Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
ess
Posts: 34
Joined: 14/04/2012 21:26

#1401 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ess »

radenska wrote:jel bude puno guzva na bazenu na otoci, i u kakvom je stanju ona mala teretana gore
naveče bude gužve kad su treninzi, dok po danu nema toliko .
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#1402 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by AS_sa »

ess wrote:
radenska wrote:jel bude puno guzva na bazenu na otoci, i u kakvom je stanju ona mala teretana gore
naveče bude gužve kad su treninzi, dok po danu nema toliko .
teretana je u dobrom stanju, ali je po meni isuvise mala za neki ozbiljan rad ...
radenska
Posts: 1262
Joined: 13/07/2011 22:43

#1403 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by radenska »

Ma meni trebaju steper i orbitrek, nista vise :D :D :D

Sestra moje kume je tako dva mjeseca svaki dan u teretanu (juli mjesec) sat vremena orbitrleka i jos sat nekih drugih vjezbica sa korigovanom ishranom izgubila 14 kg i nista joj se nije vratilo.Ni grama
leo_
Posts: 632
Joined: 02/06/2011 23:11

#1404 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by leo_ »

radenska wrote:Ma meni trebaju steper i orbitrek, nista vise :D :D :D

Sestra moje kume je tako dva mjeseca svaki dan u teretanu (juli mjesec) sat vremena orbitrleka i jos sat nekih drugih vjezbica sa korigovanom ishranom izgubila 14 kg i nista joj se nije vratilo.Ni grama
ja bih tebi preporucio da ides i ti u teretanu. kupi to i donesi u kucu i nista od tvoje vjezbe nece biti, govorim ti iz svog iskustva. :) Donio bicikl energetics-ov, dvadeset puta za godinu dana po sat vremena i to je to.
Moguci izgovori: "ja krenem da vozam, kad gosti dolaze", "ja prebacim u sobu, pred tv, kad ovi moji hoce da gledaju nekakve serije", "krenem vjezbati, kad ono 20 majica na njemu","taman se zameracim da vjezbam, kad neko drugi sjeo i vrti" i td. :mrgreen:
teretana, priroda i pravi bajs. (doduse, steper mozes sama napraviti, nije bas rocket-science :)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#1405 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ExNihilo »

:D


Image
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#1406 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by casanova123 »

Ellinor wrote::D


Image
upravo :D
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1407 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by shin »

Treba mi glutamin u prahu, rekose mi da ima po apotekama, ali ja ne mogu nigdje naci. :?
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#1408 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Partijaner »

Naruci preko sportixa, ima Twinlabow od 45 KM. :)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1409 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by shin »

btw, koliko je zdravo piti to cudo?
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#1410 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Partijaner »

shin wrote:btw, koliko je zdravo piti to cudo?
Pij kako pise na kutiji, nemoj nista previse i nece ti ni biti nista. 8-)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1411 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by shin »

Sjebo sam se, ne mogu kile dici vise, plus malaksalost i mantanje :-) Kazu od dijeta i jakih treninga, pa mi treba ovo.

Sta ti mislis?
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#1412 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Partijaner »

Ne znam sta zelis postic, je li hoces smrsat ili nesto drugo. Glutamin ti sluzi za oporavak misica, dobar je za imunitet i za stres, povecava sintezu proteina misicnih proteina. Ja ga isto uzimam poslije treninga sa kreatinom i proteinom i ja sam zadovoljan. Koliko dana treniras u sedmici, posto ti je odmor vazan kao i trening, najmanje 2 dana bi trebao odmarat, malo povecaj doze voca i povrca jer nema nista zdravije od toga.
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1413 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by shin »

Trenirao sam 6-1 :lol: sada sam na 3-1

Nisam na masi, obrnuto je :D
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#1414 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Partijaner »

Haha, dobro je popravljas se :D
Ubaci malo cardio, npr. trcanje ujutru jer je majka za defku i bolje se osjecas na treningu i poslje. Ja bih ti preporucio da uzimas poslije treninga protein i glutamin i dex zajedno u sejker i da smutis i to popijes. Nista ti vise ne treba, znaci samo ovo uzimaj i bice ti dovoljno. :thumbup:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#1415 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by shin »

Ma izbjegavam ja tu hemiju komplet, i ovo ne bih pio da nije dosla muka. Cardio radim dvaki dan 40min, prije treninga.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#1416 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Partijaner »

Ok brate,sve je do tebe. Samo treniraj i ne posustaj i ne zaboravi da ti je panja glavna jer tijelo formiras u kuhinji. :-D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1417 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pirmin »

mirzarb wrote:Za doručak ti treba proteini i ugljikohidrati.. Najbolja opcija je 3 kuhana jajeta , od toga poejsti 3 bijelanca i 1-2 žumanca i zobene ali ako ne mozete zobene onda musli ili krišku tosta..
Ovo je jedna od hiljade predrasuda.
Mozes slobodno cijela kuhana jaja jesti bez izvodjenja tih karafeka, brojanja zumanjaca i bjelanjaca. :-)
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#1418 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by roki »

