Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#4301 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by skafiskafsnjak »

dječak sa šibicama wrote:Ja sam uzeo program liposukcijske dijete, ono sto International health nudi kao program mrsanja.

Mnogi pricali da je ubleha, ja skinuh vise od 10 kila za nepune dvije sedmice. Jeste poskupo, bas skupo za nase uvjete, 160 eura jedna kura, ali rezultata ima.

Naravno, opet je sustina svega licna samokontrola, gladovanje, jedan skromni obrok dnevno od kojeg se ni cuko ne bi najeo. Ali bez gladi, nema rezultata. I malo vise fizicke aktivnosti, naravno.
Ovakva dijeta se moze i u licnom aranzmanu uraditi, ali gdje nabaviti aminokiseline, ima u Italiji i na zapadu ali nema kod nas. A neophodne su kao zamjena za hranu koja se ne unosi, da ne stradaju kosti, zglobovi, krv. Preko nekih ljudi sam se raspitao, na zapadu se moze nabaviti, malo je jeftinije logicno, ali moras imati nekoga da ti kupi i posalje. I mora znati gdje, i sta kupuje.

Najveca prednost je potpuna izmjena nacina ishrane, tek sad vidim koliko sam se pogresno i nezdravo hranio. Ako se drzis pravila, nema vracanja kilograma.
Ja sam davno otvorio ovu temu ... i citao sam i citao , X tekstova , sto obicnih ljudi tako i nutricionista.

Prema mojim uvjerenjima, a ja vjerujem i mnogih drugih , gladovanje je pogresno i to je patnja - bespotrebna naravno . Fazon je u zdravoj ishrani, 5 obroka dnevno , i fizickom aktivnoscu bar 4 dana sedmicno - bila to teretana ili fitnes. Pored zdrave ishrane , bitan je taj kalorijski deficit. Ko se drzi svega toga, NEMA TEORIJE da ne smrsa , znaci mora se smrsati . Mnogi kazu da je optimalno 1kg sedmicno gubiti ... 10 kg za 2 sedmice je previse, po mom misljenju.

Naravno, nakon svega toga, bitno je odrzati to sve... ili bar jedan dio - zdravu ishranu

Ja sam za 2 mjeseca skinuo 13kg.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#4302 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dječak sa šibicama »

Pa dobro, zato postoje suplementi, koji nadomjeste hranu, jedna vrsta shejka koja se dobija iz sirutke i pije se tri puta na dan. Poprilicno utoli glad, uz to se piju aminokiseline u kapsulama. Ja nisam osjecao nikakvu slabost, neki ljudi ne mogu energetski izdrzati, kod mene se organizam ima cime hraniti iz mojih zaliha sala :D

Zdravstveno, ja se osjecam odlicno. Puno bolje nego prije nekih mjesec dana, kada me taj visak kilograma opterecavao. Imam ja jos viska, ali lagano cu i to skinuti, dijetalnom ishranom i fizickom aktivnoscu.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#4303 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by skafiskafsnjak »

Pa meni je upravo to pogresno, piti neke stvari umjesto da zdravo jedes. To mi je nekako precica ...

Treba biti karakter i izdrzati na ovome sto sam ja napisao .... iz licnog iskustva kazem, nema sanse da ne smrsas.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72879
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#4304 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Velkoski »

Kako misliš gdje kupiti aminokiseline? :D U svakom protein shopu
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#4305 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by dječak sa šibicama »

Velkoski wrote:Kako misliš gdje kupiti aminokiseline? :D U svakom protein shopu
Nije to to, i meni je prvo palo na pamet, ali...
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#4306 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by serum »

Jedan stari-novi clan. Danas sa kontrole kod jednog endokrinologa, zena nije mogla vjerovat. Za 4 mjeseca sam smrsao sa 130kg na 105. Znaci punih 25kg. Volio sam jesti nenormalno, cola i slicni sokovi, slatkisi grickalice, brza hrana... Ali u ova 4 mjeseca sam u potpunosti izbacio, sokove sve i kiselu vodu (cak i cijedjene) osim limunade, sve slatkise i grickalice. Znaci ni kafu ne secerim. Hljeb i to kriska samo za dorucak, rucak i vecera bez hljeba, to mjenjam salatom ili krompirom. Prehrana je uglavnom kuhano povrce, tipa, grasak, grah, razne kalje od povrca i mesa, zatim mladi sir, jaja, svo meso ne przeno, leso, zapeceno, ne masno. Grickalice nikako i nikakve. Medjuobroci su mi voce, i to najvise 2 dnevno tipa banana i jabuka ili slicno. Nemam dijabetes ali sam bio gojazan 130kg na 1,84 visine, stomak izrazen. Sad oblacim stare kosulje koje mi nisu mogle, i to mi je veoma drago. Tigliceridi sa 6,8 su danas pokazali rezultat 1,91, a ukinuli su mi tabletu za pritisak koju sam uzima jednom ujutro, jer mi se mantalo, a kad su izmjerili pritisak bio je nizak, tako da vise nemam terapiju za pritisak. Eto, nema tajne, nema tableta, cajeva, raznih zavrzlama, kao i prestat pusit, treba jak karakter. Ma prahnu mi cevapi, milka, sladoled, al svemu uspijem odolit. Jos da sam upraznjavao 2 sedmicno fiz. Aktivnost, gdje bi mi bio kraj, to sam za cijelo ljeto jedno 2-3 puta isao vozit biciklo. Sad kada me vidi stara raja, kolege koje dugo nisam vidio, prvo pitanje koje mi postave je, sta je u pitanju, misleci na bolest..
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#4307 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by serum »

