Mostar u ratu

Post Reply
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#401 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

mostarac1905 wrote:Još na ovo da odgovorim. Nije 'vjerojatno istina', nego 100% istina. Ako hoćeš mogu ti i prezimena ljudi kojima sam okružen od 1993. poslati.

Poslije pada Sjevernog logora ni jedan Hrvat se nije osjećao sigurno u istočnom dijelu grada. Ne pamtim pozive "ideoloških vođa", tih dana pamtim samo ranjenu majku itd.

Hvala na normalnom odgovoru.

Pozdrav.
Izvini momak ali stvarno ti je prica djecija... Nema tu nikakve razlike prije i poslje zauzimanja Sjevernog logora, devetog maja su podjeljene karte, poslje toga vise nije bilo iznenadjenja
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#402 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

stakasa wrote:Neki hag presudio... :D
Haag presudio a Tudjman potpisao u Vasingtonu, eno mu malog jos ziv pa se njemu jadaj.
Ne znam ti za Jablanicu nista, kupim pitu kad mi je usput i to je sve. Reci tome sto je sad u Americi neka prijavi, ja bi volio da se to sutra procesuira
naravno da je prijavljeno, čak su i svjedočili.. tu je bilo zarobljeno preko 600 ljudi dosta prije bošnjačko-hrvatskog sukoba u Mostaru. Naravno na 'objektivnom' sudu bih još nema nikakve presude.

9.5 krate podijeljene? prvi pripadnik HVO-a ubijen je od strane muslimana još sredinom 4. mjeseca.

Ima svak svoju istinu, haag rekao jedno, što je mrtvo slovo na papiru. Svi znamo koji su teritoriji etnički čisti, iako su eto, Hrvati ostavili "2 bolesne familije u zapadnom dijelu grada"
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#403 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

mostarac1905 wrote:
stakasa wrote:Neki hag presudio... :D
Haag presudio a Tudjman potpisao u Vasingtonu, eno mu malog jos ziv pa se njemu jadaj.
Ne znam ti za Jablanicu nista, kupim pitu kad mi je usput i to je sve. Reci tome sto je sad u Americi neka prijavi, ja bi volio da se to sutra procesuira
naravno da je prijavljeno, čak su i svjedočili.. tu je bilo zarobljeno preko 600 ljudi dosta prije bošnjačko-hrvatskog sukoba u Mostaru. Naravno na 'objektivnom' sudu bih još nema nikakve presude.

9.5 krate podijeljene? prvi pripadnik HVO-a ubijen je od strane muslimana još sredinom 4. mjeseca.

Ima svak svoju istinu, haag rekao jedno, što je mrtvo slovo na papiru. Svi znamo koji su teritoriji etnički čisti, iako su eto, Hrvati ostavili "2 bolesne familije u zapadnom dijelu grada"
O kojem je pripadniku HVO-a rijec? Bezveze ti je ova rasprava, nema nikakve sumnje da je HVO zapoceo rat u Mostaru. Ama bas nikakve dvojbe nema. Bas bi bilo porazavajuce da ti mislis suprotno jer ne ostavljas dojam nekoga ko je bezobrazan i nedokazan.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#404 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

mostarac1905 wrote:Recimo u 9. mjesecu 1994. samnom u školu polazi momak iz Jablanice. On je s čitavom obitelji bio zatočen u Jablanici, zamisli još od početka 4. mjeseca 1993. Zarobili ga nevini i naivni pripadnici armije bih. Sad živi u Americi, stakasa mogu ti dati ime i prezime pa ga kontaktiraj i pitaj je li on sa svojih 12 godina bio 'ispravni zarobljenik' ili neispravni.

Dalje, 5 vrhunskih sudaca je glasovalo u slučaju Gotovina. Sa 3-2 su presudili da Hrvatska nije odgovorna za progon Srba. da je bilo 2-3 sve bi se pisalo naopako. Toliko o Hagu.

Ciljevi vjerojatno svih vojska su se u ratu mijenjali, ali ja za čitavo to vrijeme nikad nisam čuo niti pomisao da se recimo zapadni Mostar i zapadni dio Hercegovine pridruži Hrvatskoj, što je neki haag presudio. Smiješno.

