mp3/mp4 playeri , cijena

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
skafiskafsnjak

mp3/mp4 playeri , cijena

Post by skafiskafsnjak » 07/06/2011 08:52

Hocu sestri da kupim jer je izgubila svoj nedavno. Pa vas pitam, posto nisam upucen ... Moze li se do nekih 50km kupiti neki dobar ili bar solidan? heeh . I da li mp3 ili mp4 ?

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

Re: mp3/mp4 playeri , cijena

Post by 1pajdo » 07/06/2011 22:45

L00d wrote:Hocu sestri da kupim jer je izgubila svoj nedavno. Pa vas pitam, posto nisam upucen ... Moze li se do nekih 50km kupiti neki dobar ili bar solidan? heeh . I da li mp3 ili mp4 ?

Naravno da može. A nabaviti možeš i mp3 ili mp4, što god ti duša 'oće. :mrgreen:

skafiskafsnjak

Post by skafiskafsnjak » 07/06/2011 22:52

pa dobro, radije bih dobar mp3 nego losh mp4 :D

ema_

Post by ema_ » 07/06/2011 22:55

Ima dobrih mp4 playera, jest kineski, ali nije ni 10 km, nego oko 60, ja sam zadovoljna svojim već mjesecima. :)

Mp3 nisu nešto plaho jeftiniji, pogotovo ako ćeš neki markirani, a kineske verzije su oko 30-40 km.

ala7

Post by ala7 » 08/06/2011 00:15

Sony Walkman NWZ-E436F
4GB
TFT LCD
mp3,WMA,AAC-LC,JPEG,mp4,AVC (H.264/AVC),MPEG-4,WMV 9
Battery life - continuous playback music 45h itd...
http://www.sony.co.uk/product/nws-e-ser ... nicalSpecs

Image

Prije 2 godine je bio 150KM vjerovatno je sad slican model walkman-a sa ovim specifikacijama oko 100KM mozda manje.. Ako imas vise za izdvojiti neces se pokajati..
Philips mp3 playeri nisu losi ..
Najbolje da posjetis ove vece prodavnice tehnike npr. Technomarket,Imtec,UniExpert,TechnoMag,Imamex i sl.. Raspitas se..
Pozdrav

kojeime

Post by kojeime » 08/06/2011 00:28

Sony MP4 player sa 4GB memorije je oko 150KM. Ovo ti kazem da okvirno znas cijene. Znaci kvalitetan MP3 bi bio oko 100KM, a onda kineski mogu oko 50. Ali pitanje je i koliko memorije ce imati taj od 50KM. Cini mi se da sam vidjao MP3 playere koji kostaju 30-ak KM, ali su bili "no name" i imali 1 GB memorije. Mislim da sam najjeftinije vidjao u UniExpertu na Bascarsiji. Potrazi ne samo u prodavnicama tipa Mobil media, Tehnomag i slicno vec i u prodavnicama kompjutera i opreme i tamo imaju MP3/4 playere.

I imas tu jos jedan problem. Das novac za pristojan player i dobijes lose slusalice. Onda treba dati jos barem 30-ak KM za bolje slusalice. Ako ti je to puno, onda odmah kupi losiji player jer dzaba ti dobar player sa losim slusalicama. Dodouse ako das 100 ili 150KM za Sony dobices uz njega i slusalice koje ce dati kvalitet zvuka koji player moze da pruzi. Znam da slusalice koje su dosle uz moj player bi kostale skoro 100-ak KM da sam ih posebno kupovao, a dosle su uz player koji je kostao oko 150KM. Ovo opet govorim jer si rekao da bi zelio ako ne dobar onda barem solidan player.

I znam da neces ali ipak da kazem, nemoj gledati Apple, iako se i njihov entry model iPoda (shuffle) moze naci za oko 150KM. Apple je dobar, lijep, ali precijenjen, za isti novac konkurencija daje vise ili za iste mogucnosti trazi manje novca.

kojeime

Post by kojeime » 08/06/2011 00:42

ala7 wrote:...Prije 2 godine je bio 150KM vjerovatno je sad slican model walkman-a sa ovim specifikacijama oko 100KM mozda manje...

