Mostar u ratu

Post Reply
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1501 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Apoll0 wrote: 16/06/2020 22:50
tetejac wrote: 16/06/2020 06:27
Apoll0 wrote: 12/06/2020 22:15

De ziv bio navedi ,sta kaze koliko,?Ja neznam nijednu akciju barem ratovanja u BiH da ih je platilo glavom u jednom danu 80,...to sto sve tri strane su volile preuvelicavati to je prica za sebe ,jel mi vjerujes da su srbi govorili da je hvo-abih poginulo u akciji 92 u operaciji bura oko 500 i oko 1000 ranjenih e yebga...,nisu video igrice nego ljudski zivoti
I tebi ću odgovoriti ne iz respekta nego što si bezobrazan i prozivaš ljude bez veze. Pročitao sam sve tvoje postove i kontradiktoran si. U nekim postivima govoriš o velikim borbama za Mostar, u drugim gdje meni repliciraš govoriš da takoreći nije ni bilo borbi i da ti nisi vidio nijednog mrtvog četnika osim jednog mladog vojnika JNA u Cernici. Isto tako si rekao da se za Hum 1992 nisu vodile borbe. Kad sam te pitao kojeg si se datuma popeo na Hum, nisi odgovorio. Ovo će biti moj zadnji post upućen tebi pa sad skupi muda pa nam pokaži tvoj ratni put u slikama iz privatne arhive. Taman si se bio nakanio, evo ha se više neću javljati. Čega se bojiš? Isto tako, na Kupresu 10.4.92 je u jednom danu izginulo 286 hrvatskih vojnika. Ti ako nešto ne znaš ne znači da se nije dogodilo. Možda si ti bio u video igrici kad’ tako pričaš. Ako nešto ne znaš nemoj se ni javljati, pričaj o Vranjevićima i Podveležju.
Neces od mene izvuci koliko je slovo ,sve natezes ...,da si nacitan sine jesi i previse ziva enciklopedija ,pa ti valjda ti ljudi i vjeruju, znam sta sam gdje vidio i ne pada mi napamet tebi ili bilo kome objasnjavati sta sam gdje vidio, a vidio sam tih dana dosta toga,da si stvarno bio u ratu a ne djete rata znao bi o cemu pricam ...a za sliku ces se nacekati oko mjeseca limburga ..pozdrav
Onda smanji doživljaj i razguli sa prozivanjem. Eno ti C. sa Rudnika pa njemu reci u facu da je Rambo što je išao u Posavinu i tamo jaja izgubio, okani se interneta i prozivanja. Nemam ja šta od tebe izvlačit. Čovjek u poznim godinama, rat dočekao kao obiteljski čovjek, mobiliziran koji je ratovao u radijusu od 20km, koji nikad nije imao uzbunu po ratnom radporedu. Na takvog mi bacaš. I to je ok ali prestani se pravit’ pametan i prozivat bez veze. Oko tebe su svakodnevno ljudi i tvoji suborci koji su prošli Posaviu, Srednju Bosnu, Dinaru, Kupres, Južno Bojište... Njih uživo prozivaj kad si mangup, okani se gluposti i interneta. S onim draganom. s pod ruku pa palamudi o povlačenju JNA i našem ušetavanju u prostor. Drugi si ešalon stari, bilo je borbi i mrtvih četnika samo ih ti nisi vidio. To ti vjerujem.
Apoll0
Posts: 168
Joined: 20/08/2013 19:21

#1502 Re: Mostar u ratu

Post by Apoll0 »

