Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#1 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by melb26sa »

Nemam iskustva ali mogu reci da sam vecinom vidjela da cike koje rezu drvece koriste STIHL pile.
AenemA
Posts: 415
Joined: 23/04/2004 04:32

#2 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by AenemA »

K'o sto kaze Fadil "Stihl" "Oj motorko *ebem li ti zube, zbog tebe me ni cure ne ljube" :D.
STIHL je jedan od boljih proizvodjaca motornih pila.

Image
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#3 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by ranger »

STHIL jeste najbolja al imas i Husqvarna "motorke" koje su takodje jako dobre a nesto su jeftinije!
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#4 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by chuchumbamayumbe »

Probaj ovdje, ali moras dobro zumirati na DVD-u da bi se vidjelo koja je motorka u pitanju!
Uglavnom, lika je sluzila godinama bez problema, samo je potrebno sipati dobru mjesavinu i redovno ostriti lance.
http://www.imdb.com/title/tt0072271/
:D
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#5 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by Leonid Breznjev »

ovo je takodjer jako dobra motorka.. :)

Image
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#6 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by AdnanSA »

Husqvarna 136 nije ni slučajno jako dobra motorka.
Najobičnija hobby pila za oko kuće.
Poznajem materiju vrlo dobro i znam šta govorim.
Husqvarna i Stihl su najpoznatiji i najbolji proizvođaći a osim njih postoji još najmanje tridesetak raznih proizvođaća i svi su manje više dobri.
Znaći velikog zajeba nema šta god kupiš ali zajeba može biti što se tiće dijelova i servisa kao i izbora određenog modela.
Eto slika Husqvarne 136 a ta motorka je premalena za posao koji je opisan.
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#7 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by Leonid Breznjev »

nisam pratio model adnane, mislio sam samo na husqvarnu kao marku.. :-) :-) drago mi je sto poznajes materiju i sto vrlo dobro znas o cemu govoris.. :D :D jel' sad bolje? :P
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#8 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by coek »

Husqvarna ili Stihl. Ostalo je "glina" sto bi moj jaran rek'o ... Na Stup /Doglodima/ imas i Stihl i Husqvarnu. Stihl ces vidjeti sa ulice, mislim da je iza one velike krivine iza SAPLAST-a, odmah sa lijeve strane, a Husqvarna se prodaje u Manko Velomotor firmi/radnji - http://www.manko-velemotor.com/
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#9 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by AdnanSA »

Arslan wrote:nisam pratio model adnane, mislio sam samo na husqvarnu kao marku.. :-) :-) drago mi je sto poznajes materiju i sto vrlo dobro znas o cemu govoris.. :D :D jel' sad bolje? :P
:D Uhhh puno je bolje sada.
Motorne pile su inaće vrlo čudne mašine. Naizgled jednostavne ali čovjeku znaju život zagorčati ako nisu ispravne.
Prilikom kupovine najviše pažnju obratiti na koju veličinu uzeti sa obzirom na posao koji ćeš raditi.
Neko će reći uzmi najveću i gotovo ali najveća pila košta cca 1500 KM i onda je glupost dati tolike pare ako ćeš isjeći 5 metara drva godišnje.
Neko reče Stihl ili Husqvarna i drugo ništa ne valja ali to je isto kao kad bi neko rekao Mercedes ili BMW i drugo ništa ne postoji i ne valja.
U zadnje vrijeme se pojavilo dosta kineskih pila na našem tržištu. U Robotu ima 199 KM pila od 45 ccm metalnim kućištem i dvije karike.
Cijena jeste niska ali pile rade za neke hobi potrebe sasvim dovoljno.
Slična Husqvarna ili Stihl koštaju po 750 KM a opet nemaju metalno kućište nego su od plastike.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#10 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by spreca »

sve zavisi od toga za kakve potrebe je "motorka"kao sto neko rece ako je to da ispilis 5m2drva onda ne treba pretjerivati sa velicinom (iako je velicina bitna :D ).sto se tice kineskih ja nebih takvu jer sam se zezno i kupio onu kosilicu silk i nisam uopste zadovoljan i ako je bila puno jevinija od drugih.
arslo zna sta je dobro :D moji imaju husqvarnu vec 30 godina s obzirom koliko je uradila posla i danas radi ko singerica ali normalno ni stihl nije za baciti.
User avatar
mobsterc
Posts: 2324
Joined: 01/04/2007 21:57
Location: Sarajevo

#11 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by mobsterc »

Da ozivim temu i vidim da nema ko slucajno da se razumije oko ovoga.. Za hobi potrebe, 40-50cm poneko stablo oboriti. Stihl, husqvarna oko 800KM budzet, ako je neki model drastcno bolji, moze se dodati 100-200
User avatar
ElRe
Posts: 10853
Joined: 12/12/2011 11:28

#12 Re: Motorne pile...Pomoc pri kupovini/odabiru

Post by ElRe »

Stihl MS 260 za hobi varijantu je sasvim ok. Mač je 37 cm.
Ako hoćeš ipak više onda 360 serija.

Naravno, obje za 800 KM mogu kao polovne.
Post Reply