Cilj je uvijek bio isti kao i sad, zvalo se to Herceg-Bosna (osnovana 1991., da se ne zaboravi), treći entitet ili kako već.

U unitarnoj državi koja je (logično) cilj bošnjačke politike Hrvata neće biti. I to je jasno.
Lijepo nadjes na internetnu dokumente ili stenograme razgovora izmedju Bobana, Prlica, Sarinica i Tudjamna i vidis sta je bio "vjeovkni san hrvata". Pa nije bolan hag lupio presudu tek onako jer eto vole bosnjake i ARBIH. Kakva unitarna drzava? Otkud granice te unitarnedrzave? Nekom nako palo napmet jel....a nije ni slucajno uzeto iz banovine hrvatske ? Ono to nije nikad ni postojalo ?

Nisam ja nigdje napisao da nije bilo zlocina sa nase strane i nek svaki odgovoara koji ih je uradio, mada odgovarajju svi manje vise evo pred sudovima u BiH. Zao mi je svake nevine zrtve sa bilo koje strane.

Međutim kljucni problem nase diskusije....ti pokusavas izjednaciti zlocine pojedinih jedinica ARBIH koji su uglavnom bili izolovani od bilo kakve vrste naredbe , a vise kao odmazda ili samovolja sa organizovano smisljenim progonom, ubistivima i etnickimciscenjem cijelog jednog naroda, a sve u cilju rusenja ustavnog poretka i drzavnosti jedne MEDJUNARODNO PRIZNATE DRZAVE ? Na kraju krajeva u prilog mojoj cinjenici ide da se "vasima" sudi na globalnom svjetskom nivou, a "nasim" na lokalnom...

P.S. Vidim kulutran si i uljudan za razliku od sunarodnjaka drago mi je sto je neko sa "druge" strane ovdje da diskutujemo nadam se da cemo u duhu finog razgovora i nastaviti :thumbup:
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#405 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

@stakasa: Imenom i prezimenom, Ivica Talić. Pročitaj malo o sukobima koji su prethodili mostarskom, po cijeloj državi, još od 1. mjeseca 1993.

Rekao sam na početku da ne želim širiti priču, svak ima svoje viđenje, nitko mene nikad neće moći uvjeriti da je cilj hrvatske politike bio stvaranje neke 'velike Hrvatske', isto kao što vas nitko neće uvjeriti da to nije bio cilj.

Ušao sam na forum radi 100-te teme i onda naletio na ovu gdje momak hladan-mrtav piše da su kraj rata u zapadnom dijelu Mostara dočekale dvije bošnjačke obitelji, Hrvate konstantno naziva ustašama itd. Pravi zadojeni dijasporić koji je pobjegao iz grada trećeg dana rata.
decembar2017
Posts: 1388
Joined: 13/12/2017 13:40

#406 Re: Mostar u ratu

Post by decembar2017 »

mostarac1905 wrote:@stakasa: Imenom i prezimenom, Ivica Talić. Pročitaj malo o sukobima koji su prethodili mostarskom, po cijeloj državi, još od 1. mjeseca 1993.

Rekao sam na početku da ne želim širiti priču, svak ima svoje viđenje, nitko mene nikad neće moći uvjeriti da je cilj hrvatske politike bio stvaranje neke 'velike Hrvatske', isto kao što vas nitko neće uvjeriti da to nije bio cilj.

Ušao sam na forum radi 100-te teme i onda naletio na ovu gdje momak hladan-mrtav piše da su kraj rata u zapadnom dijelu Mostara dočekale dvije bošnjačke obitelji, Hrvate konstantno naziva ustašama itd. Pravi zadojeni dijasporić koji je pobjegao iz grada trećeg dana rata.
Ne, ne , nije sukobi poceli 1 marta 1993 vec je agresija iz hrvatske pocela vec u ljeto 1992, Gornji Vakuf, Novi Travnik pa je kulminiralo oktobra 1992 okupacijom Prozora, uz ubijanja, protjerivanja i logore za civile Bosnjake. A sve je to isplanirano 1991, zato je i dokazan UZP ciji je cilj bio pripojenje teritroije Bosne i Hercegovini hrvatskoj, pa ti cuo to ili ne ali je to dokazano.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#407 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

mostarac1905 wrote:@stakasa: Imenom i prezimenom, Ivica Talić. Pročitaj malo o sukobima koji su prethodili mostarskom, po cijeloj državi, još od 1. mjeseca 1993.

