Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#276 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Sanjarko »

Fudo387 wrote:
Hajde ne zajebaji, fino se skockaj, lijepo osisaj, dobar parfem nabaci, salgiju nadjikaj i pravo u grad. Zivot je lijep, mani se zatvorenog prostora, manje citaj sva ova sranja po netu, televizor ne pali, i bices dobar.
Ma znam ja to sve :kiss: Fudo, ali jbg zivot mi se sveo na samo kucu i net skoro. I na ideje, ali eto i toga sve manje imam.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#277 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Fudo387 »

Vizionar 1985 wrote:
Fudo387 wrote:
Hajde ne zajebaji, fino se skockaj, lijepo osisaj, dobar parfem nabaci, salgiju nadjikaj i pravo u grad. Zivot je lijep, mani se zatvorenog prostora, manje citaj sva ova sranja po netu, televizor ne pali, i bices dobar.
Ma znam ja to sve :kiss: Fudo, ali jbg zivot mi se sveo na samo kucu i net skoro. I na ideje, ali eto i toga sve manje imam.
Eto, dao sam ti ja ideju, drzi se sad ovog.
Jebem ga, mozda si i zaljubis, fino je i to. Sam' nemoj skroz da pobudalis i onda se ozenis. :lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23290
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#278 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Sanjarko »

raoul duke wrote:Drzava psihijatrija otvorenog tipa, pun pogodak :thumbup:
Da je. Ali nije. Poluotvorenog ko KPD ZE. Da je otvorenog ispalili bi se svi haman. Ja bi, ali ne mogu, a ispalilo mi se haman pola familije i komsija, poznanika itd.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#279 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by muha_sa »

Vizionar 1985 wrote:
raoul duke wrote:Drzava psihijatrija otvorenog tipa, pun pogodak :thumbup:
Da je. Ali nije. Poluotvorenog ko KPD ZE. Da je otvorenog ispalili bi se svi haman. Ja bi, ali ne mogu, a ispalilo mi se haman pola familije i komsija, poznanika itd.
sve se može kad se hoce
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#280 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Gojeni H »

piupiu wrote:
HAVANA wrote:Fitnes sauna i bazen kakav lex i kurci.

:kiss:

Nikad bobu uzela, joga, meditacija, muzika, šetnja, plivanje, čitanje... a imam neki faličan gen, stalno (i lako) se smijem.
:thumbup:

Nije ti to falican gen vec se smatraj blagoslovljenom, sretnom, kakogod.

Nikad me nista nije i nece kontrolisati, ni hemija, ni bilo sta drugo ... nikad robom.
Setnja, plivanje, citanje, teretana povremeno ...
Ne druzim se i ne volim biti u blizini negativaca.

Kakvih ljudi imam :thumbup: ... nikada nikakve negativne o nekoj osobi nisu izgovorili, ne govore o SDA/SDP, ne pricaju o tome koliko je ko pokrao, ne kukaju na drzavu, zdravlje, ... uber pozitivci.

Inace, Danci, Islandjani i generalno Nordijci vode na ljestvici potrosaca antidepresiva.
Amerikanci inace, na osnovu licnog zapazanja, generalno strasno mnogo lijekova trose.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#281 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by muha_sa »

Gojeni H wrote:
piupiu wrote:
HAVANA wrote:Fitnes sauna i bazen kakav lex i kurci.

:kiss:

Nikad bobu uzela, joga, meditacija, muzika, šetnja, plivanje, čitanje... a imam neki faličan gen, stalno (i lako) se smijem.
:thumbup:

Nije ti to falican gen vec se smatraj blagoslovljenom, sretnom, kakogod.

Nikad me nista nije i nece kontrolisati, ni hemija, ni bilo sta drugo ... nikad robom.
Setnja, plivanje, citanje, teretana povremeno ...
Ne druzim se i ne volim biti u blizini negativaca.

Kakvih ljudi imam :thumbup: ... nikada nikakve negativne o nekoj osobi nisu izgovorili, ne govore o SDA/SDP, ne pricaju o tome koliko je ko pokrao, ne kukaju na drzavu, zdravlje, ... uber pozitivci.

