Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4251 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

vješalica wrote:
moonca wrote: -Godnine igraju ulogu-ako ste prosli 30-te neko salo oko struka nece nestati. To jedino uklanja Karabeg.

Jedem kuvano, bez ulja , koristm namaze za hljeb bez glutina, ne jedem slatko -kolace, meso,przeno ne , jedem jaja 1 sedmcno, jedem posnu pitu uz kavu -umjesto kolaca, itd -169 visoka - 52 kg :-D
neuhranjena
:-) Nece biti.
lijepa u dusi
Posts: 2876
Joined: 02/11/2014 13:07

#4252 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by lijepa u dusi »

Vec mjesec dana kako ne jedem secere, kad mi naumpadne slatko udarim po lubenici. Regulisala sam glukozu u krvi, nema nagle skokove i padove, hljeb svela na minimum (kriska, dvije u par dana i to za dorucak), tjesteninu jednom u ovih mjesec dana jela, smanjila kolicinu obroka s prijasnjih porcija na 2/3, a kile ne stagniraju, vec i dalje idu na gore, doduse sada sporije. Ne vjezbam jer su mi meniskusi davno stradali od treninga, a kilaza koju trenutno imam ne moze podnijeti bilo kakav kardio. Bukvalno nakon 300 m imam uzasne bolove.
Gdje grijesim kad je ishrana u pitanju? S ovakvim nacinom ishrane sam se nadala skinuti bar 10% kilaze, pa da onda mogu uvesti trening, medjutim i dalje dobijam na kilazi. Postajem ocajna i gubim volju :|
sabanss
Posts: 4600
Joined: 13/08/2006 11:20

#4253 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by sabanss »

vješalica wrote:
moonca wrote: -Godnine igraju ulogu-ako ste prosli 30-te neko salo oko struka nece nestati. To jedino uklanja Karabeg.

Jedem kuvano, bez ulja , koristm namaze za hljeb bez glutina, ne jedem slatko -kolace, meso,przeno ne , jedem jaja 1 sedmcno, jedem posnu pitu uz kavu -umjesto kolaca, itd -169 visoka - 52 kg :-D
neuhranjena
Lako moguce obzirom da spominje cinjenicu da salo na stomaku poslije 30-te jedino Karabeg skida. Obzirom na pobrojanu ishranu takodjer lako je moguce da je skinny fat tip.

Inace, poslije 30-te je lako naci covjeka bez sala na struku i kod jacih rekreativaca, ne mora se cak ici ni na profesionalce.
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#4254 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

lijepa u dusi wrote:Vec mjesec dana kako ne jedem secere, kad mi naumpadne slatko udarim po lubenici. Regulisala sam glukozu u krvi, nema nagle skokove i padove, hljeb svela na minimum (kriska, dvije u par dana i to za dorucak), tjesteninu jednom u ovih mjesec dana jela, smanjila kolicinu obroka s prijasnjih porcija na 2/3, a kile ne stagniraju, vec i dalje idu na gore, doduse sada sporije. Ne vjezbam jer su mi meniskusi davno stradali od treninga, a kilaza koju trenutno imam ne moze podnijeti bilo kakav kardio. Bukvalno nakon 300 m imam uzasne bolove.
Gdje grijesim kad je ishrana u pitanju? S ovakvim nacinom ishrane sam se nadala skinuti bar 10% kilaze, pa da onda mogu uvesti trening, medjutim i dalje dobijam na kilazi. Postajem ocajna i gubim volju :|
Hodaj...šetaj.

Svaki dan bar 5 km, nemoj da bude skroz lagani tempo ali ne mora biti ni brzo hodanje.

Da znaš da i voće je slatko, lubenica ima glikemijski index 70...i ona ti podigne glukozu, naravno ne kao slatkiši ili tjestenina

Uzmi sebi crnu čokoladu, možeš onu sa steviom ili samo da je oko 80 posto udio kakao, pa možeš jednu u 7 dana pojest.