Rekao sam na početku da ne želim širiti priču, svak ima svoje viđenje, nitko mene nikad neće moći uvjeriti da je cilj hrvatske politike bio stvaranje neke 'velike Hrvatske', isto kao što vas nitko neće uvjeriti da to nije bio cilj.

Ušao sam na forum radi 100-te teme i onda naletio na ovu gdje momak hladan-mrtav piše da su kraj rata u zapadnom dijelu Mostara dočekale dvije bošnjačke obitelji, Hrvate konstantno naziva ustašama itd. Pravi zadojeni dijasporić koji je pobjegao iz grada trećeg dana rata.
Pa nije da HVO bez razloga naziva ustasama, kad i oni sami sebi tako tepaju.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#408 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

mostarac1905 wrote:@stakasa: Imenom i prezimenom, Ivica Talić. Pročitaj malo o sukobima koji su prethodili mostarskom, po cijeloj državi, još od 1. mjeseca 1993.

Rekao sam na početku da ne želim širiti priču, svak ima svoje viđenje, nitko mene nikad neće moći uvjeriti da je cilj hrvatske politike bio stvaranje neke 'velike Hrvatske', isto kao što vas nitko neće uvjeriti da to nije bio cilj.

Ušao sam na forum radi 100-te teme i onda naletio na ovu gdje momak hladan-mrtav piše da su kraj rata u zapadnom dijelu Mostara dočekale dvije bošnjačke obitelji, Hrvate konstantno naziva ustašama itd. Pravi zadojeni dijasporić koji je pobjegao iz grada trećeg dana rata.
Fino ti kaze da nije pobjegao treci dan nego tek najesen, protjeran u trece zemlje. Razlika je!
Gdje je i kako poginuo pokojni Ivica Talic?
Mozemo li se slozitio oko sljedeceg: rat u Mostaru izmedu HVO-a i Armije devetog maja je zapoceo HVO?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#409 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

decembar2017 wrote:
mostarac1905 wrote:@stakasa: Imenom i prezimenom, Ivica Talić. Pročitaj malo o sukobima koji su prethodili mostarskom, po cijeloj državi, još od 1. mjeseca 1993.

Rekao sam na početku da ne želim širiti priču, svak ima svoje viđenje, nitko mene nikad neće moći uvjeriti da je cilj hrvatske politike bio stvaranje neke 'velike Hrvatske', isto kao što vas nitko neće uvjeriti da to nije bio cilj.

Ušao sam na forum radi 100-te teme i onda naletio na ovu gdje momak hladan-mrtav piše da su kraj rata u zapadnom dijelu Mostara dočekale dvije bošnjačke obitelji, Hrvate konstantno naziva ustašama itd. Pravi zadojeni dijasporić koji je pobjegao iz grada trećeg dana rata.
Ne, ne , nije sukobi poceli 1 marta 1993 vec je agresija iz hrvatske pocela vec u ljeto 1992, Gornji Vakuf, Novi Travnik pa je kulminiralo oktobra 1992 okupacijom Prozora, uz ubijanja, protjerivanja i logore za civile Bosnjake. A sve je to isplanirano 1991, zato je i dokazan UZP ciji je cilj bio pripojenje teritroije Bosne i Hercegovini hrvatskoj, pa ti cuo to ili ne ali je to dokazano.
Malo po malo HVO je uzimao teriotirji tamo gdje mislio da je jaci. Cak i u Mostaru ovi zahtjevi za pomjeranjem snaga. Odlicno da si se sjetio Prozora koji je napadnut jos pocetkom 93. Da ne bi bilo da izmisljam evo i za to slika jednog "klutrnog i civliziranog pripadnika HVO-a" koji je branio hrvatsku nejac od napada muslimanskih hordi mudzahedina...sa porusenim prozorom u pozadini. Slika datira iz marta 93 odnosno perioda za koji se dns donose presude od 20 i vise godina robije :wink:
Image
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#410 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