Inace, Danci, Islandjani i generalno Nordijci vode na ljestvici potrosaca antidepresiva.
Amerikanci inace, na osnovu licnog zapazanja, generalno strasno mnogo lijekova trose.
:thumbup:

cim zine skontam jel negativac i bježim ko mahnit :lol:

samo od u mene mi hanume ne mogu pobjec, al je zato oceram u drugu sobu i miran :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#282 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Gojeni H »

muha_sa wrote:
cim zine skontam jel negativac i bježim ko mahnit :lol:

samo od u mene mi hanume ne mogu pobjec, al je zato oceram u drugu sobu i miran :lol:
Isto. Jedan drugog haman hrane. Drugi se nesvjesno okruze ljudima koji nije ni sjeo za sto, a vec govori kako ga ledja probadaju, vrijeme nikakvo, nekakav se parkirao ukoso na parking mjestu, on jedva izasao s autom, Sema uzeo Kiu Ceed-a novog - moRe kad ga je mati pogurala cenerom :-) ...

:shock: I meni je nekad bilo cudno kad otac dodje, kaze bio u sumi, ptica lijepo pjeva. :? Cuj, ptica lijepo pjeva, ja nikad nisam primijetio?
A sad mogu s jednim sendvicem pola dana presjediti u sumi pored potoka i da Bogu zahvaljujem i dan i noc sto sam imao priliku da tako nesto osjetim.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#283 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Alfons Kauders »

Gojeni H wrote:
muha_sa wrote:
cim zine skontam jel negativac i bježim ko mahnit :lol:

samo od u mene mi hanume ne mogu pobjec, al je zato oceram u drugu sobu i miran :lol:
Isto. Jedan drugog haman hrane. Drugi se nesvjesno okruze ljudima koji nije ni sjeo za sto, a vec govori kako ga ledja probadaju, vrijeme nikakvo, nekakav se parkirao ukoso na parking mjestu, on jedva izasao s autom, Sema uzeo Kiu Ceed-a novog - moRe kad ga je mati pogurala cenerom :-) ...

:shock: I meni je nekad bilo cudno kad otac dodje, kaze bio u sumi, ptica lijepo pjeva. :? Cuj, ptica lijepo pjeva, ja nikad nisam primijetio?
A sad mogu s jednim sendvicem pola dana presjediti u sumi pored potoka i da Bogu zahvaljujem i dan i noc sto sam imao priliku da tako nesto osjetim.
Ja danas kad kazem da mi je najljepse na selu, ljudi misle da ih jebem, jer znaju da mi je vazda bilo da sam sto blize centru, kafanama itd.

Vise nije, dopizdi. Bolje je slusati pticice neko supcine. :)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#284 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by HAVANA »

Neravno.Negativci su zlo po psihu.Ja se recimo na poslu smorim psihicki od ljudi,papirologije i nasih glupih komplikacija za svaki jebeni papir, pa onda izmisljam sta cu raditi,fizicki...to mi najbolje dodje.Il muha kad navrati,ja naspanovan ko sajla a on udje s kezom,al vazda.Frajer da sad meteor spuca on bi crko od sege, sto nas spuca mater jebo... :D Poso mi je najgori,sa ljudima je najteze raditi.Upijas negativnu energiju,crpe te,sisu...Dok recimo drugi poso koji rade zena i cerka a ja ponekad uletim... :shock: Ja miline braco mila.Stranci,turizam...svi nasmijani,odusevljeni,samo vicu hvala, divno i krasno...Najveca briga mi da slucajno ne iskljuce dugme od bojlera.Kontam e sto ti havana znas sebi probrat,ko dusmanu najvecem.Ti se jebi a njima osmijeh i hvala molim lijepo. :roll:
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#285 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by muha_sa »

HAVANA wrote:Neravno.Negativci su zlo po psihu.Ja se recimo na poslu smorim psihicki od ljudi,papirologije i nasih glupih komplikacija za svaki jebeni papir, pa onda izmisljam sta cu raditi,fizicki...to mi najbolje dodje.Il muha kad navrati,ja naspanovan ko sajla a on udje s kezom,al vazda.Frajer da sad meteor spuca on bi crko od sege, sto nas spuca mater jebo... :D Poso mi je najgori,sa ljudima je najteze raditi.Upijas negativnu energiju,crpe te,sisu...Dok recimo drugi poso koji rade zena i cerka a ja ponekad uletim... :shock: Ja miline braco mila.Stranci,turizam...svi nasmijani,odusevljeni,samo vicu hvala, divno i krasno...Najveca briga mi da slucajno ne iskljuce dugme od bojlera.Kontam e sto ti havana znas sebi probrat,ko dusmanu najvecem.Ti se jebi a njima osmijeh i hvala molim lijepo. :roll:
:lol:
:kiss: :kiss: :kiss:

odoh ja unuka preuzet preuzet i u votži, kad udjemo u stan idu lekcije :-D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#286 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Alfons Kauders »

