Mravi i njihovo uklanjanje

Za sve koji vole ta divna stvorenja...
Cholina_Lokica

Re: Mravi i njihovo uklanjanje

Post by Cholina_Lokica » 14/05/2010 17:54

nama su bili poceli dolaziti od komsinice nenormalno, i stavili one tus trake i prestali su u roku odmah... a cula sam isto da uzmes obicnu kredu onu skolsu i povuce se linija oko toga odakle dolaze i odmah prestaju dolaziti, ili nacrtas liniju do komsije i njemu odu ako hoces bas biti zloban :D

ja.neron

Post by ja.neron » 14/05/2010 18:12

domestos je najbolje riješenje za mrave samo ga razblažiš i pređeš po putu kojim oni idu i neće ti više tako OGROMNE ŽIVOTINJE SMETATI :D

@dile
znači imaš komšinicu koja trenira mrave pa ih šalje tebi sigurno je nekad radila u cirkusu :D

Skyfox

Post by Skyfox » 18/05/2010 19:54

kakva tus traka?

meni se pojavili ljetos u kupatilu i fino su bili aktivni cijelu zimu... izlaze negdje iz plocica... po 3-4 kad god udem u banju mile po i oko kade...

Kreda je smijurija... izcrtali smo sve s kredom isto ko da je nema pravo preko linija...

Loulou

Post by Loulou » 18/05/2010 20:39

:lol: otkud ovo na "Kućnim ljubimcima"?

Skyfox wrote:meni se pojavili ljetos u kupatilu i fino su bili aktivni cijelu zimu... izlaze negdje iz plocica... po 3-4 kad god udem u banju mile po i oko kade...

I kod mene su bili aktivni :D tokom zime (baš u kupaonici), nije ih bilo puno. Ne viđam ih nešto, u zadnje vrijeme :D :D

Nego, baš sam danas gledala na Novoj one Jadrankine kućne čarolije... I navodno se pomiješa bijeli ocat, cimet i biber, uspe u posudu sa raspršivačem i pošprica duž crte otkud ih se primijetilo da dolaze ili da ih ima.

saso mange

Post by saso mange » 18/05/2010 20:44

meni svake godine puna kuhinja mrava, ubijam ih dlanovima, vise ih ni krpom ni usisivacem ne mozes pohvatat
dosta su pomogle one raidove "tortice", ne znam ime, samo moras naci gdje izlaze

popi

Post by popi » 18/05/2010 21:00

PIPS O'KILL - djeluje !!! :D

Nije sprej limenka, nego boca sa raspršivačem 500 ml.
Protiv zutih, crnih, letecih....

LilBear

Post by LilBear » 18/05/2010 21:09

Raid "kucica" (zamka) za mrave odradi posao u svega par sati. Ima ih kupit u svim vecim samoposlugama.

Skyfox

Post by Skyfox » 18/05/2010 22:36

Loulou wrote::lol: otkud ovo na "Kućnim ljubimcima"?

Skyfox wrote:meni se pojavili ljetos u kupatilu i fino su bili aktivni cijelu zimu... izlaze negdje iz plocica... po 3-4 kad god udem u banju mile po i oko kade...

I kod mene su bili aktivni :D tokom zime (baš u kupaonici), nije ih bilo puno. Ne viđam ih nešto, u zadnje vrijeme :D :D

Nego, baš sam danas gledala na Novoj one Jadrankine kućne čarolije... I navodno se pomiješa bijeli ocat, cimet i biber, uspe u posudu sa raspršivačem i pošprica duž crte otkud ih se primijetilo da dolaze ili da ih ima.

probao sam i to... lani su mi se naselili u veliku saksiju sa tujom, al bas ogromnu, napravili mravinjak... bi mi zao tuje da je bacam... solio, biberio... ma nista samo se napravila odvratna masa... na kraju sve izbacio preko zime na terasu i valda ih to pobilo, tuja prezivila :D