I šta bih ja sad trebao stavljati slike tisuća mudžahedina?

na početku sam rekao da nemam vremena za 'šire priče' , nego da interveniran na čovjkea koji hladan mrtav spominje 'možda dvije preostale muslimanske porodice' poslije rata u zapadnom dijelu grada. jer je rasprava besmislena.

al evo, dobar dokument npr. morao sam guglati da pronađem.

https://storage.bljesak.info/article/19 ... nthrs7.jpg

'i ta je opcija predviđena'.

kako im je rano, ako su već napadnuti, kako kaže ovaj gore, još 1992?

živjeli
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#411 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

mostarac1905 wrote:Recimo u 9. mjesecu 1994. samnom u školu polazi momak iz Jablanice. On je s čitavom obitelji bio zatočen u Jablanici, zamisli još od početka 4. mjeseca 1993. Zarobili ga nevini i naivni pripadnici armije bih. Sad živi u Americi, stakasa mogu ti dati ime i prezime pa ga kontaktiraj i pitaj je li on sa svojih 12 godina bio 'ispravni zarobljenik' ili neispravni.

Dalje, 5 vrhunskih sudaca je glasovalo u slučaju Gotovina. Sa 3-2 su presudili da Hrvatska nije odgovorna za progon Srba. da je bilo 2-3 sve bi se pisalo naopako. Toliko o Hagu.

Ciljevi vjerojatno svih vojska su se u ratu mijenjali, ali ja za čitavo to vrijeme nikad nisam čuo niti pomisao da se recimo zapadni Mostar i zapadni dio Hercegovine pridruži Hrvatskoj, što je neki haag presudio. Smiješno.

Cilj je uvijek bio isti kao i sad, zvalo se to Herceg-Bosna (osnovana 1991., da se ne zaboravi), treći entitet ili kako već.

U unitarnoj državi koja je (logično) cilj bošnjačke politike Hrvata neće biti. I to je jasno.
Zasto uopste diskutujete sa ovakvim tipovima, kao sto je ovaj gore, ciji su mozgovi isprani? Hoce li ikad kurva za sebe reci da je kurva...to nikad necete cuti. Sta je lijek za ovakve ljude ispranog mozga? Jednostavno se prestani trovati lazima i pocni malo citati i druge izvore informacija, pa mozda i ima nade za tebe i takvima kao ti. Opet ponavaljem, ulaziti u diskusiju sa tobom i slicnim tobom bi bilo neizvodivo i bezkorisno, jer tvoj mozak je programiran na iluzijama i lazima. Zali boze te silne omladine koja se truje laznom istorijom...
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#412 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

mostarac1905 wrote:I šta bih ja sad trebao stavljati slike tisuća mudžahedina?

na početku sam rekao da nemam vremena za 'šire priče' , nego da interveniran na čovjkea koji hladan mrtav spominje 'možda dvije preostale muslimanske porodice' poslije rata u zapadnom dijelu grada. jer je rasprava besmislena.

al evo, dobar dokument npr. morao sam guglati da pronađem.

https://storage.bljesak.info/article/19 ... nthrs7.jpg

'i ta je opcija predviđena'.

kako im je rano, ako su već napadnuti, kako kaže ovaj gore, još 1992?

živjeli
Zbog cega kako i zasto se treba pomagat G.Vakufu :wink: Normalno da je data pripravnost jedinicama ARBIH kako i nece kad je HVO poceo napadat...sta fol eo mi u mostaru cemo se pravit ludi i gledat na HVO kao na bracu dok taj isti HVO vec par mjeseci napada, razoruzava i progoni jedinice ARBIH po srednjoj bosni ?
Last edited by invincible1921 on 27/03/2018 17:22, edited 2 times in total.
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#413 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

mostarac1905 wrote:@stakasa: Imenom i prezimenom, Ivica Talić. Pročitaj malo o sukobima koji su prethodili mostarskom, po cijeloj državi, još od 1. mjeseca 1993.