HAVANA wrote:Neravno.Negativci su zlo po psihu.Ja se recimo na poslu smorim psihicki od ljudi,papirologije i nasih glupih komplikacija za svaki jebeni papir, pa onda izmisljam sta cu raditi,fizicki...to mi najbolje dodje.Il muha kad navrati,ja naspanovan ko sajla a on udje s kezom,al vazda.Frajer da sad meteor spuca on bi crko od sege, sto nas spuca mater jebo... :D Poso mi je najgori,sa ljudima je najteze raditi.Upijas negativnu energiju,crpe te,sisu...Dok recimo drugi poso koji rade zena i cerka a ja ponekad uletim... :shock: Ja miline braco mila.Stranci,turizam...svi nasmijani,odusevljeni,samo vicu hvala, divno i krasno...Najveca briga mi da slucajno ne iskljuce dugme od bojlera.Kontam e sto ti havana znas sebi probrat,ko dusmanu najvecem.Ti se jebi a njima osmijeh i hvala molim lijepo. :roll:
E moj Muzafere, tako sam promijenio 4 zanimanja i tuce firmi. Ko ce ba s nasom stokom raditi?

Radio sam s domacim vise od 15 godina. Sad kad se osvrnem, divim se samom sebi sto nikog nisam upucao, jer nas narod fakat nije normalan. Tako da vise od pet godina ne slusam ta sranja - izgovore duznika koji vozaju bolja auta od mene, neradnika koji bi da ko fol rade, glupana koji misle da su pametni.

Lakse se dise. :)
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#287 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by stakasa »

I ja sam sumu nedavno otkrio iako mi je 20 godina pod nosom bila. I to - ptica fino pjeva. Valjda godine.
A negativce treba mrskat od sebe i ne dat im da svoje komplekse ljece
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#288 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by O'zone »

Evo ja sam jutros obradovao nekoga cenerom u ovaj visoki datum. :mrgreen:

Neko je danas sretan zbog mene :sretan:
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#289 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by 512MB »

Mora se malo diferencirat ovde, zajebancije oko posla il ljudi sto ti idu na kurac to nespada pod depresiju i njene nuspojave. Depresija se stvara godinama iz puno razloga, nju niti osjetis, cujes il primjetis. Kad krenu psihosomatske promjebe onda je vrag odnio salu. Kod mene naprimjer poprilicno sve ok u zivotu, svi zdravi u familiji, zena djeca ok, prilicno situiran, kuca+stan kupljeni i posao koji donosi love i vise nego trebam. I vazno reci nikakav stres na poslu (barem sam ja tako mislio). I onda jednog jutra na poslu osjetim kocenje vilice i lijeve ruke, panika, strah, kod doktora obilna kontrola nista sve ok, dobi valium i dvije sedmice bolovanje. U sljedece dvije sedmice pogorsanje, napadi panike, nesanica, sanjanje djecu bez udova i bez glave, poremecena tjelesna kordinacija, vrtoglavica, mucnina u stomaku, glavobolja i naravno ubitacne panicne misli da cu dobiti il mozdani udar il herciku jer simptomi su tu. To je dotle islo da sam i testament napisao i raspitivao se zbog procedura ukopa u lokalnim grobljima itd... Svaki dan 2 puta u bolnicu u napadu panike na kontrolu, jer mislim da umirem itd itd. I tako spirala uzima maha...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#290 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by O'zone »

512MB wrote:Mora se malo diferencirat ovde, zajebancije oko posla il ljudi sto ti idu na kurac to nespada pod depresiju i njene nuspojave. Depresija se stvara godinama iz puno razloga, nju niti osjetis, cujes il primjetis. Kad krenu psihosomatske promjebe onda je vrag odnio salu. Kod mene naprimjer poprilicno sve ok u zivotu, svi zdravi u familiji, zena djeca ok, prilicno situiran, kuca+stan kupljeni i posao koji donosi love i vise nego trebam. I vazno reci nikakav stres na poslu (barem sam ja tako mislio). I onda jednog jutra na poslu osjetim kocenje vilice i lijeve ruke, panika, strah, kod doktora obilna kontrola nista sve ok, dobi valium i dvije sedmice bolovanje. U sljedece dvije sedmice pogorsanje, napadi panike, nesanica, sanjan djecu bez udova i bez glave, poremecena tjelesna kordinacija, vrtoglavica, i naravno ubitacne misli da cu dobiti il mozdani udar il herciku jer simptomi su tu. Svaki dan 2 puta u bolnicu na kontrolu, jer mislim da inam napad, itd itd. I tako spirala uzima maha...
Ne spada ali izaziva. Znaju tu svi koji rade sa ljudima.

