Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#151 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by burek_in_space »

Gospoda Ministarka wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Moj dragi se nesjeti svog rodendana ali se sjeti nase godisnjice jer stalno spominjemo taj datum. :D
Ozbiljno, ja pamtim sve moguce datume od datuma kad sam prestala pusiti do datuma kad smo se prvi put culi telefonom, rodendana njegove mame, moje mame, mamine prijateljice.... dok on zaboravi kad mu je rodendan i nema datuma koji pamti... pa sad... jedna sam od onih koja mrzi svoj rodendan i ako ikako moze ja bi da svi zaborave na njeg ali eto ima podsjetnik na telefonu. I inace umjesto da zene podsjete na to 10ak dana ranije one se usute i cekaju da bude kako one ocekuju pa da mogu napraviti frku oko toga.
ladyblue18 wrote:Sjooo ministarko ako ti moras svom dati do znanja, shvati da ima i dobar dio zhena koji ne mora dati do znanja, ni kada je godisnjica, ni rodjendan, i sta sve ne.
Da se ne bih objasnjavala evo ga.
Ne podsjecam ga, ima podsjetnik na telefonu, godisnjice pamti i bez podsjetnika.
Pa je li ti sad jasnije da nije samo tvoj momak u stanju zapamtiti neke datume?! :-)
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#152 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by ljubav_aha »

Gospoda Ministarka wrote: jedna sam od onih koja mrzi svoj rodendan i ako ikako moze ja bi da svi zaborave na njeg ali eto ima podsjetnik na telefonu. I inace umjesto da zene podsjete na to 10ak dana ranije one se usute i cekaju da bude kako one ocekuju pa da mogu napraviti frku oko toga.
ministarko,eh to je too :-D ima pdosjednik :thumbup: znaci,ipak pokazuje respekt,zna svoj problem pamcenja datuma,nije lijen ili nezainteresiran :-D

nema potrebe da ih zene pdisjecaju na datum rodjendana,sto je poenta :!:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#153 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Gospoda Ministarka »

burek_in_space wrote:Pa je li ti sad jasnije da nije samo tvoj momak u stanju zapamtiti neke datume?! :-)
Nisam ni rekla da je samo on, rekla sam da su muski inace ti koji zaboravljaju jer zene su te koje u vecini slucajeva vise paznje pridaju sitnicama i detaljima...Mi smo te koje brinemo u vecini slucajeva o rodendanima djece, roditelja, godisnjicama... isl.
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#154 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by bez_ideje »

Ja sam u stanju zapamtiti sta je ko imao na sebi u trenutku dok je izgovarao neku recenicu prije 3 godine do najsitnijeg detalja,sta je ko rekao,kako je rekao,kojim tonom....kako je soba izgledala .Ma da mi neko kaze,hajd se vrati 6 sati u nazad i opisi ljude koji su prolazili dok si sjedila na zidu pred faxom,ja bi samo pocela nabrajati......ALI DATUME....tugo moja,ja imam na zidu napisano par "mast nou" datuma i u telefonu podsjetnike 10 dana unaprijed ,da zvone svaki dan do tog datuma .Ne mrzim svoj rodjendan......ali se moram par dana podsjecati da je za par dana :-) :-) Jednostavno,katastrofa ..al znam da je to ljudima bitno ,i sto rece ljubav_aha,imam sistem ...
I kad sam ja u stanju sa svojom borbom sa datumima,da se "sjetim" svih bitnijih datuma ......e pa vala,haj stisni i ne sjeti se :twisted:
(ne)forumas
Posts: 1681
Joined: 02/12/2009 00:08

#155 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by (ne)forumas »

lijepa moja nokia...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#156 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by pustopoljina »

ne pamtim lica ljudi sa kojima popijem kafu...ali zapamtim sve sto su ispricali :-)
pamtim datume, brojeve mobitela :-) ,godisnjice razne...broj plocica horizontalno i vertikalno u WCu...
losa sam sa imenima
npr. umjesto sefik->sefkija
zijad->zuhdija
birgitt->gabi
wolfgang->helmut :-) :lol:
ali brojeve pamtim...
ima ovdje onih ljudi sto smatraju da je valentinovo bezveze zbog americkih filmova, bajram je za vjernike,osmi mart za majke,novu godinu-vise niko ne slavi,rodjendan-nije vjerski...ugl. stalno potenciraju da praznici (posebni datumi) nisu vazni ako te neko voli ostalim danima u godini...slazem se...samo...
ne znam nikoga ko voli 364 dana a rodjendan iz principa bojkotuje...
ugl. oni koji ti ne zapamte rodjendan, ne slave nikakav praznik ili im je besmislen svaki...a ostalim danima (kad nisu praznici) su uglavnom mrzovoljni i stalno im nesto smeta...moze mi se desiti da zaboravim (npr. otvorim oci, pogledam kalendar- sjetim se...ali bude prerano da cestitam i u toku dana zaboravim, pa se predvecer sjetim...) ali da mi nije bitno...
bitno mi je.
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#157 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by MajcinaDusica »

pustopoljina wrote: ne znam nikoga ko voli 364 dana a rodjendan iz principa bojkotuje...
ugl. oni koji ti ne zapamte rodjendan, ne slave nikakav praznik ili im je besmislen svaki...a ostalim danima (kad nisu praznici) su uglavnom mrzovoljni i stalno im nesto smeta...
:thumbup:
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#158 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by maxell_sarajevo »