Rekao sam na početku da ne želim širiti priču, svak ima svoje viđenje, nitko mene nikad neće moći uvjeriti da je cilj hrvatske politike bio stvaranje neke 'velike Hrvatske', isto kao što vas nitko neće uvjeriti da to nije bio cilj.

Ušao sam na forum radi 100-te teme i onda naletio na ovu gdje momak hladan-mrtav piše da su kraj rata u zapadnom dijelu Mostara dočekale dvije bošnjačke obitelji, Hrvate konstantno naziva ustašama itd. Pravi zadojeni dijasporić koji je pobjegao iz grada trećeg dana rata.
Je li ti vidis maloumni mamlaze koliko si glup i da rezes granu na kojoj stojis? Evo sto ti je mozak ispran, ali si i bezobrazni ustasa ispranog mozga. Takve kao ti je Tito slao na Goli otok na REHABILITACIJU jer takvim bolesnicima je samo to lijek!
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#414 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

Zato ja danas sjedim u svom gradu, a ti gdje već sjediš, na rehabilitaciji.

Pozdrav našim minhenskim i vašim skandinavskim bojnama.
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#415 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

mostarac1905 wrote:Zato ja danas sjedim u svom gradu, a ti gdje već sjediš, na rehabilitaciji.

Pozdrav našim minhenskim i vašim skandinavskim bojnama.
Ja sjedim gdje sjedim, ali jedno je jasno..ti i tvoje ustase niste uspjeli u svom cilju da etnicki ocistite Mostar od nehrvata. Fasizam je pobjedjen u Mostaru 1945. i opet 1993. godine. Evo ti jos jedna informacija, ja danas sjedim i u Mostaru i tamo gdje mi je ceif. A gdje ti sjedis, gnjido ustaska i zlocinacka? Koliko si jadan da se ponosis cega se pametan stidi! Nemoj zaboraviti da ti na autu mora biti naljepnica BiH kad prelazis granicu, zato sjedni i poklopi se jer fasizam je kratkog vijeka!
El_comadante
Posts: 7945
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#416 Re: Mostar u ratu

Post by El_comadante »

ja tek sad skonto da imaju dvojica sa sličnim nikom mostarac samo razlika broj iza. hahha.

pitanje za hrvate šta je radil HV na terotoriji BiH? konkretno evo u G. Vakufu i Mostaru. Hv ne HVO
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#417 Re: Mostar u ratu

Post by akaunt »

mostarac_2009 wrote:
mostarac1905 wrote:Zato ja danas sjedim u svom gradu, a ti gdje već sjediš, na rehabilitaciji.

Pozdrav našim minhenskim i vašim skandinavskim bojnama.
Ja sjedim gdje sjedim, ali jedno je jasno..ti i tvoje ustase niste uspjeli u svom cilju da etnicki ocistite Mostar od nehrvata. Fasizam je pobjedjen u Mostaru 1945. i opet 1993. godine. Evo ti jos jedna informacija, ja danas sjedim i u Mostaru i tamo gdje mi je ceif. A gdje ti sjedis, gnjido ustaska i zlocinacka? Koliko si jadan da se ponosis cega se pametan stidi! Nemoj zaboraviti da ti na autu mora biti naljepnica BiH kad prelazis granicu, zato sjedni i poklopi se jer fasizam je kratkog vijeka!
Jebi ga raja. Meni tema pravo zanimljiva zbog cisto tehnickih stvari. Kako, gdje , sta... I moram vam rec da sam vas u dahu pratio. Aj probajte i dalje tako.
Ovo ustaše, balije i sta znam, nije vise u modi. Mozda je to prije imalo nekog efekta sad vise niko ne obraca paznju. Kad bi ste nastavili normalno razgovarat bio bih vam zahvalan. Haj sad nek mi neko od vas objasni kako se 93' moglo doci iz Mostara u Jablanicu? I uopste da li je to bilo moguce?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#418 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

akaunt wrote:
mostarac_2009 wrote:
mostarac1905 wrote:Zato ja danas sjedim u svom gradu, a ti gdje već sjediš, na rehabilitaciji.