Ja trenutno depresivne faze dobijam od svog posla koji evo radim već devet godina. Da. Ima opcija "pa promjeni posao" međutim imaju neke objektivne okolnosti zbog kojih ja to trenutno ne mogu da uradim.

I kod mene je u životu sve OK. Krov se ima, para ima koliko ima (njih nikad dosta) ali imam vrlo malo slobodnog vremena. Često radim od 8 ujutro do 10 navečer a tu su i druge obaveze, porodica...jbga sve to uzme danak i u jednom momentu samo pukneš. Ja počnem da se tresem i imam osjećaj da ću da iskočim iz kože a osjećanja se mjenjanju doslovice na 30 sekundi, tuga, nemoć, bijes, beznadežnost, tuga, bijes, nemoć....i to ne mogu zaustaviti nikako i onda samo klikne i sve se ugasi tu se povučem u sebe i to traje par dana i onda se vratim nazad. Druge epizode su mijenjanja raspoloženja koja su dugoročnija traju po par dana mada se letargija (meni najmrža) zadržava najduže.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#291 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by stakasa »

Ok, vjerovatno ima do gena, ima i do rata, Ozone je imao i fizicke bolesti pa covjeku vjeovatno vise ne moze pod kozu ali sta bi jos mogao biti zajednicki sadrzilac, imam osjecaj da je to dugogodisnje nezadovoljstvo. Jesam li u pravu? Mozda je nezadovoljstvo pogresna rjec, trenutno ne nalazim bolju. Znaci kupi se ali malo pomalo tako da i ne primjetis i na kraju samo kap prelije casu. Ili sam skroz profulo poentu?
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#292 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by stakasa »

Gojeni H wrote:
piupiu wrote:
HAVANA wrote:Fitnes sauna i bazen kakav lex i kurci.

:kiss:

Nikad bobu uzela, joga, meditacija, muzika, šetnja, plivanje, čitanje... a imam neki faličan gen, stalno (i lako) se smijem.
:thumbup:

Nije ti to falican gen vec se smatraj blagoslovljenom, sretnom, kakogod.

Nikad me nista nije i nece kontrolisati, ni hemija, ni bilo sta drugo ... nikad robom.
Setnja, plivanje, citanje, teretana povremeno ...
Ne druzim se i ne volim biti u blizini negativaca.

Kakvih ljudi imam :thumbup: ... nikada nikakve negativne o nekoj osobi nisu izgovorili, ne govore o SDA/SDP, ne pricaju o tome koliko je ko pokrao, ne kukaju na drzavu, zdravlje, ... uber pozitivci.

Inace, Danci, Islandjani i generalno Nordijci vode na ljestvici potrosaca antidepresiva.
Amerikanci inace, na osnovu licnog zapazanja, generalno strasno mnogo lijekova trose.
Ja mislim i da su po samoubistvima u vrhu. Ali u globalu, ako se recimo iz statistike odstrane ti sto se ubiju, ipak se o promilima radi, kada uporedim Svedane sa gradanima BiH potonji su puno nezadovoljniji i neraspolozeniji. U nas je cool biti tabijasus i to uopste nije zdravo. E sad da li ovi ovde glume srecu, rekao bih da ima i toga ali kako god bolje i to nego mislit da si frajer kad si neraspolozen, daj mi kracu i okani me se itd
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#293 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Alfons Kauders »

