Mrsanje - nacini ?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1276 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pirmin »

U zadnje vrijeme sam procitao toliko toga negativnog o smecu koje jedem da je
prosto svaka patnja koju nosi odricanje iskljucena, deplasirana.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1277 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by plain vanilla »

ladyblue18 wrote:
Mr.Penguin wrote:
ladyblue18 wrote:Pa da bi smrsala moras i trenirati.
A ne postoji lokalizovano mrsanje, kad se mrsa onda cijelo tijelo mrsa ali od genetike uglavnom zavisi odakle kile idu prvo a odakle zadnje.
Ne zavisi od gentetike odakle kile idu prve, vec od vremena kad si ih dobila, kile se skidaju retrospektivno.
Naravno, ali ja sam procitala mali milion puta da veliku ulogu ima i genetika, pa sad ne znam...mislim da ima smisla bar kad se radi mozda o problematicnim dijelovima tijela jer oni uglavnom jesu genetika.
ja uvijek prvo mrsam tamo gdje sam najmrsavija :evil:

i taman kad pocne mrsat ono sto reba smrsat', ja prekinem dijetu :lol:

zna li neko koliko dnevno trebam voziti onaj sobni bicikl da bi bilo nekih rezultata?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1278 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pirmin »

plain vanilla wrote:
zna li neko koliko dnevno trebam voziti onaj sobni bicikl da bi bilo nekih rezultata?
10-15 minuta u vrh glave, ovom metodom

http://www.youtube.com/watch?v=Ym7d2MzZ96I



(pod uslovom da si koliko-toliko fit! )
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1279 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by plain vanilla »

pirmin wrote:
plain vanilla wrote:
zna li neko koliko dnevno trebam voziti onaj sobni bicikl da bi bilo nekih rezultata?
10-15 minuta u vrh glave, ovom metodom

http://www.youtube.com/watch?v=Ym7d2MzZ96I



(pod uslovom da si koliko-toliko fit! )
ovo je traka, ne bicikl :D
ja se smorih nju gledajuci, mensecini da bih umrla :lol:
Ali_G
Posts: 4642
Joined: 02/03/2002 00:00

#1280 Mrsanje - nacini ?

Post by Ali_G »

Ako hoces bas da se topis onda ti ne gine minimalno 30-45min pedalanja. Treba proci odredjeno vrijeme dok se masti aktiviraju. Dobar nacin je da prvih 10ak dana vozis 10min i da onda povecavas postepeno do nekih 45.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1281 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by plain vanilla »

Ali_G wrote:Ako hoces bas da se topis onda ti ne gine minimalno 30-45min pedalanja. Treba proci odredjeno vrijeme dok se masti aktiviraju. Dobar nacin je da prvih 10ak dana vozis 10min i da onda povecavas postepeno do nekih 45.
vozim sada dva puta dnevno po pola sata, nesto malo vise
ne mogu izdrzati 45 minuta u cugu, ne jer mi je tesko okretati pedale, nego jer me zulja cic :skoljka: :lol:
mozda smijesno zvuci, ali je stvarno neudobno :roll:
User avatar
ellec
Posts: 378
Joined: 05/09/2011 01:33
Location: WWW.RAJVOSA-X.COM
Contact:

#1282 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ellec »

Stavi neki manji jastuk na cic ili nesto spuzvasto. :mrgreen:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1283 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ma.Le.Na »

shin wrote:
Ma.Le.Na wrote:meni rekli da su obline in :oops: :D
..pa ja odlucila da ih sacuvam :oops: :D :lol: :lol:
Vazda bile, nisu, niti ce ikad izaci iz m00de :lol:
:D :kravata: :dance: :dance: :dance:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1284 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by pirmin »

plain vanilla wrote:
pirmin wrote:
plain vanilla wrote:
zna li neko koliko dnevno trebam voziti onaj sobni bicikl da bi bilo nekih rezultata?
10-15 minuta u vrh glave, ovom metodom

http://www.youtube.com/watch?v=Ym7d2MzZ96I



(pod uslovom da si koliko-toliko fit! )
ovo je traka, ne bicikl :D
ja se smorih nju gledajuci, mensecini da bih umrla :lol:
Traka je samo primjer, pred kraj videa je vidis i na biciklu izmedju ostalog. :-D
Zakljucak je da se moze na bilo kojem fitness-uredjaju raditi, da intenzivna faza traje oko
40 sec, odmaranje oko dvije minute i da se radi svaki drugi dan.

Imas i ovdje objasnjeno kako i zasto:
http://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/s ... masti.aspx
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#1285 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Ma.Le.Na »

Image


:D

so me :oops: :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1286 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by plain vanilla »

pirmin wrote:
plain vanilla wrote:
ovo je traka, ne bicikl :D
ja se smorih nju gledajuci, mensecini da bih umrla :lol:
Traka je samo primjer, pred kraj videa je vidis i na biciklu izmedju ostalog. :-D
Zakljucak je da se moze na bilo kojem fitness-uredjaju raditi, da intenzivna faza traje oko
40 sec, odmaranje oko dvije minute i da se radi svaki drugi dan.