Pozdrav našim minhenskim i vašim skandinavskim bojnama.
Ja sjedim gdje sjedim, ali jedno je jasno..ti i tvoje ustase niste uspjeli u svom cilju da etnicki ocistite Mostar od nehrvata. Fasizam je pobjedjen u Mostaru 1945. i opet 1993. godine. Evo ti jos jedna informacija, ja danas sjedim i u Mostaru i tamo gdje mi je ceif. A gdje ti sjedis, gnjido ustaska i zlocinacka? Koliko si jadan da se ponosis cega se pametan stidi! Nemoj zaboraviti da ti na autu mora biti naljepnica BiH kad prelazis granicu, zato sjedni i poklopi se jer fasizam je kratkog vijeka!
Jebi ga raja. Meni tema pravo zanimljiva zbog cisto tehnickih stvari. Kako, gdje , sta... I moram vam rec da sam vas u dahu pratio. Aj probajte i dalje tako.
Ovo ustaše, balije i sta znam, nije vise u modi. Mozda je to prije imalo nekog efekta sad vise niko ne obraca paznju. Kad bi ste nastavili normalno razgovarat bio bih vam zahvalan. Haj sad nek mi neko od vas objasni kako se 93' moglo doci iz Mostara u Jablanicu? I uopste da li je to bilo moguce?
Ma bezveze je uvrede pisat bilo kome , ovaj mostarac1905 je komentarisao na ok nacin medjutim mogu razumjeti i revolt drugih. Jbg zamisli ja udjem sad na temu na hrvatskom portalu i napisem JNA je reagovala u vukovaru jer su vukovarski hrvati napali srbe, ili da te uzmem ubjedjivat da je ARBIH bacila granatu na markale,...uz pomoc nebuloza, floskula i izvljacenja rijci iz konteksta pokusavas nekom dokazat sto nije moguce.

DO jula 93 nije moglo se nigdje sa istocne strane mostara nakon toga je onaj put pored vrapcica posto je bio bizu rastana(HVO) funkcionisao na nacin da se uglavnom po noci pustaju auta koja bi velikom brzinom jurila dok ne bi prosla taj prostor. Mislim da je na taj nacin zbog greske poginuo i Miralem Jugo kada je isao da preuzme komandu nad brigadom...al nemoj me drzat za rijec
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#419 Re: Mostar u ratu

Post by akaunt »

Stani , znači samo oko Raštana je bilo gutavo ....i onda dalje magistralom ? Kad je oslobodjen prolaz preko Begića i Begovića?
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#420 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

akaunt wrote:Stani , znači samo oko Raštana je bilo gutavo ....i onda dalje magistralom ? Kad je oslobodjen prolaz preko Begića i Begovića?
Ne znam za dalje ja znam za taj dio do vrapcica ostalo nek neko drugi objasni :D Znam da je oko rastana bilo je.beno
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#421 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

akaunt wrote:
mostarac_2009 wrote:
mostarac1905 wrote:Zato ja danas sjedim u svom gradu, a ti gdje već sjediš, na rehabilitaciji.

Pozdrav našim minhenskim i vašim skandinavskim bojnama.
Ja sjedim gdje sjedim, ali jedno je jasno..ti i tvoje ustase niste uspjeli u svom cilju da etnicki ocistite Mostar od nehrvata. Fasizam je pobjedjen u Mostaru 1945. i opet 1993. godine. Evo ti jos jedna informacija, ja danas sjedim i u Mostaru i tamo gdje mi je ceif. A gdje ti sjedis, gnjido ustaska i zlocinacka? Koliko si jadan da se ponosis cega se pametan stidi! Nemoj zaboraviti da ti na autu mora biti naljepnica BiH kad prelazis granicu, zato sjedni i poklopi se jer fasizam je kratkog vijeka!
Jebi ga raja. Meni tema pravo zanimljiva zbog cisto tehnickih stvari. Kako, gdje , sta... I moram vam rec da sam vas u dahu pratio. Aj probajte i dalje tako.
Ovo ustaše, balije i sta znam, nije vise u modi. Mozda je to prije imalo nekog efekta sad vise niko ne obraca paznju. Kad bi ste nastavili normalno razgovarat bio bih vam zahvalan. Haj sad nek mi neko od vas objasni kako se 93' moglo doci iz Mostara u Jablanicu? I uopste da li je to bilo moguce?
Pjeske preko Prenja...ubitacan put. Koliko je put bio naporan, pricali su ljudi da bi konj dosao do provalije i izvrsio samoubistvo.