tetejac wrote: 16/06/2020 23:19
Apoll0 wrote: 16/06/2020 22:50
tetejac wrote: 16/06/2020 06:27
I tebi ću odgovoriti ne iz respekta nego što si bezobrazan i prozivaš ljude bez veze. Pročitao sam sve tvoje postove i kontradiktoran si. U nekim postivima govoriš o velikim borbama za Mostar, u drugim gdje meni repliciraš govoriš da takoreći nije ni bilo borbi i da ti nisi vidio nijednog mrtvog četnika osim jednog mladog vojnika JNA u Cernici. Isto tako si rekao da se za Hum 1992 nisu vodile borbe. Kad sam te pitao kojeg si se datuma popeo na Hum, nisi odgovorio. Ovo će biti moj zadnji post upućen tebi pa sad skupi muda pa nam pokaži tvoj ratni put u slikama iz privatne arhive. Taman si se bio nakanio, evo ha se više neću javljati. Čega se bojiš? Isto tako, na Kupresu 10.4.92 je u jednom danu izginulo 286 hrvatskih vojnika. Ti ako nešto ne znaš ne znači da se nije dogodilo. Možda si ti bio u video igrici kad’ tako pričaš. Ako nešto ne znaš nemoj se ni javljati, pričaj o Vranjevićima i Podveležju.
Neces od mene izvuci koliko je slovo ,sve natezes ...,da si nacitan sine jesi i previse ziva enciklopedija ,pa ti valjda ti ljudi i vjeruju, znam sta sam gdje vidio i ne pada mi napamet tebi ili bilo kome objasnjavati sta sam gdje vidio, a vidio sam tih dana dosta toga,da si stvarno bio u ratu a ne djete rata znao bi o cemu pricam ...a za sliku ces se nacekati oko mjeseca limburga ..pozdrav
Onda smanji doživljaj i razguli sa prozivanjem. Eno ti C. sa Rudnika pa njemu reci u facu da je Rambo što je išao u Posavinu i tamo jaja izgubio, okani se interneta i prozivanja. Nemam ja šta od tebe izvlačit. Čovjek u poznim godinama, rat dočekao kao obiteljski čovjek, mobiliziran koji je ratovao u radijusu od 20km, koji nikad nije imao uzbunu po ratnom radporedu. Na takvog mi bacaš. I to je ok ali prestani se pravit’ pametan i prozivat bez veze. Oko tebe su svakodnevno ljudi i tvoji suborci koji su prošli Posaviu, Srednju Bosnu, Dinaru, Kupres, Južno Bojište... Njih uživo prozivaj kad si mangup, okani se gluposti i interneta. S onim draganom. s pod ruku pa palamudi o povlačenju JNA i našem ušetavanju u prostor. Drugi si ešalon stari, bilo je borbi i mrtvih četnika samo ih ti nisi vidio. To ti vjerujem.
Upravu si generale nisi upravu nego 1001% je tako , izvini na moje omlalovazvanje tvog ratnog puta kroz knjige ,iznenadio sam se koliko si nacitan,cak si me i posjetio na neke siutuacije ,pozdravi C ,B,E i svevrs kategorije boraca ,pozdravlja ih A.kategorija znati ce koja .pozdrav
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1503 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Apoll0 wrote: 16/06/2020 23:42
tetejac wrote: 16/06/2020 23:19
Apoll0 wrote: 16/06/2020 22:50

Neces od mene izvuci koliko je slovo ,sve natezes ...,da si nacitan sine jesi i previse ziva enciklopedija ,pa ti valjda ti ljudi i vjeruju, znam sta sam gdje vidio i ne pada mi napamet tebi ili bilo kome objasnjavati sta sam gdje vidio, a vidio sam tih dana dosta toga,da si stvarno bio u ratu a ne djete rata znao bi o cemu pricam ...a za sliku ces se nacekati oko mjeseca limburga ..pozdrav
Onda smanji doživljaj i razguli sa prozivanjem. Eno ti C. sa Rudnika pa njemu reci u facu da je Rambo što je išao u Posavinu i tamo jaja izgubio, okani se interneta i prozivanja. Nemam ja šta od tebe izvlačit. Čovjek u poznim godinama, rat dočekao kao obiteljski čovjek, mobiliziran koji je ratovao u radijusu od 20km, koji nikad nije imao uzbunu po ratnom radporedu. Na takvog mi bacaš. I to je ok ali prestani se pravit’ pametan i prozivat bez veze. Oko tebe su svakodnevno ljudi i tvoji suborci koji su prošli Posaviu, Srednju Bosnu, Dinaru, Kupres, Južno Bojište... Njih uživo prozivaj kad si mangup, okani se gluposti i interneta. S onim draganom. s pod ruku pa palamudi o povlačenju JNA i našem ušetavanju u prostor. Drugi si ešalon stari, bilo je borbi i mrtvih četnika samo ih ti nisi vidio. To ti vjerujem.
Upravu si generale nisi upravu nego 1001% je tako , izvini na moje omlalovazvanje tvog ratnog puta kroz knjige ,iznenadio sam se koliko si nacitan,cak si me i posjetio na neke siutuacije ,pozdravi C ,B,E i svevrs kategorije boraca ,pozdravlja ih A.kategorija znati ce koja .pozdrav
Šta je bola jesi ti dobar s glavom? Bola nevažan si totalno i ti i Podveležje i ratni tvoj put. Koga boli kurac bola gdje si bio, ti si na moju temu uletio i prozivao. De nam reci kolko je poginuli naših na Kupresu 10.4 da vidimo šta imaš za reći. Jeste, ja načitan ti prekaljeni borac. Mogu ti profesor biti što se tiče knjiga. Jebale te Opine i Slipčići, ja kad sam se postrojavao na svetošimunskoj u Hrvatsku Vojsku ti si gloginje jeo po Mostaru i kup’o se na Buni. Kad skupiš muda za kavu javi se.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1504 Re: Mostar u ratu

