MTV

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

edida
Posts: 4
Joined: 14/07/2011 13:45

#1 MTV

Post by edida »

Kada smo poslije rata svi imali satelitske antene i većinom gledali njemački RTL, ZDF, VOX, iako nas 90 % nije znalo njemački, jedan od kanala je bio i američki MTV. Dobro se sjećam da se stalno vrtila pjesma od Celine Dion "My heart will go on" - tema iz Titanika. Taj MTV je bio extra. Onda se to nešto prebacilo na Evropu pa MTV Adria i uglavnom ovaj MTV koji se danas prikazuje apsolutno nema nijednu dodirnu tačku sa onim starim. Ne znam šta je gore. Da li emisija tipa u kojoj Paris Hilton bira najboljeg britanskog prijatelja dodjeljujući mu karakter njenog psa (i ova kretenuša joj još kaže nemaš pojma koliko mi to znači) i još joj naredi, baš kao psu, da spava u ormaru gdje drži cipele ili emisija u kojoj je djevojka bisex i njih 15-ro se takmiči međusobno ko će je bolje zadovoljiti i koga će ona na kraju odabrati kao svog partnera. To je samo jedan od primjera. Lično uopšte ne gledam ovo smeće, jer po mom mišljenju to treba ukinuti, ali sam 2-3 puta se zatekla na mjestima gdje se to gleda i ostala zgrožena. Šta takvi kanali mogu podučiti današnje tinejdžere? Da budu bolesni kao Lady gaga?

Zanima me da li uopšte pratite ovaj kanal?
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2 Re: MTV

Post by mrtva kokoš »

ne pratim muzicke kanale, imam yotube...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#3 Re: MTV

Post by -LIBERO- »

edida wrote:ili emisija u kojoj je djevojka bisex i njih 15-ro se takmiči međusobno ko će je bolje zadovoljiti i koga će ona na kraju odabrati kao svog partnera.
Je l' to fakat ima na MTV-u takav show ? :shock: :lol:

Ma MTV je uvijek,sem mozda na samom pocetku svoga postojanja,bio sund TV kanal,nesto poput naseg Pinka,bolje upakovanog i sa vise stila. Cast izuzetcima i momentima kada se pojavi POKOJA kvalitetna muzicka numera ili izvodjac,ali sve u svemu to i nije vise od nekih 15% MTV programa.

Planeta nista nebi izgubila da se trenutni MTV i koncept koji furaju ugasi,cak sta vise.
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#4 Re: MTV

Post by Revolucionar ★ »

MTV komercijalno sranje :D . . imam cak i ukrajinskih kanala koji su mi zanimljiviji :D . . .
smijesni_ste
Posts: 5974
Joined: 09/10/2009 16:46

#5 Re: MTV

Post by smijesni_ste »

-LIBERO- wrote:
edida wrote:ili emisija u kojoj je djevojka bisex i njih 15-ro se takmiči međusobno ko će je bolje zadovoljiti i koga će ona na kraju odabrati kao svog partnera.
Je l' to fakat ima na MTV-u takav show ? :shock: :lol:
Bio je...nije baš bukvalno bilo to što si pomislio :D, ali bilo je ipak svega i svačega :D...

http://en.wikipedia.org/wiki/A_Shot_at_ ... la_Tequila
User avatar
shuma.ispod.pazuha
Posts: 508
Joined: 03/12/2011 12:45
Location: dajem ti 2 gola fore, igramo do 3

#6 Re: MTV

Post by shuma.ispod.pazuha »

taj kanal je bio pravi i muzicki u devedesetim, muzika iz tog perioda je i proslavila taj kanal.
sada sluze kao neki miks mnostva reality show programa koji su naravno interesantni samo USA publici.

ali uradili su dobru stvar i sve prebacili na VH1 i VH1 Classic, to je njihov kanal.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#7 Re: MTV

Post by So What! »

shuma.ispod.pazuha wrote:taj kanal je bio pravi i muzicki u devedesetim, muzika iz tog perioda je i proslavila taj kanal.
sada sluze kao neki miks mnostva reality show programa koji su naravno interesantni samo USA publici.