Pamtim bitne datume, a i neke druge stvari.Recimo curi sa kojom sam u vezi vec drugi dan sam napamet znao kucni broj, broj mobitela, registarske tablice, tacnu adresu i da datum rođenja. :D



Sjecam se da je Sarajevo zadnju titulu osvojilo 23.05.2007 protiv Radnika iz Bijeljine :D
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#159 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by ljubav_aha »

bez_ideje wrote:Ja sam u stanju zapamtiti sta je ko imao na sebi u trenutku dok je izgovarao neku recenicu prije 3 godine do najsitnijeg detalja,sta je ko rekao,kako je rekao,kojim tonom....kako je soba izgledala .Ma da mi neko kaze,hajd se vrati 6 sati u nazad i opisi ljude koji su prolazili dok si sjedila na zidu pred faxom,ja bi samo pocela nabrajati......ALI DATUME....tugo moja,ja imam na zidu napisano par "mast nou" datuma i u telefonu podsjetnike 10 dana unaprijed ,da zvone svaki dan do tog datuma .Ne mrzim svoj rodjendan......ali se moram par dana podsjecati da je za par dana :-) :-) Jednostavno,katastrofa ..al znam da je to ljudima bitno ,i sto rece ljubav_aha,imam sistem ...
I kad sam ja u stanju sa svojom borbom sa datumima,da se "sjetim" svih bitnijih datuma ......e pa vala,haj stisni i ne sjeti se :twisted:
imati sistem znaci ne biti lijen/a i biti zainteresiran/a , BRAVO bez_ideje :-D :thumbup:
User avatar
EdoFmjam
Posts: 179
Joined: 26/05/2010 23:03
Location: negdje u BiH

#160 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by EdoFmjam »

zuta minuta wrote:

Jeli to isto mislis i za dan kada si se ti rodio?

ja uvijek polazim od sebe
Last edited by EdoFmjam on 17/09/2010 23:33, edited 2 times in total.
Karolina_ina
Posts: 20
Joined: 07/05/2008 00:56

#161 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Karolina_ina »

sigurno je vara :lol: :lol: :lol:
Karolina_ina
Posts: 20
Joined: 07/05/2008 00:56

#162 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Karolina_ina »

a sad ozbiljno...nezamislivo mi je da mi netko zaboravi rođendan, to kao da je zaboravio da postojim, samo moj datum je lagan za zapamtiti 5.5. pa tim više :D bila bi noga odmah :dance: a što je netko rekao postoji danas i Face koji podsjeća na to :skoljka:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#163 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by citroen »

Ljudi,evo Karoline :D a zna se sta se desi kad karolina uleti :D Lock
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#164 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by PalaSa Marsa »

Sjetim se Rodjendana dragih i bliskih mi ljudi, i isto tako oni se sjete mog' Rodjendana i uzivam da kupujem poklone za druge i samim tim da ih poklanjam. Dakle, sasvim mi je normalno da se sjetim i da me se sjete. :-D
vasionka
Posts: 11
Joined: 15/09/2010 11:00

#165 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by vasionka »

Kako odrastam (starim :D ) vrijeme kao pojam, koncept, sve vise me .ebeno frustrira, tako da me sve više frustriraju i ti rođendani, godišnjice, uuuuuuuuuuu, nešto osmi martovi posebno...
Volim pažnju, da, večere, poklone, putovanja, ali kada bi se to kako moglo organizovati baš negdje u rupi između tih rođendana, godišnjica, praznika. To vremensko tempiranje meni prvoj proizvodi osjećaj prisile.

Nema simpatičnije scene i originalnijeg poklona od onog kada se partner (s zakašnjenjem) sjeti... Ta smušenost, izvinjenje u očima, kao zapakovana u poklon čista emocija. Volim te trenutke.
vinja
Posts: 245
Joined: 15/10/2007 15:26
Location: Mostar

#166 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by vinja »

Ok, haj sjetim se rodjendana (a i to bih tesko bez mobitela :D ), ali ubij me ako znam kada je ta "godisnjica"! Da sam u braku bilo bi super - imala bih taj datum negdje zapisan, a ovako ja pooooooooooojma nemam kada smo mi poceli da hodamo! Srecom ni on to ne upraca... Za neke druge datume da i ne govorim! Ja vidim ove cure oko mene - te kad su se poljubili, te kad su spavali, a ja ne znam ni od prilike datum kad smo "prohodali", znam da je bilo proljece... a ima od tada 5 godina... i bez ijedne "godisnjice" fenomenalno funkcionisemo. Jebo ti vezu ako mu je datum povod da mi pokloni malo paznje. Ja to ne priznajem! Meni mora da se poklanja totalna i apsolutna paznja svakodnevno, inace je drama!
A za rodjendan ga pocnem smarati mjesec unaprijed - "sta ces mi kupiti", tako da nema sanse da zaboravi :D ja to ne bih dozvolila! Ove godine sam ga uzela za ruku, odvela u radnju, pokazala mu sta hocu, rekla prodavaci - to lijepo umotajte, pa kad mi je svecano predao - ja odmotala i silno se obradovala! pa ja! Cuj da zaboravi! Pored mene zive! nou cens!
User avatar
halucinacija
Posts: 8
Joined: 15/08/2010 03:57