Post by high_volume »

Ne može niko biti dobar s glavom, ko i nakon 25 godina od rata sanja rat i evocira uspomene i doživljaje kao da su mu jedino veselje u životu donijele ratne godine. Ovakve osobe smatram nedovoljno psihički stabilnim i plašim ih se u bilo kojoj "proratnoj" situaciji. Svejedno o kojem ratu i čijem, i kojem ratištu da se radi
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1505 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Drugo je evocirat’ uspomene a treće prozivat’ i glumit mangupa po internetu. Ovaj apollo umislio da je neki faktor bio, sav isprepadan, pun konspiracija. Natjerao me da mu pročitam sve postove, pogubio se skroz. Ovo je malo možda ružno reći ali po načinu pisanja i njegovim pogledima ovdje, baca mi na Muslimana koji je ostao do kraja u HVO-u i ‘93 pucao po svojima pa se sada pogubio. Uglavnom, čovjek se našao prozvan na temi o mom ratnom putu. Zabolilo ga nešto. Možda neki kompleksi ‘ko će znati. Malo smiješno što se pravi pametan a nigdje mrdno nije dalje od Mostara a i proziva bez razloga. Jebiga, ima nas svakakvih.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1506 Re: Mostar u ratu

Post by Nekako s proljeća »

Di je čovik sada?

Image
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1507 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Nekako s proljeća wrote: 17/06/2020 07:08 Di je čovik sada?

Image
Neka nam kaže prekaljeni ratnik A kategorije on sigurno zna.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1508 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

tetejac wrote: 18/06/2020 01:23
Nekako s proljeća wrote: 17/06/2020 07:08 Di je čovik sada?

Image
Neka nam kaže prekaljeni ratnik A kategorije on sigurno zna.
Ah da, zaboravio sam. Nećeš od njega izvući ništa, i nemoj ga navoditi na tanak led :roll: :gunjastajl:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1509 Re: Mostar u ratu

Post by Nekako s proljeća »

Hajde da ne naprđujem o bijeloj početnoj kocki u šahari na zastavi crven-bijel-plavi, ali ne mogu da skontam ko je lik na bedzu tj dzepu uniforme M. Jelića. Da nije Radić, lupam.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1510 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Pavelić. Liči na montažu.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1511 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Nekako s proljeća wrote: 18/06/2020 12:35 Hajde da ne naprđujem o bijeloj početnoj kocki u šahari na zastavi crven-bijel-plavi, ali ne mogu da skontam ko je lik na bedzu tj dzepu uniforme M. Jelića. Da nije Radić, lupam.
A zašto se mnogi lože na prvu bijelu kocku u grbu?
Bila i prije i za vrijeme i poslije Pavelića. :roll:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1512 Re: Mostar u ratu

Post by Nekako s proljeća »

tetejac wrote: 18/06/2020 13:00 Pavelić. Liči na montažu.
Ne znam stari, tek mi zapade za oko taj detalj kod mladog komandanta odbrane Mostara pa upitah. Iskren da budem za njega sam saznao dosta iza rata i bio iznenađen da je Zlatan Mijo Jelić najmlađi ratni general. Kontam za taj širokobriješki lobi da ga je gurao ili podržavao, koji je bio jak i u susjednoj Republici Hrvatskoj.
Pitah i di je sad', brčka li noge u hladnom Jadranu ili se ispalio daleko do neke od predratnih destinacija hrvatskih imigranata. Pokrenuo je neku udrugu zvonkastog imena, prikuplja dokumentaciju o nepravdi nad njegovim sunarodnjacima 1992-1995.
Ne znam zašto je u bijegu ako smatra da nije odgovoran za ono što mu se stavlja na teret u optužnici. Za šta je konkretno optužen volio bih pročitati na temi. A Jelić sam na kraju jednog intervjua za ''glas koncila'' kaže: ''
I sam je general Jelić optužen te očekuje od institucija Republike Hrvatske da razmotri optužnicu, dostavi dokaze. Kaže da se ne boji suđenja, nego je žalosno da ga nitko nije pozvao, suočio s optužnicom. Dužnost je i obveza Republike Hrvatske štititi svoje državljane, hrvatske branitelje, hrvatske generale, a ne da se njima poigravaju vlasti u susjedstvu kako im i kada padne na pamet.
Image
O promijenjenim okolnostima u odnosu na ratno vrijeme također kaže:
»Danas je zanimljiva slika u društvu gdje su mnogi ratni dezerteri postali ugledni političari, mnogi ratni profiteri ugledni su gospodarstvenici, a hrvatski branitelji i ratni heroji su sirotinja i ratni zločinci«, rekao je general Jelić.
Silos
Posts: 118
Joined: 29/06/2018 15:54

