MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Locked
Hostille
Posts: 3
Joined: 17/05/2014 22:36

#1 MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Hostille »

Moze li dijaspora skupiti 100 miliona maraka za unesrecene ljude poplavama? Dakle da se napravi jedna velika akcija, zbirna, a ne vise malih, i da se uplacuje iz cijelog svijeta.

Umjesto sto trune po forumu o Bosnjastvu, Bosnjacima, sta mislite da urade nesto korisno?


Recimo ko iz Berlina uplati 300 eura dobija orden na kome pise "najveci Bosnjak Berlina i sjeveroistocne Njemacke"
Ko uplati 500$ iz St Louisa da dobije mali orden na kom pise "najveci Bosnjak centralnih dijelova sjeverno americkog kontinenta"
Ko uplati 3000 kruna iz Jönköpinga da dobije orden "najveci Bosnjak Smålanda i juznih teritorija svedske"
Ko uplati 250 funti iz Londona da dobije orden "najveci Bosnjak sa ostrva ukljucujuci i teritorije Farskih Ostrva"
Ko uplati 350 australskih dolara iz Melburna da dobije orden "najveci Bosnjak Australije i okeanije te priobalnih teritorije Fidzija, Mikronezije i Americke Samoe".
User avatar
escobar__
Posts: 8875
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by escobar__ »

Ista ona dijaspora po kojoj se u ovoj zemlji tradicionalno pljuje na sve strane?
User avatar
vaučer
Posts: 9134
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#3 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by vaučer »

:roll:
Hostille
Posts: 3
Joined: 17/05/2014 22:36

#4 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Hostille »

escobar__ wrote:Ista ona dijaspora po kojoj se u ovoj zemlji tradicionalno pljuje na sve strane?
Ko pljuje dijasporu? Ja ne, samo kazem da su cinjenicno ljudi ekonomski jaci od prosjecnog Bosanca, zbog toga kazem.

Predvidja se da ce se stete brojati u milionima i milijardama. Da li dizati jos jedan kredit kod MMF?
User avatar
astala_vistala
Posts: 1421
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#5 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by astala_vistala »

Ne treba nam dijaspora,kada mogu da se zaduze za plate i kupovinu socijalnog mira,mogu i za sanaciju svih steta.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#6 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Itakoto »

samo 100 miliona?
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#7 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Danguba »

Hostille wrote:
escobar__ wrote:Ista ona dijaspora po kojoj se u ovoj zemlji tradicionalno pljuje na sve strane?
Ko pljuje dijasporu? Ja ne, samo kazem da su cinjenicno ljudi ekonomski jaci od prosjecnog Bosanca, zbog toga kazem.

Predvidja se da ce se stete brojati u milionima i milijardama. Da li dizati jos jedan kredit kod MMF?
Umjesto sto trune po forumu o Bosnjastvu, Bosnjacima, sta mislite da urade nesto korisno?
...a ti se registrovao po ko zna koji put da nam ovo kazes.

Sreca pa ne gledamo takve kada pomazemo...a tebi ostavljamo ordenje.
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#8 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by luckylaka »

Realno ne treba ovdje niko uplacivati neke velike pare da bi se priblizno doslo do te cifre.NpR.Nas u St.Louis ima oko 50.000(vise manje)sto znaci 50.000x$1=$50.000 ili 50.000 x $10=$500.000 mozes zamisliti po recimo $100.ALI.Nas ovdje ima 30.-40.000 koji nikada nece dati ni banku a kamoli $100.Ima govana koji rezu vene na Baju,Janu,Tinu...i ostala govna a skoro dolazi Nihad A. 30 ljudi u sali,Baja 500,Serif K.50 Krmak 500...Od koga bolan da skupis .A moze se da niko ne osjeti.
rekla-kazala
Posts: 1308
Joined: 19/10/2013 16:50

#9 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by rekla-kazala »

Naravno da može, ako svake godine doznači min. 3 milijarde onda može i tih 100 miliona.
Samo bi trebao neko pošten kome većina vjeruje ( a nije ga lako naći, možda Bogić Bogičević) objaviti brojeve računa i reći ko su ljudi koji će odobravati i pratiti projekte i da trošenje novca bude pravedno i transparentno.
Hostille
Posts: 3
Joined: 17/05/2014 22:36

#10 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Hostille »

@Danguba nisam mislio nista lose, odmori malo.
luckylaka wrote:Realno ne treba ovdje niko uplacivati neke velike pare da bi se priblizno doslo do te cifre.NpR.Nas u St.Louis ima oko 50.000(vise manje)sto znaci 50.000x$1=$50.000 ili 50.000 x $10=$500.000 mozes zamisliti po recimo $100.ALI.Nas ovdje ima 30.-40.000 koji nikada nece dati ni banku a kamoli $100.Ima govana koji rezu vene na Baju,Janu,Tinu...i ostala govna a skoro dolazi Nihad A. 30 ljudi u sali,Baja 500,Serif K.50 Krmak 500...Od koga bolan da skupis .A moze se da niko ne osjeti.
Pa laka razlog je humanitarne prirode, zar ima neko srca reci e nedam vam pare? u ostalom, koliko god se da dobro je.

