Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#4551

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 04/06/2023 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#4552 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by problemnatravunu »

http://istineilaziohrani.blogspot.com/?m=1
Procitajte ovo i promijenite razmisljanje i nacin ishrane, sigurno ce vam uspjeti
Generalno, za pocetak , zaboravite da postoje pekare i šećer
The BEN10
Posts: 7558
Joined: 19/09/2011 09:03

#4553 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by The BEN10 »

jOFLA wrote:Radi se o izboru namirnica. Ne dolazi u obzir hljeb od bilo kakvih žitarica - integralni ili crni ili... svejedno, jer svaki sadrži škroba puno više nego što nam je potrebno. Također krompir, kineski krompir, riža, tjestenina, i svaka škrobna hrana su potpuno izbačeni iz ishrane. Ali sasvim ! Ima i više nego dovoljno druge hrane odnosno povrća da se zamijeni sve što je izbačeno. Voće može, ali tek pomalo. Kao rezultat: holesterol, pritisak, i kilaža - idealni. Fizička vježba uopšte nije potrebna.

Hoće li to ostati trajan način, ili će se osoba vratiti na stari način prehrane kojom će ponovo nabaciti suvišne kile, zavisi isključivo od kolebljivosti osobe, i ničeg više. Od njenog karaktera, njene odlučnosti što je presudno u održavanju kilaže i drugih metaboličkih vrijednosti. Sve se svodi na: hoćeš ili nećeš ? Jednom kad čovjek odluči da zaista hoće, sve može postati trajno.
Ma daj lafe ba, ovo je besmisleno! Krompir, riža, tjestenina - potpuno izbačeni. :-) :roll:
Ja imam manje kg od tebe, ali jedem sve to. Čak i slatko. Ali naravno i vježbam.
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#4554 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by bluesjunior »

pa naravno da takav način ishrane nije svakom potreban...
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#4555 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Idemedosumom »

Isto treba spomenuti da je ishrana bez ugljenih hidrata dosta skupa.

Valja umjesto hljeba/brašna/makarona, krompira i riže kupovati meso/ribu, jaja i sir, te odabrane vrste sjemenki i povrća.

I još jedan problem koji sam ja imao, nisam imao snage. Keto mi je legao u zimskim mjesecima kada sam najviše vremena provodio za računarom.

Međutim, pošto se bavim i poljoprivredom, čim je ugrijalo i okopnilo morao sam keto bataliti.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#4556 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dobar osjecaj »

Ja imam mnogo višegodišnjeg iskustva s različitim promjenama kilaže, stilova života, mnogo promijenjenih adresa i mnogo raznih faktora koji su uticali na sve segmente mog života. Nakon svega, MENI, ali samo MENI najmanje problema bilo koje prirode, pa i problema s naglim gubljenjem i dobijanjem kilograma stvara život prepun svih vrsta aktivnosti, puno druženja kadgod mogu s ljudima koji mi prijaju, puno svih oblika intelektualnog i fizičkog rada(sa što više boravka na zraku) i ishrane u kojoj je najviše zastupljena hrana koju su (otprilike) jeli i moji preci među kojima je bilo više ljudi koji su doživjeli jako duboku starost.
Kad ne kupujem i ne konzumiram industrijski obrađenu hranu u kojoj se nalazi bogzna šta, kad uspijem da kuham hranu provjereno proizvedenu bez upotrebe hemije pa ne moram jesti hranu iz restorana osjećam ogromnu razliku u svim aspektima mog zdravlja. Prvo ono što je prvi pokazatelj zdravlja u organizmu žene - menstrualni ciklus se potpuno vrati u savršenu ravnotežu. Drugo, probava je savršena. Nema nadutosti, nema nikakvih problema s probavom. Sve svoje dužnosti i funkcije obavljam lakše i puno produktivnije.