#1513 Re: Mostar u ratu

Post by Silos »

tetejac wrote: 18/06/2020 13:00 Pavelić. Liči na montažu.
Čuj montaža, sigurno je bio lik Čegevare. Koga su oni stavili za zapovijednika odbrane Hrvatskog Mostara. Čovjek 2 puta bio u Mostaru do rata. I tako do danas predsjednik opštinskog odbora HDZ -a Mostar Zeljko iz Širokog,
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1514 Re: Mostar u ratu

Post by invincible1921 »

Silos wrote: 18/06/2020 23:19
tetejac wrote: 18/06/2020 13:00 Pavelić. Liči na montažu.
Čuj montaža, sigurno je bio lik Čegevare. Koga su oni stavili za zapovijednika odbrane Hrvatskog Mostara. Čovjek 2 puta bio u Mostaru do rata. I tako do danas predsjednik opštinskog odbora HDZ -a Mostar Zeljko iz Širokog,
:lol: :lol: :lol: :thumbup:
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1515 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Nekako s proljeća wrote: 18/06/2020 18:51
tetejac wrote: 18/06/2020 13:00 Pavelić. Liči na montažu.
Ne znam stari, tek mi zapade za oko taj detalj kod mladog komandanta odbrane Mostara pa upitah. Iskren da budem za njega sam saznao dosta iza rata i bio iznenađen da je Zlatan Mijo Jelić najmlađi ratni general. Kontam za taj širokobriješki lobi da ga je gurao ili podržavao, koji je bio jak i u susjednoj Republici Hrvatskoj.
Pitah i di je sad', brčka li noge u hladnom Jadranu ili se ispalio daleko do neke od predratnih destinacija hrvatskih imigranata. Pokrenuo je neku udrugu zvonkastog imena, prikuplja dokumentaciju o nepravdi nad njegovim sunarodnjacima 1992-1995.
Ne znam zašto je u bijegu ako smatra da nije odgovoran za ono što mu se stavlja na teret u optužnici. Za šta je konkretno optužen volio bih pročitati na temi. A Jelić sam na kraju jednog intervjua za ''glas koncila'' kaže: ''
I sam je general Jelić optužen te očekuje od institucija Republike Hrvatske da razmotri optužnicu, dostavi dokaze. Kaže da se ne boji suđenja, nego je žalosno da ga nitko nije pozvao, suočio s optužnicom. Dužnost je i obveza Republike Hrvatske štititi svoje državljane, hrvatske branitelje, hrvatske generale, a ne da se njima poigravaju vlasti u susjedstvu kako im i kada padne na pamet.
Image
O promijenjenim okolnostima u odnosu na ratno vrijeme također kaže:
»Danas je zanimljiva slika u društvu gdje su mnogi ratni dezerteri postali ugledni političari, mnogi ratni profiteri ugledni su gospodarstvenici, a hrvatski branitelji i ratni heroji su sirotinja i ratni zločinci«, rekao je general Jelić.
Ne zajebajem te, ovo je Pavelić a liči mi na montažu. U Hrvatskoj je on.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#1516 Re: Mostar u ratu

Post by aldinjo »

tetejac wrote: 17/06/2020 00:11 Šta je bola jesi ti dobar s glavom? Bola nevažan si totalno i ti i Podveležje i ratni tvoj put. Koga boli kurac bola gdje si bio, ti si na moju temu uletio i prozivao.
Koja je tvoja tema?
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#1517 Re: Mostar u ratu

Post by adapter »

User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1518 Re: Mostar u ratu

Post by Nekako s proljeća »

Odličan a autentičan prilog :thumbup:
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1519 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

tetejac wrote: 18/06/2020 02:02
tetejac wrote: 18/06/2020 01:23
Nekako s proljeća wrote: 17/06/2020 07:08 Di je čovik sada?