Kako su meni smijesni ljudi koji recimo odvajaju zumanjke i bjelanjke.Evo imam ja komsiju,on to tako odvaja,a svako malo se uvece prezdere,pojede pola hljeba,al izbjegava tjesteninu :lol: .Normalno se hranite,jer kad tad ce vam dopizditi misliti sta cete jesti svaki dan,brojati kalorije svaki dan,jesti dio jajeta itd.Meni dosadi za 7 dana,neznam kako je kod vas :D . Ko eto,debljao sam se 1-2-3-4 godine,ma cijeli zivot sam bio bucko i sad cu ja to zacas skinuti do ljeta da budem macho na plazi.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#1419 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mr.Penguin »

shin wrote:Ma izbjegavam ja tu hemiju komplet, i ovo ne bih pio da nije dosla muka. Cardio radim dvaki dan 40min, prije treninga.
Trcis svaki dan?
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#1420 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mr.Penguin »

roki wrote:Kako su meni smijesni ljudi koji recimo odvajaju zumanjke i bjelanjke.Evo imam ja komsiju,on to tako odvaja,a svako malo se uvece prezdere,pojede pola hljeba,al izbjegava tjesteninu :lol: .Normalno se hranite,jer kad tad ce vam dopizditi misliti sta cete jesti svaki dan,brojati kalorije svaki dan,jesti dio jajeta itd.Meni dosadi za 7 dana,neznam kako je kod vas :D . Ko eto,debljao sam se 1-2-3-4 godine,ma cijeli zivot sam bio bucko i sad cu ja to zacas skinuti do ljeta da budem macho na plazi.
:lol: ovi sto zumance izbjegavaju ne znaju ni zasto ga izbjegavaju,
ja svaki dan 5 citavih jaja pojedem :D
mirzarb
Posts: 129
Joined: 16/05/2011 11:37

#1421 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mirzarb »

Ja zumance ne izbjegavam vec mi je potrebna veca kolicina čistog whey proteina ujutro na prazan stomak. Dok ne bih mogao pojesti 5 cijelih jaja...

I ovaj sto kaze da ne treba paziti na ishranu, ne treba da boravi na ovoj temi, jer definitivno nije za njega..
Po meni na ishranu se mora paziti strogo dok se postigne zadani cilj, a onda trudit se što više zdravo ali ne previše.. Ukoliko se osjeti blago povecanje stomaka, odma se sankcioniše i kraj :D
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1422 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by kojeime »

Mr.Penguin wrote:
roki wrote:Kako su meni smijesni ljudi koji recimo odvajaju zumanjke i bjelanjke.Evo imam ja komsiju,on to tako odvaja,a svako malo se uvece prezdere,pojede pola hljeba,al izbjegava tjesteninu :lol: .Normalno se hranite,jer kad tad ce vam dopizditi misliti sta cete jesti svaki dan,brojati kalorije svaki dan,jesti dio jajeta itd.Meni dosadi za 7 dana,neznam kako je kod vas :D . Ko eto,debljao sam se 1-2-3-4 godine,ma cijeli zivot sam bio bucko i sad cu ja to zacas skinuti do ljeta da budem macho na plazi.
:lol: ovi sto zumance izbjegavaju ne znaju ni zasto ga izbjegavaju,
ja svaki dan 5 citavih jaja pojedem :D
Zbog holesterola mozda.
lelan
Posts: 186
Joined: 13/10/2008 00:24

#1423 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by lelan »

trebam jedan savjet za salo na stomaku . nisam se mnogo udebljao tokom zime ,ali sve sto sam dobio masnih naslaga se zaljepilo po dnu stomaka , sada me interesuje kako da to skinem i kako srediti da se salo tu manje lijepi.
mirzarb
Posts: 129
Joined: 16/05/2011 11:37

#1424 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mirzarb »

Brzo hodanje ujutro na prazan stomak.
User avatar
Aurora_25
Posts: 50
Joined: 22/05/2008 09:16

#1425 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Aurora_25 »

Konacno sam se nakanila da tijelo dovedem u red poslije poroda. Vjezbam svaki dan, tek jednu sedmicu :D i vec osjetim efekat, sto mi daje dodatnu snagu. Ali imam problem sa nakupljenim celulitom tokom trudoce. Najgora su mi bedra. Citam o nekakvom novom proizvodu - serum Kenkai, pa da upitam ima li iko pametan da je kupio i isprobao? Ne vjerujem u te kremice, ali eto.. ovdje nesto plaho garantuju rezultat za kratko vrijeme. :roll:
Naravno u kombinaciji sa vjezbama, nesto vjerujem da bi moglo upaliti.
Post Reply