Ovo sto sam ja cuo, a izvori su mi Bec (sestra), Rotterdam (komsija) je da sve ide super, pomoc se skuplja, ljudi ne pitaju kako, ne zanovjetaju vec su se svi nasi pridruzili akciji. Nije se ni pitalo u koji grad se salje, to ce naknadno biti podijeljeno, u glavnom pomoc je isla za Bosnu i Srbiju.

Ima toliko dijaspore da ja mislim da se moze. Mora se moci ovo uraditi.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#11 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by channel10 »

Hostille wrote:Moze li dijaspora skupiti 100 miliona maraka za unesrecene ljude poplavama? Dakle da se napravi jedna velika akcija, zbirna, a ne vise malih, i da se uplacuje iz cijelog svijeta.

Umjesto sto trune po forumu o Bosnjastvu, Bosnjacima, sta mislite da urade nesto korisno?


Recimo ko iz Berlina uplati 300 eura dobija orden na kome pise "najveci Bosnjak Berlina i sjeveroistocne Njemacke"
Ko uplati 500$ iz St Louisa da dobije mali orden na kom pise "najveci Bosnjak centralnih dijelova sjeverno americkog kontinenta"
Ko uplati 3000 kruna iz Jönköpinga da dobije orden "najveci Bosnjak Smålanda i juznih teritorija svedske"
Ko uplati 250 funti iz Londona da dobije orden "najveci Bosnjak sa ostrva ukljucujuci i teritorije Farskih Ostrva"
Ko uplati 350 australskih dolara iz Melburna da dobije orden "najveci Bosnjak Australije i okeanije te priobalnih teritorije Fidzija, Mikronezije i Americke Samoe".
Ko uplati 100 bilocega dobije orden najveca budala tog i tog okruga!!!

Kakava velika akcija? Ako iko zeli pomoci treba skupiti odredjeni novac i otici direktno do tih ljudi kojima treba pomoc i vidjeti sta se moze uraditi. Znaci samo licno inace ce se pare sigurno izgubiti. Nas naivni narod leti na prvu odmah da pomogne, a gdje to zavrsi, samo Bog zna. Bolje je da cuvaju pare pa kad se sumira sve ovo, onda ici direktno ljudima i pomagati.
Lug
Posts: 2526
Joined: 09/02/2009 15:27

#12 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Lug »

Hostille wrote:Umjesto sto trune po forumu o Bosnjastvu, Bosnjacima, sta mislite da urade nesto korisno?
jos jedan sindrom .. :-)
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#13 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Straza »

Danguba wrote:
Hostille wrote:
escobar__ wrote:Ista ona dijaspora po kojoj se u ovoj zemlji tradicionalno pljuje na sve strane?
Ko pljuje dijasporu? Ja ne, samo kazem da su cinjenicno ljudi ekonomski jaci od prosjecnog Bosanca, zbog toga kazem.

Predvidja se da ce se stete brojati u milionima i milijardama. Da li dizati jos jedan kredit kod MMF?
Umjesto sto trune po forumu o Bosnjastvu, Bosnjacima, sta mislite da urade nesto korisno?
...a ti se registrovao po ko zna koji put da nam ovo kazes.

Sreca pa ne gledamo takve kada pomazemo...a tebi ostavljamo ordenje.

Upravo to. Lik je frustriran i to je ocito.

A novac ce se sakupiti. I iznos ce biti 10 puta veci od tih 100 miliona. Nakon rata je upuceno na desetine milijardi KM i to nikako ne prestaje niti ce prestati. Vani postoji na hiljade udruzenja, organizacija, dzemata i sve je uvezano i povezano i tih 100 miliona KM ce biti sakupljeno za 10-tak dana. Nema sumnje u to.
User avatar
Adnansu
Posts: 349
Joined: 24/11/2009 16:27

#14 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Adnansu »

@straza reci mi molim te da si sarkastican u zadnjem postu
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#15 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Danguba »

Hostille wrote:@Danguba nisam mislio nista lose, odmori malo.
Nisam takav covjek da ignorisem ovu katastrofu ali zasto dijaspora MORA nesto da radi?

