Moto Klubovi u BiH

Podforum za motocikliste...
Post Reply
EL,Emin
Posts: 9
Joined: 26/12/2010 11:01

#1 Moto Klubovi u BiH

Post by EL,Emin »

;-) Veliki pozdrav svim bajkerima i bajkericama posto nemamo svog (BiH moto portala) iskoristicu ovaj za temu o moto klubovima u BiH. Za pocetak svako ko se priključi ovoj temi moze upisat naziv svoga kluba odakle dolazi i koliko clanova broji. Ako tema uspije onda mozemo najavljivati i motorijade patrtije i slicno :bih: :bih: :bih:
EL,Emin
Posts: 9
Joined: 26/12/2010 11:01

#2 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by EL,Emin »

Moto Klub Grunf iz Brčkog osnovan je 2006 godine do sada je organizator 4 motorijade i nekoliko partija učesnik je humanitarnih akcija i sl. trenutno broji oko 30 aktivnih članova isto toliko Grunfica :-D i oko 25 Gruf Juniora :-) :thumbup: :thumbup:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#3 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by braca »

Odakle si ti pao, moze biti sa Marsa?
EL,Emin
Posts: 9
Joined: 26/12/2010 11:01

#4 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by EL,Emin »

zasto brate :? :?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#5 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by DaysleepeR »

napravi portal...
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#6 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by braca »

EL,Emin wrote:zasto brate :? :?

Izvini jaro, htio sam se malo nasaliti, a ispalo je malo grubo, nisam tako mislio.

Uglavnom nisam bajker, ali pratim ovu rubriku (jer sam nekada bio), ali ono sto zakljucujem je to da klubovi u principu ne vole da pricaju o sebi, mozda samo neke osnovne stvari, a posebno ne o broju clanova, a ako to zele, onda naprave svoju web stranicu.

Na ovome podforumu se uglavnom diskutuje o opstim moto-stvarima, a sto se tice moto susreta, uglavnom se prati http://www.motori.hr/kalendar
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by DaysleepeR »

braca wrote:
EL,Emin wrote:zasto brate :? :?

Izvini jaro, htio sam se malo nasaliti, a ispalo je malo grubo, nisam tako mislio.

Uglavnom nisam bajker, ali pratim ovu rubriku (jer sam nekada bio), ali ono sto zakljucujem je to da klubovi u principu ne vole da pricaju o sebi, mozda samo neke osnovne stvari, a posebno ne o broju clanova, a ako to zele, onda naprave svoju web stranicu.

Na ovome podforumu se uglavnom diskutuje o opstim moto-stvarima, a sto se tice moto susreta, uglavnom se prati http://www.motori.hr/kalendar
to je otprilike to, i još jedan savjet za pokretača teme, ne objavljuj nikakve informacije o klubovima u kojima nisi član, posebno bez odobrenja istih...
EL,Emin
Posts: 9
Joined: 26/12/2010 11:01

#8 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by EL,Emin »

Nista gore napisano nije napamet objavljeno sto se tice clanova lijepo pise ,,trenutno stanje" nevidim razlog zasto bi to neko krio koliko klub ima clanova naravno da moj klub ima i svoju veb stranicu mk-grunf.com tacnoje da se vecina nas koristi hrvatskim portalom motori hr. ali ako bolje pogledas vidjeces da na tom portalu ima jako malo klubova iz BiH pogotovo iz okoline Sarajeva iz tog razloga sam pokrenuo ovu temu da se na neki nacin informisem o klubovima koji ne koriste hr portal u nadi da neko od bajkera prati ovaj forum i sad mi neko napise da sam pao s marsa pa jos tvrdi da je nekadasnji bajker :x :x :run:
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#9 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by braca »

Ja ti odgovorim pomirljivo, a ti bi da se svadjas.