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 19/05/2010 12:16

@skyfox
tus traka ti je ono cudo, kao narandzasta traka u sivoj kartonskoj kutiji sto se samo stavi ili okaci negdje... samo je problem sto je tesko je naci :( slabo gdje je ima...
ova cuda sto se prskaju nama su salbo pomogla, jer smo bili naprskali malo se smanjila populacija ali cuko liznuo i otrovao se, jedva ga spasili a kako sam sve izribala iste sekunde su se vratili mravi svi... tako da nije ni tebi pametno da prsces zbog mace. a ovo kad smo stavili haman odmah su prestali dolaziti, i kad je isteklo vrijeme koliko traje nisu se vracali

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 19/05/2010 15:45

Ja sam prosle godine kuburila sa malim crnim stvorenjima.. ulazili preko balkona ravno u kuhinju... kupila Baygon prah posula ispred praga od balkona... vise ih ne moram ubijati jer ne dolaze... valjda su se preselili negdje u komsiluk...

Jos da nadjem neko idealno rjesenje za golubove, pa da se upiskim od srece :lol:

Skyfox

Post by Skyfox » 19/05/2010 17:57

Dile wrote:@skyfox
tus traka ti je ono cudo, kao narandzasta traka u sivoj kartonskoj kutiji sto se samo stavi ili okaci negdje... samo je problem sto je tesko je naci :( slabo gdje je ima...
ova cuda sto se prskaju nama su salbo pomogla, jer smo bili naprskali malo se smanjila populacija ali cuko liznuo i otrovao se, jedva ga spasili a kako sam sve izribala iste sekunde su se vratili mravi svi... tako da nije ni tebi pametno da prsces zbog mace. a ovo kad smo stavili haman odmah su prestali dolaziti, i kad je isteklo vrijeme koliko traje nisu se vracali

znas li mozda kao se zove to jer ce mi sigurno trebat kad ugrije... djeluje li na sve mrave jer ih imam jedno tri vrste na tri mjesta???

@kockica
probaj ako vec nisi sa onim CD-ima starim ili nesto slicno sto svjetluca. Komsija je bukvalno stavio preko cijelog balkona ogradu koja skijase zadrzava da ne prolete, ona narandjasta supljikava :lol: ruzno je ali djeluje, puko mu film... drugi je opet stavio siljke, izgledaju kao igle na steroidima, grozim se svaki put kad pogledam i zamisljam izbusene ruke :shock:

Kod mene ne zalutaju ni slucajno zbog macke, pa eto jos jedan prijedlog :)

kockica_kockica

Post by kockica_kockica » 19/05/2010 21:22

Skyfox wrote:

znas li mozda kao se zove to jer ce mi sigurno trebat kad ugrije... djeluje li na sve mrave jer ih imam jedno tri vrste na tri mjesta???

@kockica
probaj ako vec nisi sa onim CD-ima starim ili nesto slicno sto svjetluca. Komsija je bukvalno stavio preko cijelog balkona ogradu koja skijase zadrzava da ne prolete, ona narandjasta supljikava :lol: ruzno je ali djeluje, puko mu film... drugi je opet stavio siljke, izgledaju kao igle na steroidima, grozim se svaki put kad pogledam i zamisljam izbusene ruke :shock:

Kod mene ne zalutaju ni slucajno zbog macke, pa eto jos jedan prijedlog :)

E moj @Sky probala CD-ove, kese, silk poprijeko, svasta i nista ne pomaze... nevjerojatno ali istinito... razmisljam otici u OBI i kupiti onu neku mrezu pa razapeti da ne mogu ulaziti... :shock:

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 19/05/2010 22:03

Skyfox wrote:

zove se tus traka :mrgreen: na sve djeluje, bez obzira koja je vrsta :D

a zbog cega ova tema izgleda kao da sam je ja postavila :?

Skyfox

Post by Skyfox » 20/05/2010 07:47

zato sto si zaboravila da jesi ili je bilo neko cudno vece :D

oki doki tus traka got it...

