Moto GP

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#251 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Sidius wrote:eh to, upravo tako... Marquez je imao pace da stigne mozda do prve 4,ali da je prazna staza ispred njega), lik htio je kroz ljude haha.
Inace je prosle 2 sezone vecinom vozio pametno i strpljivo, pa me cudi zasto je ovako divljao

al hajd, bilo proslo... idemo dalje, bice mocno prvenstvo.
Nadam se da ce Rossi, VInales i Lorenzo uci u formu, pa da bude prava borba za titulu :-D
Lorenzo jednostavno ne razumije ducati, k'o i Rossi dok je vozio za njih, to je tako. Cocjek bi rekao da to prilagodjavanje motoru i nije tesko za takve vozace, ali demantuju nas svakodnevno. Ducati je mocna masina koja nije ugladjena kao honda i yamaha, i jedini koji izvlaci potencijal je Dovi. A to govori propla sezona i pocetak ove, iako je vozio k'o pićkica ovu zadnju trku.
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#252 Re: Moto GP

Post by Sidius »

Rossi je bio poznat kao najveci kricar Stonera, upravo je on za Stonera izjavio "His ambition outweighs his talent", pa mu je ovaj uzvratio u facu... stalno je govorio kako je Stoner dobar zbog Ducatija, al kada je dosao u istu ekipu odmah je priznao da je Stoner veliki talenat (nije mu bilo jasno kako je mogao biti u vrhu na takvom motoru).

Cudno je da Lorenza, koji se dobro borio protiv GOAT-a na istom motoru, redovno pobjedjuje Dovi. Poznat je kao veliki radnik i kao lik koji moze cijelu trku voziti skoro identicne krugove. Valjda nadodje u ovoj sezoni, ako nista da se redovno bori za podium mjesta.

Izgleda da je potrebno dugo vremena da se neko navikne na Ducati. Dovi je odvezao skoro 4 pune sezone do svoje prve pobjede na Ducatiju.

Nije mi ni Vinales jasan, proslu godinu je premocno krenuo, pa odjednom stao. Yamaha koliko god bila stabilna na kocenju i u krivinama, i ove godine izgleda da nema veliku brzinu na pravcu.

Al opet, pocetak je sezone, jedna nocna i jedna relativno mokra utrka... po ovome do sada, MM ce osvojiti, Repsol Honda je izgleda bolja u odnosu na proslu godinu.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#253 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Najvecu ulogu po meni, na ishod sampionata imace dobar izbor guma, ako ne presude izlijetanja sa staze. Moze se vidjeti, da svaki tim ima odredjenih problema sa izborom guma, pogotovo u suhim uslovima.
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#254 Re: Moto GP

Post by Sidius »

Slazem se, gume ce igrati kljucnu ulogu. Prosle godine Lorenzo je imao belaj s gumama.. nekoliko utrka je izbio na prvo mjesto, zadrzi se samo par krugova i onda odjednom pad u brzini.

Samo se nadam da ce biti sto vise kisnih utrka, pa da se ponovi situacija iz 2016, kada je bilo 8-9 razlicitih pobjednika.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#255 Re: Moto GP

Post by cassius »

Marc ako osvoji ove sezone , to ce mu biti 5. titula motogp-u jbt.
Mogao bi ugrozit Rossijev broj titula.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#256 Re: Moto GP

Post by konektovan »

cassius wrote:Marc ako osvoji ove sezone , to ce mu biti 5. titula motogp-u jbt.
Mogao bi ugrozit Rossijev broj titula.
Ove godine, ima više konkurencije. Mnogi vozaci su sposobni da otkinu puno bodova ovim glavnim favoritima. Crutchlow, Zarco, Rins, mozda i Petrux mogu uzeti puno bodova.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#257 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Da, Kraclow sada ima kao "fabricku" Hondu, sto ako je istina moze biti bitan napredak, a vidjecemo jel Repsol i dalje prvi od "jednakih", ili je posteno...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#258 Re: Moto GP

Post by konektovan »

drndalo wrote:Da, Kraclow sada ima kao "fabricku" Hondu, sto ako je istina moze biti bitan napredak, a vidjecemo jel Repsol i dalje prvi od "jednakih", ili je posteno...
Na dan utrke rekoše da je ovogodišnja verzija honde, tako da rezultat i nije neko iznenadjenje. Honda ima dobar balans, snagom nije kao ducati, nezvanicno, kazu da i suzuki ima jaci motor od honde. Yamaha je tu negdje sa snagom honde.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#259 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Ja bih snagu uzeo s rezervom kod sviju... Nisu svi konji isti, posebno ne oni "nepriznati"... A to se svi trude sakriti...

