanite supljirat

Kaze mijenjali bibliju...ta mi je najdraza :lol:

Trebam vjerovat covjeku rodjenom 500 godina poslije isusa i njegovim sljedbenicima danas
Ja nikog ne pokusavamni u sta uvjeriti
Ne vjerujem u prozelitizam
Vjerujem samo u osobno obracenje
Muslimani vjeruju da je Isus poslanik pa prema tome ne bi smjeli uopce pisati nista lose o Isusu, tako da ne vjerujem da ce ti to napisati ijedan musliman.
Druga je stvar sto muslimani vjeruju da Isus nije ubijen na krizu, nego da je uzdignut i vratice se na kraju Vremena, dok krscani vjeruju da je ubijen i da je uskrsnuo.
Ja vjerujem u prvo, ti u drugo, ateisti ni jedno ni drugo, sad ne znam sta ti je tu uvredljivo, ja vjerujen ovako, ti onako, oni nikako.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8278
Joined: 25/05/2013 23:49

#44 Re: Muhamed a.s

Post by apsidejzi »

planinar60 wrote: 16/06/2023 01:40
Truba wrote: 16/06/2023 00:01 20 godina ovdje slusam bljuvotine o isusu
20 godina ista suplja...

Ja nikad nisam nista napisao lose o muhamedu
Toliko mrzim komunizam nisam nikad lose da se sjetim o titi napisao

Ako mozete ovo kratko poslusati

https://www.instagram.com/reel/Cs1iOU2M ... BiNWFlZA==

Trebam vjerovat forumasu muslimanu ili ateisti...a ne svjedocima dogadjaja otprije 2000 godina

Kaze izmisljeno...dobro ba meni je izmisljeno nije vama prestanite supljirat

Kaze mijenjali bibliju...ta mi je najdraza :lol:

Trebam vjerovat covjeku rodjenom 500 godina poslije isusa i njegovim sljedbenicima danas
Ja nikog ne pokusavamni u sta uvjeriti
Ne vjerujem u prozelitizam
Vjerujem samo u osobno obracenje
Muslimani vjeruju da je Isus poslanik pa prema tome ne bi smjeli uopce pisati nista lose o Isusu, tako da ne vjerujem da ce ti to napisati ijedan musliman.
Druga je stvar sto muslimani vjeruju da Isus nije ubijen na krizu, nego da je uzdignut i vratice se na kraju Vremena, dok krscani vjeruju da je ubijen i da je uskrsnuo.
Ja vjerujem u prvo, ti u drugo, ateisti ni jedno ni drugo, sad ne znam sta ti je tu uvredljivo, ja vjerujen ovako, ti onako, oni nikako.
Korekcija navoda za ateiste. Generalno, moze se protumaciti ovako kako si napisao da ateisti ne vjeruju ni jedno ni u drugo. No ako cemo bas biti precizni, ateisti smatraju da si i ti i on upravu. :D
planinar60
Posts: 272
Joined: 05/06/2022 16:24

#45 Re: Muhamed a.s

Post by planinar60 »

apsidejzi wrote: 16/06/2023 11:15
planinar60 wrote: 16/06/2023 01:40

Muslimani vjeruju da je Isus poslanik pa prema tome ne bi smjeli uopce pisati nista lose o Isusu, tako da ne vjerujem da ce ti to napisati ijedan musliman.
Druga je stvar sto muslimani vjeruju da Isus nije ubijen na krizu, nego da je uzdignut i vratice se na kraju Vremena, dok krscani vjeruju da je ubijen i da je uskrsnuo.
Ja vjerujem u prvo, ti u drugo, ateisti ni jedno ni drugo, sad ne znam sta ti je tu uvredljivo, ja vjerujen ovako, ti onako, oni nikako.
Korekcija navoda za ateiste. Generalno, moze se protumaciti ovako kako si napisao da ateisti ne vjeruju ni jedno ni u drugo. No ako cemo bas biti precizni, ateisti smatraju da si i ti i on upravu. :D
:?
Post Reply