Mostar: Novi napadi na zastave hrvatskog naroda u BiH

bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#51

Post by bosniaque »

Govorio je i Alija dosta toga, koliko je meni poznato, pa šta je bilo.

Ali za progonstvo Hrvata kriviti Hrvate


a sta je to alija govorio, da nije mozda prijetio katolicima i pravoslavcima u bosni da ce ih nestati, kao sto je jadovan i mate choban muslimanima!

nemam nist ni protiv ljudi koji hoce bosnu i hercegovinu kao svoju domovinu bili katolici ili pravoslavci ali malo je taki!
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#52

Post by margareta »

kekec wrote:Poslije svih procitanih postova na ovu temu, nije mi stvarno jasno, da li je toliko prisutno NEZNANJE ili je stvarno tolika nacionalno-stranacka ZASLIJEPLJENOST.
Cinjenica je da ne postoje NARODNE zastave. Postoje samo DRZAVNE zastave. Drzavna zastava se istice u raznim prilikama, u drzavi koju predstavlja ili u drugoj drzavi prilikom raznih ceremonija,posjeta,na ambasadama itd.
Problem kod nas je, sto jedan dobar dio stanovnistva BiH zastavu ne smatra svojom (ne priznaje BiH kao zasebnu drzavu). Takodje jedan dio misli da je to zastava SAMO JEDNIH i da ostali moraju istu prihvatiti kao svoju(primjer: no name 7).
Dijeleci sve na troje, zele i ovu drzavu podijeliti na troje, a posto im to ne uspijeva, kao "prvu pomoc", ali i kao signal ostalima, isturaju zastave DRUGIH drzava (ciji bi rado bili poslije podjele) uz jasnu poruku da ih BiH kao jedna drzava, cijela i normalna, NE INTERESUJE.

Cija je greska?
Greska je onih koji nas vode, sto ne rijese ovaj problem. Isti se moze vrlo brzo rijesiti, te bi se u BiH vijorile BiH zastave, kao i svugdje u normalnom i demokratskom svijetu. Ali ne, oni koji nas "vode" su upravo glavni krivci za ovakvo stanje. Njihova "uputstva/naputci" su i razlog ovakvom stanju. I tako ce biti sve dok su na vlasti oni koji "stite" interese naroda. Tek kada na scenu dodju oni koji ce spominjati gradjane, stanje ce se, mislim vrlo brzo, promjeniti nabolje.
Do tada "uzivajmo" u sarenilu i leprsanju raznih orlova,sahara,zvjezdica...

A pred izbore sve to skidajmo,farbajmo,cijepajmo, jer ce oni opet glasati za svoju HDZ-SDA-SDS (poredano po abecedi), kao sto cemo i mi opet glasati za nasu HDZ-SDA-SDS, a sto nam i jeste cilj. I opet ispocetka...

A DA SMO NORMALNI,KAO STO I NISMO (cast izuzetcima) BILI BI SVI BOSANCI I IMALI BI SVOJU BiH, SA JEDNOM ZASTAVOM I HIMNOM I ZAJEDNICKIM CILJEM DA RADIMO I ZIVIMO BOLJE, KAO I MNOGE ZEMLJE U OKRUZENJU.
E, pusta zeljo...
violentjack
Posts: 3469
Joined: 17/03/2003 00:00

#53

Post by violentjack »

Jel Stolac u Hrvatskoj ili Bosni?

Gavrankapetanovica kula je u Pocitelju BOSNA..na istom mjestu gdje su ustase napisale ovo je Hrvatska

Hoce biti ali u ku.... :x
Raikkonen
Posts: 84
Joined: 02/07/2004 20:38

#54

Post by Raikkonen »

JBT wrote:"Pa ako ti možeš porediti Hrvatsku i BiH svaka ti čast, ali mislim da to baš i ne ide."


Jarane, koliko je tebi godina?
Sasvim dovoljno :zzzz:
Raikkonen
Posts: 84
Joined: 02/07/2004 20:38

#55

Post by Raikkonen »

bosniaque wrote: a sta je to alija govorio, da nije mozda prijetio katolicima i pravoslavcima u bosni da ce ih nestati, kao sto je jadovan i mate choban muslimanima!
Upravo tako 8-)
Stari-Most
Posts: 1
Joined: 29/08/2004 10:08

#56

Post by Stari-Most »

eh da ti kaze brat nesto sad me dobro slusaj i shvati ovo kao TAKO I NIKAKO DRUGACIJE

1. vi niste hrvati, vi ste bosanci i hercegovici katolicke vjeroispovjeti i ako ti se nesvidja ovdje u nasoj drgaoj BIH imas hrvatske papire pa brisi i živi u Županji.