Obicno proizvodjaci rade na slijedeci nacin: Umjesto da nove modele slicnih karakteristika kao stare prodaju za manji novac, oni novim modelima daju vise mogucnosti i prodaju po istim cijenama koliko su kostali stari modeli kada su se pojavili. Tako da ce prije naci bolji player za 150KM nego player slicnih karakteristika kao taj za 100KM.

Ako nista drugo tom playeru ce ugraditi na primjer RDS radio prijemnik ili snimanje zvuka ili barem povecati memoriju sa 4 na 6 ili 8GB, i prodavati ga opet za 150KM.

Kao da proizvodjaci imaju donji limit ispod kojeg nece da prodaju proizvode i da im se vise isplati dodavanje mogucnosti i prodavanje po istoj minimalnoj cijeni koju drze dok taj tip proizvoda postane zastario, nego prodavanje po manjoj cijeni proizvoda sa manje mogucnosti. Naravno, prvo krenu sa visom cijenom kada uvode novu tehnologiju ili novi tip proizvoda i onda spustaju do najnize cijene koju su odredili. Kada dodju do te najnize cijene, onda pocnu raditi kao sto sam napisao, drze stalno tu cijenu i dodaju nove mogucnosti tom tipu proizvoda.

ala7

Post by ala7 » 08/06/2011 01:04

kojeime wrote:
ala7 wrote:...Prije 2 godine je bio 150KM vjerovatno je sad slican model walkman-a sa ovim specifikacijama oko 100KM mozda manje...

Obicno proizvodjaci rade na slijedeci nacin: Umjesto da nove modele slicnih karakteristika kao stare prodaju za manji novac, oni novim modelima daju vise mogucnosti i prodaju po istim cijenama koliko su kostali stari modeli kada su se pojavili. Tako da ce prije naci bolji player za 150KM nego player slicnih karakteristika kao taj za 100KM.

Ako nista drugo tom playeru ce ugraditi na primjer RDS radio prijemnik ili snimanje zvuka ili barem povecati memoriju sa 4 na 6 ili 8GB, i prodavati ga opet za 150KM.

Kao da proizvodjaci imaju donji limit ispod kojeg nece da prodaju proizvode i da im se vise isplati dodavanje mogucnosti i prodavanje po istoj minimalnoj cijeni koju drze dok taj tip proizvoda postane zastario, nego prodavanje po manjoj cijeni proizvoda sa manje mogucnosti. Naravno, prvo krenu sa visom cijenom kada uvode novu tehnologiju ili novi tip proizvoda i onda spustaju do najnize cijene koju su odredili. Kada dodju do te najnize cijene, onda pocnu raditi kao sto sam napisao, drze stalno tu cijenu i dodaju nove mogucnosti tom tipu proizvoda.

Razumijem u potpunosti.. Nisam u toku sa novim modelima Sony Walkman-a mp4 .. Mislio sam iste specifikacije ali drugi dizajn vanjski izgled i mozda male korekcije u software za reprodukciju audio/video.. Naravno da imaju granicu ispod koje nece ici kao sto si spomenuo..
Kvalitetan je svaki sony walkman .. cijena i jest i nije previsoka za razliku iPoda koji je samo na glasu - iPodmania... Walkam je puno bolji od iPod-a,bar meni i cijenom i kvalitetom..
Pozdrav

Curve

Post by Curve » 08/06/2011 10:48

ala7 wrote:Sony Walkman NWZ-E436F
4GB
TFT LCD

Image

Prije 2 godine je bio 150KM vjerovatno je sad slican model walkman-a sa ovim specifikacijama oko 100KM mozda manje.. Ako imas vise za izdvojiti neces se pokajati..
Najbolje da posjetis ove vece prodavnice tehnike npr. Technomarket,Imtec,UniExpert,TechnoMag,Imamex i sl.. Raspitas se..
Pozdrav

kupio ga prije 2 god. u tehno marketu na ferhadiji.. X sati muzike preslusao na njemu, ev i sad radi koda sam ga jucer kupio..
preporucujem :thumbup: :thumbup:
jedino, bar meni licno, njegove slusalice nisu odgovarale pa sam uzeo sebi
Image

ala7

Post by ala7 » 08/06/2011 13:28

Curve wrote:
ala7 wrote:Sony Walkman NWZ-E436F
4GB
TFT LCD

Image

Pozdrav

kupio ga prije 2 god. u tehno marketu na ferhadiji.. X sati muzike preslusao na njemu, ev i sad radi koda sam ga jucer kupio..
preporucujem :thumbup: :thumbup:
jedino, bar meni licno, njegove slusalice nisu odgovarale pa sam uzeo sebi
Image

