Mostar veceras?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#51

Post by zavrzlama »

Pokojni premijer Srbije je rekao jednu dobru misao. "Svagdje u svijetu ima fasizma i korova...samo se kod nas korov gaji."

BIH me podsjeca na situaciju 1945 godine ...recimo da je Tito tada pustio da cetnici i ustase imaju svoje entitete po Jugoslaviji i da s njima pregovara o politici,ekonomiji i suzivotu...e to danas mi imamo u BIH.
novel
Posts: 1071
Joined: 21/03/2006 10:24
Location: PM
Contact:

#52

Post by novel »

Pearl wrote:jebo onog ko upali svjetlo :x

skroz...
:D
Image

:? "blogger" :D :oops:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#53

Post by Pearl »

:roll:
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#54

Post by Reina »

sad slusam hrvatski radio (u Hrvatskoj) naravno :D i kazu ovako ide vijest
bosnjacka skupina se sastala sa hrvatskom skupinom mladica i onda su
pravili izgrede :D (tako su to saopcili kao da su bosnjacki otisli da se sastanu i da prave nerede)

a znamo kako je priopceno iz MUP-a tog kantona :

"U priopćenju se navodi da su neredi započeli odmah nakon završetka spomenute utakmice oko 23.30 sati kada je veća skupina mladića s obilježjima hrvatske reprezentacije došla na plato Španjolskog trga te počela razbijati i lomiti sve oko sebe kao i oštećivati vozila koja su prolazila navedenim dijelom grada."
:D
Last edited by Reina on 14/06/2006 15:33, edited 1 time in total.
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#55

Post by FFK as Lucy01 »

Citam i ne mogu da vjerujem :? :shock:
Nakon toliko godina od zavrsetka rata....nakon rata i silnih razaranja i ubijanja.... :(

Nemam komentar. Kakav komentar napisati, sta reci a da to vec niste culi po sto puta :roll:
Sto vise razmisljam, dolazim do zakljucka da je jedini izlaz iz cijele ove situacije vama normalnima koji biste da zivite skupa i koji biste radije gledali u buducnost, nego u proslost....da se organizujete svi zajedno, bez obzira na nacionalnost, narodnost, vjersku pripadnost, ekonomski status....i trazite svoj ENTITET, jer ovo kako je krenulo odn. nije se ni zavrsilo, vi cete biti manjina (ako vec niste) i to ugrozena....

Ako, skoro nakon 12 godina, vecina i dalje misli da je put nacionalizma jedini put, vi normalni ste unapried izgubili bitku....a dokaz su evo i ova dogadjanja u Mostaru. Pa sta bi bilo da su igrale reprezentacija BiH i RH :roll:....isto ili gore nego kad su igrali BiH i SiCG....

Hebem ti zemlju, sto se ne rodi ko Eskim....
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#56

Post by Santos »

Oni sto zele zajedno su manjina.Ne samo u Mostaru nego u cjeloj BIH.
Reina
Posts: 1236
Joined: 08/04/2005 11:58

#57

Post by Reina »

Santos wrote:Oni sto zele zajedno su manjina.Ne samo u Mostaru nego u cjeloj BIH.
ti jednostavno lazes.. :oops:
vodolija_33
Posts: 2068
Joined: 11/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#58

Post by vodolija_33 »

I kad mi neko kaže idemo polako u Evropu... ma idemo mi u mp3 pa sve na kvadrat... pored ovih unutrašnjih dušmana nigdje mi prispjeli nismo...
User avatar
A_I_
Posts: 1211
Joined: 27/01/2003 00:00
Location: Dovlići
Contact:

#59

Post by A_I_ »