2. nemoj mi majke ti eto pricat o tome ko je kriv u mostaru zabili ste noz u ledja ljudima sa kojima ste do jucer ratovali, bili im djecu zene silovali protjerivali, ubijali u lgorima, tjerali ih da pasu travu na helidormu (sam sam svjedok heliodroma)

3. sta je sa ljudima u vranici, staje sa dreteljom, sta je sa gabelom. grudama, sta je sa liska parkom, sta je sa ahmicima, sta je sa santicevom, sta je sa bulevarom, sta je sa starim mostom i tako dalje da ne nabrajam mogo bi do prekosutra vako

4. sahovnica nije bila nikad simbol katolika u bosni i hercegovini, nego su ljiljani bili simobl uvijek, jer konju jedan nepismeni ljiljani su simboliziraju krst

5. mi smo isarali zastave i pisalo je Ustaske pi.... Red Army Mostar i VFC a Alija se nije spomeno zato se poklopi usima.

Mostar u Srcu Velez do gorba ....
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#57

Post by Qwert »

Eto super. Znaci resavati problem preko fudbalskog vandalizma. :-) Ono istina, tako je sve i pocelo. :shock:

Ne bih sada nikom govorio i odredjivao mu sta je i kako se mora izjasnjavati, a i zabole me.
Sto se tice zastava i nekih nacionalnih simbola...zar to nije regulisano, bar u Federaciji. Sta je sa ovom zastovom?

Image

Fino izgleda, tu je sahovnica, ljiljan...u cemu je problem? :?
airwing
Posts: 240
Joined: 16/08/2004 17:27

#58

Post by airwing »

Problem je Hrvatskom nacionalizmu koji neće prihvatiti nikakvo drugo obilježje sem nacionalističkog, segregacijskog za sve ostale. Tako je bilo i tako je i danas. Bojim se bez sile, tako će i ostati.
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#59

Post by margareta »

kekec wrote:Poslije svih procitanih postova na ovu temu, nije mi stvarno jasno, da li je toliko prisutno NEZNANJE ili je stvarno tolika nacionalno-stranacka ZASLIJEPLJENOST.
Cinjenica je da ne postoje NARODNE zastave. Postoje samo DRZAVNE zastave. Drzavna zastava se istice u raznim prilikama, u drzavi koju predstavlja ili u drugoj drzavi prilikom raznih ceremonija,posjeta,na ambasadama itd.
Problem kod nas je, sto jedan dobar dio stanovnistva BiH zastavu ne smatra svojom (ne priznaje BiH kao zasebnu drzavu). Takodje jedan dio misli da je to zastava SAMO JEDNIH i da ostali moraju istu prihvatiti kao svoju(primjer: no name 7).
Dijeleci sve na troje, zele i ovu drzavu podijeliti na troje, a posto im to ne uspijeva, kao "prvu pomoc", ali i kao signal ostalima, isturaju zastave DRUGIH drzava (ciji bi rado bili poslije podjele) uz jasnu poruku da ih BiH kao jedna drzava, cijela i normalna, NE INTERESUJE.

Cija je greska?
Greska je onih koji nas vode, sto ne rijese ovaj problem. Isti se moze vrlo brzo rijesiti, te bi se u BiH vijorile BiH zastave, kao i svugdje u normalnom i demokratskom svijetu. Ali ne, oni koji nas "vode" su upravo glavni krivci za ovakvo stanje. Njihova "uputstva/naputci" su i razlog ovakvom stanju. I tako ce biti sve dok su na vlasti oni koji "stite" interese naroda. Tek kada na scenu dodju oni koji ce spominjati gradjane, stanje ce se, mislim vrlo brzo, promjeniti nabolje.
Do tada "uzivajmo" u sarenilu i leprsanju raznih orlova,sahara,zvjezdica...

A pred izbore sve to skidajmo,farbajmo,cijepajmo, jer ce oni opet glasati za svoju HDZ-SDA-SDS (poredano po abecedi), kao sto cemo i mi opet glasati za nasu HDZ-SDA-SDS, a sto nam i jeste cilj. I opet ispocetka...

