Mostar u ratu

Post Reply
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#1076 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

Sud je malo kompleksnije tijelo, gdje vjerojatno postoji sluzba koja objavljuje priopcenja sa sudjenja i koja nema izravne veze sa samim sucima i predmetima.

Ono sto je bitno u ovom slucaju jeste da je sud potvrdio da je u Vojnu postojao LOGOR formiran o strane ABiH, gdje su bili zatočeni i civili, žene i djeca. A ne neki sabirni centar kako je obrana tvrdila.
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1077 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

mostarac1905 wrote:Sud je malo kompleksnije tijelo, gdje vjerojatno postoji sluzba koja objavljuje priopcenja sa sudjenja i koja nema izravne veze sa samim sucima i predmetima.

Ono sto je bitno u ovom slucaju jeste da je sud potvrdio da je u Vojnu postojao LOGOR formiran o strane ABiH, gdje su bili zatočeni i civili, žene i djeca. A ne neki sabirni centar kako je obrana tvrdila.
U pravu si. U to vrijeme je u naselju Vojno bio logor. I u njemu su bile zatočene, izmedju ostalog, i mnoge žene. I nad njima su izvršeni strašni zločini i silovanja. Skoro sve se slažemo.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1078 Re: Mostar u ratu

Post by stakasa »

Mostar RA wrote:
mostarac1905 wrote:Sud je malo kompleksnije tijelo, gdje vjerojatno postoji sluzba koja objavljuje priopcenja sa sudjenja i koja nema izravne veze sa samim sucima i predmetima.

Ono sto je bitno u ovom slucaju jeste da je sud potvrdio da je u Vojnu postojao LOGOR formiran o strane ABiH, gdje su bili zatočeni i civili, žene i djeca. A ne neki sabirni centar kako je obrana tvrdila.
U pravu si. U to vrijeme je u naselju Vojno bio logor. I u njemu su bile zatočene, izmedju ostalog, i mnoge žene. I nad njima su izvršeni strašni zločini i silovanja. Skoro sve se slažemo.
Hint: Mario Mihalj
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1079 Re: Mostar u ratu

Post by seln »

mostarac1905 wrote:Sud je malo kompleksnije tijelo, gdje vjerojatno postoji sluzba koja objavljuje priopcenja sa sudjenja i koja nema izravne veze sa samim sucima i predmetima.

Ono sto je bitno u ovom slucaju jeste da je sud potvrdio da je u Vojnu postojao LOGOR formiran o strane ABiH, gdje su bili zatočeni i civili, žene i djeca. A ne neki sabirni centar kako je obrana tvrdila.

Zasto je bitno?
To nije jedini logor koji je bio pod kontrolom ARBiH... i nije jedini u kojem su maltretirani civili.
Ti slucajevi su dokumentirani, pocinitelji su kaznjeni ili ce, nadam se, uskoro biti kaznjeni.
No, to ipak ne znaci da je to UZP... kao sto je bio kod nekih drugih.
Dakle, uzalud vam trud, sviraci.
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#1080 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

mostarac1905 wrote:Sud je malo kompleksnije tijelo, gdje vjerojatno postoji sluzba koja objavljuje priopcenja sa sudjenja i koja nema izravne veze sa samim sucima i predmetima.

Ono sto je bitno u ovom slucaju jeste da je sud potvrdio da je u Vojnu postojao LOGOR formiran o strane ABiH, gdje su bili zatočeni i civili, žene i djeca. A ne neki sabirni centar kako je obrana tvrdila.

O cemu BOLAN ti trabunjas?! Em sto se tad mozda nisi jos ni rodio, a plus vec ti je pamet isprana zlocinacko-ustaskom politikom sto je zalosno!