Jedem sve što se može proizvesti na zemlji, u vodi i zraku našeg podneblja. Nisam proždrljiva i razumijem da moj mozak prvenstveno pa dalje svi organi u tijelu, trebaju puno i redovno dopunu energijom za rad. Sad se ne opterećujem da moram svakodnevno stići trenirati bilo šta jer sam aktivna svakodnevno na razne druge načine i svaki slobodan trenutak sam u prirodi. Nemam i ne želim da imam vrijeme za sjedilački stil života, ne želim provoditi sate i sate u gledanju tv-a, ne želim vrijeme za prazan hod. Kad se umorim potrudim se da spavam puno da se odmorim. Želim svima da nađu svoju mjeru zdravlja i dovoljno pameti i snage da je sebi priušte.
emmir1
Posts: 4482
Joined: 07/06/2013 15:28

#4557 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

Moje iskustvo

Evo 3. godina da sam od 81 kg do 83 kg.

Smršao 30-40 kg.

Izbacio ugljikohidrate i secer prije svega, znači apsolutno u ishrani nemam rizu, krompir i sve što sadrži brašno

Ugljikohidrate unosim kroz druge namirnice.

Moja vjerujem greška je bila izbacivanje i crvenog mesa, danas ga jedem.

Ugljikohidrate uzimam kroz cjelovite žitarice...zob, raž...

Nakon tog mršanja pojavili mi se mnogi simptomi, žarenje u nogama, zujanje u usima, titranja mišića...itd...itd

Godinu hodao po doktorima, bruku para dao...kod samo 10 neurologa bio

Nalazi savršeni.

Jedino trigliceridi su mi 0.4

E sada ne znam da li je to prenisko.




Znači savjet, kada idete na te dijete i izbacivanja neke hrane iz svoje ishrane budite oprezni i slušajte savjete stručnjaka

Organizam mora biti podmiren.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#4558 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Euridika »

jOFLA wrote:Je li to iz ličnog iskustva ? Jesi li bila debela pa si smršala na taj gore opisan način ?
Zbog čega pitaš - interesuje te moje životno iskustvo ili želiš da meni dokazuješ kako metod koji sam ja opisala ne daje rezultate, a ovaj koji si ti isprobao daje?
Sudeći prema tvojim ostalim postovima na temi, rekla bih da si došao na temu da se raspravljaš i ubjeđuješ da si ti jedini u pravu, a da smo mi svi ostali u zabludi. Ako je tako, definitivno ne želim biti dio takvih diskusija na forumu. Furaj svoje, ako misliš da će tvom ukupnom zdravlju koristiti potpuno izbacivanje žitarica i krompira iz prehrane (koji osim škroba su i glavni izvor vitamina B skupine, ali Bože moj, očito to ne treba ljudskom organizmu) ili konzumiranje voća u rijetkim prilikama (i to je pravo zdravo, naravno).

Btw, ako se pozivaš na nekog autoriteta iz ove oblasti i to još ljekara (što bi valjda trebalo da bude garant da je metoda sigurno uspješna, zagarantovano daje rezultate i dugoročno je neškodljiva za organizam), onda bi bilo pametno da istražiš malo više o toj osobi čije ideje zagovaraš. Ja imam pravilo da ne gledam YouTube stručnjake, već čitam relevantnu stručnu literaturu iz date oblasti, pa tako istražih na Internetu ovog dr. Funga. Zanimljivo, naiđoh na netu samo jedan medicinski članak u kojem on učestvuje kao koautor, iz septembra 2017. godine, u kojem je opisana primjena ove dijetalne metode koju zagovora doktor na jednom pacijentu u 4-mjesečnom periodu. Ako je metoda toliko dobra i uspješna, zar ne bi trebalo biti više medicinskih članaka koji potvrđuju njenu uspješnost? I veći broj pacijenata koji su uspješno izliječeni primjenom metode (pacijent iz studije je bolovao od inzulinske rezistencije)? Još jedan detalj mi je privukao pažnju - ljekar specijalista nefrologije, a nema nijednog članka niti reference iz oblasti nefrologije, samo reference na metode terapeutskog posta u primjeni kod pacijenata sa dijabetesom 2 (što inače spada u medicinsku oblast endokrinologije i gastroenterohepatologije, ali hajde, nebitno je i to).
Da ne bude zabune, nisam hejter koji će sad dokazivati da je ovaj doktor ublehaš, ali daleko od toga da ću mu povjerovati na osnovu raznih Internet "reklama". Baš zato što jeste ljekar, njegova odgovornost u davanju savjeta pacijentima i široj populaciji je veća i trebao bi se suzdržati od toga da naslijepo preporučuje neku terapiju bez da se upozna sa zdravstvenim stanjem svakog pacijenta ponaosob i da terapiju prepisuje svakom pacijentu u skladu sa njegovim zdravstvenim stanjem i potrebama.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#4559 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Euridika »

