Moze li rock preziviti kod nas ?

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28358
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#651 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by dale cooper »

El malagueño wrote:
dale cooper wrote:
El malagueño wrote:
Ne hvatam na zalost kalman na relaciji brisel amsterdam al jbg.. nemozes sve imat u zivotu. Al fakat nisam cuo do neki dan i meni su bas ekstra. Vrh. Al cinjenica je da evo kad ovdje izlazim hoce raja da plese malo brate. Dobar ritam je za mene npr kizomba, zouk ali bachata ili salsa. To mogu svaki dan slusat i izlazit na takve feste. I izmedju malo reggaeton. A da: gotivim i ska pravo.
A čekaj, ko to tebe zajebava u Amsterdamu ili Briselu što slušaš reggaeton, turbofolk ili dancehall? :zoka: :D
Pa ima i ovdje vani nasih delegata :p a citam i ja forum a bgm i na facebooku ljudi promuhabete ponekad :) ma nezajebaje mene nikog nego onako citam ovu temu i zacudim se ljudima cuj moze li rock preziviti. mislim ono, koga boli qrc. Ako je dobra muzika imat ce publiku. Al odmah se levat na mene nakacaio nazvao me seljacinom itd et vrati se stranicu ilu 2 i bice ti jasno
Ma način na koji si ti započeo priču na temu je izgledao isto ko' da su ti neki rockeri ogadili i ozlojadili život pa si došo'
ovdje da im se nagovoriš. :mrgreen: Zato i pitam, jer znam da Holanđana i Belgijanaca boli neka stvar za turbofolkom.
El malagueño
Posts: 332
Joined: 04/06/2013 20:26

#652 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by El malagueño »

dale cooper wrote:
El malagueño wrote:
dale cooper wrote:
A čekaj, ko to tebe zajebava u Amsterdamu ili Briselu što slušaš reggaeton, turbofolk ili dancehall? :zoka: :D
Pa ima i ovdje vani nasih delegata :p a citam i ja forum a bgm i na facebooku ljudi promuhabete ponekad :) ma nezajebaje mene nikog nego onako citam ovu temu i zacudim se ljudima cuj moze li rock preziviti. mislim ono, koga boli qrc. Ako je dobra muzika imat ce publiku. Al odmah se levat na mene nakacaio nazvao me seljacinom itd et vrati se stranicu ilu 2 i bice ti jasno
Ma način na koji si ti započeo priču na temu je izgledao isto ko' da su ti neki rockeri ogadili i ozlojadili život pa si došo'
ovdje da im se nagovoriš. :mrgreen: Zato i pitam, jer znam da Holanđana i Belgijanaca boli neka stvar za turbofolkom.
Ma jok bolan. Jebe mi se zivo za to. Samo rekao jebo rock daj raja traze veselo, ko ce slusat tudju muku :p i co'ek me nazva seljacinom. Casna pionirska
ja71
Posts: 5388
Joined: 31/03/2006 14:45

#653 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by ja71 »

Pročitah u naslovu "... preziMiti ..."
User avatar
HardcoreMX
Posts: 4087
Joined: 02/05/2016 19:08
Location: das objektiv der objektivität

#654 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by HardcoreMX »

Nije uopce bitan zanr, bitan je kvalitet...kao i u svemu uvijek je rijec o kvalitetu...ovim kvazi alternativnim rokerima koji nemaju talenta svako smeta...i takvi izljevi frustracija jos na pdf muzika top tema :shock:..neko slusanje i ogranicavanje na neki zanr rade samo ograniceni ljudi vrlo uskih vidika zatvoreni u ucmaloj sredini samoizolacije koji jos pri tome misle da su nesto mos misliti strasno 'urbani', nesto kao 'drugaciji' ako slusaju kao neku posebnu muziku..djetinjarije..
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#655 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Heller »

Mrle otkad je ovu bradu poceo furat isti Lemmy.
User avatar
krele
Posts: 2
Joined: 08/12/2017 16:19
Location: dijaspora u pokusaju

#656 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by krele »

ako ovo nije prezivilo nece nista

User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#657 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Ramzess Veliki »