I da lazem, jedina terapija koju uzimam je D3 vitamin koji mi je smanjen, u krvi, i uz njega omegu riblje ulje...
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4308 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

serum wrote:Jedan stari-novi clan. Danas sa kontrole kod jednog endokrinologa, zena nije mogla vjerovat. Za 4 mjeseca sam smrsao sa 130kg na 105. Znaci punih 25kg. Volio sam jesti nenormalno, cola i slicni sokovi, slatkisi grickalice, brza hrana... Ali u ova 4 mjeseca sam u potpunosti izbacio, sokove sve i kiselu vodu (cak i cijedjene) osim limunade, sve slatkise i grickalice. Znaci ni kafu ne secerim. Hljeb i to kriska samo za dorucak, rucak i vecera bez hljeba, to mjenjam salatom ili krompirom. Prehrana je uglavnom kuhano povrce, tipa, grasak, grah, razne kalje od povrca i mesa, zatim mladi sir, jaja, svo meso ne przeno, leso, zapeceno, ne masno. Grickalice nikako i nikakve. Medjuobroci su mi voce, i to najvise 2 dnevno tipa banana i jabuka ili slicno. Nemam dijabetes ali sam bio gojazan 130kg na 1,84 visine, stomak izrazen. Sad oblacim stare kosulje koje mi nisu mogle, i to mi je veoma drago. Tigliceridi sa 6,8 su danas pokazali rezultat 1,91, a ukinuli su mi tabletu za pritisak koju sam uzima jednom ujutro, jer mi se mantalo, a kad su izmjerili pritisak bio je nizak, tako da vise nemam terapiju za pritisak. Eto, nema tajne, nema tableta, cajeva, raznih zavrzlama, kao i prestat pusit, treba jak karakter. Ma prahnu mi cevapi, milka, sladoled, al svemu uspijem odolit. Jos da sam upraznjavao 2 sedmicno fiz. Aktivnost, gdje bi mi bio kraj, to sam za cijelo ljeto jedno 2-3 puta isao vozit biciklo. Sad kada me vidi stara raja, kolege koje dugo nisam vidio, prvo pitanje koje mi postave je, sta je u pitanju, misleci na bolest..

Izbaci hljeb potpuno, krompir smanji ili potpuno izbaci.
Grah svedi na minimum.

Jedi svježe povrće.

Recimo uzmeš brokulu i kupus i samelješ u blenderu, dodaš limuna i začina koji voliš, maslinovo ulje i tunjevinu sa maslinovim uljem ili jedno 250 grama pečene piletine na kockice.

Ja toga nabacam raznih vrsta povrća i stavim ili komade feta sira i masline, druga opcija tunjevina treća opcija piletina.

Što se kaže lavor toga pojedem.

Najedem se pravo
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4309 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Jimmy McNulty »

Svaka čast majstore :thumbup:

Ja sam od polovine juna do danas izgubio 10 kila :mrgreen: ali nisam se odrekao apsolutno ničeg samo sam umanjio dosta. Večeru uglavnom izbjegnem, jedem između 12h popodne i 6h predvečer. Kad mi prahne slatko pojedem, kad mi padnu ćevapi napamet pojedem. Ovo ljeto sam imao rekordan broj roštilja ali je zato fizička aktivnost bila na nivou.

Volio bih do novembra smanjit na 100 kilograma, a onda do Nove godine na 95 i biću top. :izet:
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4310 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

I da.

Uzmite tablicu ugljikohidrata i hranite se po njoj.

Šta nema ugljikohidrata više jesti

Voća ima dosta koje ima prilično ugljikohidrata i dosta šećera, zato je najbolje bobičasto voće, grejp, kisela jabuka.

Banane i grodze ne.