Dobro, odgovoricu ti direktno sto si pao sa Marsa: ovaj podforum postoji godinama i pokrenuli su ga sarajevski bajkeri i na njemu su pisali bajkeri iz sarajeva, Bih i iz inosranstva. Mnoge su teme prozvakane, a ti sada kao da si pao sa Marsa, pricas o temama koje su raglabane milion puta, o tome ti govorim. Kao da se niko prije tebe nije toga sjetio, no ocito je da klubovi NECE da pricaju o sebi i ako oni to tako zele, ko si ti da ih ubjedjujes da trebaju da pisu o sebi.

Ja sam o ovj tvoj temi porazgovarao sa dva kluba u gradu, posto me ljud znaju, i rekli su mi da ono sto ti je rekao i daysleper, pisi o sebi koliko god hoces, mozes postaviti tri stotine postova, ne ne uzimaj "u usta" klubove kojih nisi clan i ne pisi o njima nista, oni ako zele da pisu o sebi, znaju to uraditi i bez tebe.

A to da sam bivsi bajker, to je istina i nije me sramota, jer kada sam vidio kako je nastradao moj prijatelj, zavrsio sam sa motociklizmom, sto ne znaci da ne pratim "scenu" i da me ekipa ne poznaje. I ja njih. Koliko, toliko.

Pozdrav..
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#10 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by esso_sa »

braca wrote: ovaj podforum postoji godinama i pokrenuli su ga sarajevski bajkeri i na njemu su pisali bajkeri iz sarajeva, Bih i iz inosranstva. Mnoge su teme prozvakane, a ti sada kao da si pao sa Marsa, pricas o temama koje su raglabane milion puta, o tome ti govorim.
Sto ste pokrenuli ovdje forum kada svi bajkeri imaju oficijelne stranice svojih klubova gdje pisu sami o sebi i sta hoce ??? Momak ocito ne misli nista lose

@ EL,Emin

Ja bi ti predlozio da se ne zamaras pisanjem o lokalnim bajkerskim (citaj coperaskim) klubovima a razlog mozes i vidjeti iz par postova drugih ovdje. Ja ne sumnjam u tvoje dobre namjere ali moras znati da ti ljudi zive u nekom svom svijetu, furaju se na neke samo njima jasne stvari i vrlo cesto ne razumiju i pogresno protumace kada neko zeli nesto pozitivno da uradi za njih. Zbog toga jako cesto nisu u stanju da odrze ni klubove kojima pripadaju pa se nerijetko i medjusobno popi*karaju, raspadnu itd itd...
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#11 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by braca »

Vidi, ja ne znam ko je pokrenuo podfurom, ali ga shvatam kao mjesto da se prica o opstim stvarima kao sto je ulje, gume, nabavka motora, oprema, servisi, moto partiji, razna moto desavanja i sl.

Ne vidim neku posebnu razliku izmedju coperskih klubova i onih nekih drugih, no koliko ja vidim, postoje samo coperski klubovi, a nekih drugih i nema. Mozda i ima, no pitanje je sta su uradili da ih moto scena pamti i da zna za njih? Koliko ja pratim scenu u Sarajevu, evo ovi Rajviosa prave mrak partije na oje se dolazi iz svih krajeva bivse Juge i Evrope, putuju po svijetu, walter je takodjer pravio mrak partije, znali su zakupiti cijeli nogometni stadion za svoj parti i proputovali su hiljade kilometara, sarajevobikersi su pravili godinama nekoliko velikih humanitarnih akcija na koje su se odazavali bajkeri iz cijele regije, properaceno kroz medije, takodjer pucaju ture od hiljada kilometara, zatim imas ove "strane" klubove, koje mozes da volis ili ne volis, no cinjenica je da ih mnogi vole i dolaze na njihove partije, na koje i ja odem sa rajom nebajkerima, ali nam bude lijepo. Eto, u ovome gradu te prepoznaju po onome STA SI URADIO I STA RADIS, a cinjenica je da choper klubovi u BiH i HR rade najvise dogadjanja, pa vidi samo sve one divene Deda mraz partije u Zenici ili u Hrvatskoj, mislim da su i u Brckom Grunf pravili takvo nesto. Sad, da li se neki klub rasformira ili ne, to je stvar evolucije i prelaznih rokova, klubovi se mijenjaju, osnivaju novi i to je normalno, no treba suditi po onome sta se je uradilo na sceni. Ili se nije uradilo.