Kod nas nista ne moze prezivit' ...
Beer Grill nikad nije snimio epizodu u BiH, nije lud.
sikstinajn
Posts: 1423
Joined: 15/01/2017 19:21

#658 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by sikstinajn »

Am
Ja Sam ziv

Cis 7 SUS 4
Dakle I rock kod nas zivi

As m maj 7#
e sad kod vas

Am m 7-5
Tesko svi Ste VI folkeri

Am
Sabaniiiii
E
Burhaniiii


Dzdzdzzdzdz
DZ dz.
User avatar
ferratilis
Posts: 7178
Joined: 25/11/2013 16:48

#659 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by ferratilis »

Rokeri, zna li neko sta je s ovim bendom? Jbg tek sam saznao za njih nekad prosle godine, nakon sto im je preminuo vokal. Ustvari, davno sam nekad gledao njihov cover Good Times Bad Times ali pojma nisam imao da su sa Balkana. Ne mogu vjerovati kako su ljudi svirali. Covjek je imao glas Davorina, Rorya Gallaghera, Roberta Planta, Gilmora i ko zna koga jos. 90% bendova na Balkanu nije ni do koljena zvuku koji su ovi ljudi postigli.

User avatar
crveni il bijeli
Posts: 107
Joined: 30/03/2015 14:18

#660 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by crveni il bijeli »

Jao, ne mogu da vjerujem da je Boris umro, nek mu je laka zemlja.
Kakav je covjek glas imao, nevjerovatno
User avatar
Qler
Posts: 23497
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#661 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Qler »

Večeras na BHT-u u studio 2 bio koncert Željka Bebeka... Meni bilo extra. Još je rock živ :)
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#662 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Ludzak »

Ma rock je u izumiranju, nije posve mrtav. Ali biće. Teško se može suprostaviti današnjim turbofolk intelektualcima. Najbolji dokazi za to su koncerti.
sasagrbic
Posts: 245
Joined: 08/04/2019 13:53
Location: Karanovac - Banjaluka
Contact:

#663 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by sasagrbic »

Ma neće ga skroz nestati ali će životariti. To je bar neki moj utisak.
Seyfo
Posts: 4319
Joined: 23/08/2011 14:12

#664 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Seyfo »

Tesko je ranjen ali umro nije. Što negdje pročitah na jednom zidu, ROCK JE MRTAV,ŽIVIO ROCK!
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2070
Joined: 22/11/2019 14:14

#665 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Hank Paldum »

Rock kao i mnoge stvari na ex-Yu prostorima ne mogu uspjeti, preživjeti, napredovati itd. ne zbog toga što je samo po sebi loše nego zbog mentaliteta. Sa mentalitetom ne mislim na mentalitet naroda, slušaoca, nego mentalitet umjetnika.
Obavezno se pati za sarajevskom rock školom, priča o Yu-rocku i Titinom vremenu (iako su skoro svi rođeni za njegove smrti), kako se osjećaju Jugoslovenima i onda se čude što ne mogu danas ostvariti uspjeh. Onda gledam intervju sa Rizom (što je svirao sa Elvisom Kurtovićem u bendu) iz 2013. godine na YouTube kojem postavljaju slično pitanje o rocku a on odgovara kako nam treba jedan kvalitetan rock časopis. Znači čovjek daje izjavu da se treba u ovoj deceniji ulagati u časopis :-) i onda se čude što su Buba i Jala uspješni, pa ljudi su svjesni u šta se treba danas ulagati da bi bio relevantan, čuj časopis.
Evo i uvodni post, čovjek poredi 90te i sadašnju deceniju i piše o grafitima. Pa nemaš danas više ni četničkih grafita po manjem entitetu po čemu su ti gradovi prije još 10-15 godina bili poznati jer su svi fašisti prešli na portale. Danas se ostavlja trag u signaturama foruma, ponavljanjem istih komentara po portalima, postavljanjem sopstvenih videa na YouTube...
Nisu Imperia i Grand džaba popularni, ne oslanjaju se samo na muziku kao u 80im nego znaju u šta se ulaže u 2019 godini. Rock ima potencijal svugdje ali ako se ovako nastavi neće izaći iz kafića gdje može stati 30 duša.
Nisu Kings of Leon popularni na zapadu jer tamo ima rock više potencijala nego kod nas nego što se u 2019. godini ponašaju kao grupa iz 2019. godine.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#666 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Hajvan »