Suho voće nikako
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4311 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

Koliko si visok @Jimmy McNulty?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4312 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

Čuj banane da ne jede...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#4313 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Jimmy McNulty »

Snake Eyes wrote:Koliko si visok @Jimmy McNulty?
195 cm, možda 1-2 više, nisam se izmjerio 5-6 godina :D
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4314 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

Snake Eyes wrote:Čuj banane da ne jede...

Pa imaju dosta ugljikohidrata koje treba ukinut ako se želi smršat.

Mada ja sam ih jeo i po 3 dnevno kada sam mršao.

Ja sam imao 135 kg a sada 82 kg.

I nisam nikakve tablete koristio, samo fizička aktivnost i promjena ishrane.
Sramota me bilo i reći i napisati koliko sam imao kg.

A to sam skinuo za 11 mjeseci.

Nisam ni kile vratio a jedem svega, porcije prilične.

Evo upravo cijelu čokoladu ali 80 posto kakao, to ponekad.

Pročitao sam mnogo knjiga i literature o mršanju dok sam bio u toj fazi a i danas čitam jer me zanima pa sam i naučio što šta.

Neko pomenu i tablete da kao mu namiri sve tijelu i da mu ne bi udarilo na krv ili kosti.

Ja sam vadio nalaze 3 puta u to vrijeme, prije 2 mjeseca opet.
Sve idealno, trigliceridi 0.7.

I kada sam bio na dijeti a i danas pojedem bar 20 različitih vrsta hrane tokom dana
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4315 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

I kada sam bio na dijeti a i danas pojedem bar 20 različitih vrsta hrane tokom dana
Zasto jedes toliko hrane?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4316 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

emmir1 wrote:
Snake Eyes wrote:Čuj banane da ne jede...

Pa imaju dosta ugljikohidrata koje treba ukinut ako se želi smršat.

Mada ja sam ih jeo i po 3 dnevno kada sam mršao.

Ja sam imao 135 kg a sada 82 kg.

I nisam nikakve tablete koristio, samo fizička aktivnost i promjena ishrane.
Sramota me bilo i reći i napisati koliko sam imao kg.

A to sam skinuo za 11 mjeseci.

Nisam ni kile vratio a jedem svega, porcije prilične.

Evo upravo cijelu čokoladu ali 80 posto kakao, to ponekad.

Pročitao sam mnogo knjiga i literature o mršanju dok sam bio u toj fazi a i danas čitam jer me zanima pa sam i naučio što šta.

Neko pomenu i tablete da kao mu namiri sve tijelu i da mu ne bi udarilo na krv ili kosti.

Ja sam vadio nalaze 3 puta u to vrijeme, prije 2 mjeseca opet.
Sve idealno, trigliceridi 0.7.

I kada sam bio na dijeti a i danas pojedem bar 20 različitih vrsta hrane tokom dana
kakva je situacija sa kožom?

EDIT: Koliko već dugo uspijevaš održat normalnu težinu?
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4317 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

moonca wrote:
I kada sam bio na dijeti a i danas pojedem bar 20 različitih vrsta hrane tokom dana
Zasto jedes toliko hrane?

Pa evo recimo salata.

Ubacim izblendanu cveklu, mrkvu, celer, kupus, brokula.
Par začina...tucana paprika i list peršuna, maslinovo ulje, limun i onda sir feta ili meso

Kasnije isjeckam jabuku na kockice pospem cimetom i izblendanim orasima i bademom.

Doručak ono ledo zaleđeno bobičasto voće sa jogurtom.

I eto ti 20 tak vrsta tokom dana
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4318 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

Snake Eyes wrote:
emmir1 wrote:
Snake Eyes wrote:Čuj banane da ne jede...

Pa imaju dosta ugljikohidrata koje treba ukinut ako se želi smršat.

Mada ja sam ih jeo i po 3 dnevno kada sam mršao.

Ja sam imao 135 kg a sada 82 kg.

I nisam nikakve tablete koristio, samo fizička aktivnost i promjena ishrane.
Sramota me bilo i reći i napisati koliko sam imao kg.

A to sam skinuo za 11 mjeseci.

Nisam ni kile vratio a jedem svega, porcije prilične.

Evo upravo cijelu čokoladu ali 80 posto kakao, to ponekad.

Pročitao sam mnogo knjiga i literature o mršanju dok sam bio u toj fazi a i danas čitam jer me zanima pa sam i naučio što šta.

Neko pomenu i tablete da kao mu namiri sve tijelu i da mu ne bi udarilo na krv ili kosti.

Ja sam vadio nalaze 3 puta u to vrijeme, prije 2 mjeseca opet.
Sve idealno, trigliceridi 0.7.

I kada sam bio na dijeti a i danas pojedem bar 20 različitih vrsta hrane tokom dana
kakva je situacija sa kožom?

EDIT: Koliko već dugo uspijevaš održat normalnu težinu?
2 godine sam od 81 do 83 kg.