#167 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by halucinacija »

Volim poklone...zato se uvijek svakog sjetim :lol:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#168 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by respo »

ovo mi dodje nesto kao valentinovo ili 8 mart
zar samo ta 2 dana treba zenskoj osobi koju volis pokazati to na neki drugaciji nacin?
tako isto za rodjendan
zar moras bas na rodjendan napraviti neki party iznenadjenja ili neku romanticnu veceru sta ja znam

po meni datum nije bitan bitni su osjecaju ako volim nekoga onda cu to uraditi i u januaru i u maju i sta ti ja znam
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#169 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Truba »

sve je to ok
ali šta kad je prijateljice pitaju šta si dobila za osmi mart ili valentinovo
kad ukućani pitaju gdje te izveo za te datume
šta da kaže... :?
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#170 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by Gospoda Ministarka »

komi wrote:sve je to ok
ali šta kad je prijateljice pitaju šta si dobila za osmi mart ili valentinovo
kad ukućani pitaju gdje te izveo za te datume
šta da kaže... :?
:lol: :lol: a pitaju.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#171 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by respo »

a sta bi prijateljice rekle kad im ta kaze jao kakvo mi je decko iznenadjenje napravio odveo me na predivan vidikovac i napravio piknik na dekici uz svijece
one pitaju sta je razlog ona kaze nemam pojma iz cista neba
ili kad kaze na vrata mi juce dolazi dostava i buket cvijeca sa porukom iz nase pjesme ili sa porukom volim te ili sta ti ja znam
zasto?
ne znam samo pokazuje emocije paznju itd
i ona se svaki dan moze osjecati zenom djevojkom nazovi kako hoces dok one samo odredjenih datuma to mogu reci
ionako za rodjendan je iznenade braca sestre majka otac prijateljica prijatelji sta ti ja znam
za 8 mart svaki muskarac koji je zna da joj cvijet ovo ono
a ti joj navece das ljubav druge dane dobije cvijece i sve sto je dobila od ostalih za 8 mart
imati djevojku i pokazati joj ljubav ne znaci to pokazati samo na datume koji su za to rezervisani
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#172 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by JThomas »

komi wrote:sve je to ok
ali šta kad je prijateljice pitaju šta si dobila za osmi mart ili valentinovo
kad ukućani pitaju gdje te izveo za te datume
šta da kaže... :?
ja sam uvijek mislio da su žene mnogo podložnije pritisku jaranica i "jaranica", rodica, komšinica, nego muškarci.

ja ne volim datume :D al' ne bi ni meni bilo svejedno da mi žena s kojom sam u vezi neko duže vrijeme zaboravi rođendan...a osmi mart i valentinovo su kapitalističko sranje, al' eto, proizvođači slatkiša i punjenih međeda su uspjeli progurati to i sad nam je durat'... :D
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#173 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by wewa »

JThomas wrote:
komi wrote:sve je to ok
ali šta kad je prijateljice pitaju šta si dobila za osmi mart ili valentinovo
kad ukućani pitaju gdje te izveo za te datume
šta da kaže... :?
ja sam uvijek mislio da su žene mnogo podložnije pritisku jaranica i "jaranica", rodica, komšinica, nego muškarci.

ja ne volim datume :D al' ne bi ni meni bilo svejedno da mi žena s kojom sam u vezi neko duže vrijeme zaboravi rođendan...a osmi mart i valentinovo su kapitalističko sranje, al' eto, proizvođači slatkiša i punjenih međeda su uspjeli progurati to i sad nam je durat'... :D
molicu lijepo, 8. mart nije kapitalisticko sranje, nego vrijedan, a zloupotrijebljen datum.
to je dan kad bi zene trebale biti zahvalne zenama koje su im obezbijedile ravnopravnost, pravo na identitet, vlasnistvo, glas, postojanje. dan kada bi se podsjetile da su duzne raditi za opce dobro, a narocito dobro drugih zena i ne podmetati im nogu.
drugi je par opanaka sto je to datum kad muskarci "izvedu" zenu u kafanu da se opravdaju za ostalih 364/5 dana u godini i sto im to zene (cast izuzecima) dopuste.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#174 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by JThomas »

znam ja da je vrijedan datum, ali ono što je danas postao je kapitalističko sranje. koliko tih žena i muškaraca uopšte zna za klaru cetkin? ili sufražetkinje
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#175 Re: Mozda je sitnica, ali koliko je vama bitno!!!!

Post by wewa »

JThomas wrote:znam ja da je vrijedan datum, ali ono što je danas postao je kapitalističko sranje. koliko tih žena i muškaraca uopšte zna za klaru cetkin? ili sufražetkinje
premalo. zato svaku priliku koristim da zvocam :D
Post Reply