ali uradili su dobru stvar i sve prebacili na VH1 i VH1 Classic, to je njihov kanal.
Da, slažem se s ovim u potpunosti. Na MTV-u sam uglavnom i pronalazio masu novih muzičara. Svi seru kako je to komercijalno sranje. Ima tu svega i svačega, ali Boga Mi mogao se na njemu i Slayer poslušat i Megadeth, Metallica, Iron Maiden itd.. jer su se odlučili prilagođavati svaakvoj publici. Npr. na MTV Adria je bila jedna emisija na kojoj su išli underground metal bendovi, a dobar je i MTV Adria samo misli mda bi trebali razvijati malo više iz svoje produkcije.
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#8 Re: MTV

Post by dezurni_ucenik »

.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: MTV

Post by Truba »

U medjuvremenu vh je postao mtv80

I nema michael jacksona
Zasto?
https://www.mjjcommunity.com/threads/mt ... el.200274/
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#10 Re: MTV

Post by Better Man »

edida wrote: 07/12/2011 22:52 Kada smo poslije rata svi imali satelitske antene i većinom gledali njemački RTL, ZDF, VOX, iako nas 90 % nije znalo njemački, jedan od kanala je bio i američki MTV. Dobro se sjećam da se stalno vrtila pjesma od Celine Dion "My heart will go on" - tema iz Titanika. Taj MTV je bio extra. Onda se to nešto prebacilo na Evropu pa MTV Adria i uglavnom ovaj MTV koji se danas prikazuje apsolutno nema nijednu dodirnu tačku sa onim starim. Ne znam šta je gore. Da li emisija tipa u kojoj Paris Hilton bira najboljeg britanskog prijatelja dodjeljujući mu karakter njenog psa (i ova kretenuša joj još kaže nemaš pojma koliko mi to znači) i još joj naredi, baš kao psu, da spava u ormaru gdje drži cipele ili emisija u kojoj je djevojka bisex i njih 15-ro se takmiči međusobno ko će je bolje zadovoljiti i koga će ona na kraju odabrati kao svog partnera. To je samo jedan od primjera. Lično uopšte ne gledam ovo smeće, jer po mom mišljenju to treba ukinuti, ali sam 2-3 puta se zatekla na mjestima gdje se to gleda i ostala zgrožena. Šta takvi kanali mogu podučiti današnje tinejdžere? Da budu bolesni kao Lady gaga?

Zanima me da li uopšte pratite ovaj kanal?
Nije bio Američki MTV, već Evropski, koji se emitovao iz Amsterdama. I znale su biti neke emisije sa Američkog MTV-a. Npr. Američki Headbangers Ball itd. To je bilo zlatno doba MTV-a. U drugoj polovici 90-tih, kada se pojavila Njemacka verzija MTV-a, pa i druge, on je počeo da gubi na kvaliteti.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: MTV

Post by Truba »

Tema je stara 11 godina

Zasto majkla dzeksona nema na mtv80
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#12 Re: MTV

Post by Piaty »

Kako nema?

Ima!
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#13 Re: MTV

Post by Truba »

Znaci samo to gledam
I nema ga
I nisam samo ja to skontao eno ti link na nekog stranca

Majkla nema na mtv80 bivsi vh
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#14 Re: MTV

Post by Piaty »

Black swan wrote: 11/01/2022 15:01 Znaci samo to gledam
I nema ga
I nisam samo ja to skontao eno ti link na nekog stranca

Majkla nema na mtv80 bivsi vh
Gledao ja Thriller (doduse prije mjesec dana). A zamalo napisah da sam gledao onaj duet sa Janet Jackson ali je ta pjesma iz devedesetih.

Ja vrtim 80's, najvise 90', 00' skoro nikako.

A da je Heavy Metal u pitanju, onda bi samo 80' vrtio.

Jbg nisam ni ja naletio na Simple Minds (Alive and Kicking) iz osamdesetih. To mi je omiljena pop-rock pjesma iz tog perioda.

Ja inace, nisam fan Đjeksona dok je crnac bijo pa mi njegove osamdesete ne nedostaju :)
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: MTV

Post by Truba »

Nisam ni ja fen
Ali je covjek obiljezio jednu eru
I nije fer da ga nema
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#16 Re: MTV

Post by billy organ »

Kako nema Jacksona na MTV80s, cini mi se da sam milion puta vidio Beat It.