Image
Neka nam kaže prekaljeni ratnik A kategorije on sigurno zna.
Ah da, zaboravio sam. Nećeš od njega izvući ništa, i nemoj ga navoditi na tanak led :roll: :gunjastajl:
Da, usput, sad si se odao ovim propitivanjima :roll: Kakvih likova ima ja ne mogu da vjerujem :lol:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#1520 Re: Mostar u ratu

Post by Nekako s proljeća »

Možda tako izgleda da je propitivanje ali mi nije to namjera, više moje neznanje a čovik svojevremeno bio komandant HVO linije obrane Mostara. Dakle, odgovoran za dobre i loše odluke iz tog vremena. Mlad a nosi čin generala, pa me zanima šta je to, osim izvršavanja dodijeljenih naređenja, u smislu ličnog doprinosa radio da mu se dodijeli takav status. Realno, nemoguće ga je zaobići kada je riječ o događajima u i oko Mostara od 1992 pa na dalje .
Što se tiče optužnice, ima li neki link na kojem se mogu upoznati šta se Jeliću stavlja na teret, nešto konkretno ili na osnovu komandne odgovornosti iz presude Prliću i ostalim za vrlo zeznutu kvalifikaciju -udružene zločinačke organizacije tj poduhvata.
Kada kažem vrlo zeznute, mislim na sudski progon od vrha do samih izvršilaca na terenu.
Dok je trajao višegodišnji sudski proces, Jelić je bio aktivan u sportskim strukturama, par puta sam ga gledao kao gosta sportskih emisija na federalnoj televiziji. I vjerovatno prošle godine pročitam da se odjednom ispalio izvan zemlje, da je bjegunac. Slično je uradio i Ante Jelavić, i vjerovatno još njih al' da ne naprđujem o njima. Pitah za Jelića i par detalja sa fotografije s nadom da ću o njemu i ratnom putu pročitati na ovoj temi. Mogu ja guglat' i istraživati ako hoću i bez teme, ali hajde rekoh da malo navratim na temu, niz r'jeku dole.
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#1521 Re: Mostar u ratu

Post by adapter »

...
Last edited by adapter on 20/06/2020 12:57, edited 1 time in total.
adapter
Posts: 729
Joined: 10/01/2013 08:41

#1522 Re: Mostar u ratu

Post by adapter »

tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1523 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

NSP, Mijo je bio zapovjednik specijalne policije i jedan od rijetkih nepotkupljivih. Ne znam za što ga terete a i da znam ne bih o tome ovdje govorio jer ga cijenim i poštujem kao i ovog čovjeka sa Kupresa što je uletio Sopti. Osobno mislim da su mu dali čin generala da mu mogu napakovat’ kada bude pogodno vrijeme. Nije se on toliko pitao niti bih ja rekao da je on donosio neke značajne odluke bez drugih igrača. Mlad, borben, pošten, preuzeo specijalnu policiju. Ne znam za ikakvu mrlju oko njega niti mi je poznato.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#1524 Re: Mostar u ratu

Post by Emiremir33 »

tetejac wrote: 20/06/2020 13:27 NSP, Mijo je bio zapovjednik specijalne policije i jedan od rijetkih nepotkupljivih. Ne znam za što ga terete a i da znam ne bih o tome ovdje govorio jer ga cijenim i poštujem kao i ovog čovjeka sa Kupresa što je uletio Sopti. Osobno mislim da su mu dali čin generala da mu mogu napakovat’ kada bude pogodno vrijeme. Nije se on toliko pitao niti bih ja rekao da je on donosio neke značajne odluke bez drugih igrača. Mlad, borben, pošten, preuzeo specijalnu policiju. Ne znam za ikakvu mrlju oko njega niti mi je poznato.
Zar nije dole Tuta bio Bog i batina 1993,cak ni SISOVCI mu nisu smjeli nista,kako se pricalo da je jednog i isprebijao
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1525 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Emiremir33 wrote: 20/06/2020 14:14
tetejac wrote: 20/06/2020 13:27 NSP, Mijo je bio zapovjednik specijalne policije i jedan od rijetkih nepotkupljivih. Ne znam za što ga terete a i da znam ne bih o tome ovdje govorio jer ga cijenim i poštujem kao i ovog čovjeka sa Kupresa što je uletio Sopti. Osobno mislim da su mu dali čin generala da mu mogu napakovat’ kada bude pogodno vrijeme. Nije se on toliko pitao niti bih ja rekao da je on donosio neke značajne odluke bez drugih igrača. Mlad, borben, pošten, preuzeo specijalnu policiju. Ne znam za ikakvu mrlju oko njega niti mi je poznato.
Zar nije dole Tuta bio Bog i batina 1993,cak ni SISOVCI mu nisu smjeli nista,kako se pricalo da je jednog i isprebijao
Bio je.
Post Reply