Koža mi je inače valjda elastićna i situacija je dobra, malo se primjeti na stomaku, ostalo nigdje.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4319 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

emmir1 wrote:
2 godine sam od 81 do 83 kg.

Koža mi je inače valjda elastićna i situacija je dobra, malo se primjeti na stomaku, ostalo nigdje.
Ne zanm koliko imaš godina ali kažu da je opuštena koža povezana sa istim, što si mlađi imaš manje šanse da je imaš. Ti si izgubio 50kg za 11 mjeseci, u nekim okolnostima trebao bi imati kesu oko struka, ako nemaš, smatraj se sretnim.

U svakom slučaju, nisi mogao ništa bolje sebi uraditi nego skinuti taj višak kilograma, debljina je zlo.
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4320 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

Snake Eyes wrote:
emmir1 wrote:
2 godine sam od 81 do 83 kg.

Koža mi je inače valjda elastićna i situacija je dobra, malo se primjeti na stomaku, ostalo nigdje.
Ne zanm koliko imaš godina ali kažu da je opuštena koža povezana sa istim, što si mlađi imaš manje šanse da je imaš. Ti si izgubio 50kg za 11 mjeseci, u nekim okolnostima trebao bi imati kesu oko struka, ako nemaš, smatraj se sretnim.

U svakom slučaju, nisi mogao ništa bolje sebi uraditi nego skinuti taj višak kilograma, debljina je zlo.


U 34. sam smršao.

Oko struka nemam kesu, malo se primjeti samo kada se skinem

Sve košulje su mi slim i majice su mi uske i ne vidi se ni sekunde, znači nije to puno.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#4321 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Bluemore »

Pratim :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4322 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

emmir1 wrote:
moonca wrote:
I kada sam bio na dijeti a i danas pojedem bar 20 različitih vrsta hrane tokom dana
Zasto jedes toliko hrane?

Pa evo recimo salata.

Ubacim izblendanu cveklu, mrkvu, celer, kupus, brokula.
Par začina...tucana paprika i list peršuna, maslinovo ulje, limun i onda sir feta ili meso

Kasnije isjeckam jabuku na kockice pospem cimetom i izblendanim orasima i bademom.

Doručak ono ledo zaleđeno bobičasto voće sa jogurtom.

I eto ti 20 tak vrsta tokom dana
Slicne salate i ja jedem , ali sa mozzarellom. Feta je masna.
Za dorucak -kuvam zob sa malo creama i Agava-ima li kod nas kupiti to?
Sid the sloth
Posts: 2820
Joined: 30/01/2013 15:56

#4323 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Sid the sloth »

moonca wrote:
emmir1 wrote: Pa evo recimo salata.

Ubacim izblendanu cveklu, mrkvu, celer, kupus, brokula.
Par začina...tucana paprika i list peršuna, maslinovo ulje, limun i onda sir feta ili meso

Kasnije isjeckam jabuku na kockice pospem cimetom i izblendanim orasima i bademom.

Doručak ono ledo zaleđeno bobičasto voće sa jogurtom.

I eto ti 20 tak vrsta tokom dana
Slicne salate i ja jedem , ali sa mozzarellom. Feta je masna.
Za dorucak -kuvam zob sa malo creama i Agava-ima li kod nas kupiti to?
Zasto bi to bilo lose? To je itekako dobro, masti su bitnije nego sto se u narodu misli, ugljikohidrati su najveci neprijatelj i njih treba smanjiti (nikako izbaciti).
serum
Posts: 238
Joined: 08/11/2009 21:10

#4324 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by serum »

A cuj, dovoljno sam toga izbacio, slazem se za krompir ali i dalje ce biti u jelovniku. Za grah mnogo grijesis jer je to jedna od najboljih namirnica sto se tice mrsanja i zdravlja, puna proteina. Ja nemam zelju biti maneken, niti imati 83kg vec 95 do 100kg i da budem zdrav. I da voce koje spominjes da ne jedes, banane i grodze, nisu preporucljive za secerase a sve se smije jesti u umjerenim kolicinama. Znaci danas jedna banana i 200gr grozdja bez problema, jer je grozdje nezamje ljivo zbog svojih osobnosti...a koza, moras je imati povecu, jer ako si to smrsao 50kv moras imati kesu, jer ja sa svojih 25kg gubitka je imam. To nijedna teretana ni fitnes ne moze zategnuti...
emmir1
Posts: 4494
Joined: 07/06/2013 15:28

#4325 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

@monca


Zob sam i ja jeo, blendao ga i pravio palačinku od njega.

U zadnje vrijeme ne zbog ugljikohidrata.

Takođe sa jogurtom, pa kuhao ga sa jabukom....

Ja sam neke stvari naručivao preko Alternativa shopa, oni imaju svega.
Post Reply