I nadalje, zasto mislis da je El Emin pisao i mislio samo o choperskim klubovima? No cinjenica je da takvih najvise ima. Oni drugi ako ih ima, zive u nekom mraku i niko za njih ne zna, no meni to ne smeta jer sam ja vozao Jawe, MZ-e i BMW-e pa sad ne znam u koju biste me grupu bajkera svrstali. Evidentno nisam ni coperas, ni brzaner. Jbga. Kvarim ti koncepciju. Ima nas puno koji smo iz sredine i volimo motore, bilo koje vrste. I uvazavamo tu strast prema motorima, bilo da su vrhunski sportski motori, oni srednje klase ili choperi. Svakom njegovo u nije lijepo pljuvati po bilo kome. POsebno ako ti se nesto nije zamjerio u zivotu ili ti nesto ruzno uradio. Neka svaki klub zivi svoj zivot - a ti esso - osnuj svoj klub, pa da vidimo sta ces napraviti sa njim, a kad to uradis i napravis neku akciju vrijednu paznje, imaces jos deset godina fore da dostignes postojece klubove. Ako budes imao volje, vremena i znanja da se uhvatis u kostac sa organizacijama raznih moto desavanja.

Hajde, pusti se tipkovnice, idi u stvarni svijet, dokazi se, pokazi se, uradi nesto, pa onda pljuj po drugima. a ni tada to nece biti lijepo.

No, nisi ti kriv, kriv je ovaj mentalitet u kojem svako pljuje po svakome bez nekog posebnog razloga, osim mozda divlje zavisti i iznenadim se kada procitam da je neko rekao nesto lijeopo o nekome. Samo znate lajati i pljuvati i to je vaš, odnosno - naš - usud. Prokleto bilo.

Zivio.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#12 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by esso_sa »

Braca, pogresno si ti mene izgleda skonto al hajd. Prvo, ja ne pljujem ni po kome, dosta bajkera, coperasa, brzanera, biciklista ako hoces i kakvih god jos, licno poznajem i dobar sam prijatelj sa njima.
Isto tako, nikakvi me klubovi ne zanimaju. Ne treba mi klub da bi vozio motor, sarafao ga, uzivao u njemu i svemu sto taj motor sa sobom donosi.

Ipak, tesko je ostat pasivan kad redovno na ovom forumu citam kako par ljudi konstantno poklapa svakoga ko ne dolazi iz svijeta bajkera (ili nije pripadnik nekog bajkerskog kluba) i bukvalno mu ne da progovorit na temu bajkera zbog nekih, ne znam vise ni ja kakvih, furki, respektova, bajkerskih kodeksa i sta li vec....
Nove ljude, koje svijet motora i bajkera zanima, treba otvoreno poduciti a ne odmah ih poklapati

El, Emin ocito nije mislio nista lose i izrazio je zelju da nesto konstruktivno napravi i napise al jok, odmah je poklopljen i to je u stvari problem a ne, kako ti kazes, "mentalitet u kojem svako pljuje po svakome bez nekog posebnog razloga" i takodjer zbog toga, pola klubova koje si ti nabrojao, sada jedva da i egsistira
User avatar
braca
Posts: 854
Joined: 08/08/2005 14:56

#13 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by braca »

Opet ti o tudjem: ostavi se bolan TUDJEG, pokazi sta TI znas, ostavi se DRUGIH klubova, to i jeste moja poenta, neka svako pise za sebe, o sebi, ali ostavi se bolan TUDJEG, imas li ti ista SVOJE?