Po onome sto vidjosmo na pravcu u Argentini, nema Yamaha snage kao Honda... Suzuki je bio bolji... Mada jedna trka nije dobra za mjerenje...
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#260 Re: Moto GP

Post by Sidius »

Ovo ce biti od staze do staze, kako koja kome odgovara... ukupno gledano, razlika izmedju motora nije velika.

Samo MM je nesto posebno, kada su svi izjednaceni, on sigurno pobjedjuje (ako prije toga ne bude diskalifikovan haha).
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#261 Re: Moto GP

Post by konektovan »

drndalo wrote:Ja bih snagu uzeo s rezervom kod sviju... Nisu svi konji isti, posebno ne oni "nepriznati"... A to se svi trude sakriti...

Po onome sto vidjosmo na pravcu u Argentini, nema Yamaha snage kao Honda... Suzuki je bio bolji... Mada jedna trka nije dobra za mjerenje...
Ja sam gledao neka vremena, tj. najvece brzine su ostvariali na free practice 2, gdje je Marquez cini mi se isao oko 323 km/h, na utrci nisam nasao podatak. Na treningu su bili u 5 km/h razlike, i Rossi, Vinales, Dovizioso, Crutchlow, Petrucci, Rins, Zarco....
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#262 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Sutra bi GP klasa u Jerez-u mogla biti interesantna... Crutchlow na Pole-u, Pedrosa iako povrijedjen drugi oba na Hondama, Zarko i Lorenco na Yamahi odnosnu Ducati-ju, Marques "tek" peti... Sto je jos vaznije njemu nikada Jerez nije godio, za razliku od Pedrose... Dakle, njegove dominacije ne bi trebalo biti... Pa nek se gonjaju... Crutchlow je izgledao sigurno i samouvjereno... Na Hondi je, pa ni to ne bi trebao biti problem...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#263 Re: Moto GP

Post by konektovan »

drndalo wrote:Sutra bi GP klasa u Jerez-u mogla biti interesantna... Crutchlow na Pole-u, Pedrosa iako povrijedjen drugi oba na Hondama, Zarko i Lorenco na Yamahi odnosnu Ducati-ju, Marques "tek" peti... Sto je jos vaznije njemu nikada Jerez nije godio, za razliku od Pedrose... Dakle, njegove dominacije ne bi trebalo biti... Pa nek se gonjaju... Crutchlow je izgledao sigurno i samouvjereno... Na Hondi je, pa ni to ne bi trebao biti problem...
Moze biti svasta, staza ko staza nema neke dugacke pravce i nece biti lahko preticati, tako da dobar start i dobar izbor guma za trku moze Crutchlowa dovesti do nove pobjede, a to isto vazi za Pedrosu. Slazem se s tobom za Marqueza, ovo definitivno nije njegova staza i tesko da moze do vrha. Lorenzo je znao pobjedjivati na Jerezu, ali on i Ducati nisu bas u najboljoj vezi ove godine, ali ko zna, mozda zapne kao nikad do sad. :mrgreen:
Doktor i Vinales sramotno loši, obzirom da je Zarco na prošlogodišnjoj Yamahi uzeo trece mjesto u kvalifikacijama.
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#264 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Da, nije prvi put da se desi da su stari modeli brzi od novih... Bilo je toga nekad i davno prije... Krenu da naprave bolje, a naprave sranje... Ne samo Yamaha, nego svi... Sve pojedinacno na papiru unaprijedjeno, a kada ih spojis u sklop, nije bas tako... :roll:

Zao mi je zbog Rossija, ali hebiga. Desava se...
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#265 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Strašna trka, Marquez ipak demantovao nas strucnjake. :mrgreen:
User avatar
studeni76
Posts: 5422
Joined: 03/06/2009 14:12

#266 Re: Moto GP

Post by studeni76 »

Onaj pad Pedrose je izgledao strasno. Jel obnovio povredu?
Btw. Markez je kralj...
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#267 Re: Moto GP

Post by perfect_guy »

gledam njih trojicu danas i kontam, neko bi u formuli za ovo doživotnu dobio
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#268 Re: Moto GP

Post by konektovan »

perfect_guy wrote:gledam njih trojicu danas i kontam, neko bi u formuli za ovo doživotnu dobio
Niko nije kriv, jednostavno se desilo, pravi trkaci incident.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#269 Re: Moto GP