dobar osjecaj wrote:Ja imam mnogo višegodišnjeg iskustva s različitim promjenama kilaže, stilova života, mnogo promijenjenih adresa i mnogo raznih faktora koji su uticali na sve segmente mog života. Nakon svega, MENI, ali samo MENI najmanje problema bilo koje prirode, pa i problema s naglim gubljenjem i dobijanjem kilograma stvara život prepun svih vrsta aktivnosti, puno druženja kadgod mogu s ljudima koji mi prijaju, puno svih oblika intelektualnog i fizičkog rada(sa što više boravka na zraku) i ishrane u kojoj je najviše zastupljena hrana koju su (otprilike) jeli i moji preci među kojima je bilo više ljudi koji su doživjeli jako duboku starost.
Kad ne kupujem i ne konzumiram industrijski obrađenu hranu u kojoj se nalazi bogzna šta, kad uspijem da kuham hranu provjereno proizvedenu bez upotrebe hemije pa ne moram jesti hranu iz restorana osjećam ogromnu razliku u svim aspektima mog zdravlja. Prvo ono što je prvi pokazatelj zdravlja u organizmu žene - menstrualni ciklus se potpuno vrati u savršenu ravnotežu. Drugo, probava je savršena. Nema nadutosti, nema nikakvih problema s probavom. Sve svoje dužnosti i funkcije obavljam lakše i puno produktivnije.

Jedem sve što se može proizvesti na zemlji, u vodi i zraku našeg podneblja. Nisam proždrljiva i razumijem da moj mozak prvenstveno pa dalje svi organi u tijelu, trebaju puno i redovno dopunu energijom za rad. Sad se ne opterećujem da moram svakodnevno stići trenirati bilo šta jer sam aktivna svakodnevno na razne druge načine i svaki slobodan trenutak sam u prirodi. Nemam i ne želim da imam vrijeme za sjedilački stil života, ne želim provoditi sate i sate u gledanju tv-a, ne želim vrijeme za prazan hod. Kad se umorim potrudim se da spavam puno da se odmorim. Želim svima da nađu svoju mjeru zdravlja i dovoljno pameti i snage da je sebi priušte.
Podržavam. :thumbup:
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#4560

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 04/06/2023 22:26, edited 1 time in total.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#4561 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Euridika »

