Moto GP

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#276 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Odlicna Moto 3 trka, sa kamarom sudijskih sranja... Pogledati reprizu ko moze. Dva zadnja kruga posebno, i preskakanje motora na zemlji s motorom u punoj voznji nakon pada ...
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#277 Re: Moto GP

Post by konektovan »

drndalo wrote:Odlicna Moto 3 trka, sa kamarom sudijskih sranja... Pogledati reprizu ko moze. Dva zadnja kruga posebno, i preskakanje motora na zemlji s motorom u punoj voznji nakon pada ...
Stvarno su sudije usrale, regularnu pobjedu uzese covjeku. A Kornfel se spasio samo tako, spektakularno..... :thumbup:
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#278 Re: Moto GP

Post by cassius »

Marc je zvijer. Jos mu i ostali olaksavaju :)
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#279 Re: Moto GP

Post by konektovan »

cassius wrote:Marc je zvijer. Jos mu i ostali olaksavaju :)
Nazalost, to je istina. Taman kad covjek pomisli da ce biti guravo, dese se izlijetanja i onda to zna iskoristiti na najbolji moguci nacin. A da je majstor taktike, pokazao je i danas sa izborom guma. :thumbup:
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#280 Re: Moto GP

Post by Sidius »

predobre kvalifikacije :-)

Dovi i MM malo podbacili, ali ce sigurno biti u borbi za podijum,
Bice ludilo sutra
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#281 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Sidius wrote:predobre kvalifikacije :-)

Dovi i MM malo podbacili, ali ce sigurno biti u borbi za podijum,
Bice ludilo sutra
Bice gusto, bice 0:2... :mrgreen:
Ocekujem spektakel.
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#282 Re: Moto GP

Post by studeni76 »

Steta za Marqueza, jedino se on danas mogao takmicit sa Ducati-em. Al eto bice sampionat zanimljiviji
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#283 Re: Moto GP

Post by Sidius »

jao, MM ne odustaje nikad :-)

Napokon Jorge od pocetka do kraja bio konstantan
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#284 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Dobra trka, drugacije i ne moze biti kad je moto gp u pitanju. Štets za Marqueza, ali sam je kriv. Honda uopšte nije bila konkurentna na ovoj stazi, nema potrebe ta forsiranjem. Odvoziš, uzmeš laganini solidan broj bodova, i ucvrstiš prvo mjesto. Ali, da ga nema, sampionat ne bi bio zanimljiv. :mrgreen:
Lorenzo, napokon sampionska voznja. :thumbup:
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#285 Re: Moto GP

Post by Sidius »

izgleda da ce Lorenzo otici iz Ducatija, o tome ce se znati do Catalunye.
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#286 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Sidius wrote:izgleda da ce Lorenzo otici iz Ducatija, o tome ce se znati do Catalunye.
Mene samo zanima gdje????? :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#287 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Do sad se najvise spominjala privatna Yamaha sa Petronas kao sponzorom...
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#288 Re: Moto GP

Post by Sidius »

intervju nakon trke je bio emotivan... govorio je kako su mnogi sumnjali u njega i kako on samo trazi izgovore.
Izgleda da ga u Ducatiju i nisu slusali kada im je govorio sta da rade s motorom. Ne odgovara mu, kao ni Rossiju.
Rekao je da ova pobjeda nece uticati na njegovu odluku za koga ce voziti iduce godine.

privatna Yamaha i Suzuki su glavni kandidati...

ima li Pedrosa ugovor za 2019?
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#289 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Da, Yamaha Tech3 tim ostaje bez Zarko-a, pa bi tu mogao biti broj 1. Dal je to pametno? Hajd ga znaj. Opet, ako vamo nema selameta, ko ga pita...

Za Pedrosu traze zamjenu, mislim da nema ugovor iza 2018. Navodno je Hondu par boljih vozaca losijih timova vec odbilo, nece niko da bude zvanicni cep na Honda flasi Marku... Pa je tu izgleda najveca sansa nekog "malca" iz nize klase... Joan Mir ako se ne varam... Il ce on u Suzuki.

Mada bi najbolji cuvar ledja Marquesu ipak bio Marques2...
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#290 Re: Moto GP

Post by Sidius »

JL: “One side of my heart is sad. I am very happy with this victory but one side of me is sad because I believe if I had this modification before I could tell you that I would continue with Ducati but I cannot tell you that.”

mnogi govore da je Repsol Honda preteska za upravljanje, i da je potreban veliki talenat da se ukroti... naravno, MM je takav.
Bilo bi zanimljivo vidjeti Lorenza uz MMa.