512MB wrote:Mora se malo diferencirat ovde, zajebancije oko posla il ljudi sto ti idu na kurac to nespada pod depresiju i njene nuspojave. Depresija se stvara godinama iz puno razloga, nju niti osjetis, cujes il primjetis. Kad krenu psihosomatske promjebe onda je vrag odnio salu. Kod mene naprimjer poprilicno sve ok u zivotu, svi zdravi u familiji, zena djeca ok, prilicno situiran, kuca+stan kupljeni i posao koji donosi love i vise nego trebam. I vazno reci nikakav stres na poslu (barem sam ja tako mislio). I onda jednog jutra na poslu osjetim kocenje vilice i lijeve ruke, panika, strah, kod doktora obilna kontrola nista sve ok, dobi valium i dvije sedmice bolovanje. U sljedece dvije sedmice pogorsanje, napadi panike, nesanica, sanjanje djecu bez udova i bez glave, poremecena tjelesna kordinacija, vrtoglavica, mucnina u stomaku, glavobolja i naravno ubitacne panicne misli da cu dobiti il mozdani udar il herciku jer simptomi su tu. To je dotle islo da sam i testament napisao i raspitivao se zbog procedura ukopa u lokalnim grobljima itd... Svaki dan 2 puta u bolnicu u napadu panike na kontrolu, jer mislim da umirem itd itd. I tako spirala uzima maha...
Takvim se ta sranja i desavaju, ali jebiga raja ne prica - jer kod nas ne postoji burnout, vec samo "puko od posla/skole" ... :D Odnosno, gines da nesto stvoris, radis ko crnac, i drustvo te za tvoj trud nagradi epitetom ludaka. :D

Ne najebu oni koji se odma predaju i kukaju, vec oni koji takve trpe i nose na plecima, misleci da su jaki. I jesu, jaki su do jednom, a onda sve dodje na naplatu.

Oni sto se odma predaju i pocnu cmizdriti u pravilu nemaju problema sa burnoutom i tim anksioznim sranjima, ali zato imamo mi koji deveramo radi takvih :lol:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#294 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by stakasa »

Alfons Kauders wrote:
512MB wrote:Mora se malo diferencirat ovde, zajebancije oko posla il ljudi sto ti idu na kurac to nespada pod depresiju i njene nuspojave. Depresija se stvara godinama iz puno razloga, nju niti osjetis, cujes il primjetis. Kad krenu psihosomatske promjebe onda je vrag odnio salu. Kod mene naprimjer poprilicno sve ok u zivotu, svi zdravi u familiji, zena djeca ok, prilicno situiran, kuca+stan kupljeni i posao koji donosi love i vise nego trebam. I vazno reci nikakav stres na poslu (barem sam ja tako mislio). I onda jednog jutra na poslu osjetim kocenje vilice i lijeve ruke, panika, strah, kod doktora obilna kontrola nista sve ok, dobi valium i dvije sedmice bolovanje. U sljedece dvije sedmice pogorsanje, napadi panike, nesanica, sanjanje djecu bez udova i bez glave, poremecena tjelesna kordinacija, vrtoglavica, mucnina u stomaku, glavobolja i naravno ubitacne panicne misli da cu dobiti il mozdani udar il herciku jer simptomi su tu. To je dotle islo da sam i testament napisao i raspitivao se zbog procedura ukopa u lokalnim grobljima itd... Svaki dan 2 puta u bolnicu u napadu panike na kontrolu, jer mislim da umirem itd itd. I tako spirala uzima maha...
Takvim se ta sranja i desavaju, ali jebiga raja ne prica - jer kod nas ne postoji burnout, vec samo "puko od posla/skole" ... :D Odnosno, gines da nesto stvoris, radis ko crnac, i drustvo te za tvoj trud nagradi epitetom ludaka. :D

Ne najebu oni koji se odma predaju i kukaju, vec oni koji takve trpe i nose na plecima, misleci da su jaki. I jesu, jaki su do jednom, a onda sve dodje na naplatu.

Oni sto se odma predaju i pocnu cmizdriti u pravilu nemaju problema sa burnoutom i tim anksioznim sranjima, ali zato imamo mi koji deveramo radi takvih :lol:
Da, ovde si potpuno u pravu. I inace su ovo bolesti nesebicnih ljudi, spremnih na zrtvu
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#295 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by 512MB »

stakasa wrote:Ok, vjerovatno ima do gena, ima i do rata, Ozone je imao i fizicke bolesti pa covjeku vjeovatno vise ne moze pod kozu ali sta bi jos mogao biti zajednicki sadrzilac, imam osjecaj da je to dugogodisnje nezadovoljstvo. Jesam li u pravu? Mozda je nezadovoljstvo pogresna rjec, trenutno ne nalazim bolju. Znaci kupi se ali malo pomalo tako da i ne primjetis i na kraju samo kap prelije casu. Ili sam skroz profulo poentu?
Duzi period nezadovoljstva je glavni uzrok depresije i burnouta. Bio sam na seminaru gdje su iznijeli podatke da 90% oboljelih od burnouta/depresije su ljudi sa nizim socijalnim statusom i "obicnim" poslovima kao rintanje u lageru ili u fabrikama jer nemaju neku vidljivu satisfakciju i motivaciju u svom poslu. Duzi period ovog stanja te podsvjesno baca u burnout.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#296 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Alfons Kauders »

stakasa wrote:
Alfons Kauders wrote: Takvim se ta sranja i desavaju, ali jebiga raja ne prica - jer kod nas ne postoji burnout, vec samo "puko od posla/skole" ... :D Odnosno, gines da nesto stvoris, radis ko crnac, i drustvo te za tvoj trud nagradi epitetom ludaka. :D