U Vojnu je bio ustaski logor gdje su muceni bosnjacki civili od ustasa. Kakve BOLAN od strane ARBiH? Nisi svjestan ni sta trabunjas! Vojno je bilo samo djelic ustaskog --------- u Mostaru! I pored svega toga, opet smo vam dopustili da se kitite zastavom pod kojom je izvrsen genocid u sred Bijelog Polja!

U Mostaru je izvrsen --------- ustasa prema bosnjacima i to je uslo u istoriju, i shvati ti i takvi kao ti da kurva ne moze pricati o postenju! Jedina nada je kad priznate svoje zlocine, ali to trebate rijesiti sami sa sobom, a ne da vas truju lazima jer produkt svemu tome je jedan "Ante" kojemu je ispran mozak.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Logor_Vojno

Logor "Vojno" bio je jedan od najzloglasnijih logora HVO-a, u kojem su bili zatočeni bošnjački civili od juna 1993. do marta 1994, među kojima veliki broj žena i djece. Logor je bio lociran u Bijelom Polju, sjeverno od Mostara. U "Vojnom" je ubijeno najmanje 15 osoba. Logoraši su mučeni glađu i žeđu, premlaćivani, podvrgavani elektrošokovima. Na prvim linijama gdje su odvođeni logoraši "Vojnog" stradalo je 38 osoba. U ovom logoru bilo je zatočeno 50 žena sa malom djecom i djevojaka. Mnoge od njih silovane su na desetine puta. Za zločine u "Vojnom" osumnjičeno je nekoliko osoba, među kojima je i Marko Radić, zvani Maka, upravnik logora i bivši komandant Prve bjelopoljske bojne, kasnije Druge brigade HVO-a, te njegovi zamjenici.
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1081 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

mostarac_2009 wrote:
mostarac1905 wrote:Sud je malo kompleksnije tijelo, gdje vjerojatno postoji sluzba koja objavljuje priopcenja sa sudjenja i koja nema izravne veze sa samim sucima i predmetima.

Ono sto je bitno u ovom slucaju jeste da je sud potvrdio da je u Vojnu postojao LOGOR formiran o strane ABiH, gdje su bili zatočeni i civili, žene i djeca. A ne neki sabirni centar kako je obrana tvrdila.

O cemu BOLAN ti trabunjas?! Em sto se tad mozda nisi jos ni rodio, a plus vec ti je pamet isprana zlocinacko-ustaskom politikom sto je zalosno!

U Vojnu je bio ustaski logor gdje su muceni bosnjacki civili od ustasa. Kakve BOLAN od strane ARBiH? Nisi svjestan ni sta trabunjas! Vojno je bilo samo djelic ustaskog --------- u Mostaru! I pored svega toga, opet smo vam dopustili da se kitite zastavom pod kojom je izvrsen genocid u sred Bijelog Polja!

U Mostaru je izvrsen --------- ustasa prema bosnjacima i to je uslo u istoriju, i shvati ti i takvi kao ti da kurva ne moze pricati o postenju! Jedina nada je kad priznate svoje zlocine, ali to trebate rijesiti sami sa sobom, a ne da vas truju lazima jer produkt svemu tome je jedan "Ante" kojemu je ispran mozak.

https://bs.wikipedia.org/wiki/Logor_Vojno

Logor "Vojno" bio je jedan od najzloglasnijih logora HVO-a, u kojem su bili zatočeni bošnjački civili od juna 1993. do marta 1994, među kojima veliki broj žena i djece. Logor je bio lociran u Bijelom Polju, sjeverno od Mostara. U "Vojnom" je ubijeno najmanje 15 osoba. Logoraši su mučeni glađu i žeđu, premlaćivani, podvrgavani elektrošokovima. Na prvim linijama gdje su odvođeni logoraši "Vojnog" stradalo je 38 osoba. U ovom logoru bilo je zatočeno 50 žena sa malom djecom i djevojaka. Mnoge od njih silovane su na desetine puta. Za zločine u "Vojnom" osumnjičeno je nekoliko osoba, među kojima je i Marko Radić, zvani Maka, upravnik logora i bivši komandant Prve bjelopoljske bojne, kasnije Druge brigade HVO-a, te njegovi zamjenici.
Pusti čovjeka neka priča. Vjerovatno nezna ni gdje se nalazi naselje. Misli sigurno da je to negdje izmedju Brankovca i Carine.
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#1082 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

iskreno ne znam gdje je tocno granica izmedju Potoka i Vojna, rijetko sam se gore zaustavljao, uglavnom samo prolaz... ali znate na sta sam mislio.