Mozda bi Repsol trebala dovesti Crutchlowa, vjerovatno nece zahtjevati veliku platu. Ali je pouzdan i incident free. Prikupljace poene, nece biti prijetnja MMu, nerijetko ce biti u prilici da radi sta mu kaze i vjerujem da nece praviti probleme. Savrsen za drugog vozaca. Nesto kao Kimi u Ferrariju.

btw, nadam se da ce Petrux dobiti Lorenzovo mjesto.
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#291 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Ja ne mislim da je Cruchlow covjek za cuvanje ledja... Niti da to hoce... Radje ce biti u privatnicima prvi nego da mora pregrist *ovno kad mu kazu...

Meni je za Hondu najvjerovatnija solucija nekog mladca koji zbog buduce titule hoce cekati min. 2-3 godine nosanja vode M&M-u...
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#292 Re: Moto GP

Post by konektovan »

drndalo wrote:Ja ne mislim da je Cruchlow covjek za cuvanje ledja... Niti da to hoce... Radje ce biti u privatnicima prvi nego da mora pregrist *ovno kad mu kazu...

Meni je za Hondu najvjerovatnija solucija nekog mladca koji zbog buduce titule hoce cekati min. 2-3 godine nosanja vode M&M-u...
I ja sam istog mišljenja.
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#293 Re: Moto GP

Post by Sidius »

drndalo wrote:Ja ne mislim da je Cruchlow covjek za cuvanje ledja... Niti da to hoce... Radje ce biti u privatnicima prvi nego da mora pregrist *ovno kad mu kazu...

Meni je za Hondu najvjerovatnija solucija nekog mladca koji zbog buduce titule hoce cekati min. 2-3 godine nosanja vode M&M-u...
vjerovatno si u pravu, nego ovo mi je vise navijacki... volio bih ga vidjeti na boljem motoru, da mu ne ostane "what if" da je imao bolji motor

nego, kakav je mladji Marquez? bilo bi zanimljivo gledati bracu na istom motoru



ovo je bas lijepo vidjeti
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#294 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Sidius wrote:
drndalo wrote:Ja ne mislim da je Cruchlow covjek za cuvanje ledja... Niti da to hoce... Radje ce biti u privatnicima prvi nego da mora pregrist *ovno kad mu kazu...

Meni je za Hondu najvjerovatnija solucija nekog mladca koji zbog buduce titule hoce cekati min. 2-3 godine nosanja vode M&M-u...
vjerovatno si u pravu, nego ovo mi je vise navijacki... volio bih ga vidjeti na boljem motoru, da mu ne ostane "what if" da je imao bolji motor

nego, kakav je mladji Marquez? bilo bi zanimljivo gledati bracu na istom motoru



ovo je bas lijepo vidjeti
Crutchlow vozi isti motor kao i Marquez, ovogodišnji model honde.
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#295 Re: Moto GP

Post by Sidius »

konektovan wrote: Crutchlow vozi isti motor kao i Marquez, ovogodišnji model honde.
uuu, nisam to znao.... onda si 100% u pravu, tj. nista od njega i Repsola. Dolazi neki spanski guster ili ostaje Pedrosa
User avatar
drndalo
Posts: 22825
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#296 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Mladji Marques? Hm, nije los, juce je bio peti cini mi se, ali mislim da je u pocetnim krugovima bio i drugi neko vrijeme, pa spao... Opet meni je tesko biti objektivan, ne volim starijeg, pa ni mladji nema fer start...

Pedrosa je cini mi se zastranio, vec dugo se ne sastavlja se boljim rezultatima, a zadnjih par trka ni sa kakvim... Tako da mislim da od te ljubavi nema nista. HRC mora poceti praviti sljedecu generaciju "post-M&M" ere... Skoro se i ne sjecam kada je i ko vozio za njih mimo ove dvojice...
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#297 Re: Moto GP

Post by Sidius »

bio je mocan sastav Repsola: Stoner, Dovi, Pedrosa
steta pa najjace ekipe nemaju para za trojicu... ili je to mozda sada zabranjeno

Bice zanimljivo ko ce gdje zavrsiti... mislim da su samo fabricki KTM i Yamaha popunjeni za iducu sezonu, sve je ostalo otvoreno
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#298 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Zvanično, Pedrosa na kraju sezone napušta Hondu Repsol.
User avatar
konektovan
Posts: 40651
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#300 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Ne mogu vjerovati?!
MM i Lorenzo u istom timu? :shock:
Post Reply