Ne najebu oni koji se odma predaju i kukaju, vec oni koji takve trpe i nose na plecima, misleci da su jaki. I jesu, jaki su do jednom, a onda sve dodje na naplatu.

Oni sto se odma predaju i pocnu cmizdriti u pravilu nemaju problema sa burnoutom i tim anksioznim sranjima, ali zato imamo mi koji deveramo radi takvih :lol:
Da, ovde si potpuno u pravu. I inace su ovo bolesti nesebicnih ljudi, spremnih na zrtvu
Bio sam takav 20 godina i kostalo me... Finansijski nista strasno, oko 60-80 milja kada sve saberem, ali zdravstveno puno skuplje.

Zato sam odlucio da budem supak i sociopata - da me boli kurac za svima i da se ne brinem ni za kog. :)
User avatar
512MB
Posts: 10581
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#297 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by 512MB »

Alfons Kauders wrote:
stakasa wrote:
Alfons Kauders wrote: Takvim se ta sranja i desavaju, ali jebiga raja ne prica - jer kod nas ne postoji burnout, vec samo "puko od posla/skole" ... :D Odnosno, gines da nesto stvoris, radis ko crnac, i drustvo te za tvoj trud nagradi epitetom ludaka. :D

Ne najebu oni koji se odma predaju i kukaju, vec oni koji takve trpe i nose na plecima, misleci da su jaki. I jesu, jaki su do jednom, a onda sve dodje na naplatu.

Oni sto se odma predaju i pocnu cmizdriti u pravilu nemaju problema sa burnoutom i tim anksioznim sranjima, ali zato imamo mi koji deveramo radi takvih :lol:
Da, ovde si potpuno u pravu. I inace su ovo bolesti nesebicnih ljudi, spremnih na zrtvu
Bio sam takav 20 godina i kostalo me... Finansijski nista strasno, oko 60-80 milja kada sve saberem, ali zdravstveno puno skuplje.

Zato sam odlucio da budem supak i sociopata - da me boli kurac za svima i da se ne brinem ni za kog. :)
Da dok nemas djecu, bolesne roditelje i sl. :)
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#298 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Alfons Kauders »

512MB wrote:
Alfons Kauders wrote: Bio sam takav 20 godina i kostalo me... Finansijski nista strasno, oko 60-80 milja kada sve saberem, ali zdravstveno puno skuplje.

Zato sam odlucio da budem supak i sociopata - da me boli kurac za svima i da se ne brinem ni za kog. :)
Da dok nemas djecu, bolesne roditelje i sl. :)
Nemam djecu, roditelji se srecom dobro drze, pa cemo da vidimo... Kako bilo, uza porodica je manje-vise jedina briga i "obaveza" koju osjetim u zivotu.

Za ostale me iz dana u dan sve vise boli kurac. :D
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#300 Re: Mrak, strah i nervoza na licima Sarajlija - država kao psihijatrija otvorenog tipa

Post by Gojeni H »

512MB wrote: Duzi period nezadovoljstva je glavni uzrok depresije i burnouta. Bio sam na seminaru gdje su iznijeli podatke da 90% oboljelih od burnouta/depresije su ljudi sa nizim socijalnim statusom i "obicnim" poslovima kao rintanje u lageru ili u fabrikama jer nemaju neku vidljivu satisfakciju i motivaciju u svom poslu. Duzi period ovog stanja te podsvjesno baca u burnout.
"Traka/Linija" je kao sto neko pametniji rece "mlin duse" ... samelje je, al' lagano, sporim tempom.
Neko vrijeme, Hyundai je imao takav procenat samoubistava da je menadzment bio prisiljen da napravi plan napredovanja, koji je radnicima davao pravac kojim trebaju ici da bi napredovali, time smanjujuci generalnu depresiju. Vecina problema su bili medju radnicima na fabrickoj traci.
Post Reply