Cholina_Lokica

Post by Cholina_Lokica » 20/05/2010 11:12

nisam zivota mi ja postavila, lik neki postavio i ja mu odgovorila, vidis da je post nidje veze, ni ne lici na pocetak teme :-)

Skyfox

Post by Skyfox » 20/05/2010 18:13

Dile wrote:nisam zivota mi ja postavila, lik neki postavio i ja mu odgovorila, vidis da je post nidje veze, ni ne lici na pocetak teme :-)

ovdje je sve ionako bez pocetka i kraja :-) :lol:

iz dna duše

Post by iz dna duše » 20/05/2010 18:29

Ja sam imala problema sa mravima, dolazili sa balkona...
Kupila u drogeriji neke metalne kutijice (izgledale kao malo manja kutija od paštete :) ), probiju se na na dva mjesta i postavi na mjesta gdje se pojavljuju i....svi su polako ali sigurno izumrli...a funkcioniše na principu da ih učini neplodnim, onesposobi one kojie legu jajašca...(tako nešto slično je pisalo na pakovanju)
Kasnije sam majci kupila to isto, samo je od plastike, takođe sa dvije rupice (ulaz i izlaz za mrave). Ona također nema više problema...znači, nema špricanja, prašenja i sl. samo se to postavi na izvore mrava i oni tu ulaze i izlaze, sve ih je manje, dok ih ne nestane. Ali, i kada ih nestane, ne treba uklanjati te kutijice odmah....ponoviti, ako se ponovo pojave -sa novim, svježe otvorenim pakovanjem.
Mislim da se može naći u boljim drogerijama (ja sam našla svojevremeno u VF-u.), danas je malo teže za pronaći, ali ima za kupiti...

Plavuša

Post by Plavuša » 20/05/2010 23:45

NEO PITROID, neotrovan za ljude i eventualne ljubimce ali 100% efikasan protiv mrava.

Mr. Meho

Post by Mr. Meho » 21/05/2010 09:38

Ljubitelji zivotinja truju zivotinje :?

iz dna duše

Post by iz dna duše » 21/05/2010 11:36

Mr. Meho wrote:Ljubitelji zivotinja truju zivotinje :?

Tačno, pustimo pacove, miševe, žohare, crve itd u naše kuće i njegujmo suživot sa njima?! :zjev:

Mr. Meho

Post by Mr. Meho » 21/05/2010 14:16

iz dna duše wrote:

Tačno, pustimo pacove, miševe, žohare, crve itd u naše kuće i njegujmo suživot sa njima?! :zjev:

Znaci neke zivotinje su vrijednije od drugih? U cemu je razlika izmedju ovoga i onog trovanja pasa na Sipu?

davorf
Location: lost in thought and lost in time while the seeds of life and the seeds of change were planted...

Post by davorf » 21/05/2010 14:23

Imaju i one kucice...rade na principu da mravi raznesu taj otrov...i potruju ostale...jeste brutalno...ali radi :lol: :run:

iz dna duše

Post by iz dna duše » 21/05/2010 14:40

Mr. Meho wrote:
iz dna duše wrote:

Znaci neke zivotinje su vrijednije od drugih? U cemu je razlika izmedju ovoga i onog trovanja pasa na Sipu?

Da li bi ti pustio pacova ili žohare da žive u tvom stanu?

Šta kažeš o dezinsekciji itd u blnicama, školama, vrtićima, restoranima? Smatraš li da i to ne treba raditi, kako ne bismo ubijali životinje, nego ih pustiti...Šta je sa vaškama u kosi koju djeca znaju dobiti u vrtiću, školi?

Mr. Meho

Post by Mr. Meho » 21/05/2010 14:54

Po meni licno i ovi psi lutalice narusavaju nas zivotni prostor isto kao i mravi, pacovi itd. Samo bih volio da cujem kako ovi ljubitelji lutalica opravdavaju ovakve pokolje?

darprirode

Post by darprirode » 21/05/2010 15:06

Mr. Meho wrote:Po meni licno i ovi psi lutalice narusavaju nas zivotni prostor isto kao i mravi, pacovi itd. Samo bih volio da cujem kako ovi ljubitelji lutalica opravdavaju ovakve pokolje?

TI si vise predosadan s lutalica majke mi! Nadji si zivot

Post Reply