Odgovorio ti je @astala_vistala
glockov kolac
Posts: 1414
Joined: 30/04/2011 15:53

#16 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by glockov kolac »

Da smo Kosovari, skupili bi i 200 miliona. Kako? Moras platiti, nema druge...
User avatar
luckylaka
Posts: 22457
Joined: 15/01/2010 06:28

#17 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by luckylaka »

Hostille wrote:@Danguba nisam mislio nista lose, odmori malo.
luckylaka wrote:Realno ne treba ovdje niko uplacivati neke velike pare da bi se priblizno doslo do te cifre.NpR.Nas u St.Louis ima oko 50.000(vise manje)sto znaci 50.000x$1=$50.000 ili 50.000 x $10=$500.000 mozes zamisliti po recimo $100.ALI.Nas ovdje ima 30.-40.000 koji nikada nece dati ni banku a kamoli $100.Ima govana koji rezu vene na Baju,Janu,Tinu...i ostala govna a skoro dolazi Nihad A. 30 ljudi u sali,Baja 500,Serif K.50 Krmak 500...Od koga bolan da skupis .A moze se da niko ne osjeti.
Pa laka razlog je humanitarne prirode, zar ima neko srca reci e nedam vam pare? u ostalom, koliko god se da dobro je.

Ovo sto sam ja cuo, a izvori su mi Bec (sestra), Rotterdam (komsija) je da sve ide super, pomoc se skuplja, ljudi ne pitaju kako, ne zanovjetaju vec su se svi nasi pridruzili akciji. Nije se ni pitalo u koji grad se salje, to ce naknadno biti podijeljeno, u glavnom pomoc je isla za Bosnu i Srbiju.

Ima toliko dijaspore da ja mislim da se moze. Mora se moci ovo uraditi.
Joj tebe...covjece ima ljudi koji jednostavno kazu,,ma boli me qrac za Bosnom,ko ih hebe,,ne vjerujes ali ima ih .Naravno ima i oni koji bi odmah pomogli i vec pomazu ali ovdje treba naci stvarno povjerljivog covjeka ili organizaciju koja bi pokrenula tu akciju.Koga ,kako.Nadjite i idemo da napravimo nesto.Covjece blejim u ovaj comp.dva dana nista ne mogu napraviti,srce hoce da mi pukne od muke pa mogu valjda odvojiti $1000 za moju BiH.Kome,kako a da to bude transparentno,otvoreno,posteno
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#18 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by ExNihilo »

Ima li, u ovoj državi, išta da može - pazi sad - država? Dokad će ljudi opstajati na bazi samoorganizacije? :D
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#19 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Edin H. »

luckylaka wrote: Joj tebe...covjece ima ljudi koji jednostavno kazu,,ma boli me qrac za Bosnom,ko ih hebe,,ne vjerujes ali ima ih .Naravno ima i oni koji bi odmah pomogli i vec pomazu ali ovdje treba naci stvarno povjerljivog covjeka ili organizaciju koja bi pokrenula tu akciju.Koga ,kako.Nadjite i idemo da napravimo nesto.Covjece blejim u ovaj comp.dva dana nista ne mogu napraviti,srce hoce da mi pukne od muke pa mogu valjda odvojiti $1000 za moju BiH.Kome,kako a da to bude transparentno,otvoreno,posteno
Tesko je lucky sa nasim ljudima raditi. Dobrotvorna drustva su business kao i svaki drugi. Znas i sam da Direktor Crvenog krsta na Zapadu ne radi ispod £100.000 godisnje, ali zato i postavi organizaciju na profesionalnim osnovama. E sada da ti nasim ljudima kazes da nekome placas toliko platu od dobrotvornih priloga, fras bi ih uhvatio. Nasa raja kontaju da bi ljudi trebali dzaba raditi, a name preofesionalizma ako ne platis. A onda sa druge strane dobijes netransparentnost, javasluk i prevare.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#20 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Danguba »

glockov kolac wrote:Da smo Kosovari, skupili bi i 200 miliona. Kako? Moras platiti, nema druge...
...da se nebi pokvario komfort bajnim parlamentarcima, politicarima i inima. Pa njihovi vozni parkovi vrijede stotine porusenih kuca a o drugom rasipnistvu da ne pricamo.


Pomagao sam, sutra idem da prilozim donaciju i uvijek cu pomagati ALI dijaspora nije prva adresa sve dok je drzava ziva.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#21 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by daddy-kool »

Danguba wrote:
glockov kolac wrote:Da smo Kosovari, skupili bi i 200 miliona. Kako? Moras platiti, nema druge...
...da se nebi pokvario komfort bajnim parlamentarcima, politicarima i inima. Pa njihovi vozni parkovi vrijede stotine porusenih kuca a o drugom rasipnistvu da ne pricamo.


Pomagao sam, sutra idem da prilozim donaciju i uvijek cu pomagati ALI dijaspora nije prva adresa sve dok je drzava ziva.
:thumbup:

Pomoć i obnova se nesmiju zasnivati na dobrovoljnim prilozima, nego na promišljenom zaduživanju i trošenju novca kojeg će država biti garant. Dijaspora nije dužna ni obavezna slati ni marke, a licemjerno je i moralno kurvanjski igrati se sa osjećajima krivice i nostalgije našeg naroda po svijetu.