Ja bih ti preporučio kada ti naumpadne slatko.
Uzmeš jednu jabuku i kuhaš je 8 minuta, nakon 4 minute kuhanja ubaciš šoljicu zobi.
Uzmeš malo oraha i badema i izblendaš i pospeš po tome...kupiš organski kakao i na kraju i njega kašiku po tome.
Bolje od bilo kakvog kolača a zdravo i dijetalno...to ti je recimo kao ručak.

Pokušaj hljeb i tjesteninu skroz izbacit jer ugljikohidrata ima u voću i povrću.

Jedi žitarice cjelovite...ječam, zob sa jogurtom.

Zob možeš takođe blendat i onda pomiješat sa vodom i jedno jaje, malo jogurta...napraviš palačinku i preko tunjevinu...ako ti nedostaje hljeb


Uglavnom malo još smanji obroke i kretat se moraš...dovoljna je malo aktivnija šetnja i kile će ići dole
User avatar
mayab
Posts: 27189
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4255 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mayab »

Već je to ovdje pisalo dosta raje, a ja ti to mogu potvrditi iz svog iskustva!
Dakle ako ti kile ne idu dole, nema druge nego totalno izbaciti UH mjesec dana, dakle nula kruh, nula voće,nula krompir,kukuruz,mahune, grašak , ako piješ pivo, zaboravi ga, eventualno bijelo vino i gemišt, drugi alkohol zaboravi(ako inače ne konzumiraš, tim bolje) a full meso riba jaja, zeleno povrće, pomalo punomasnog svježeg mladog sira, zeleni čaj , puno vode, koristi začine tipa čili i kurkuma, umjerena fizička aktivnost (sve može, samo nemoj ležati :mrgreen: ), dakle izazvati ketozu, i kile idu dole, salo se topi, provjereno , dokazano!

https://www.scribd.com/document/3558834 ... ikohidrata
Last edited by mayab on 09/08/2017 08:12, edited 1 time in total.
sabanss
Posts: 4600
Joined: 13/08/2006 11:20

#4256 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by sabanss »

Ketoza je dobar nacin. Mada i vjezbati se moze ako su koljena stradala.

Vecina bildera po nasim teretanama nikad i ne radi noge :) Udri klasicni program: prsa, ledja, ramena, ruke... Sve sa tegovima, kardio ti skoro i ne treba, moze brza setnja umjesto toga. Neke teretane imaju cak i bicikla za ruke pa mozes pokusati. Sa vjezbanjem je puno lakse...
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#4257 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by duga puska »

Iskustva po ovom pitanju imam dosta :D . Sve dijete tipa: prvi dan za dorucak ovo, rucak ono, veceru ovo, drugi dan...kako izgubio kile, brze ih jos vratio.Znao 8 kg za dvije hefte izgubiti, ali jako brzo poslije toga Lesi se vracao kuci.Zato se jedne godine naljutih i za nepunu godinu smrsah nesto malo vise od 40 kg.Prvo kasiku probusio znatno, bijeli hljeb skroz izbacio i u minimalnim kolicinam koristio ove tamne varijante, secer totalno izbacio (od bajrama do bajrama baklava i bas za neki bitan rodjendan), veceru u klasicnom obliku izbacio, ali uvijek je islo neko voce ili tada vocni jogurti (birao sam i tu vrste sa minimalno secera i masnoca), pivu i zestoka pica skroz izbacio, samo bijelo vino sa kiselom vodom, sve gazirane sokove i sve ostale koji su imali dodatke secera.Znaci vodio racuna da ne unosim nista sto ima one visoke kalorijske vrijednosti tipa grickalice, pohovano, majoneze...Nakon prvih mjesec dana sve mi je postala takva rutina da nisam ama bas nikakav strasni problem imao.Bitno je reci da sam oko 30 kg smrsao bez skoro ikakave fizicke aktivnosti za nekih cca pola godine.Onda sam kad sam olaksao ubacio fudbal i samo povecava broj termina na odprilike svaki drugi dan, a ishranu ostavio u rezimu koji sam imao.Ljepota...Tada sam generalno najduze i drzao optimalnu kilazu, ali je nakon nekoliko godina bilo opustanja, pa opet skidanja na jedan malo drugaciji nacin.Uglavnom samo disciplina, nema sad cu ja red Milke, nije to nista.Ja, ja sam tih godina koristio umjetna sladila, jeo one cokolade i ostalo za dijabeticare, mada sam se kasnije naslusao o tim sladilima svasta...
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#4258 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by emmir1 »