Imas u onom BBC filmu, prikazuje taj dio puta preko Prenja od 37:28 minute:

https://youtu.be/tv7cZ3T1jos?t=37m28s
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#422 Re: Mostar u ratu

Post by akaunt »

A onda cu poslije pitat, samo nekog ko je upucen, da nam isprica vise o pogibji Arifa Pašalića. Nagadjanja i slicne gluposti sam u stanju sam izmislit.
Mo 2009 ne radi ti ovaj link.
akaunt
Posts: 518
Joined: 07/01/2018 21:13

#423 Re: Mostar u ratu

Post by akaunt »

Radi radi izvini.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#424 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Sarajmen wrote:
invincible1921 wrote: Malo po malo HVO je uzimao teriotirji tamo gdje mislio da je jaci. Cak i u Mostaru ovi zahtjevi za pomjeranjem snaga. Odlicno da si se sjetio Prozora koji je napadnut jos pocetkom 93. Da ne bi bilo da izmisljam evo i za to slika jednog "klutrnog i civliziranog pripadnika HVO-a" koji je branio hrvatsku nejac od napada muslimanskih hordi mudzahedina...sa porusenim prozorom u pozadini. Slika datira iz marta 93 odnosno perioda za koji se dns donose presude od 20 i vise godina robije :wink:
Image
Prozor 28 October, 1992, ne mogu se trenutno sjetiti imena vojnika sa fotografije, ali je sigurno procesuiran i osuđen.

Bugojno, Prozor... molim vas da se držite prostornog okvira teme.

EDIT: Na fotografiji je Željko Jukić, više informacija o optužnici i presudi na linku: http://www.sudbih.gov.ba/predmet/2914/show
Moguce da je moja grska o datumu fotografije, al ne ne mijenja ostatak posta, cak sta vise taj napad se desio i prije :-D

Izvinjavam se pisao sam i prije da je bezveze da idemo sa teme, ali tesko mozes drugacije.
Kokta1
Posts: 14
Joined: 24/03/2018 20:59

#425 Re: Mostar u ratu

Post by Kokta1 »

Sarajmen wrote:
Kokta1 wrote: klon ne klon tako ti je, pogledaj malo popis stanovnistva od prije par godina pa se javi. S druge strane vas glavno komandujuci gen.Delic je osudjen, al na sramotnih 2 godine, takvi su to sudovi medjunarodni....pljuc
Više forumaša je prijavilo tvoj komentar kao vrijeđanje i trolanje, što moderaciji postaje obaveza da reaguje. Jedno od rješenja je da se odstraniš na određeno vrijeme. Drugo je da ti se obrišu prijavljeni komentari. Onako ljudski, oboje je poražavajuće. Ja ću ti sada pružiti fer priliku, da se izvineš ili ispričaš ostalim forumašima za svoj dosadašnji pristup, kako bi i dalje ostao ravnopravan u daljnjoj razmjeni mišljenja. Eto, sada je do tebe.
Hvala tebi, ali nemam se ja za sta izvinjavati,.jedino sto sam protivnicku stranu nazvao mundjosima, pa i oni nas nazivaju ustasama, evo ovde standard, normala,ne vidim da ti je ko prijavio i da vam smeta, a ako vas ne zanima druga strana, promjeni naslov teme u bosnjacko vidjenje rata u Mostaru pa nek ovi prepricavaju lovacke price.
Zivio
Post Reply