Ljudi, ako želite da pomognete, pomozite, to radite prvenstveno radi sebe i svoje duše. Ako mislite da je ta pomoć bolje mjesto našla negdje drugo (Afrika, Palestina, i sl.) šaljite tamo. Samo, vaša je obaveza da te pare dajete tako gdje se neće proćerdati ili ukrasti.
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#22 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Straza »

luckylaka wrote:
Hostille wrote:@Danguba nisam mislio nista lose, odmori malo.
luckylaka wrote:Realno ne treba ovdje niko uplacivati neke velike pare da bi se priblizno doslo do te cifre.NpR.Nas u St.Louis ima oko 50.000(vise manje)sto znaci 50.000x$1=$50.000 ili 50.000 x $10=$500.000 mozes zamisliti po recimo $100.ALI.Nas ovdje ima 30.-40.000 koji nikada nece dati ni banku a kamoli $100.Ima govana koji rezu vene na Baju,Janu,Tinu...i ostala govna a skoro dolazi Nihad A. 30 ljudi u sali,Baja 500,Serif K.50 Krmak 500...Od koga bolan da skupis .A moze se da niko ne osjeti.
Pa laka razlog je humanitarne prirode, zar ima neko srca reci e nedam vam pare? u ostalom, koliko god se da dobro je.

Ovo sto sam ja cuo, a izvori su mi Bec (sestra), Rotterdam (komsija) je da sve ide super, pomoc se skuplja, ljudi ne pitaju kako, ne zanovjetaju vec su se svi nasi pridruzili akciji. Nije se ni pitalo u koji grad se salje, to ce naknadno biti podijeljeno, u glavnom pomoc je isla za Bosnu i Srbiju.

Ima toliko dijaspore da ja mislim da se moze. Mora se moci ovo uraditi.
Joj tebe...covjece ima ljudi koji jednostavno kazu,,ma boli me qrac za Bosnom,ko ih hebe,,ne vjerujes ali ima ih .Naravno ima i oni koji bi odmah pomogli i vec pomazu ali ovdje treba naci stvarno povjerljivog covjeka ili organizaciju koja bi pokrenula tu akciju.Koga ,kako.Nadjite i idemo da napravimo nesto.Covjece blejim u ovaj comp.dva dana nista ne mogu napraviti,srce hoce da mi pukne od muke pa mogu valjda odvojiti $1000 za moju BiH.Kome,kako a da to bude transparentno,otvoreno,posteno

Ako imas volju i mogucnost onda uplati ovima. Ljudi su organizirani, educirani, znaju teren, ljude, potrebe i nema sumnje da ce otici tamo gdje treba.

http://www.prosvjetitelj-muallim.org
Straza
Posts: 315
Joined: 02/05/2014 13:52

#23 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Straza »

Adnansu wrote:@straza reci mi molim te da si sarkastican u zadnjem postu
Imam vjeru u svoj narod.
vonSchtigliz
Posts: 243
Joined: 31/01/2010 20:53

#24 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by vonSchtigliz »

Ovo je samo pola pitanja a drugi dio bi bio moze li ikoje ministarstvo, humanitarna organizacija i sicno u BiH postaviti sa sigurnoscu naravno na internetu podatke gdje i kome su otisla sredstva tako da se jasno i u svakom trenutku moze uvjeriti da pare nisu otisle uzalud . Zna se sta je bilo sa humanitarnom pomocu u proslom rati i sa privatizacijom .
Zlataner
Posts: 36
Joined: 28/04/2014 16:39

#25 Re: MOZE LI DIJASPORA SKUPITI 100 MILIONA MARAKA ZA POPLAVE?

Post by Zlataner »

Moze I vise, ali je problem dostava. Skoro sva pomoc upucena tokom rata iz dijaspore je pokradena I zavrsila u privatnim dzepovima danasnje mafije na vlasti. Evo dajte samo jedan bankovni racun organizacije kojoj se moze vjerovati. Ko moze garantovati da 90% tih para nece opet zavrsiti u dzpovim mafije. Zato predlazem dijaspori da selje pare direktno zrtvama, rodbini, prijateljima, a oni ce znati kome da je proslijede jer su na terenu gdje se poplave I klizista desvaju.

Zbog svega ovoga ja savjetujem dijasporu da sama otvori svoji ziro racune u inostranstvu, formira fondove pomoci I od tih fondova salje direktno zrtvama pare za obnovu kuca. Ako se jedna kuca moze obnoviti za 50.000 KM, treba nam 100 miliona da obnovimo 2000 kuca. Trebala bi nam samo zvanicna lista zrtava kojima su kuce porusene.
Locked