Santos wrote:Oni sto zele zajedno su manjina.Ne samo u Mostaru nego u cjeloj BIH.
:( ali nada zadnja umire :)

ko god može uticati na naše i medije u Hrvatskoj - bitno je da iznese pravu istinu o onome što se desilo. ne treba dozvoliti onakve manipulacije kakve rade HR tv i radio.
čuj na zapadnoj se okupili jedni a onda kao na istočnoj ovi drugi i našli se na pola puta :x - zaključak: svi su isto krivi (= niko nije kriv) :x

@nokia6170 odličan prijedlog :thumbup: :bih:
Last edited by A_I_ on 14/06/2006 15:53, edited 2 times in total.
Santos
Posts: 1552
Joined: 24/10/2004 22:29

#60

Post by Santos »

Lazes sama sebe.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#61

Post by revolver amidza »

Santos wrote:Lazes sama sebe.
slusao sam vijesti,kazu da je policija bila spremna da sprijeci pizdariju kad je bila proslava veleza,a jeucer mada je sranje visilo u zraku i pijane budale trubile iz auta citav dan,nije bila ni spremna niti je izgleda htjela da bude,kao nije to visokog rizika,nego mostarci,odjebite te sefove policije,itekako je policija kriva za sinocnje dogadjaje!
japaja
Posts: 91
Joined: 30/05/2004 13:44
Location: Slovenija

#62

Post by japaja »

A mi i dalje jadikujemo jer su nam izklopili HTV, jebemo sve sto je nase, mrzimo sve sto je uspjesno, dobro, kvalitetno, patriote svrstavamo u red budala, ne dozvoljavamo jedan drugome ni tracak nade u bolje sutra, ni u piramidu, ni u Sarajevo, Bihac, Krajinu, Herecgovinu, na zastavu i himnu dizemo qurac umjesto glave, na ''TI'' odgovaramo sa ''ONI''. Država su ljudi, dragi moji, a u ovoj drzavi ljudi su jedina manjina. Sve ostalo je konstitutivno i iznad manjine - papci, kreteni, olosi, mafija, nacisti i fasisti.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#63

Post by zavrzlama »

Lucy01 wrote:Citam i ne mogu da vjerujem :? :shock:
Nakon toliko godina od zavrsetka rata....nakon rata i silnih razaranja i ubijanja.... :(

Nemam komentar. Kakav komentar napisati, sta reci a da to vec niste culi po sto puta :roll:
Sto vise razmisljam, dolazim do zakljucka da je jedini izlaz iz cijele ove situacije vama normalnima koji biste da zivite skupa i koji biste radije gledali u buducnost, nego u proslost....da se organizujete svi zajedno, bez obzira na nacionalnost, narodnost, vjersku pripadnost, ekonomski status....i trazite svoj ENTITET, jer ovo kako je krenulo odn. nije se ni zavrsilo, vi cete biti manjina (ako vec niste) i to ugrozena....

Ako, skoro nakon 12 godina, vecina i dalje misli da je put nacionalizma jedini put, vi normalni ste unapried izgubili bitku....a dokaz su evo i ova dogadjanja u Mostaru. Pa sta bi bilo da su igrale reprezentacija BiH i RH :roll:....isto ili gore nego kad su igrali BiH i SiCG....

Hebem ti zemlju, sto se ne rodi ko Eskim....

E ti sto ruse Mostar i zele da mi normalni ljudi u BIH trazimo taj "entitet' izvini ali nas entitet se zove cijela BIH...
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#64

Post by mala-i »