MTV 90s prejak sa Alternative 90s emisijom: puste Wind Of Change i I Dont Want Miss A Thing. :lol:

MTV 00s sa onim hitovima koje si mogao cuti vikendom u City Pubu. :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#17 Re: MTV

Post by Truba »

:roll: pa gledam svaki dan na moja tv kanal mtv80 i nema
Sto bih lagao

Eno gore linka i stranci se isto pitaju

Ne vole majkla i cao...to je ono ko ukidanje knjiga iz lektire nakon 100 godina zbog jedne pogresne rijeci il sto je autor pogladio nekoga po kosi (osim ako nisi dzo biden)
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#18 Re: MTV

Post by billy organ »

Mozda zbog autorskih prava.
User avatar
billy organ
Posts: 1439
Joined: 04/07/2021 19:19

#19 Re: MTV

Post by billy organ »

Ali generalno odlican je kanal. Trenutno meni najjaca sto se vrti tamo stalno je ono dvoje sto se sakrili ispod mosta od kise i pjevaju solid as a rock.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: MTV

Post by Truba »

billy organ wrote: 11/01/2022 22:56 Mozda zbog autorskih prava.
To sam i ja pomislio
Ali prije ce biti zbog sudskog procesa za pedofiliju?
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#21 Re: MTV

Post by Piaty »

Black swan wrote: 11/01/2022 22:52 :roll: pa gledam svaki dan na moja tv kanal mtv80 i nema
Sto bih lagao

Eno gore linka i stranci se isto pitaju

Ne vole majkla i cao...to je ono ko ukidanje knjiga iz lektire nakon 100 godina zbog jedne pogresne rijeci il sto je autor pogladio nekoga po kosi (osim ako nisi dzo biden)
Ja ti velim da je prije bio. O.k sto ga nema ga sad.

Mozda su tu kasetu izgubili
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#22 Re: MTV

Post by Piaty »

Sarajmen wrote: 12/01/2022 15:50 I ja sam mišljenja da su autorska prava razlog da je manje zastupljen. Neki dan odgledao cijeli spot M. Džeksona...nešto mi na um pao i za čas na YT-u ... gledajući spot u dijelu kada se horor smijeh čuje :lol: u spotu se javlja font slova sličan onom iz filma Fredi K.
Mrtva nostalgija za vremenom kada sam bio tinejdzer. Dobrinja i Olimpijsko naselje su uz Olimpijadu imali i tzv ''satelitsku'' :lol: mi im zavidili što mogu gledati i slušati spotove sa MTV-a. Vrh kanal onog doba.
Ljudi su govorili sa je MTV sjebo muziku. On to jeste uradio ali u sta je muzika (sama od sebe, spontano) kasnije evoluirala, MtV je majka.

Bio je dobar Headbangers Ball.
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#23 Re: MTV

Post by Piaty »

Ovih dana na MTV 90's najvise dere:

Shaggy - Caroline i Soundgarden - Black Hole Sun

Malo vise ubacuju Seal-a i da nije ovog, sada meni vec omiljenog kanala, umro bih a ne bih znao da Seal ima jos neku dobru pjesmu a da to nije Kiss of the Rose.

MTV 80's nista posebno, kao i MTV 00's
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#24 Re: MTV

Post by Truba »

Jes dobro si :lol: black hole sun ja mislio smasing pamkins :lol: a mislio sam na saund garden...u jednom trenu pomislio na foo fighters :lol:
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#25 Re: MTV

Post by Piaty »

Black swan wrote: 22/09/2022 21:52 Jes dobro si :lol: black hole sun ja mislio smasing pamkins :lol: a mislio sam na saund garden...u jednom trenu pomislio na foo fighters :lol:
Au kad spomenu Smashings...sad su bas i sa njima navalili.

A Black Hole Sun meni stvarno nikada ne dosadi, pjesma i spot su zarazni, nikada ne dopizdi.

Uglavnom, u zadnje vrijeme je mnogo sarenije nego ranije. Vise razlicitih izvodjaca pustaju.
Post Reply