Da li drugi klubovi rade ili ne rade, to nije TVOJA stvar, ne znamo ko si ni sta radis, osim sto seres po drugima, no ti drugi klubovi IMAJU svoje web stranice i POGLEDAJ STA SU DO SADA URADILI! Ne mozes po tome pljuvati, odnosno, mozes, jer si iza tipkovnice, ali to je prostacki, podlo, kukavicki i pokazuje samo ono ko si ti: seres o drugima, a sam nisi u stanju nista uraditi.

Ostavi druge da zive svoj zivot, a ti se brini o sebi i svojoj porodici, prijateljima, a ako su ti gore pobrojani klubovi neprijatelji, dodji i kazi im to u lice, nemoj ba mahalat po webu.

Prvo kazes "sve su to moji prijatelji", onda nakon toga kazes kako oni ništa, eto haman su svi poumirali. Dodji na parti Rajvosa u frebruaru da vidis kako je taj klub umro, kada im dodje na stotine ili hiljade prijatelja iz cijele juge. Da ne bude nesporazuma, NISAM clan Rajvosa, ali postujem sta momci rade. NIsam cklan Waltera, ali kada momci zakupe stadion i dovedu Atomce, onda je to respekt. NIsam clan sarajevobikersa, ali kada momci privuku nekoliko stotina bajkera iz svih krajeva bivse juge, da voze ze humanitarni cilj, i to nekoliko godina zaredom, jbga onda je to respekt. Kada ovi strani klubovi naprave parti, onda je to respekt, jer dobiti LICENCU, bilo kakvu, recimo licencu za prodaju auto dijelova, je - veliko, a oni su dobili - licencu. Jbga, to je uspjeh, ne mozemo reci da je to neuspjeh, mada neki to ne vole, ne volim ni ja sto Raiffaisen banka ima BiH licencu pa nam muze lovu iz BiH u Austriju, ali jbga, to je zivot.

Zato, staro je pravilo: use i u svoje kljuse. Iliti ga na engleskom "LIve and let live". Pusti ba druge, okreni se sebi.

Na kraju, nesto mi dolazi na pamet, sto si ti tako isfrustriran na ove moto klubove: može biti da si htio biti član, a oni te nisu htjeli? Vrlo vjerovatno je to razlog szo si ti tako ljut, dobio si nogu, pa su ti sada svi krivi.

Osnuj ba svoj klub i šibaj, nadaleko neka se cuje za tebe, to ti zelim od sveg srca. Barem upola kao sto se cuje i zna za postojece sarajevske klubove. Kakvi su, takvi su, svoji su, ali za njih se - zna!

I ne samo da se zna, svaki od starih sarajevskih klubova moze otici u bilo koji grad bivse juge i svaki clan svakog kluba ce biti dostojno docekan i ugoscen. To je cinjenica koja se moze provjeriti na nebrojenim moto forumima. To sto ti ne uvazavas ove klubove, ne mora znaciti da ih niko ne uvazava. Upravo je suprotno: svi su zasluzili i dobili postovanje. Svojim radom.

Ajd zivio, vise se ne javljam na ovu temu jer nisam ja - uostalom - njihov advokat. Samo me je dirnulo nepostovanje tudjeg pa sam malo riknuo, a moje slicne reakcije ces naci i na drugim podforumima ovoga foruma.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14667
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#14 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by DaysleepeR »

glede promocije, pomoci i slicno, ima otvorenih i zatvorenih klubova i jedni i drugi se promoviraju upravo onoliko koliko zele. nisu nepismeni ni glupi da se ne znaju promovirati sami. kad im treba pomoc traze je.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#15 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by esso_sa »

braca wrote: Na kraju, nesto mi dolazi na pamet, sto si ti tako isfrustriran na ove moto klubove: može biti da si htio biti član, a oni te nisu htjeli? Vrlo vjerovatno je to razlog szo si ti tako ljut, dobio si nogu, pa su ti sada svi krivi.
:lol: :lol: :lol: E ovo me dobro nasmija. Jos sam mlad za krizu srednjih godina pa ti tako mogu garantovat da nikad nisam (niti cu) aplicirao nekome za clanstvo :lol:
Zivio ti meni ! :thumbup:
EL,Emin
Posts: 9
Joined: 26/12/2010 11:01