jOFLA wrote:
Euridika wrote:
jOFLA wrote:Je li to iz ličnog iskustva ? Jesi li bila debela pa si smršala na taj gore opisan način ?
Zbog čega pitaš - interesuje te moje životno iskustvo ili želiš da meni dokazuješ kako metod koji sam ja opisala ne daje rezultate, a ovaj koji si ti isprobao daje?
Zanima me tvoje iskustvo. Internet je prepun onih koji vole da savjetuju i filozofiraju u polju u kojem nemaju nikakvog ličnog iskustva.
Nisam od tih koji šupljiraju naprazno. Da, naravno da sam isprobala metodu koju preporučujem i uspješna je (bila meni i par ljudi kojima sam preporučila). U suštini, i nije neka fiksna metoda, već da svako sebi prepozna šta mu je osnovni uzrok debljanja - neki ljudi jedu slatko neumjereno, neko jede u nepravilnim vremenskim razmacima, neko uglavnom jede brzu hranu punu nezdravih masnoća i šećera, neko preskače dnevne obroke pa se prejeda za večeru, neko jede kasno navečer ili u toku noći i sl. - i da onda aktivno radi na tome da promjeni taj nezdravi režim prehrane. Definitivno smanjiti unos ugljikohidrata (ali ne u potpunosti, s tim se ne slažem), povećati unos zdravih proteina i masnoća (nije dobro ni pojačavati masnoće više od 30% dnevnog unosa, vodi ka oštećenju jetre koja to metabolizira), ishrana bogata svježim povrćem i voćem koje je uzgajano na prirodan način, bez pesticida, domaća kuhana hrana (bez prejedanja) itd. Poenta je u mjeri, i toga se treba trajno pridržavati. I tjelovježba - bilo koji oblik: šetanje, plivanje, trčanje, fitnes/teretana, sport, u skladu sa svojim željama i potrebama, kondicijom i zdravstvenim stanjem.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40355
Joined: 29/06/2011 23:39

#4563 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dječak sa šibicama »

Opcenito ljudi pretjeruju, kaze ne jede nikako secer.. ok, secer je otrov, ali jedi med nekad, kasiku meda, jedi ne znam, steviu. Ponekad.

Sto bi ja sebe lisio cevapa ponekad, pojescu ih jednom u 20 dana, u mjesec dana, nece mi nista od toga biti.

Imunolozi i to oni kvalitetniji, imaju tezu da veci sok i stetu organizmu ucini nasilna restrikcija omiljene hrane, nego sto ces pojesti 250 grama bureka jednom u mjesec dana.
Treba i psihu nekad zadovoljiti. Mislim.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#4564 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ćiribiribela »

Nema mrsanja bez fizickog napora, doduse ima, ali vrati se sve. Govori vam neko sa puno iskustva, pocela sa dijetama kad je bila aktivna ona UN dijeta. Imala ca 20 kg viska. :lol:

A kad mi neko kaze da nema vremena za fizicke aktivnosti meni lose dodje. Ne mora se svuda autom, malo biciklo, malo prosetati...

Kad sam najvise gladovala i nisam danima jela kile se nisu spustale, kad sam pocela umjereno jesti i trenirati pocele se topiti. Ovdje sam vec pisala da sam pocela sa onom jillian michaels (tako nekako) 30 days challenge, samo ja sam radila nekih 2 mjeseca, onda malo teretana, biciklo, setnja..

Vec oko 3 godine imam istu kilazu a jedem apsolutno sve, doduse ima i dana kad ne jedem onoliko koliko mogu :lol: treniram i dalje 5x sedmicno.

http://i66.klix.com/345eeea.jpg

Razlika izmedju slike lijevo i desno je nekih 10-12 kg, (nemam ovdje starijih kad sam bila jos deblja :lol:). Slika desno je od prije 2 dana. Nije reklama zivota mi, nego muka mi od price "meni se i voda prima". Treba se oznojiti.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4565 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

Problem je sto moras 5 puta trenirati, inace ce vracaju , jel da?
Sta ce se desiti s godinama koje dolaze, mogucom trudnocom.Ako ti organizam navikne na taj ritam forsiranja i ako dodje period da to umanjis, biti ce mu panika sta da radi.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#4566 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ćiribiribela »

Imala sam prije par mjeseci problema sa alergijom pa nisam nista radila, udebljala kilu za mjesec, nije strasno.