Post by perfect_guy »

ma znam, ali razmišljam u smislu šta su s pravilima formule uradili, da je i najmanji kontakt skoro ravan ubistvu
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#270 Re: Moto GP

Post by konektovan »

perfect_guy wrote:ma znam, ali razmišljam u smislu šta su s pravilima formule uradili, da je i najmanji kontakt skoro ravan ubistvu
Hebiga, jedan bolid F1 vrijedi najmanje 15-ak moto gp prototipova,... :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#271 Re: Moto GP

Post by drndalo »

konektovan wrote:Strašna trka, Marquez ipak demantovao nas strucnjake. :mrgreen:
Strasna ? Pa jesam se prestrasio, od dosade... Da s vremena na vrijeme poneko nije sam od sebe pao, a poneko pokupio druge, bilo bi za spavanje...

Iako Marques-a ne volim, jucer je pametno, sampionski odvozio na stazi koja mu inace nije najomiljenija... Upravo je jucerasnja voznja potvrda svega onoga sto sam lajao da mu ono sranje sto je pravio silujuci ne treba... Ne ide ? Budi 7-i, prespavaj, bice bolje, ima trka u sezoni, ima staza koje volis, imas sampionski paket, sampion si po voznji... Sta ti treba silovanje...?
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#272 Re: Moto GP

Post by konektovan »

drndalo wrote:
konektovan wrote:Strašna trka, Marquez ipak demantovao nas strucnjake. :mrgreen:
Strasna ? Pa jesam se prestrasio, od dosade... Da s vremena na vrijeme poneko nije sam od sebe pao, a poneko pokupio druge, bilo bi za spavanje...

Iako Marques-a ne volim, jucer je pametno, sampionski odvozio na stazi koja mu inace nije najomiljenija... Upravo je jucerasnja voznja potvrda svega onoga sto sam lajao da mu ono sranje sto je pravio silujuci ne treba... Ne ide ? Budi 7-i, prespavaj, bice bolje, ima trka u sezoni, ima staza koje volis, imas sampionski paket, sampion si po voznji... Sta ti treba silovanje...?
Dosadna?! Pa covjece preticanja koliko hoces, mislim da su rekord postavili kad je u pitanju jerez i moto gp kad su preticanja u pitanju. Još onaj incident, hvala Bogu pa sve dobro zavrsi na kraju. ABD nekad skupiti pare i otići gledati ovaj spektakl. :mrgreen:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#273 Re: Moto GP

Post by drndalo »

Ma jasta je nego dosadna bila... Uspjeh zaspati sinoc kad sam reprizu gledao... Probudi me tek vriska komentatora kad se ona trojica prostrijese...

Sto se spektakla tice, na zalost, nikad tamo ne mozes gledati trku kao na TV-u... Samo prolete... :twisted:
User avatar
Sidius
Posts: 135
Joined: 21/12/2017 14:15

#274 Re: Moto GP

Post by Sidius »

Lorenzo kasno kocio, pa ga skoro niko nije mogao prestici. Marquez cekao da mu se gume podju trositi i odmah iskoristio... Pedrosa i Dovi su imali dobar pace, al nisu ga mogli savladati nekoliko krugova i MM napravio veliku prednost.
Inace Jerez odgovara Pedrosi, steta pa nije bilo duela međ Repsol Hondama, nije ga odavno bilo...

a ono je po meni bio klasicni trkacki incident, pogotovo ova trojica, koji su među "cleanest" motociklista.
Lorenzo najvise pazio na Dovija, kad Pedrosa uleti i ode sve...

btw, kako Marquez spasi prelazak preko pijeska, mozda ono niko ne bi izvukao kao on.
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#275 Re: Moto GP

Post by konektovan »

Sidius wrote:Lorenzo kasno kocio, pa ga skoro niko nije mogao prestici. Marquez cekao da mu se gume podju trositi i odmah iskoristio... Pedrosa i Dovi su imali dobar pace, al nisu ga mogli savladati nekoliko krugova i MM napravio veliku prednost.
Inace Jerez odgovara Pedrosi, steta pa nije bilo duela međ Repsol Hondama, nije ga odavno bilo...

a ono je po meni bio klasicni trkacki incident, pogotovo ova trojica, koji su među "cleanest" motociklista.
Lorenzo najvise pazio na Dovija, kad Pedrosa uleti i ode sve...

btw, kako Marquez spasi prelazak preko pijeska, mozda ono niko ne bi izvukao kao on.
Gotovo svi su prešli preko istog dijela, gdje je bilo šljunka. Marquez je iz druge galaksije.
Post Reply