Imas i ovdje objasnjeno kako i zasto:
http://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/s ... masti.aspx
iskljucila sam video prije kraja :skoljka: :mrgreen:
ovo mogu probati kad malo dodjem u formu..sad bi bilo 40 sekundi, pa dzenaza :lol:
User avatar
swirl
Posts: 1534
Joined: 15/01/2009 13:48
Location: Sarajevo

#1287 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by swirl »

plain vanilla wrote:
Ali_G wrote:Ako hoces bas da se topis onda ti ne gine minimalno 30-45min pedalanja. Treba proci odredjeno vrijeme dok se masti aktiviraju. Dobar nacin je da prvih 10ak dana vozis 10min i da onda povecavas postepeno do nekih 45.
vozim sada dva puta dnevno po pola sata, nesto malo vise
ne mogu izdrzati 45 minuta u cugu, ne jer mi je tesko okretati pedale, nego jer me zulja cic :skoljka: :lol:
mozda smijesno zvuci, ali je stvarno neudobno :roll:
Imala sam isti problem sa biciklom, i kupila sam biciklisticke gace sa spuzvama. E sad, ne znam ima li to kod nas, ali pogledaj u Intersportu, sigurna sam da se nesto slicno moze naci.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1288 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by plain vanilla »

swirl wrote:
plain vanilla wrote:
vozim sada dva puta dnevno po pola sata, nesto malo vise
ne mogu izdrzati 45 minuta u cugu, ne jer mi je tesko okretati pedale, nego jer me zulja cic :skoljka: :lol:
mozda smijesno zvuci, ali je stvarno neudobno :roll:
Imala sam isti problem sa biciklom, i kupila sam biciklisticke gace sa spuzvama. E sad, ne znam ima li to kod nas, ali pogledaj u Intersportu, sigurna sam da se nesto slicno moze naci.
hvala ti, morat cu smisliti nesto
sve vintlam one pedale i kontam kako je tek onim mrsavicama kad mene zulja :lol:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1289 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by alica.k »

hos to i ovdje prodavat one svoje preparate?

hej, vanilla, blago tebi pa imas volje to ikako vintat, meni se to biciklo na kraju pretvorilo u preskupu vjesalicu :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1290 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by plain vanilla »

alica.k wrote:hos to i ovdje prodavat one svoje preparate?

hej, vanilla, blago tebi pa imas volje to ikako vintat, meni se to biciklo na kraju pretvorilo u preskupu vjesalicu :D
bicikl mi je 2 godine stojao kao umjetnicka instalacija, povremeno sluzio za odlaganje odjece :skoljka:
sad sam ga postavila nasred sobe, ispred TVa, i svima razglasila da sam pocela voziti, tako ce me biti sramota prestati :lol: :lol: :lol:
ali moram mu odati priznanje, da ga nisam pocela voziti, ne bih znala da imam kosti u guzi :skoljka: :lol:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#1291 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by ladyblue18 »

Isključen/a korisnik/ca iz razloga “zabranjeno reklamiranje”
» Mir4ever


Iduci put kada vidite ove sto bi besplatno da reklamiraju samo mi prijavite post molim vas. :D
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#1292 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by alica.k »

lol, jos on kaze "sta fali malo besplatne reklame?" :-)

vanilla, fakat ti se divim ako istrajes u tome.
User avatar
elle_
Posts: 42
Joined: 11/08/2011 16:08

#1293 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by elle_ »