#16 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by EL,Emin »

:sad: jako mi je zao sto je ova moja tema otisla u krivom smjeru zahvaljujuci onima koima je stalo do broja postova.Tema je bila namijenjena za bajkere koji su članovi nekog kluba i gde bi mogli rec nesto o svom klubu ujedno da vidimo kolko otprilike trenutno ima klubova u BiH stoga bi molio da ubuduce pojedinci ne razglabaju svoje probleme u ovoj temi znaci molo bi samo članove klubova da ukoliko zele nesto napisu o svom klubu tipa kada je parti, motorijada, humanitarna akcija. veb stranica i slicno pozdrav od ČLANA MK GRUNF Brčko :thumbup: :thumbup: mozete nas posjetiti i na faceboku profil MK Grunf Grunf :run:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#17 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by FFBikerSa »

A što se mora biti i u kakvom klubu, pogotovu kad su svi i onako među sobom posvađani? Da stavim "boje" nekog kluba pa da ne smijem na teritorij ili u kafić drugoga, i da me pretresaju na granici carinici tražeći droge i oružje? Neka, fala, može se i bez tog teferića sasvim lijepo uživati na motoru...
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#18 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by Ramzess Veliki »

FFBikerSa wrote:A što se mora biti i u kakvom klubu, pogotovu kad su svi i onako među sobom posvađani? Da stavim "boje" nekog kluba pa da ne smijem na teritorij ili u kafić drugoga, i da me pretresaju na granici carinici tražeći droge i oružje? Neka, fala, može se i bez tog teferića sasvim lijepo uživati na motoru...
Nas na granici samo potjeraju da prođemo kad vide grb BiH na prsluku. :bih:
A kada odemo u posjetu bilo kojem našem klubu, ljudi nas dočekaju sa pečenjem i pivom kao što i mi njih dočekujemo. :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#19 Re: Moto Klubovi u BiH

Post by Ramzess Veliki »

Tema je dobra i komentari su dobri, ali neka ostane na tome da se klubovi sami predstave, bez da ih drugi komentiraju. :thumbup:
Ja sam član Mk UltraTeam iz Sarajeva, radimo na području kantona a po nekim kriterijima smo internacionalni klub - imamo u njemačkoj, austriji i USA članove na baušteli koji voze tamo sa našim bojama. :mrgreen:
Brojno stanje poveliko i konstantno raste broj članova. Čime se bavimo - pa putujemo i družimo se. :mrgreen:
Radimo ... ima tu posla, na sceni smo aktivno zadnjih 6-7 godina, od prošle sezone smo riješili da se aktiviramo i na drugi način, kroz humanitarne akcije a u toku nam je izrada brošure za motoriste i pokretanje Škole sigurne vožnje o čijoj realizaciji pričamo sa ministrom MUP KS iduće sedmice. To smo pokrenuli još prošle godine, ali bi smjena ministra pa ... :roll:
Klub čine članovi kluba, a članom se postaje lako - trebaš doći i upoznati ekipu, malo se družiti i ako ti se svidi ostaneš. Nema nekih tortura i peglanja, mi svakom pomažemo, imao boje ili ne. Pomažemo se međusobno, bez obzira da li imaš pet vila ili si nezaposlen - svi su u klubu isti. Često putujemo, a destinacija se usvaja početkom sezone kad članovi glasaju na koja mjesta se ide. Nisu to uvijek motorijade, često idemo pecati ribu ili okrenuti jagnje kad povedemo i dječurliju i simpatizere koji ne voze motore.
Uglavnom jedno ugodno druženje sa ljudima koji voze motore. :thumbup:
Na fejsu: MK UltraTeam Sarajevo (MK UltraTeam je adresa koja postoji ali ju ne koristimo jer je neko zaboravio password ... :x )
Službena stranica: www.mkultrateam.com
Post Reply