Pa vjerovatno kad ne budem vise mogla da treniram onda cu manje da jedem, ili mi nece biti bitno. Ne znam. :mrgreen:

Hrana je bolan jedan od najvecih uzitaka u zivotu, pa sve i da moram 7 dana sedmicno u teretanu po 2 sata ja se ne odricem nicega. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4567 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

:-D

E, dobro. Ja sam suprotna. Ako procitam da nije ok , istog momenta sam ok bez toga,,,ili smanjim ma minimalnu kolicinu.
Ali trenirati ne bih mogla. To je za mene strasan fizicki rad. setnja ok.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21492
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#4568 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by MarlboroGold »

Preporučujem duge šetnje i planinarenje svake ili svake druge sedmice ako vam je mrsko trenirati. Ja sam od februara ove godine smršao desetak kila a i dalje metem sve pred sobom osim slatkiša i hljeba... slatkiši jednom sedmično, hljeb nikako.
Udebljao sam se kada sam bacio cigare... dobio 20kg viška. Sad sam pola zbacio i idemo dalje.
Naslovnica
Posts: 27662
Joined: 20/03/2013 15:38

#4569 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Naslovnica »

ćiribiribela wrote:Nema mrsanja bez fizickog napora, doduse ima, ali vrati se sve. Govori vam neko sa puno iskustva, pocela sa dijetama kad je bila aktivna ona UN dijeta. Imala ca 20 kg viska. :lol:

A kad mi neko kaze da nema vremena za fizicke aktivnosti meni lose dodje. Ne mora se svuda autom, malo biciklo, malo prosetati...

Kad sam najvise gladovala i nisam danima jela kile se nisu spustale, kad sam pocela umjereno jesti i trenirati pocele se topiti. Ovdje sam vec pisala da sam pocela sa onom jillian michaels (tako nekako) 30 days challenge, samo ja sam radila nekih 2 mjeseca, onda malo teretana, biciklo, setnja..

Vec oko 3 godine imam istu kilazu a jedem apsolutno sve, doduse ima i dana kad ne jedem onoliko koliko mogu :lol: treniram i dalje 5x sedmicno.

http://i66.klix.com/345eeea.jpg

Razlika izmedju slike lijevo i desno je nekih 10-12 kg, (nemam ovdje starijih kad sam bila jos deblja :lol:). Slika desno je od prije 2 dana. Nije reklama zivota mi, nego muka mi od price "meni se i voda prima". Treba se oznojiti.
Ako te uprati @karanana gotova si! :lol: :thumbup:
User avatar
Nastasia
Posts: 3421
Joined: 12/01/2018 13:44

#4570 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Nastasia »

Bravo ćiri :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4571 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote::-D

E, dobro. Ja sam suprotna. Ako procitam da nije ok , istog momenta sam ok bez toga,,,ili smanjim ma minimalnu kolicinu.
Ali trenirati ne bih mogla. To je za mene strasan fizicki rad. setnja ok.
:sad:
Bona nije tako, s' pocetka jeste ako ocekujes rezultate preko noci, u trening se ulazi postepeno, I za par mjeseci se navuces, udarat ces sebi samare zasto nisi ranije pocela. Sve se promijeni sa uvodjenjem treninga - dobijes hrpu pozitivne energije, odlucnost, osjecas se fenomenalno dobro, postanes jedna sasvim nova osoba, sigurna u sebe, zadovoljna sobom ... I to je samo pocetak. :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4572 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote:
moonca wrote::-D

