Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
anihilacija
Posts: 8
Joined: 25/07/2018 14:36

#1 Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Post by anihilacija »

Imam mučninu bez povraćanja, dijareju već 6 dana... išla sam doktorima međutim propišu tablete, ali ništa posebno ne pomaže... radila sam i ultrazvuk i kako kažu sve je uredu, a u toku od dvije sedmice sam izgubila preko 5kg... posto dodatno imam psihickih problema, da li to moze biti uzrok?
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#2 Re: Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Post by Streptokok »

anihilacija wrote:Imam mučninu bez povraćanja, dijareju već 6 dana... išla sam doktorima međutim propišu tablete, ali ništa posebno ne pomaže... radila sam i ultrazvuk i kako kažu sve je uredu, a u toku od dvije sedmice sam izgubila preko 5kg... posto dodatno imam psihickih problema, da li to moze biti uzrok?
Teoretski moze, nervoza zeludca koja i nije tako rijetka. Preporucujem da odes do neuropsihijatra.
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#3 Re: Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Post by friskyoreo »

anihilacija wrote:Imam mučninu bez povraćanja, dijareju već 6 dana... išla sam doktorima međutim propišu tablete, ali ništa posebno ne pomaže... radila sam i ultrazvuk i kako kažu sve je uredu, a u toku od dvije sedmice sam izgubila preko 5kg... posto dodatno imam psihickih problema, da li to moze biti uzrok?
To sto imas moze biti sindrom nervoznih crijeva ( Irritable bowel syndrome), cesta je pojava kod osoba koja pate od anksioznosti, depresije itd. Proguglaj malo.
User avatar
walter kurtz
Posts: 5917
Joined: 07/11/2014 08:27
Location: Nung river

#4 Re: Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Post by walter kurtz »

Zapali jedan :zoka:
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#5 Re: Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Post by vazi »

Kakva ti je stitna zlijezda ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Mučnina, diarrhea, nagli gubitak težine..

Post by moonca »

Mislim da treba da uradi endoskopiju i kolonoskopiju.
Post Reply