duga puska wrote:Iskustva po ovom pitanju imam dosta :D . Sve dijete tipa: prvi dan za dorucak ovo, rucak ono, veceru ovo, drugi dan...kako izgubio kile, brze ih jos vratio.Znao 8 kg za dvije hefte izgubiti, ali jako brzo poslije toga Lesi se vracao kuci.Zato se jedne godine naljutih i za nepunu godinu smrsah nesto malo vise od 40 kg.Prvo kasiku probusio znatno, bijeli hljeb skroz izbacio i u minimalnim kolicinam koristio ove tamne varijante, secer totalno izbacio (od bajrama do bajrama baklava i bas za neki bitan rodjendan), veceru u klasicnom obliku izbacio, ali uvijek je islo neko voce ili tada vocni jogurti (birao sam i tu vrste sa minimalno secera i masnoca), pivu i zestoka pica skroz izbacio, samo bijelo vino sa kiselom vodom, sve gazirane sokove i sve ostale koji su imali dodatke secera.Znaci vodio racuna da ne unosim nista sto ima one visoke kalorijske vrijednosti tipa grickalice, pohovano, majoneze...Nakon prvih mjesec dana sve mi je postala takva rutina da nisam ama bas nikakav strasni problem imao.Bitno je reci da sam oko 30 kg smrsao bez skoro ikakave fizicke aktivnosti za nekih cca pola godine.Onda sam kad sam olaksao ubacio fudbal i samo povecava broj termina na odprilike svaki drugi dan, a ishranu ostavio u rezimu koji sam imao.Ljepota...Tada sam generalno najduze i drzao optimalnu kilazu, ali je nakon nekoliko godina bilo opustanja, pa opet skidanja na jedan malo drugaciji nacin.Uglavnom samo disciplina, nema sad cu ja red Milke, nije to nista.Ja, ja sam tih godina koristio umjetna sladila, jeo one cokolade i ostalo za dijabeticare, mada sam se kasnije naslusao o tim sladilima svasta...



Od tih umjetnih sladila mislim samo stevia da je prirodna, ali nekom ne odgovara

Preporučio bih zamjenu šećer od cvjeta kokosa
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#4259 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by duga puska »

emmir1 wrote:
duga puska wrote:Iskustva po ovom pitanju imam dosta :D . Sve dijete tipa: prvi dan za dorucak ovo, rucak ono, veceru ovo, drugi dan...kako izgubio kile, brze ih jos vratio.Znao 8 kg za dvije hefte izgubiti, ali jako brzo poslije toga Lesi se vracao kuci.Zato se jedne godine naljutih i za nepunu godinu smrsah nesto malo vise od 40 kg.Prvo kasiku probusio znatno, bijeli hljeb skroz izbacio i u minimalnim kolicinam koristio ove tamne varijante, secer totalno izbacio (od bajrama do bajrama baklava i bas za neki bitan rodjendan), veceru u klasicnom obliku izbacio, ali uvijek je islo neko voce ili tada vocni jogurti (birao sam i tu vrste sa minimalno secera i masnoca), pivu i zestoka pica skroz izbacio, samo bijelo vino sa kiselom vodom, sve gazirane sokove i sve ostale koji su imali dodatke secera.Znaci vodio racuna da ne unosim nista sto ima one visoke kalorijske vrijednosti tipa grickalice, pohovano, majoneze...Nakon prvih mjesec dana sve mi je postala takva rutina da nisam ama bas nikakav strasni problem imao.Bitno je reci da sam oko 30 kg smrsao bez skoro ikakave fizicke aktivnosti za nekih cca pola godine.Onda sam kad sam olaksao ubacio fudbal i samo povecava broj termina na odprilike svaki drugi dan, a ishranu ostavio u rezimu koji sam imao.Ljepota...Tada sam generalno najduze i drzao optimalnu kilazu, ali je nakon nekoliko godina bilo opustanja, pa opet skidanja na jedan malo drugaciji nacin.Uglavnom samo disciplina, nema sad cu ja red Milke, nije to nista.Ja, ja sam tih godina koristio umjetna sladila, jeo one cokolade i ostalo za dijabeticare, mada sam se kasnije naslusao o tim sladilima svasta...