Malo sam čitala sve vaše komentare i načine kao bi trebalo smršati...dobila sam oko cca 10 kg (više se uopće ne vagam pa zato ne znam tačno koliko sam se udebljala) u zadnjih 6 mjeseci, tj.kako sam prestala pušiti.
Ko god kaže da nije istina da se prestankom pušenja udeblja, laže!.
Najgore od svega je to što nisam nešto posebno (primjetno) jela vše nego inače, ali sam se ipak debljala, pa čak ni sad nije stalo, imam osjećaj da svakim danom sam još deblja bez obzira što pazim na hranu.
Nadovezala bih se na raniji komentar da je sve povezano od hormona, stresa pa nadalje i to je sigurno tačno, prestanaka konzumirnja cigareta stavara osjecaj razdražljivosti i te osobe su sklonije stresovima što negativno utiče na rad metabolizma.
Razmišljala sam (laički) da počnem koristiti nešto za smirenje, nešto na biljnoj bazi da li u vidu čaja ili nekih biljnih lijekova, zaboravila sam napisati da mi je posao pre stresan, uglavnom nešto što opušta tokom dana.
Zatim, sve ono što ste naveli kod ishrane (smanjiti ugljiko hidrate, povečati unos proteina itd.), ustvari koliko prilike dozvoljavaju (teško je nekom ko ima porodicu i pravi svakodnevno ručak za još 2-3 osobe, a koje ne pate od debjine, držati se striktno navedenog).
Zatim, uvela sam šetnje, vikendom duže šetnje, a radnim danom kraće, fitness ne dolazi u obzir jer je skup, pogotovo u današnji vakat, biciklo nemam kud voziti, makar u mom naselju nema biciklističkih staza, trčanje isto tako je malo teža misija jer ni za to nema staza, a ružno bi izgledalo da trčim oko zgrada, udata žena, majka djece koja se igraju oko tih zgrada (da mi se djeca smiju i zadirkuju moju djecu zbog mene :-D ).
Da idem na posao pješke ni to ne ide jer koristim službeno auto i moram uvijek biti dostupna.
Zatim, imam problem i sa većim unosom tečnosti, nije problem popiti vode dnevno 1,5-2 l dnevno, problem je što na svaku popijenu čašu moram otiću u wc 2 puta :-?, što nije baš praktično kad ste na poslu.
Sve u svemu, lahko je provoditi dijete onima koji nisu opterečeni ničim drugim, a što se tiče žena koje rade i koje imaju porodicu, sve navedeno je puno teže, ne kažem nemoguće ali jako teško.
Pokušat ću, bitno je ne odustati kod prve poteškoće :-D , e da još pitam ima li neko ko je uspio skinuti dobivene kile nakon prestanka pušenja, naravno a da nije ponovo počeo pušiti ?????
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#1294 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by mousstapha »

Interesantno je kako se ljudi lakse odlucuju trositi na stvari koje narusavaju zdravlje. U konkretnom slucaju troskovi koji su isli na kupovinu cigareta mogu se samo prebaciti na troskove fitnesa. Ali jok, gdje ces placat fitness. :-)
User avatar
elle_
Posts: 42
Joined: 11/08/2011 16:08

#1295 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by elle_ »

mousstapha wrote:Interesantno je kako se ljudi lakse odlucuju trositi na stvari koje narusavaju zdravlje. U konkretnom slucaju troskovi koji su isli na kupovinu cigareta mogu se samo prebaciti na troskove fitnesa. Ali jok, gdje ces placat fitness. :-)
Pa to si u pravu, ali nebi ni cigarete bacila da sam imala viška za trošiti....
User avatar
little_bit_confused
Posts: 686
Joined: 01/09/2010 12:57

#1296 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by little_bit_confused »

Prije nego sam prestala sa cigaretama bilo me je strah da cu se udebljati, tako da sam 10-ak dana prije prestanka pusenja promjenila nacin ishrane, vise voca i povrca, slatkise bas bas rijetko, hljeb isto tako..dnevno pola sata nekih vjezbica i malo setnje s posla, i to je sve sto se tice fizickih aktivnosti..
Prestala sa pusenjem 1.marta, i za nepunih mjesec uspjela smrsati 2 kg..
A uvijek sam slusala price da se osoba mora, ali mora ugojiti kad prestane sa cigaretama.. Ako malo pripazis, nece doci do toga..
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#1297 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Mr.Penguin »

elle_ wrote:
mousstapha wrote:Interesantno je kako se ljudi lakse odlucuju trositi na stvari koje narusavaju zdravlje. U konkretnom slucaju troskovi koji su isli na kupovinu cigareta mogu se samo prebaciti na troskove fitnesa. Ali jok, gdje ces placat fitness. :-)
Pa to si u pravu, ali nebi ni cigarete bacila da sam imala viška za trošiti....
izracunaj koliko si davala za cigarete, iznenadices se kad svatis da mozes tim parama platiti fitnes
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#1298 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Bambi_na_kofeinu »

@elle_, mislim da je tvoj problem sličan mom, "skrivene kalorije".
Ne samo da sam sve uvjeravala da se debljam od vode već sam i sama bila uvjerena da ne jedem previše, plus imam PCOS pa sam imala i opravdanje usporenog metabolizma i ispadalo je da jedem k'o ptičica a debljam se.
Šipak :-D
Jedno sedam dana sam pratila (najbolje da zapisuješ) i okvirno računala kalorijski koliko pojedem.
I kada vidiš koliko se tu nakupi usputnih zalogaja koje ne računaš u obrok, prosto jer si samo čalabrcno usput, ćop ovog, ćop onog i eto ti neplaniranog viška od +500-njak kalorija.
Jer čisto fiziološki je nemoguće da jedeš kalorijski siromašnije a debljaš se, negdje ti se potkrada greška.
Sokovi, gazirani negazirani, razni topli napitci, kašikica-dvije šećera u kafu, 2-3 krompirića s tanjira više jer ih je jazuk ostaviti, majoneza u sendviču, pekarski proizvodi...ništa od toga nas ne zasiti a često i ne registrujemo da smo unijeli u organizam, a nosi bruku praznih kalorija.
Eto, prati jedan period te sporadične zalogaje pa vidi.
Druga greška koju možda praviš jeste izgladnjivanje i onda tijelo "čuva" masti za situacija ako ga ponovo odlučiš šokirati glađu.
Znam da je danas teško imati 5 raspoređenih obročića, koji ubrzaju metabolizam, ali eto pokušaj bar svoj kalorijski unos rasporediti na tri. Ne znam koliko si visoka i teška ali mislim da za neko gubljenje kilaže od pola kilograma-kilogram sedmično trebaš unijeti dnevno 1200-1600kalorija.
Odužih ja, sretno u svakom slučaju :)
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1299 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by kojeime »