E, dobro. Ja sam suprotna. Ako procitam da nije ok , istog momenta sam ok bez toga,,,ili smanjim ma minimalnu kolicinu.
Ali trenirati ne bih mogla. To je za mene strasan fizicki rad. setnja ok.
:sad:
Bona nije tako, s' pocetka jeste ako ocekujes rezultate preko noci, u trening se ulazi postepeno, I za par mjeseci se navuces, udarat ces sebi samare zasto nisi ranije pocela. Sve se promijeni sa uvodjenjem treninga - ... I to je samo pocetak. :thumbup:
Trening znaci trenirati non-stop. Tim smatram diznje tegova. jasno mi je da su vjezbe dobre za oblikovanje, no ako nismo profesionalno vezani za taj vid rekreacije, vrlo je vjerovatno da cemo posustati, napraviti prekid - e, onda to lijepo oblikovano tijelo pocinje da se deformise i prelazi u nove obline-ono oko stuka , stomacic itd. :lol: Osim toga nisam za to da zene imaju precvrste misice :-)
Licno nemam problema sa tezinom(55Kg) pokusavam je odzavati setnjom a ponajvise unosom kolicine hrane kao i vrsti i najvaznije kako se priprema. Skripi -bez masnoce uglavnom :lol:
U mom komsiluku je bio yoga studio- vidjela sam masu naroda koji su dolazili da budu ono[dobijes hrpu pozitivne energije, odlucnost, osjecas se fenomenalno dobro, postanes jedna sasvim nova osoba, sigurna u sebe, zadovoljna sobom ] - ja nisam srela -tezih, namcor.... osoba od njih. :-) Ko je namoc ostati ce namcor.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4573 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote: Trening znaci trenirati non-stop. Tim smatram diznje tegova. jasno mi je da su vjezbe dobre za oblikovanje, no ako nismo profesionalno vezani za taj vid rekreacije, vrlo je vjerovatno da cemo posustati, napraviti prekid - e, onda to lijepo oblikovano tijelo pocinje da se deformise i prelazi u nove obline-ono oko stuka , stomacic itd. :lol: Osim toga nisam za to da zene imaju precvrste misice :-)
Licno nemam problema sa tezinom(55Kg) pokusavam je odzavati setnjom a ponajvise unosom kolicine hrane kao i vrsti i najvaznije kako se priprema. Skripi -bez masnoce uglavnom :lol:
U mom komsiluku je bio yoga studio- vidjela sam masu naroda koji su dolazili da budu ono[dobijes hrpu pozitivne energije, odlucnost, osjecas se fenomenalno dobro, postanes jedna sasvim nova osoba, sigurna u sebe, zadovoljna sobom ] - ja nisam srela -tezih, namcor.... osoba od njih. :-) Ko je namoc ostati ce namcor.
LIJENCINO !!! :lol:

Slabo im se primila yoga ... :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4574 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

Ramzess Veliki wrote:
moonca wrote: Trening znaci trenirati non-stop. Tim smatram diznje tegova. jasno mi je da su vjezbe dobre za oblikovanje, no ako nismo profesionalno vezani za taj vid rekreacije, vrlo je vjerovatno da cemo posustati, napraviti prekid - e, onda to lijepo oblikovano tijelo pocinje da se deformise i prelazi u nove obline-ono oko stuka , stomacic itd. :lol: Osim toga nisam za to da zene imaju precvrste misice :-)
Licno nemam problema sa tezinom(55Kg) pokusavam je odzavati setnjom a ponajvise unosom kolicine hrane kao i vrsti i najvaznije kako se priprema. Skripi -bez masnoce uglavnom :lol:
U mom komsiluku je bio yoga studio- vidjela sam masu naroda koji su dolazili da budu ono[dobijes hrpu pozitivne energije, odlucnost, osjecas se fenomenalno dobro, postanes jedna sasvim nova osoba, sigurna u sebe, zadovoljna sobom ] - ja nisam srela -tezih, namcor.... osoba od njih. :-) Ko je namoc ostati ce namcor.
LIJENCINO !!! :lol:

Slabo im se primila yoga ... :D
:wink: .aaaaa jah, nije se primila--tersovi :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#4575 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ramzess Veliki »

moonca wrote:
Ramzess Veliki wrote: Slabo im se primila yoga ... :D
:wink: .aaaaa jah, nije se primila--tersovi :lol:
Mozda im fali nesto drugo ... fali im njega !!! :lol:
Post Reply