Hank Paldum wrote: 23/11/2019 12:30 Rock kao i mnoge stvari na ex-Yu prostorima ne mogu uspjeti, preživjeti, napredovati itd. ne zbog toga što je samo po sebi loše nego zbog mentaliteta. Sa mentalitetom ne mislim na mentalitet naroda, slušaoca, nego mentalitet umjetnika.
Obavezno se pati za sarajevskom rock školom, priča o Yu-rocku i Titinom vremenu (iako su skoro svi rođeni za njegove smrti), kako se osjećaju Jugoslovenima i onda se čude što ne mogu danas ostvariti uspjeh. Onda gledam intervju sa Rizom (što je svirao sa Elvisom Kurtovićem u bendu) iz 2013. godine na YouTube kojem postavljaju slično pitanje o rocku a on odgovara kako nam treba jedan kvalitetan rock časopis. Znači čovjek daje izjavu da se treba u ovoj deceniji ulagati u časopis :-) i onda se čude što su Buba i Jala uspješni, pa ljudi su svjesni u šta se treba danas ulagati da bi bio relevantan, čuj časopis.
Evo i uvodni post, čovjek poredi 90te i sadašnju deceniju i piše o grafitima. Pa nemaš danas više ni četničkih grafita po manjem entitetu po čemu su ti gradovi prije još 10-15 godina bili poznati jer su svi fašisti prešli na portale. Danas se ostavlja trag u signaturama foruma, ponavljanjem istih komentara po portalima, postavljanjem sopstvenih videa na YouTube...
Nisu Imperia i Grand džaba popularni, ne oslanjaju se samo na muziku kao u 80im nego znaju u šta se ulaže u 2019 godini. Rock ima potencijal svugdje ali ako se ovako nastavi neće izaći iz kafića gdje može stati 30 duša.
Nisu Kings of Leon popularni na zapadu jer tamo ima rock više potencijala nego kod nas nego što se u 2019. godini ponašaju kao grupa iz 2019. godine.

hahahahhaha, nenadjebivo…
docim u USA lik od 70 i hipter godina (Neil Young) razvija sa timom novi medij za reproduciranje i pohranjivanje muzike….
i ne, nije uopste bitno da li ce on s time uspjeti- vec je bit u svjezim idejama, nepokoebljivosti, neposustajanju iako si u 8 deceniji i sve si vec dokazao sto si mogao da dokazes..

a rock ili bilo sta sto nije za siroke narodne mase ima tezak put u fade out (u pravilu) :)
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#667 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Ludzak »

Deep Purple u Beogradu, a kod nas Rasta u Zetri. Tu je sve jasno.
Mentalitet naroda ne dozvoljava da se Rock muzika uspenje.
Kada od 15 ispitanika samo dvoje slušaju Rock, a ostali su džiberaši, onda ti je sve jasno gdje se nalazi ta muzika.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#668 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by JThomas »

ma to je do veličine. danas dominantni brend krkanluka je došao iz srbije, i procenat krkana je isti. ali beogradska regija ima cirka 5 puta više stanovnika nego sarajevska, plus je veći regionalni i transportni centar. i to je razlika između isplativosti i neisplativosti događaja za ukus 1 ili 2% ljudi.
User avatar
Ludzak
Posts: 5331
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#669 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Ludzak »

Ali meni se čini da najviše tog srpskog džiberluka mi u Bosni usisavamo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#670 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by JThomas »

ma čini ti se. naguraj ovdje tri miliona ljudi u kanton i imaćeš računicu i za deep purple i za stinga i za bryana adamsa, i biće ti koncerti.

a da bi to imao na ovu veličinu, e za to treba puno jača ekonomija i jača svijest.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2070
Joined: 22/11/2019 14:14

#671 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Hank Paldum »