elle_ wrote:Malo sam čitala sve vaše komentare i načine kao bi trebalo smršati...dobila sam oko cca 10 kg (više se uopće ne vagam pa zato ne znam tačno koliko sam se udebljala) u zadnjih 6 mjeseci, tj.kako sam prestala pušiti.
Ko god kaže da nije istina da se prestankom pušenja udeblja, laže!.
Najgore od svega je to što nisam nešto posebno (primjetno) jela vše nego inače, ali sam se ipak debljala, pa čak ni sad nije stalo, imam osjećaj da svakim danom sam još deblja bez obzira što pazim na hranu.
Nadovezala bih se na raniji komentar da je sve povezano od hormona, stresa pa nadalje i to je sigurno tačno, prestanaka konzumirnja cigareta stavara osjecaj razdražljivosti i te osobe su sklonije stresovima što negativno utiče na rad metabolizma.
Razmišljala sam (laički) da počnem koristiti nešto za smirenje, nešto na biljnoj bazi da li u vidu čaja ili nekih biljnih lijekova, zaboravila sam napisati da mi je posao pre stresan, uglavnom nešto što opušta tokom dana.
Zatim, sve ono što ste naveli kod ishrane (smanjiti ugljiko hidrate, povečati unos proteina itd.), ustvari koliko prilike dozvoljavaju (teško je nekom ko ima porodicu i pravi svakodnevno ručak za još 2-3 osobe, a koje ne pate od debjine, držati se striktno navedenog).
Zatim, uvela sam šetnje, vikendom duže šetnje, a radnim danom kraće, fitness ne dolazi u obzir jer je skup, pogotovo u današnji vakat, biciklo nemam kud voziti, makar u mom naselju nema biciklističkih staza, trčanje isto tako je malo teža misija jer ni za to nema staza, a ružno bi izgledalo da trčim oko zgrada, udata žena, majka djece koja se igraju oko tih zgrada (da mi se djeca smiju i zadirkuju moju djecu zbog mene :-D ).
Da idem na posao pješke ni to ne ide jer koristim službeno auto i moram uvijek biti dostupna.
Zatim, imam problem i sa većim unosom tečnosti, nije problem popiti vode dnevno 1,5-2 l dnevno, problem je što na svaku popijenu čašu moram otiću u wc 2 puta :-?, što nije baš praktično kad ste na poslu.
Sve u svemu, lahko je provoditi dijete onima koji nisu opterečeni ničim drugim, a što se tiče žena koje rade i koje imaju porodicu, sve navedeno je puno teže, ne kažem nemoguće ali jako teško.
Pokušat ću, bitno je ne odustati kod prve poteškoće :-D , e da još pitam ima li neko ko je uspio skinuti dobivene kile nakon prestanka pušenja, naravno a da nije ponovo počeo pušiti ?????
Ko hoce ndje nacin, ko nece nadje razlog. Znam jer i ja radim to isto u nekim slucajevima. Sve nesto bih a nadjem hiljadu razloga zasto "objektivno" ne mogu. I onda vidim nekoga koje je teze nego meni to izvesti da to radi. Onda se postidim i prestanem pricati o tome :)

Ovo boldirano. Pokusas da gledas sa druge strane. Radis to zbog sebe ne zbog drugih. I mozda ce se druga djeca smijati tvojoj. Ali kada nakon izvjesnog vremena njihove mame budu sa 5-10-20 kilograma viska a ti budes utegnuta macka sjeti se poslovice ko se zadnji smije najsladje se smije :)

Malo sala, malo ozbiljno ovaj moj post.
Damirov
Posts: 32
Joined: 19/03/2012 17:33

#1300 Re: Mrsanje - nacini ?

Post by Damirov »

Ne jedi hljeb nikako,ne jedi masnu hranu,po mogucnosti ne jedi meso i trci bar svaki drugi dan pa ces vidjeti kako se mrsa
Post Reply