Logor Potoci
adapter
Posts: 728
Joined: 10/01/2013 08:41

#1083 Re: Mostar u ratu

Post by adapter »

zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#1084 Re: Mostar u ratu

Post by zrakomlat »

mostarac1905 wrote:iskreno ne znam gdje je tocno granica izmedju Potoka i Vojna, rijetko sam se gore zaustavljao, uglavnom samo prolaz... ali znate na sta sam mislio.

Logor Potoci
Ako sam dobro pohvatao ta mjesta, onda je granica Neretva. Salakovac-Željuša-Potoci-Vrapčići s jedne a s druge strane Vojno, Raštani?
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1085 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

mostarac1905 wrote:iskreno ne znam gdje je tocno granica izmedju Potoka i Vojna, rijetko sam se gore zaustavljao, uglavnom samo prolaz... ali znate na sta sam mislio.

Logor Potoci
Iskreno pripazi malo šta pišeš jer ti se isto tako može oteti da nešto napišeš što si čuo po nekim pričama a da nisi siguran u to. Komentarišeš ratna dešavanja a nemožeš sebi ni nos sam obrisati...
mostarac1905
Posts: 285
Joined: 18/11/2016 15:55

#1086 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac1905 »

samo prenosim

"U logoru u Osnovnoj školi u Potocima bilo je zatočeno 109 hrvatskih civila, od čega 15 malodobnih osoba, osmero djece do 10 godina, 26 starijih od 70 godina i 38 žena"
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#1087 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

mostarac1905 wrote:samo prenosim

"U logoru u Osnovnoj školi u Potocima bilo je zatočeno 109 hrvatskih civila, od čega 15 malodobnih osoba, osmero djece do 10 godina, 26 starijih od 70 godina i 38 žena"
Kad nesto citiras, napisi odakle izvor informacije. S obzirom na takvu navedenu informaciju, djeluje mi kao patoloska lazna informacija sa poskok web stranice.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1088 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Mostar RA wrote:
mostarac1905 wrote:iskreno ne znam gdje je tocno granica izmedju Potoka i Vojna, rijetko sam se gore zaustavljao, uglavnom samo prolaz... ali znate na sta sam mislio.

Logor Potoci
Iskreno pripazi malo šta pišeš jer ti se isto tako može oteti da nešto napišeš što si čuo po nekim pričama a da nisi siguran u to. Komentarišeš ratna dešavanja a nemožeš sebi ni nos sam obrisati...
Pošto ti izgleda nisi balav, reci nam nešto o logoru u Potocima, četvrtoj osnovnoj, sdk. Može?
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1089 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

tetejac wrote:
Mostar RA wrote:
mostarac1905 wrote:iskreno ne znam gdje je tocno granica izmedju Potoka i Vojna, rijetko sam se gore zaustavljao, uglavnom samo prolaz... ali znate na sta sam mislio.