Ludzak wrote: 25/11/2019 21:32 Deep Purple u Beogradu, a kod nas Rasta u Zetri. Tu je sve jasno.
Mentalitet naroda ne dozvoljava da se Rock muzika uspenje.
Kada od 15 ispitanika samo dvoje slušaju Rock, a ostali su džiberaši, onda ti je sve jasno gdje se nalazi ta muzika.
Kako je sve jasno? Pa Rasta je Srbijanac koji je popularan u Beogradu i ostatku Srbije kao i MC Stojan a i Buba i Jala su tamo popularni kao i Karleuša, Aca Lukas, Era Ojdanić i Baja Mali Knindža pa je opet puno kada dođe Deep Purple.
Je li ikada dolazio Deep Purple ili neko sličan bio u BiH pa da je bila prazna dvorana pa da to možeš tvrditi? Ako je do ikoga onda je do organizatora koncerata i vladajuće strukture pa i do financija jer Deep Purple sigurno traže više od Željka Joksimovića ali garantujem ti da ako jedno veliko rock ime dođe u Sarajevu da će 90% biti puno. Naravno da bi došlo i dosta autobusa iz regije i dijaspore ali tako je i kada neko gostuje u Beogradu i Zagrebu.
Najveći razlozi zašto rock umire kod nas su što ne želi niko da pokrene nešto, samo se kuka i svaljuje krivica na druge (Jala, Karleuša, Rasta, Turbofolk, Sandžaklije), pa neće vam fanovi Halida Bešlića organizovati rock koncert
kao i staromodan način razmišljanja, zašto ne biste ulagali u 2020. godini u jedan kvalitetan rock časopis :D ?
Čudno kako svi rockeri na forumu koji kukaju na propast rocka nisu naveli niti jedan rock sastav koji je se pojavio zadnjih 10-20 godina koji bi trebao doći u BiH, zaostalo u 80im kao i ideja o časopisu pa se čude što omladinu ne privlači rock na ovim prostorima. Neka dovedu Paramore, Kings of Leon, Kasabian, Arctic Monkeys, nešto sa čime se mladi mogu identificirati pa kada zavole taj žanr upoznat će i legende pa će oni prvi htjeti da vide djedove poput Deep Purple.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#672 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Hajvan »

eto, ja bih Arcade Fire, Baronness, Black Keys, Father John Mistya, Jack Whitea, Khruanbin, Mastodon, The National, Nick Cave, Radiohead, Sigur Ros… i puno jos toga

pa eto, dovedite ih :)

nisam siguran da bih otisao Deep Purple gledat da dodju u Sa- mozda, mozdaaa za neku nizu svotu novca da bih i da nema bas nist pametnije, tipa dobra svirka u nekom klubu ili pozorisna predstava ili dobar film u Cinemacityu :mrgreen:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#673 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Banksy »

Ne može preživjeti. Stasale su nove, poslijeratne generacije koje su kroz svoje roditelje i njihov svjetonazor i organizaciju života navikle na besplatne sadržaje. Sadaka, dodatak, džabana, uhjljebljenje, ispružen dlan, sve je džaba i sve im je besplatno otkao su se rodili. Takve glave nisu navikle da daju novac za bilo šta, za sadržaje kulture pogotovo. Ne može ovdje više proći ni papanluk, ni rock'n'roll, ni visoka kultura, ma ništa. Sve što se zasniva na hvatanju za novčanik, ovdje je osuđeno na propast. Brutalna potvrda ove teorije ostvaruje se iz godine u godinu sve žešće i jasnije. Napravite usporedbu sadržaja u javnom i kulturnom životu iz godine j godinu, u prednovogodišnje vrijeme koje tradicionalno vrvi događajma pogotovo, i sve će vam biti jasno.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#674 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by Hajvan »

User avatar
srce_ruke_lopata
Posts: 407
Joined: 09/09/2007 17:23
Location: Čeljugovići

#675 Re: Moze li rock preziviti kod nas ?

Post by srce_ruke_lopata »

Jeben smo mi mentalitet za rock'n'roll. To je propala misija.
Post Reply