Od tih umjetnih sladila mislim samo stevia da je prirodna, ali nekom ne odgovara

Preporučio bih zamjenu šećer od cvjeta kokosa
nije prije petnaestak godina stevie bilo :D ili nije bila provaljena kod nas ;-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#4260 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mO k3 »

emmir1 wrote:
duga puska wrote:Iskustva po ovom pitanju imam dosta :D . Sve dijete tipa: prvi dan za dorucak ovo, rucak ono, veceru ovo, drugi dan...kako izgubio kile, brze ih jos vratio.Znao 8 kg za dvije hefte izgubiti, ali jako brzo poslije toga Lesi se vracao kuci.Zato se jedne godine naljutih i za nepunu godinu smrsah nesto malo vise od 40 kg.Prvo kasiku probusio znatno, bijeli hljeb skroz izbacio i u minimalnim kolicinam koristio ove tamne varijante, secer totalno izbacio (od bajrama do bajrama baklava i bas za neki bitan rodjendan), veceru u klasicnom obliku izbacio, ali uvijek je islo neko voce ili tada vocni jogurti (birao sam i tu vrste sa minimalno secera i masnoca), pivu i zestoka pica skroz izbacio, samo bijelo vino sa kiselom vodom, sve gazirane sokove i sve ostale koji su imali dodatke secera.Znaci vodio racuna da ne unosim nista sto ima one visoke kalorijske vrijednosti tipa grickalice, pohovano, majoneze...Nakon prvih mjesec dana sve mi je postala takva rutina da nisam ama bas nikakav strasni problem imao.Bitno je reci da sam oko 30 kg smrsao bez skoro ikakave fizicke aktivnosti za nekih cca pola godine.Onda sam kad sam olaksao ubacio fudbal i samo povecava broj termina na odprilike svaki drugi dan, a ishranu ostavio u rezimu koji sam imao.Ljepota...Tada sam generalno najduze i drzao optimalnu kilazu, ali je nakon nekoliko godina bilo opustanja, pa opet skidanja na jedan malo drugaciji nacin.Uglavnom samo disciplina, nema sad cu ja red Milke, nije to nista.Ja, ja sam tih godina koristio umjetna sladila, jeo one cokolade i ostalo za dijabeticare, mada sam se kasnije naslusao o tim sladilima svasta...



Od tih umjetnih sladila mislim samo stevia da je prirodna, ali nekom ne odgovara

Preporučio bih zamjenu šećer od cvjeta kokosa
sta je secer nije prirodni??


Jednacina je jasna za dugorocno "mrsanje"

potrebno ti je na dan 3000 kalorija recimo ti pojedes 4500 negdje ti se visak zalijepi ...
User avatar
duga puska
Posts: 823
Joined: 08/02/2012 21:40

#4261 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by duga puska »