A DA SMO NORMALNI,KAO STO I NISMO (cast izuzetcima) BILI BI SVI BOSANCI I IMALI BI SVOJU BiH, SA JEDNOM ZASTAVOM I HIMNOM I ZAJEDNICKIM CILJEM DA RADIMO I ZIVIMO BOLJE, KAO I MNOGE ZEMLJE U OKRUZENJU.
E, pusta zeljo...
:-? ceg se pametan stidi , budala se ponosi :-?

99% u BiH se ponose svojim ludilom, glupošču, zatucanošču, primitivizmom, ................... ali ništa tu
niko ne miže jer kakav gazda takav pas i obratno
bosniaque
Posts: 1008
Joined: 16/04/2004 01:04
Location: CH

#60

Post by bosniaque »

sto ti svoje postove postiras po 100000000000000000, niko nije bez ociju svi mi vidimo MARGERITA! :-) :-)
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#61

Post by BigusDickus »

airwing wrote:Problem je Hrvatskom nacionalizmu koji neće prihvatiti nikakvo drugo obilježje sem nacionalističkog, segregacijskog za sve ostale. Tako je bilo i tako je i danas. Bojim se bez sile, tako će i ostati.
Uh, sto je decko opasan. Da se Hrvati u BIH odmah pocnu tresti, ili da sacekamo dok skupis vojsku bolesnika slicnih sebi. :? :roll:
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#62

Post by Qwert »

Pa ako se pogleda trenutna situacija, mozda je u pravu. Dobro sad, necemo tako grubo reci a ni generalizovati. Ocigledno da gore-postirana zastava nije prihvacena i ne igra neku ulogu, kakvu bi zastava trebala imati...samo koliko me sjecanje sluzi i Hrvati su bili kreatori a zatim i podpisnici iste. Ili je u pitanju bio samo 'diplomatski' shtos. :-?
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#63

Post by BigusDickus »

Niko ne osporava zastavu Federacije BIH :roll:
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#64

Post by Qwert »

Eto, onda se samo zamijene i mirna Hercegovina. :D
BigusDickus
Posts: 3832
Joined: 09/07/2004 09:49
Location: Sarajevo
Contact:

#65

Post by BigusDickus »

Rekao sam jednom sebi da necu vise ucestvovati u ovim, nacionalno nabijenim temama, a sad vidim i zasto.

Previse je onih koji sve sto nije "njihovo", automatski smatraju za uvredljivo i diskriminirajuce, a sa takvima se ne vrijedi raspravljati.
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#66

Post by margareta »

nemoj tako sa čistim mogovima, posebno očiščenim mentalno i moralno :-? :? :sad:
RoadRunner
Posts: 129
Joined: 05/08/2004 20:10

#67

Post by RoadRunner »

BigusDickus wrote:Sta kome smeta zastava Hrvatskog naroda, koji je jedan od tri konstitutivna naroda u BIH? U cemu je tu problem?
Sta kome smeta bosanska zastava sa ljiljanima koji nisu simbol muslimana, nego visestoljetne BiH, ili sta npr kome smeta da BiH himna ima i svoj tekst?

Takodjer, slijedeci analogiju, sta ima kome u CRO smetati srpska zastava sa 4s i orlovima? To je njihova zastava na koju imaju pravo, zar ne?
RoadRunner
Posts: 129
Joined: 05/08/2004 20:10

#68

Post by RoadRunner »

Da li muslimani negdje u CRO mogu dobiti ulicu Alije Izetbegovica, kao sto Hrvati u BiH imaju ulicu Franje Tudjmana? :D
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#69

Post by Qwert »

BigusDickus wrote:Rekao sam jednom sebi da necu vise ucestvovati u ovim, nacionalno nabijenim temama, a sad vidim i zasto.

Previse je onih koji sve sto nije "njihovo", automatski smatraju za uvredljivo i diskriminirajuce, a sa takvima se ne vrijedi raspravljati.
Ma da, najlakse je meni prilijepiti etiketu nacionaliste. A i sve se nesto bojim da bi doticni ostao ravnodusan da mu slucajno iznad glave vijori luna. Al' nema veze nek se krve kad vec ne zele naci zajednicki jezik.