Logor Potoci
Iskreno pripazi malo šta pišeš jer ti se isto tako može oteti da nešto napišeš što si čuo po nekim pričama a da nisi siguran u to. Komentarišeš ratna dešavanja a nemožeš sebi ni nos sam obrisati...
Pošto ti izgleda nisi balav, reci nam nešto o logoru u Potocima, četvrtoj osnovnoj, sdk. Može?
Šta te interesuje?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1090 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Sve što znaš.
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1091 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

mostarac1905 wrote:samo prenosim

"U logoru u Osnovnoj školi u Potocima bilo je zatočeno 109 hrvatskih civila, od čega 15 malodobnih osoba, osmero djece do 10 godina, 26 starijih od 70 godina i 38 žena"
"U logoru u Osnovnoj školi u Potocima bilo je zatočeno 109 hrvatskih civila, od čega 15 malodobnih osoba, osmero djece do 10 godina, 26 starijih od 70 godina i 38 žena"[/quote]
Ovo 100 % nije istina. Kažem ti to jer znam. Nekažem da u školi u Potocima nije bio zatvor, ali ovo što si napisao nije istina ni po broju zatvorenika ni po strukturi, kako si ti želio predstaviti. A to što napišeš nešto i staviš pod navodnike nemora značiti da si prenio neku vijest. Mada nimalo nesumnjam da postoje mediji koji bi ovaku vijest prenjeli.

Žao mi je stvarno ako vjeruješ u ovo.
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1092 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

tetejac wrote:Sve što znaš.
Neznam ništa.
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1093 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Mostar RA wrote:
tetejac wrote:Sve što znaš.
Neznam ništa.
Znaš broj zatvorenika u Vojnom. Tu si 100% bez pardona. Jelde?
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1094 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

tetejac wrote:
Mostar RA wrote:
tetejac wrote:Sve što znaš.
Neznam ništa.
Znaš broj zatvorenika u Vojnom. Tu si 100% bez pardona. Jelde?
Zna sud. Jelde?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1095 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Jebo sud. Ti nam reci.
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1096 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

tetejac wrote:Jebo sud. Ti nam reci.
Što si nervozan?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1097 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Mostar RA wrote:
tetejac wrote:Jebo sud. Ti nam reci.
Što si nervozan?
Daj ne trolaj. Rekao si čovjeku gore da 100% znaš tačan broj zatvorenika (i strukturu) u logoru u Potocima. Pa de nam reci, u čemu je problem sad? Da vidimo tvoju istinu. Koliko ih je bilo i ‘ko su bili ti ljudi?
mostarac_2009
Posts: 377
Joined: 16/03/2009 13:42

#1098 Re: Mostar u ratu

Post by mostarac_2009 »

Tetejac,

“Logor” u Potocima, 4. osnovnoj, i sdk? Pa tu su bili zatvoreni vasi bojovnici, koji su imali vise hrane nego civili u tom slobodnom dijelu BiH.
Ti se i dalje trudis od kurve da napravis nevinasce, ali ti ne ide od ruke jer je to nemoguce. Bolan, budi covjek pa priznaj zlocine koji su radili ti tvoji u koje se kunes. Ah da zaboravio sam, ignorises me, pa ne citas moje poruke...ili bolje receno moj pajdo, ti ignorises istinu i ne zelis da znas za nju...
Mostar RA
Posts: 31
Joined: 24/07/2018 07:39

#1099 Re: Mostar u ratu

Post by Mostar RA »

tetejac wrote:
Mostar RA wrote:
tetejac wrote:Jebo sud. Ti nam reci.
Što si nervozan?
Daj ne trolaj. Rekao si čovjeku gore da 100% znaš tačan broj zatvorenika (i strukturu) u logoru u Potocima. Pa de nam reci, u čemu je problem sad? Da vidimo tvoju istinu. Koliko ih je bilo i ‘ko su bili ti ljudi?
Nista ja ne trolam. Samo kazem da pokazujes znakove nervoze.
A rekao sam ti ranije da neznam nista. Al zna sud. I domaci i medjunarodni. Jelde?
tetejac
Posts: 1240
Joined: 29/12/2017 08:05

#1100 Re: Mostar u ratu

Post by tetejac »

Ne znaš ništa a čovjeku gore govoriš da znaš 100% :-) Neozbiljan si.
Post Reply