mO k3 wrote:
emmir1 wrote:
duga puska wrote:Iskustva po ovom pitanju imam dosta :D . Sve dijete tipa: prvi dan za dorucak ovo, rucak ono, veceru ovo, drugi dan...kako izgubio kile, brze ih jos vratio.Znao 8 kg za dvije hefte izgubiti, ali jako brzo poslije toga Lesi se vracao kuci.Zato se jedne godine naljutih i za nepunu godinu smrsah nesto malo vise od 40 kg.Prvo kasiku probusio znatno, bijeli hljeb skroz izbacio i u minimalnim kolicinam koristio ove tamne varijante, secer totalno izbacio (od bajrama do bajrama baklava i bas za neki bitan rodjendan), veceru u klasicnom obliku izbacio, ali uvijek je islo neko voce ili tada vocni jogurti (birao sam i tu vrste sa minimalno secera i masnoca), pivu i zestoka pica skroz izbacio, samo bijelo vino sa kiselom vodom, sve gazirane sokove i sve ostale koji su imali dodatke secera.Znaci vodio racuna da ne unosim nista sto ima one visoke kalorijske vrijednosti tipa grickalice, pohovano, majoneze...Nakon prvih mjesec dana sve mi je postala takva rutina da nisam ama bas nikakav strasni problem imao.Bitno je reci da sam oko 30 kg smrsao bez skoro ikakave fizicke aktivnosti za nekih cca pola godine.Onda sam kad sam olaksao ubacio fudbal i samo povecava broj termina na odprilike svaki drugi dan, a ishranu ostavio u rezimu koji sam imao.Ljepota...Tada sam generalno najduze i drzao optimalnu kilazu, ali je nakon nekoliko godina bilo opustanja, pa opet skidanja na jedan malo drugaciji nacin.Uglavnom samo disciplina, nema sad cu ja red Milke, nije to nista.Ja, ja sam tih godina koristio umjetna sladila, jeo one cokolade i ostalo za dijabeticare, mada sam se kasnije naslusao o tim sladilima svasta...



Od tih umjetnih sladila mislim samo stevia da je prirodna, ali nekom ne odgovara

Preporučio bih zamjenu šećer od cvjeta kokosa
sta je secer nije prirodni??


Jednacina je jasna za dugorocno "mrsanje"

potrebno ti je na dan 3000 kalorija recimo ti pojedes 4500 negdje ti se visak zalijepi ...
ja sam tu svoju internu dijetu upravo i razvio/razradio na bazi jednostavne matematike.imao sam tabele sa kalorijskim vrijednostima i unosio odprilike trecinu manje od dozvoljenog, cini mi se oko 1500 -1800 kalorija da sam po tom principu unosio :-D
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#4262 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by vješalica »

sabanss wrote:
vješalica wrote:
moonca wrote: -Godnine igraju ulogu-ako ste prosli 30-te neko salo oko struka nece nestati. To jedino uklanja Karabeg.

Jedem kuvano, bez ulja , koristm namaze za hljeb bez glutina, ne jedem slatko -kolace, meso,przeno ne , jedem jaja 1 sedmcno, jedem posnu pitu uz kavu -umjesto kolaca, itd -169 visoka - 52 kg :-D
neuhranjena
Lako moguce obzirom da spominje cinjenicu da salo na stomaku poslije 30-te jedino Karabeg skida. Obzirom na pobrojanu ishranu takodjer lako je moguce da je skinny fat tip.

Inace, poslije 30-te je lako naci covjeka bez sala na struku i kod jacih rekreativaca, ne mora se cak ici ni na profesionalce.
na njenu visinu na nekim okvrinim morfološkim standardima ne bi je niko uzeo u obzir
poslije tridesete se kompletna ishrana mijenja i prilagođava stanju organizma,
a ne živi s epo defaultu u izgladnjelom sistemu i na istoj kilaži godinama
definitivno imamo primjera ali kompletna zdravstvena slika drugačije priča,a i s vremeno se i bolesti razvijaju
doduše svako zna sebe

i karabeg uklanja razvučenu kožu poslije naglog mršanja recimo gdje su bile velike kilaže da se riješi estetski problem,a višak kože nije salo
salo je mast,a karabeg to rješava samo kod trutova i temeruta koji nisu u stanju da srede svoj organizam kad je u pitanju mršanje
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#4263 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mirsek »

Mrsanje je obicna matematika i stvar volje.
Zdrav zivot je stvar volje i navike.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4264 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