e ovako ljudi.......
krenem vam ja juce ujutro iz zagreba sa najboljom namjerom da u sinocnjoj utakmici navijam za susjede. Sta ja znam ipak meni je taj zagreb super grad u kojem provodim dosta vremena(magistarski studij) i totalna je euforija, dosta jarana mi je i otislo u berlin i cekam iscrpne izvjestaje, a i poneki suvenir...
i tako nakon autoputa predjoh ja u voljenu nam BiH. Doceka me jumbo plakat Napred plavi Jelen piva i kafici ukraseni ikonografijom istocnih nam komsija.
Ne lezi vraze, od Nove Bile do Kiseljaka ulice prepravljene kockastim dresovima, sve omladina. Ja se upitah koliko se od prisutnih skoluje ili pak radi da bi zaradilo za casicu karlovackog ili zuje, ali ...ko jos razmislja o ekonomiji i ovakav povijesni trenutak
i nastavih se ja tako drndat nasim kaldrmama, obradovah se blazuju ko nikad do sad, a pri izlasku iz busa prosto mi se ote s usana FORZA BRAZIL!!!!
Znam krv nije voda i sinoc mi srce brze zakuca kad mali kranjcar puce onu loptu ali sve dok u ovoj drzavi postoje oni koji fudbalsku utakmicu koriste kao izgovor za divljastvo i ruse MOJ RODNI GRAD JA NE MOGU I NECU NAVIJATI ZA HRVATSKU I SRBIJU I CRNU GORU.
i zao mi je zbog toga.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#65

Post by zavrzlama »

mala-i wrote:e ovako ljudi.......
krenem vam ja juce ujutro iz zagreba sa najboljom namjerom da u sinocnjoj utakmici navijam za susjede. Sta ja znam ipak meni je taj zagreb super grad u kojem provodim dosta vremena(magistarski studij) i totalna je euforija, dosta jarana mi je i otislo u berlin i cekam iscrpne izvjestaje, a i poneki suvenir...
i tako nakon autoputa predjoh ja u voljenu nam BiH. Doceka me jumbo plakat Napred plavi Jelen piva i kafici ukraseni ikonografijom istocnih nam komsija.
Ne lezi vraze, od Nove Bile do Kiseljaka ulice prepravljene kockastim dresovima, sve omladina. Ja se upitah koliko se od prisutnih skoluje ili pak radi da bi zaradilo za casicu karlovackog ili zuje, ali ...ko jos razmislja o ekonomiji i ovakav povijesni trenutak
i nastavih se ja tako drndat nasim kaldrmama, obradovah se blazuju ko nikad do sad, a pri izlasku iz busa prosto mi se ote s usana FORZA BRAZIL!!!!
Znam krv nije voda i sinoc mi srce brze zakuca kad mali kranjcar puce onu loptu ali sve dok u ovoj drzavi postoje oni koji fudbalsku utakmicu koriste kao izgovor za divljastvo i ruse MOJ RODNI GRAD JA NE MOGU I NECU NAVIJATI ZA HRVATSKU I SRBIJU I CRNU GORU.
i zao mi je zbog toga.
Tako lijepo i jasno sroceno.....odlican tekst..
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#66

Post by kicky »

Neću ulaziti u rasparave čijisu? koji su?, znam da nisu moji, a tih mojih skoro da i nema više. Dopizdilo mi!
Prolazim jutros niz lenjinovo (ne znam kako ga sad zovu) smrdi od suzavca, skupilo mi se u grlu i u očima (nemojte misliti da sam sentimentalan, vjerojatno dejstvo suzavca).
Uglavnom jad i čemer, 2006. Mostar. Dođe ti da ušutiš jer kakve vajde govoriti kad će te poklopiti sa: ''Ko te jebe''?
I stvarno kicky ko te jebe!
sanco
Posts: 162
Joined: 03/05/2006 17:25
Location: An Nasr al Tair

#67

Post by sanco »

Ma Mostar je podjeljen na dva djela ko noc i dan..turisti su u istocnom djelu a u zapadnom se otezaju one prljave macke..Setao sam po zapadnom djelu u dresu Lazia i nisam imao problema :D
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#68

Post by kojsino »

Odavno bolji post nisam procitao,
svaka cast KICKY
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#69

Post by kojsino »

Odavno bolji post nisam procitao,
svaka cast KICKY
kojsino
Posts: 489
Joined: 24/11/2004 07:41

#70

Post by kojsino »

Odavno bolji post nisam procitao,
svaka cast KICKY
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#71