I nemoj molim te vise ucestvovati u nacionalno nabijenim temama kad vec nemas sta reci osim nekog podjebavati. :roll:
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#70

Post by margareta »

RoadRunner wrote:Da li muslimani negdje u CRO mogu dobiti ulicu Alije Izetbegovica, kao sto Hrvati u BiH imaju ulicu Franje Tudjmana? :D
OPAMETI I OSVIJESTI
PRVO SAM SEBE
PA TEK ONDA
OSVJEŠČUJ DRUGE
JER LUPAŠ BUDALEŠTINE
DODUŠE OD KOJIH
MOŽDA I ŽIVIŠ
KAO VEČINA "PAMETNIH"
RoadRunner
Posts: 129
Joined: 05/08/2004 20:10

#71

Post by RoadRunner »

margareta wrote:
RoadRunner wrote:Da li muslimani negdje u CRO mogu dobiti ulicu Alije Izetbegovica, kao sto Hrvati u BiH imaju ulicu Franje Tudjmana? :D
OPAMETI I OSVIJESTI
PRVO SAM SEBE
PA TEK ONDA
OSVJEŠČUJ DRUGE
JER LUPAŠ BUDALEŠTINE
DODUŠE OD KOJIH
MOŽDA I ŽIVIŠ
KAO VEČINA "PAMETNIH"
Zasto mislis da sam neosvjescen?

Margareta, ne peglaj me zivota ti ovakvim glupostima, bez obzira da li zivis sa njima kao vecina "pametnih" ili ne.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#72

Post by Truba »

nema zastave bez petokrake
RoadRunner
Posts: 129
Joined: 05/08/2004 20:10

#73

Post by RoadRunner »

komi wrote:nema zastave bez petokrake
Ona pod kojom se cine zlocini u Iraku, ima preko pedeset petokraka :(
margareta
Posts: 3292
Joined: 01/08/2004 12:01
Location: Planeta URAN

#74

Post by margareta »

komi wrote:nema zastave bez petokrake
NAMA SU NAJKOMPATIBILNIJE
ČISTE - KO ČARŠAF
BIJELE ZASTAVE
NA SVIM POLJIMA

POSEBNO NA MENTALNOM
PA "RATNIČKOM"
PA "INTELEKTUALNOM"
ITD.
SemirSA
Posts: 18
Joined: 15/07/2004 09:57
Location: Sarajevo

#75

Post by SemirSA »

Nerijeseno nacionalno pitanje u BiH je veliki problem ali jos veci su velikohrvatske i velikosrpske neostvarenje ideje koje jos jako zive u tom dijelu BiH populacije.
Mene licno vrijedja da kad idem na more moram biti "podsjecen" na "zapisane" teritorije. Pored toga mislim da je primitivno, provokativno i jako bezobrazno da u Bosni i Hercegovini vidjam nacionalne zastave a ne drzavne.
Vrlo je jasno da se tu radi o nastavku negiranja integriteta BiH koje je, apsurdno, najstarija drzava na ovom prostorima. U prilog toj cinjenici govori i istorijska cinjenica da je ono sto se danas naziva Srpskim i Hrvatskim jezikom nastao iz bosancice!!!
Uostalom hrvatski, a i srpski jezik, nemaju tradicionalne rijeci za neke svakodnevne predmete tipa "peskir" (na hrvatskom rucnik-pa se pitam cime brisu tijelo i noge, mozda tijelnikom ili noznikom) pa izmisljaju neke nove rijeci cime upravo dokazuju da hrvatski i srpski jezik nisu autohtoni.
Svi bosanci i hercegovci, iskrene patriote, trebamo dizati svijest naseg naroda o hiljadugodisnjem integritetu Bosne i Hercegovine. Postujem hrvate i srbe ali ne bih da oni ne postuju mene i drzavu u kojoj zive. Ipak i na kraju ovog teksta samo jedna primjedba: Svi katolici, pravoslavci, muslimani a i ostali nose i imaju pasos Bosne i Hercegovine. To sto se oni smatraju Hrvatima i Srbima...to je njihova naivnost u pomoc sa strane koja je bila uzrok tome da su svoju djecu huskali na komsije....maloumnici koji za velikoine ideje prodadose svoj obraz, istorisjsko naslijedje ali Bogami i prijateljstvo prvog komsije.
Samo se pitam kad ce se osvijestiti....
Post Reply