Bas sto kazes kao da je juce kupljen.. Baterija u odlicnom stanju.. Samo mana je sto ga moras na kompjuter kopcati da bi se punio.. Ne znam kod tebe kako je..
Video je odlican na LCD ekrancicu.. Ko je sportskog duha za trcanja dusu dao .. Nisam nasao futrolu za njega koja se veze za kais ili ruku..

kojeime

Post by kojeime » 08/06/2011 13:41

ala7 wrote:...Samo mana je sto ga moras na kompjuter kopcati da bi se punio... Nisam nasao futrolu za njega koja se veze za kais ili ruku..

Ne moras preko kompjutera puniti. Ja sam u Uniexpertu kupio univerzalni punjac, kostao je mislim 11 KM. Ukljucis punjac u uticnicu, u punjac ukljucis USB kabl playera (konektor koji ide u racunar ukljucis u punjac) i ukljucis player na drugi kraj USB kabla. Slican je ovom, samo je u Uniexpertu, naravno, verzija za nase uticnice: http://www.ascenddistribution.com/share ... CAD1_2.jpg

Futrolu/kais za nadlakticu i ja trazim...

Usput, gledajuci na web site Uniexperta da pronadjem sliku tog punjaca, vidio sam neki MP5 player. Je li to neki novi format MP5?

Kod mene je sony NWZ-A816, oko 4 godine star i baterija je i dalje kao nova, ne primjecujem znakove slabljenja. Dok je Sony noviji model od moga, prije otprilike godinu i po mojoj djevojci otisao poslije 11 mjeseci koristenja, sreca bio pod garancijom, pa su ga u servisu na Dobrinji zamijenili za novi, nisu popravljali vec joj dali noviji, bolji, model od njenog :)
Last edited by kojeime on 08/06/2011 13:48, edited 1 time in total.

Curve

Post by Curve » 08/06/2011 13:46

kojeime wrote:
ala7 wrote:...Samo mana je sto ga moras na kompjuter kopcati da bi se punio... Nisam nasao futrolu za njega koja se veze za kais ili ruku..

Ne moras preko kompjutera puniti. Ja sam u Uniexpertu kupio univerzalni punjac, kostao je mislim 11 KM. Ukljucis punjac u uticnicu, u punjac ukljucis USB kabl playera (konektor koji ide u racunar ukljucis u punjac) i ukljucis player na drugi kraj USB kabla. Slican je ovom, samo je u Uniexpertu, naravno, verzija za nase uticnice: http://www.ascenddistribution.com/share ... CAD1_2.jpg

Futrolu/kais za naramenicu i ja trazim...

da i ja sam uzeo univerzalni onaj usb punjac, u uniexpertu 15 km, uCeras ga u struju, sa strana 2 usb prikljucka i puni, lakse tako i dosta brze neg preko PC-a..
Image
ma sony predobar za te pare i kvalitetan, zato sam uzeo i ove maxellove slusalice sa "cepicima" ne spadaju kad trcis :D :D

kojeime

Post by kojeime » 08/06/2011 13:50

Kod mene su ove slusalice (Sony MDR-W08): http://files.myopera.com/headphone-sell ... ss500_.jpg

1pajdo
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

Post by 1pajdo » 09/06/2011 07:27

Prije 3-4 godine sam kupio Apacerov mp3 od 2 GB za 40 km i dan danas fercera. Čak mi služi i kao usb za podatke. :)

Ne mora biti kineski, ali ni onaj najskuplji, sve je to samo šminka, ništa drugo.

Post Reply