:roll:
Samo disciplina. Od vode se ne deblja.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4265 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

karabeg uklanja razvučenu kožu poslije naglog mršanja recimo gdje su bile velike kilaže da se riješi estetski problem,a višak kože nije salo
salo je mast,a karabeg to rješava samo kod trutova i temeruta koji nisu u stanju da srede svoj organizam kad je u pitanju mršanje
Ne mora da bude da nisu u stanju.
Imas i mrsave muskarce ili zene sa izrazajnim stomakom ili salom iznad kukova -tkz. love handles.
Samo- liposuction - je jedina pomoc.E, tu Karabeg moze pomoci, nakon mrsavljerna a ne potpunog rezultata.
saga
Posts: 1174
Joined: 14/05/2007 22:23

#4266 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by saga »

Pretjera ga vala :)
Sve se to moze srediti, to salce ostaje ako glupo mrsas (uglavnom gladujes)... ili ako su ti naprimjer hljeb i pivce plaho dragi :trep:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4267 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

Mozda pretjerujem.
Tijelo nakon 30 -te je tesko kontrolisati.
User avatar
Tony Soprano
Posts: 954
Joined: 21/01/2015 00:35
Location: Bada Bing

#4268 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Tony Soprano »

6 sedmica mi je trebalo da sletim sa 115 na 105:
Ujutro trening ( teretana + 30 min kardio ), sto inace i radim samo sam ishranu regulisao
Visokoproteinska ishrana ( jaja(samo bjelanca), piletina, teletina,tuna ) + suplementacija ( protein, glutamin, amino i od sagorijevaca Animal Cuts).
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4269 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by zijancer »

a zumanca bacas ha? sram te bilo
ugledaj se na oetzija, preko alpa se covjek pentrao samo sa torbicom zitarica
probaj kuhanu zob, moze da opstane u fridzu 3-4 dana u staklenoj tegli +
hladno mlijeko + kasika mljevenih badema, ljesnika, chia sjemenki + kasika meda + rozine (moze i bez)
the fanntaaaaZzija
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#4270 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Streptokok »

ufatite se motike i krompira i vasi problemi ce nestati. evo sezona je kopanja korompira pa umjesto sto placate teretanu platite nekom da mu pokopate krompir, osusite i spakujete u vrece.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4271 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by zijancer »

moonca wrote: Ne mora da bude da nisu u stanju.
Imas i mrsave muskarce ili zene sa izrazajnim stomakom ili salom iznad kukova -tkz. love handles.
Samo- liposuction - je jedina pomoc.E, tu Karabeg moze pomoci, nakon mrsavljerna a ne potpunog rezultata.
nisu to love handles, nego CIRKULACIJA blokirana vozanjem i sjedenjem u uskim tolama
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4272 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

zijancer wrote:a zumanca bacas ha? sram te bilo
ugledaj se na oetzija, preko alpa se covjek pentrao samo sa torbicom zitarica
probaj kuhanu zob, moze da opstane u fridzu 3-4 dana u staklenoj tegli +
hladno mlijeko + kasika mljevenih badema, ljesnika, chia sjemenki + kasika meda + rozine (moze i bez)
the fanntaaaaZzija
Ja jedem tako kuvanu zob, svako drugo , dugo sam bacala zumanjca. Sada nedeljom jedem jedno jaje i jedno bjelance , i tako ima kombinacija

Hljeb uglavnom bez glutina, kao i tjesteninu. To jako pomaze gubljenu kilaze, kao i kolace - ne jedem nikako.
Ni mlijeko ne pijem, puno je hormona- ima zamjena, rizino, soja , badema ....
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4273 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

a jesu demonizirali jaja...jebu nas u zdrav mozak. Hej, ljudi bacaju žumanjak, svašta.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#4274 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by moonca »

Jedno vrjeime je bilo da povecava kolesterol ,sada opet studija da i nisu.
No, umjereno konzumiranje ne bi trebalo biti lose.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#4275 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Snake Eyes »

moonca wrote:Jedno vrjeime je bilo da povecava kolesterol ,sada opet studija da i nisu.
No, umjereno konzumiranje ne bi trebalo biti lose.
Šta znači umjereno? Jedno jaje?! Kakav crni kolesterol u jajima.
Post Reply