Post by taxi_driver »

mala-i wrote:e ovako ljudi.......
krenem vam ja juce ujutro iz zagreba sa najboljom namjerom da u sinocnjoj utakmici navijam za susjede. Sta ja znam ipak meni je taj zagreb super grad u kojem provodim dosta vremena(magistarski studij) i totalna je euforija, dosta jarana mi je i otislo u berlin i cekam iscrpne izvjestaje, a i poneki suvenir...
i tako nakon autoputa predjoh ja u voljenu nam BiH. Doceka me jumbo plakat Napred plavi Jelen piva i kafici ukraseni ikonografijom istocnih nam komsija.
Ne lezi vraze, od Nove Bile do Kiseljaka ulice prepravljene kockastim dresovima, sve omladina. Ja se upitah koliko se od prisutnih skoluje ili pak radi da bi zaradilo za casicu karlovackog ili zuje, ali ...ko jos razmislja o ekonomiji i ovakav povijesni trenutak
i nastavih se ja tako drndat nasim kaldrmama, obradovah se blazuju ko nikad do sad, a pri izlasku iz busa prosto mi se ote s usana FORZA BRAZIL!!!!
Znam krv nije voda i sinoc mi srce brze zakuca kad mali kranjcar puce onu loptu ali sve dok u ovoj drzavi postoje oni koji fudbalsku utakmicu koriste kao izgovor za divljastvo i ruse MOJ RODNI GRAD JA NE MOGU I NECU NAVIJATI ZA HRVATSKU I SRBIJU I CRNU GORU.
i zao mi je zbog toga.


svaka cast malena.eto i ja u dijaspori na poslu moram objasnjavati,(sto je najtuznije) da me boli neka stvar i za hrvatsku i za srbiju.ljudi me pitaju pa kako ne navijas za njih kad su i oni ex yu.a volio bih da mogu.
posebno za hrvatsku jer sam kako "oni"kazu hrvat.a ne mogu ,ne mogu jer se iznad svega osjecam bosancem,mada mi ni iranska reprezentacija nesto nije bliska.
samo znam da je kod nas sve otislo u pm.svaki osjecaj pripadnosti drzavi.
ne vezano za ovu temu,neku noc gledam posteno govoreci,sa onim omladinskim kadrom politickih stranaka.i svi iz nacionalnih govore jos uvijek o jednakopravnosti i ugrozenosti.i dok je takve omladine,cemu se onda nadati u buducnosti.
i na kraju,zalosno da ne moze biti zalosnije.
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#72

Post by mala-i »

ma sad sam gledala na bljesku pisanije...
ne mogu vise pisat jer se bojim da cu izgubiti kocnice
mrzim kad me uspiju iznervirati ljudi za koje znam da toga nisu dostojni
tako da idem skidati fluidove e-books prije nego podivljam :x
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#73

Post by zavrzlama »

BIH treba zakon jedinstvena policija i ovakvih divljanja bi bilo veoma malo.....Ja zivim u Kanadi i mnoga auta su okicena zastavama Hrvatske,Srbije,Italije,Brazila itd..ali nikome ne pada na pamet da pravi stetu i nered po gradu..sjecam se prije 4 godine grupa Koreanskih navijaca je u koloni svirala i mahala zastavama i virili su kroz prozore auta bez pojasa,policija ih zaustavila i kaznila sto nisu bili propisno svezani pojasom.A kod nas huligani bacaju bombe i pucaju iz pistolja i nikom nista.
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#74

Post by Vozdra_123 »

Goran_35 wrote:Tito,vrati se...Sve ti je oprošteno!
Nisam lud :D
J e B o T e :D
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#75

Post by Vozdra_123 »

Lucy01 wrote: Hebem ti zemlju, sto se ne rodi ko Eskim....
jest onda bi plakala sto te kanadjani s'hebase
ili sto ti se topi led :D
Post Reply